Jump to content
G-kin

Travian-browser Game

Recommended Posts

aku sempat upgrade ladang aku dapat la abiskan sikit resource + buat satu legion .. hahaha

update:

haha resource aku selamat .. :D

Edited by hampeh

skangg nii akuu pilihhh ekonomi aa aekk.

dia suhh buatt jelapangg..akuu da buatt.pass tuu akuu buatt berekk lehh kaaa.... atauu apa yangg akuu patutt buatt aaa.pyannn

Edited by cutebabymilo

Buat la apa yang patut. :lol: Kalau rasa tak nak raid kampung orang, tak payah buat berek dulu. Askar tak elok guna untuk defend awal-awal ni. Upgrade resource, gua, dah sedap stabil baru pikir nak buat berek ke, sekali-sekala upgrade main building, gudang, jelapang, kalau nak join alliance jangan lupa buat kedutaan.

Ni ada bacaan tambahan untuk rujukan

http://help.travian.com/

Cadangan aku, kalau rasa tak dapat aktif pada masa tertentu, lantik sitter/penjaga akaun. Buat arrangement, bincang online pukul berapa dsb. Contohnya, kalau kita tak dapat online siang, lantik sitter yang biasanya online siang. Cara nak lantik, pi kat profil, akaun, kat situ bubuh nama kat bahagian penjaga akaun. Sitter ni adalah player lain, dia ni boleh login id kita dengan password dia, dia boleh tolong buatkan bangunan dsb tapi dengan kemampuan yang terhad. Pastikan sitter ni orang yang kita kenal.

Edited by Sir Pyan

Kepada yg berminat, sila register di Utara-Timur. Lokasi Utara-Timur sepatutnya +/+

Kalau dah register kat tempat lain, sila register akaun lain di Utara-Timur. kalau tidak, x dapat nak tolong..

Diuji di makmal, terbukti di jalanraya.. xD

Nama akaun - nujum

Wah.. pak nujum.. orang kuat ni.. population 4 rat dah.. haha..

wah ahlinujum dapat pingat perompak mingguan lagi . Ni baru mantap :D.

update kampung aku :

baru dapat upkan semua field jadi lv2 ,ni tengah last field upgrade jadi lv2 .. Pasni upgrade gua lagi la . hehe

tapi resource aku banyak yang terkeluar gua , terpaksa pakai plus untuk cepatkan resource masuk . kalau tinggal luar abis kena farm selalu.

Ya betul..

Di sebabkan korang lambat register, saya cadangkan buat 2 gua level 10. sambil tu upgrade resource kaw2.

Dan bila populasi dah 100 ke atas baru senang nak join Persekutuan.

Bantuan untuk bukan ahli MYTEAM hanya diberikan sekiranya berada dilokasi utara-timur (NE). Lokasi lain jauh sgt nak tolong..

no problem ahli nujum ,pergh mantap askar ko merompak . :D . Slow betul nak tunggu resource naik nih . :P

Terima kasih..

Biasalah kalau main selain Teuton memang slow dipermulaan. Sakit hati jer kena serang. Tapi bila dah 2-3 minggu nanti baru dapat nak bernafas, bergantung pada keaktifan dan kepakaran bermain. :)

Takde sapa kat sini main Gaul ke? Best weh, tak tipu. Aku pun cam nyesal tak ambik Gaul, takpe ler. Unit terlaju dalam Travian. :o

hmmm travian malaysia takde forum ke macam english nyer ? nak tengok gak mana tau ada perang besar ke . :ph34r:

akuu da naikk kann semuaa kpd dua..skanfggg macamm mnaa

kena naikkann apa lakk gua kaa??

akuu tul2 sedihhhh

kampunn serangg akuu

akuu lumm bersedia lagiii.

mcm mna nii prooo

hlpp mee

akuu tul2 sedeyy nii.

mcm da kecewa lakk.

akuu x da askarr lagii :angry:

sapa2 lehh tlg akuuu.kampun

akuu bencii dia

sumberr akuu da abis mcm mna niii.piann tolongg akuu

buat gua besar2 , ko dah setelkan quest dia ke ? klik askar tepi blah kanan.

Aduh ni yang letih ni. Naikkan ler gua tu. Selamat sikit sumber. Kalau gua level 10 boleh simpan 1000 resource, maksudnya kalau ada orang serang 1000 kayu, batu, besi & makanan akan selamat. Kalau teuton serang, 2/3 akan selamat, iaitu kira-kira 666 kayu, batu, besi, makanan. Kalau ada 2 gua, 2 kali ganda dari tu yang akan selamat. Awal-awal tak yah nak tumpu kat askar, melainkan anda kaki raid atau main teuton.

sir pyan alang2 ko tengah on ni , aku nak tanya sikit forum untuk player malaysia takde ke ?

Aku nyer gua nak naikkan tahap 9 pun leh tahan sakit . cuma aku selalu online cek resource , cukup je aku upgrade resource fields aku ..

Aku pun tak pasti, rasa macam takde. Kalau klik kat link forum Travian MY pun takde. Agaknya takde orang nak manage kot.

ign ko apa tunt3ja? Aku nak tolong tak boleh la kot , ekonomi pun baru nak membangun .

ign = macin

kampung le?macin

aku dah create acc baru XD gile ape kene serang kaw2...kroni indon serang..pastu ade pulak lg player lain pn serang gak...kejadahnye,tau la aku noob...huhu..tp agak2 la bertubi2 kene...cilakak betul..salah tempat kot kampung aku ni..

ign baru = shimacin

kampung Le-macin ni kat utara-timur

boleh ke aku nk sedekah je resource kampung yg satu gi kampung lg satu eh? tp mcm jauh je..

tak boleh aku rasa pasal game tu tak kasi ada 2 account ,takut kalau multihunter dapat tau abes kena ban dua2 account rugi lak .Tak pun ko try buat kampung baru dekat ngan ahlinujum , otai teuton tu . :D . Kena selalu online la game nih , kalau dorang raid dapat resource sikit pun nanti dia buat rombongan ramai2 lak lepas tu . huhu

edit: tak nampak lak , ko memang buat dekat2 ngan ahlinujum.. :P

Edited by hampeh

mmg aku mngikut nasihat otai la,buat dekat utara-timur :D delete je la acc lame tu..tp sakit hati jugak la kan dgn indon tu...cilakak betul! nk lawan tp apekan daye.....XD konon aku join travian mule2 tu nk serang2 la kan..ade la jugak serang kmpung lain sekali, tp xdpt pe...hkokohokhkohok...kate noob x reti main, main sesah je XD xpe, ade pngajaran...xde maknenye nk wat askar dulu, kumpul resource sudahhh...huehehe..

nk ikutkn, lg senang hati aku main game online camni, compare dgn mmorpg kill kill die die tu :D no hustle, rilekkkkkkk je...miahahhahaha

mmg aku mngikut nasihat otai la,buat dekat utara-timur :D delete je la acc lame tu..tp sakit hati jugak la kan dgn indon tu...cilakak betul! nk lawan tp apekan daye.....XD konon aku join travian mule2 tu nk serang2 la kan..ade la jugak serang kmpung lain sekali, tp xdpt pe...hkokohokhkohok...kate noob x reti main, main sesah je XD xpe, ade pngajaran...xde maknenye nk wat askar dulu, kumpul resource sudahhh...huehehe..

nk ikutkn, lg senang hati aku main game online camni, compare dgn mmorpg kill kill die die tu :D no hustle, rilekkkkkkk je...miahahhahaha

miahahha bila sakos2 beralih ke game2 cam ni jadi noob nampak nye kite kakakakka.. :P~

Aku rasa guide yang Travian bagi tu agak pembohong besar jugak sebenarnya. Untuk beginner, pilihan yang terbaik adalah ROM <----banyak la dia punya terbaik. :P Starting unit offensive mahal, cranny simpan sikit aje plak tu. Pendapat aku, kalau untuk beginner yang tak rajin main raid dan tak dapat online selalu, elok ler ambik Gaul. Buat double size cranny bebanyak, resource dah stabil baru buat TT raid group.