Jump to content
G-kin

Travian-browser Game

Recommended Posts

tunteja apa nama account ko aku nak kasi besi , karang penuh gua aku kena rembat lak .. :(

edit: account shimacin ke ?

Edited by hampeh

tunteja apa nama account ko aku nak kasi besi , karang penuh gua aku kena rembat lak .. :(

yezzaaaa..ni nape ade bantuan pulak datang kt aku? xtau sape hntar..aku xde berek pn lagi ni.. :blink: xpelah...asalkan bantuan, bukan serangan XD

wow gempakknyaa akuu punn nakk he2

rumah agam wira tuu tukk apa

ingatkann dahh berhentii mainn. :P

rumahh agamm wira untukk trainn wiraa. hanyaa sorangg wira saja yg bolehh dibuatt.

editt: tiruu cutebabymiloo :D

Edited by AhliNujum

ingatkann dahh berhentii mainn. :P

rumahh agamm wira untukk trainn wiraa. hanyaa sorangg wira saja yg bolehh dibuatt.

editt: tiruu cutebabymiloo :D

macamm bestt jeee..tirruu jugaakk laaa XD :D berrgeemaaa seehhh akuuuu taippp.. :ph34r:

macamm bestt jeee..tirruu jugaakk laaa XD :D berrgeemaaa seehhh akuuuu taippp.. :ph34r:

kawan kawaaaannn,silaaa joinnn persekutuaaannn akuuuu KILZONE

kenapaaa? sebabbbb diaaa beshhh....

sayaaa mestiii pilihhhh huhuhuuuuuuu..... :lol:

sir pyan,aku ada soalan la,kalau ko klik kat pasar tu pastu belah kanan tu ade tulis perdagangan NPC

soalan aku apebenda perdagangan NPC tu? aku tak paham la,ko terangkan...

hampeh,aku pun nak jugak,ko bagi la aku sumber2 yg ko ade terlebih.... :lol:

kampung aku dah edit : keroro dono san :lol:

wlpn aku bukan sir pyan, tp aku nk tlg jawab ni XD perdagangan NPC tu kirenye ko bahagi2 kn jumlah sumber ko ikut suke hati la..boleh bahagi sama rata, xpn boleh bahagi ikut sumber mane yg ko nk utamakan..tp dgn syarat jumlah sumber same..pakai gold la..wuhwuhwhu

tunteja , barang merchant aku bawak tu dapat tak ? Aku tengok bila merchant aku nak balik macam ada lagi je resource dia .. :wacko: ,mungkin camtu kot . sampai kampung baru update betul ..

wlpn aku bukan sir pyan, tp aku nk tlg jawab ni XD perdagangan NPC tu kirenye ko bahagi2 kn jumlah sumber ko ikut suke hati la..boleh bahagi sama rata, xpn boleh bahagi ikut sumber mane yg ko nk utamakan..tp dgn syarat jumlah sumber same..pakai gold la..wuhwuhwhu

tak berapa paham la tunt3ja,cube ko bagi contoh yg mudah...

Perdagangan NPC, benda ni untuk agih-agihkan sumber yang kita ada, terpulang nak bagi sama rata atau ikut suka. Contoh kat sini la,

Stok yang aku ada sekarang:

500 kayu, 100 besi =====> aku nak tukar kayu tu kepada besi sebanyak 200 biji, so:

500-200=300 kayu ===tukar===>100+200=300 besi

Jadi sekarang stok yang aku ada lepas tukar:

300 kayu, 300 besi

Perdagangan NPC ni pakai 3 gold, agak mahal jugak sebenarnya, so gunakan bila betul-betul perlu saja.

Edited by Sir Pyan

tunteja , barang merchant aku bawak tu dapat tak ? Aku tengok bila merchant aku nak balik macam ada lagi je resource dia .. :wacko: ,mungkin camtu kot . sampai kampung baru update betul ..

ehh dapatt je..ade je haa..pdagang ko bwk balik sikit? bwk datang la balik XD khookhokhkohkhokoh :D

tak berapa paham la tunt3ja,cube ko bagi contoh yg mudah...

tu haa sir pyan dah bg eksplenesen :D

Kalo ade sesape yg susah nk beli gold, boleh beli dr aku, aku jual RM3/10 GOLD. Sape nak, bleh pm aku, email aku: [email protected] atau cari aku kat travian : nama kg: ANJE (-117/16)

PAYMENT : Maybank2u

Top up hotlink (terhad)

Sekadar membantu....

wohh..ko beli gold pakai package A tu eh? paypal ke? aku bnyk kali pk ni, pesal package yg last tu charge rm10 utk 30gold..paskage A tu $1.99 for 30gold..confuse aku :blink:

aku biase pakai perdagangan NPC ni bile nk tukar jumlah sume sumber n bahagi sama rata je..tgk mane yg aku nk lebihkn sikit, kire n bajet2 la..mmg gune bile perlu je, sbb pakai gold katekan..whuhuhu :rolleyes:

skrg tgh lv3 sume resources..haram jadah bnyk pulak sumber pakai nk naik lv 4..wuhuhuh..selambe jeh aku x masuk mane2 alliance..ade penunggu tlg jage kmpung aku..miahahahahaha! :D

Kalo ade sesape yg susah nk beli gold, boleh beli dr aku, aku jual RM3/10 GOLD. Sape nak, bleh pm aku, email aku: [email protected] atau cari aku kat travian : nama kg: ANJE (-117/16)

PAYMENT : Maybank2u

Top up hotlink (terhad)

Sekadar membantu....

raja kayangan,aku nak beli gold dgn ko sila PM aku...!!!