Jump to content
G-kin

Travian-browser Game

Recommended Posts

aku da up kedutaan dah.. sape mo invite aku masuk persekutuan?

check kedutaan ko.aku dah invite...

Bukan korang je kena, aku rasa maybe server ada problem sket, tapi dah ok dah. Aku punya haru betul, aku tengah tunggu segerombolan askar aku balik dari mengganyang kampung orang, pastu tetiba askar aku boleh hilang AWOL tak dapat dikesan, tah diorang pi singgah kampung mana pi berfoya-foya kot, yang aku pelik food consumption jalan pulak tu. Nasib baik dah dapat balik.

ko punya askar kena tawan kot?

Wah semua dah power2 gi merampok kampung orang nih . Aku gak tengah duk up resource field, kekeke. Takde pulak orang serang aku 1-2 hari ni . Merajuk balik kampung tangan kosong agaknyer. :lol:

Wah semua dah power2 gi merampok kampung orang nih . Aku gak tengah duk up resource field, kekeke. Takde pulak orang serang aku 1-2 hari ni . Merajuk balik kampung tangan kosong agaknyer. :lol:

aku selalu kena serang dgn org2 yg sama,minggu lepas aku bg mesej kat diaorg aku sound kaw2 punya terus tak serang aku lagi,padan muke... :lol:

kita buat duit penat2 diaorg sedap2 curi :angry:

kiroro hahaha..

tungguu akuunyaaa askarr tba di kampunngg koo..

hahahhaa....

guwauu jerrr...

akuu kekurangann sumberr makanann aaa..

napa -9 sejamm plokk aaa???

herann tull aa akuu

ape nama kampung ko? leh aku tolong...(serang) ekekeke.... :lol:

P.S baru pas hantar askar belantan dgn wira berdua,kembali dgn selamat dan membawa hasil yg lumayan hehehe....

Aku duk belek2 travian nyer wiki jumpa satu benda menarik pasal oases/lembah terbiar . Rupanya ko leh conquer tempat2 tu , boleh tahan bonus2 resource production kalau dapat oases tu , tapi kena ada hero la .

info selanjutnya

http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=556

ps: binatang2 yang protect oases tu leh tahan banyak + kuat2 try rujuk dulu kekuatan dorang sebelum nangis bala tentera korang kena kopok/belasah/ganyang nanti :lol:

edit: tambah sikit ,

@milo

ko nyer negatif crop pasal askar ko makan production crop ko , ko kena upgrade ladang atau gi serang kampung lain rompak makanan .

Edited by hampeh

memang la ko boleh teroka tanah,lembah terbiar tu byk sumber tapi ko kena hantar askar yg byk,pastu pilih yg didiami oleh tikus dan kelawar,jgn pi serang tempat yg ade serigala,harimau atau beruang...aku hantar 3 askar,ketiga2 tak balik kena kerumun dgn tikus huhuhu.... :(

Edited by Tun loy_azloy

alhamdulillah aku dpt konker satu oases 25% wood + 25% crop :P

oases patut konker awal2.. time dier nye creatures sikit.. bile dh banyak, makin sakit nk konker.. terutama bile dh ada gajah and beruang + harimau..

creatures dlm tu bertambah ikut hari.. hehe

utk konker oases, lvl 10 hero mansion diperlukan.. sakit nk naik.. haha.. tp xpe.. pelaburan.. :(

alhamdulillah aku dpt konker satu oases 25% wood + 25% crop :P

oases patut konker awal2.. time dier nye creatures sikit.. bile dh banyak, makin sakit nk konker.. terutama bile dh ada gajah and beruang + harimau..

creatures dlm tu bertambah ikut hari.. hehe

utk konker oases, lvl 10 hero mansion diperlukan.. sakit nk naik.. haha.. tp xpe.. pelaburan.. :(

ko congquer oasis tu guna berapa hero?

.aku hantar 3 askar,ketiga2 tak balik kena kerumun dgn tikus huhuhu.... :(

wakakaka, ko hantar 3 je ? aku guna simulator perang tu takmau banyak lak askar kena hantar (kena hantar 30 orang ke atas tuk lawan tikus ngan kelawar jek ). :\

wah raveredhat , ko teuton kan ? ada crop +50% tu , kalau ko konker musti laju nyer cop naik .

haha.. lebeh kurang la..

1) aku anto 208cb

2) anto 100cb + hero paladin

3) 50 paladin + hero paladin

baru dpt konker.. hhmmzz

walhal dlm tu cume ada sikit je

[Askar Belantan] [Askar Lembing] [Askar Kapak] [Peninjau] [Kesatria Santo] [Kesatria Teutonik] [Kereta Pelantak] [Tarbil] [Penghulu] [Peneroka]

Askar-askar 208 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Kerugian 46 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Ganjaran 400 400 400 400 (1600)

Pembela Alam dari kampung lembah terbiar

[Tikus] [Labah-labah] [ular] [Kelawar] [babi Liar] [serigala] [beruang] [buaya] [Harimau] [Gajah]

Askar-askar 0 0 0 0 16 14 12 0 0 0

Kerugian 0 0 0 0 12 11 9 0 0 0

Edited by raveredhat

Ada idea dan perbincangan ringkas dah dibuat dan di bawah cadangan, dicadangkan semua geng Putera kita duduk bawah satu persekutuan, tapi buat masa sekarang ni masih diperingkat arrangement. Apa-apa hal pun, yang penting sekarang ni cuba naikkan populasi setinggi yang boleh, digalakkan kalau boleh sampai cecah 150++. Sekarang ni aku mintak sesapa yang nak teruskan, jenguk-jenguk akaun anda, dan digalakkan lantik sitter bagi menjaga akaun. Ada sesapa kat sini yang masih kena farm lagi tak? Aku ada askar spare, nanti contact aku kita koordinasi pertahanan. Kalau kena serang sekali, tu belum tahap farm lagi. Farm adalah tahap di mana anda diserang berkali-kali oleh orang yang sama dalam satu hari. Apa yang anda perlu lakukan sekiranya diserang:

1. Guna diplomasi. Mesej si penyerang, slow talk baik-baik. Kalau nak jadi ketua negara kena pandai diplomasi.

2. Kalau tak jalan, mintak diplomat persekutuan diplomasi pulak dengan dia atas nama persekutuan. Ni kalau dah join persekutuan.

3. Kalau tak jalan, evade serangan dia, pastikan sumber anda sentiasa dikosongkan cepat, dan upgrade gua. Biar dia balik tangan kosong, dengan harapan dia akan berhenti farm anda.

4. Kalau tak jalan, baru kita koordinasi pertahanan, kampung lain akan hantar askar untuk patahkan serangan. Upgrade jelapang dan ladang untuk bekalan makanan. Ni last resort, biasanya kalau ramai askar terbunuh, kemungkinan besar dia takkan hantar lagi.

Apa-apa pun, yang paling penting, be active.

aku kena farm balikk ahhhhhhhhhh gerammmnyaaa...

sapa2 lehh tolongg akuu dakkkkk...

mana x tahann seharii dia serangg akuu sampaii 6 kalii...sakitt aaaaa..

tolongg akuu serangg kampungg bugiss bidorrr

seranggg...

tolongg akuu pyannnn...huhu...

kordinatt dia (-54|102)

tolongg aekk...

dia nii mabyy da bengangg gann akuu sbb..

akuu x selotokk dia baik2..

p yangg akuu tauu dia nii memangg x lehh selotokknyaaa..

abiss semuaa akuunyaa...

ahhh gerammmnyaaaa....

persekutuann tuu cam mnaa?

pas kowangg seranggg pm kat cnii k

nasihat aku..

game ni tak mementingkan populasi... tp yang penting adalah askar :P

hehehe teutons memang la . . Kesian la kami orang rom nih . :lol:

kalau kritikal, cmnie tektik dier.. ko pakat2 dgn kwn ko yg kampung dier selamat tak kene serang.. ko train defence unit.. dlm kuantiti yang kecik.. dlm 5-6 ekor cm2.. dh siap, ko reinforce ke kg kwn ko.. buat selow2.. dh ada kuantiti yg byk, dlm 100 ekor ke, ko panggil balik, sambil buat dengan kuantiti yg banyak.. keep training defend sampai org tu xserang lg.. kekeke

firs time akuu dpattt balasann yangg bodoo

dlmm putera.com

maaf kann akuu k..

akuu tul2 tensonn

sumberr da abisss...

camm da nakk putuss asaa jerr...

harap dapatt responn yangg lebihh baikk lagii

Edited by cutebabymilo

Kampung ko bukan kat Utara-Timur, tapi kat Utara-Barat, jauh tu. Kalau aku hantar askar dekat 2 hari baru sampai beb.

Edited by Sir Pyan

betul la cam raveredhat kata buat askar satu2 dulu pun takpe pastu ko hantar ke tempat lain sebagai bantuan , jangan serang . Kalau resource ko habis , ko tunggu sampai cukup . Orang yang farm ko tu pun bukan setiap sejam dia hantar serang . buat rugi je takde resource dia nak amik . Takpun ko dapat resource buat/upgrade gua . Kalau dah memang tenat sangat ko masuk mana2 persekutuan mintak tolong kat dorang .

Kalau parah sangat, buat je ler ID baru pi masuk kat Utara-Timur, dekat sket nak tolong. XD

aku tunggu cukup resource ngan ekonomi stable nak research imperian nih ,lepas tu masa untuk belasah kampung kecik la . whahahaha. Sir pyan , askar2 ko camne ? aku setakat ni asik duk up ekonomi je . Risau gak karang tentera besar datang mintak ufti . :ph34r:

firs time akuu dpattt balasann yangg bodoo

dlmm putera.com

maaf kann akuu k..

akuu tul2 tensonn

sumberr da abisss...

camm da nakk putuss asaa jerr...

harap dapatt responn yangg lebihh baikk lagii

sblm ko log out utk jangkamasa yg lama pastikan ko habiskan sumber yg ada contoh upgrade sumber2 atau bina bangunan atau paling aku suggest upgrade gua.itu yg penting.

aku tunggu cukup resource ngan ekonomi stable nak research imperian nih ,lepas tu masa untuk belasah kampung kecik la . whahahaha. Sir pyan , askar2 ko camne ? aku setakat ni asik duk up ekonomi je . Risau gak karang tentera besar datang mintak ufti . :ph34r:

Hehe, askar aku ada. Cukup la untuk defense. :lol: Kalau boleh nisbah askar:population, 1:2, kalau tak pun 1:3 pun dah kira ok.