Jump to content
G-kin

Travian-browser Game

Recommended Posts

tak boleh aku rasa pasal game tu tak kasi ada 2 account ,takut kalau multihunter dapat tau abes kena ban dua2 account rugi lak .Tak pun ko try buat kampung baru dekat ngan ahlinujum , otai teuton tu . :D . Kena selalu online la game nih , kalau dorang raid dapat resource sikit pun nanti dia buat rombongan ramai2 lak lepas tu . huhu

edit: tak nampak lak , ko memang buat dekat2 ngan ahlinujum.. :P

siot jer.. :P

Mari-mari buat kg dekat Utara-Timur. Bantuan akan tetap diberi seperti yang dijanjikan. IGM ape yg di perlukan. Sempena bulan Ramadan Al-Mubarak ini aku nak belajar jadi seorang yang pemurah :)

aku main kat utara-timurr

apa yang ko leh bantuu akuu

akuu da kena serangg

abis semuanyaa...

tak pa akuu x berputus asaa

akuu akann balass dedamm kat kampun

tungguu jerrr aaa...

betull ckpp pyann tuu

romm beginerr memangg x sesuaii langsungg

apa daaa....

akuu da silapp pilihh

pp x paaa kawann akuu kata da jadiii kuatt nantii baruu bestt.

dia lehh aaa anakk datukk gold banyakkk.

geramm tul akuu

mak oi.. bergema.. ko dok dalam gua ke ape.. sensitiviti keybod tu melampau2 kot.. :P

aku rasa rom kene buat 2 gua baru ok kot. selamat skit la.

Buat gua ikut keperluan, kalau kena attack sekali-sekala mungkin 1 dah cukup, kalau setiap jam kena attack buat le lebih. Dah up gua, tumpukan juga kat resource. Pastu baru buat benda lain, pasar, berek, jelapang, gudang, akademi, kedai senjata, etc.

aku tengok dari top 1 - 10. takde sekor pon puak ROM. ke sebab game baru start & Rom ni main lajak kot. agak2 dah lama skit baru sedap. hehe.. tp tengok player gak kot

aku main kat utara-timurr

apa yang ko leh bantuu akuu

akuu da kena serangg..(edit)..bla..bla..bla..

marah ke? ehehe

cuba ko igm aku dlm game, baru aku tau ko siapa dan kat mane..

Sir Pyan kita main roman jugak, tapi hepi jer.. :P

aku tengok dari top 1 - 10. takde sekor pon puak ROM. ke sebab game baru start & Rom ni main lajak kot. agak2 dah lama skit baru sedap. hehe.. tp tengok player gak kot

huhu rom kena betul2 experience + luck baru leh power awal2, selalu aku tengok server luar ke top 10 mesti teutons ngan gaul , mungkin ada sesat satu dua rom . Akhirnya dapat gak aku upgrade gua ke lv 10.

Sebenarnya aku lebih suka main rom. Mula2 memang sakit hati kena serang. Tambah sakit hati org lain dah 3-4 kampung kita baru nak buat kg kedua.

Tetapi lepas sebulan dah dapat kg kedua, ramai yang dah x berani serang. Defence dan wall dia power giler. Lepas tu Infantry dia memang mengancam, pantas dan ditakuti ramai. Tetapi kena sabar le sebulan yg pertama. Lagipun minggu depan bulan puasa, baik untuk latihan kesabaran..

(penyemarak semangat)

hehe.. dari ape yang aku baca kat forum travian pon mcm yang ahlinujum cakap gak.. main Rom kene bebanyak bersabar..

sapa proo

kowangg lehh x tolongg akuu musnahhkann kampunn

dia memangg gampannggg aaa.

da 3 kalii serangg akuu

nii yangg akuu marahh nii

dann sedeiii sangattt...tlg akuu

akuu zombi kamppung pisangg cam mna nii piann

syekk kena serangg gan kampun jerrr...hlpp meee

rilek aaa cutebabymilo...x cute la x rilek, baru 3 kali kene serang, apedehalll.. XD 1st acc aku kene serang ntah bape kali pn aku x ingt, tp nk pendek cite, penuh jgk la la kn inbox dgn report kene serang XD dgn rilek je kensel acc buat kmpung baru..hkokohkohkohkohkohkohkoh! dok dekat2 m4st4h nujum..hueheuheheh..dah kate baru join, mmg la noob, 1st acc tu buat2 la acc nk belajar2 dulu, pastu dah paham sket, buat baru sudahh...bernas sungguh idea aku neh! :D:P mule2 ni mmg kne online slalu la kot, upgrade ape2 yg patut, jgn bagi resource tu bnyk pn, so kalo kene serang pn x rugi pe XD

Pakar sekalian...

Aku nak tanya, tahanan musuh boleh kita "bunuh" ke ?

tak best la, lepas kena perangkap,

musuh datang amik balik askar diorang...

Tak boleh setau aku ,ko leh bagi dorang sakit hati je tangkap askar dorang . Apa ign ko inaly ?

marah ke? ehehe

cuba ko igm aku dlm game, baru aku tau ko siapa dan kat mane..

Sir Pyan kita main roman jugak, tapi hepi jer.. :P

Tapi aku lagi suka Gaul. He he he... :lol: Tah apa gila aku ambik Rom awal-awal dulu. Tapi takpe ler, Rom pun ada kelebihan jugak dari segi defense & offensive cavalry. Mula-mula jer sakit.

Aku nak tanya, tahanan musuh boleh kita "bunuh" ke ?

tak best la, lepas kena perangkap,

musuh datang amik balik askar diorang...

Kalau terperangkap, dia rugi sebab askar dia makan boreh tapi x datangkan hasil. Gaul x rugi apapun tapi yang pastinya musuh akan dtg balik untuk bebaskan askar yg terperangkap.

Kalau aku main gaul dan dpt perangkap askar musuh, cepat2 aku akan mintak bantuan kawan2 reinforce kg aku sebanyak mungkin. :P

akuu bukann apaa masalahhnya dia syekk serangg akuu macamm mna akuu nakk membangunn mcmm nii

akuu nakk tanyerr akuu da x da panduannn

akuu da naiikk semua kpd dua

akuu da buat gua jelapang pasarr

soo skangg akuu nakk wat paa..

akuu memangg ilangg sabarr...buattt pengatuann kowangg dia serangg akuu lagii arii nii.kampungg yangg sama yangg serangg akuu tauu dakk

akuu memangg benganggg gilaa.

pyann ko menn gakk kann...

x lehh tolongg akuu kaa.

serangg Saginajwa dari kampung Kampun

tolongg akuu.p siapa yangg proo jerr aaa.pas tuu berii amarann kat dia jagann kacauu

zombi kampungg pisangg..

akuu upgrite tungguu sampaii 3 pagii x tdoo.

so sad :wacko:

akuu memangg sedeyy aaa

macamm mna nakk biana berekk aa akuu x pahamm aaa

Bagi aku masa. Cukup syarat untuk starting aku nak upgrade resource sampai boleh produce 1 praetorian/jam, pastu aku nak buat satu troop untuk defense. Nanti bila dah siap, aku akan cuba tolong satu-persatu untuk tepis incoming attack. Tapi sebelum tu, bertahan dulu. Aku nak serang sekarang pun, aku ada 10 legionaire je, buat jadi budak samseng jahat rampas gula-gula budak boleh ler. :D

Nak buat berek, upgrade main building sampai level 3, buat rally point (titik perhimpunan) level 1. Titik perhimpunan tu cuma boleh buat kat bahagian tengah tu, dia ada tempat khas dia, tapak dia tak bulat tapi melengkung.

serangg Saginajwa dari kampung Kampun

tolongg akuu.p bla..bla..bla..

Saginajwa kat Utara-barat bukan Utara Timur :P

Ada sorang matsaleh x nak main travian mesia lagidah.. xpaham bahasa malaysia

Sapa nak account dia reply di sini cepat. Pop lebih 150 cuma xda askar..ahaha

first come first serve (sebagai tanda anda aktif)

Ada sorang matsaleh x nak main travian mesia lagidah.. xpaham bahasa malaysia

Sapa nak account dia reply di sini cepat. Pop lebih 150 cuma xda askar..ahaha

first come first serve (sebagai tanda anda aktif)

:lol: sanggup dia main sampai pop dah lebih 150 . Aku duk pop 70 lagi nih ,nak upgrade 2nd gua bagi simpan banyak sikit resource sebelum buat research semua tu

Dulu dia farm aku. Lepas dia buat muka sardin, aku bagi can dan dia mmg aktif..

Bila masuk persekutuan Myteam semua cakap BM, mau dia x menganga :lol:

(promosi)

Kg dia memang dekat dengan nujum :P

Edited by AhliNujum

ahaha , ok la tuh ... Haa , sesape nak account tu baik cepat2 post sini . Ada sorang teutons ni asik serang aku je , pelik betul . Nasib baik resource tengah sikit nih ,lain selamat dalam gua . :D . Nujum , travian malaysia takde forum ke ?