Jump to content
G-kin

Travian-browser Game

Recommended Posts

Ler, dah siap pakai terus. :D Tapi kira ok la, ada method pembayaran pakai SMS, RM10 dapat 30 gold, boleh tahan 2 minggu.

Aku punya lokasi hampeh betul la, sesak kiri kanan depan belakang penuh kampung orang. Aku pun pelik camna diorang boleh placing sesak camtu.

tak pakai pun , dia kasi auto plus untuk satu hari je, gold tu aku simpan dulu :D . Cakap pasal kampung ni ,dalam map aku ada 10 kampung . Ikut post ko cam lagi banyak je kampung kat map ko tuh :( . Aku dulu main siap kena farm je keje . last2 tinggal camtu je . cranny/gua aku buat sampai 7-8 aku lupa . kekeke

Biasa ler tu, masa starting lebih kepada survival & elimination. Kena banyak diplomasi & main taktikal. Kalau boleh join alliance cepat, bagi orang gerun sikit.

hmm apa guna tikus "bantuan" tu ? aku rasa memperabihkan makanan je keje . ahaha

Tikus tu aku tak pasti, aku tak siap rally point lagi, kalau tak boleh check crop consumption dia. Kalau tak pakai langsung ok la kot.

Kalau anda kena farm, buat cranny/gua bebanyak. Resource jangan biar bertimbun. Diplomasi pun penting, mintak orang yang farm tu supaya hentikan. Paling kurang pun kalau dia hantar askar, biar dia balik tangan kosong. Travian ni wargame. Kena farm tu kira standard ler tu.

hehe.. ko buat gua bro.. macam pyan cakap.. kalo boleh tahap 10.. ko tibai je.. kalo agak2 nak cepat guna la gold tu (:

Kepada yg berminat, sila register di Utara-Timur. Lokasi Utara-Timur sepatutnya +/+

Kalau dah register kat tempat lain, sila register akaun lain di Utara-Timur. kalau tidak, x dapat nak tolong..

Diuji di makmal, terbukti di jalanraya.. xD

Nama akaun - nujum

hehe.. ko buat gua bro.. macam pyan cakap.. kalo boleh tahap 10.. ko tibai je.. kalo agak2 nak cepat guna la gold tu (:

hmm gua aku dah lv4 dah ni . Tapi banyak lagi sumber aku kat luar , kena buat berek laju2 nih

hmm gua aku dah lv4 dah ni . Tapi banyak lagi sumber aku kat luar , kena buat berek laju2 nih

makanan ko kena lebih dari yg lain2.gua aku dah level 9 pun kena curi time org serang huhuhu...

makanan ko kena lebih dari yg lain2.gua aku dah level 9 pun kena curi time org serang huhuhu...

hmm susah betul , kalau aku terus kena farm camni memang mimpi ngeri masa main server english dulu datang lagi la. :lol:

Ko dah completekan quest dia tak ? aku baru je dapat banyak resource nih , masa untuk buat berek la nih

Buat cranny bebanyak. Tak leh buat apa, kalau main Rom atau Gaul, start memang lambat nak naik. Teuton confirm mengganas punya. Buat cranny, upgrade resource sket2, pastu start building sket2.

aku boleh buat satu je cranny/gua .. sekarang ni tengah dalam pembinaan resource field ke level 2 ,berek dah siap dah . Elok2 aku tengah post ni ada serangan datang lak dalam masa 13 minit .

Yup betul tu, buat satu cranny dulu, pastu upgrade setinggi yang termampu. Kalau orang yang selalu farm tu balik tangan kosong, mungkin dia takkan hantar askar lagi, membazir masa dia.

Adoi ... abeh resource aku dalam 250 besi + 250 beras (aku tau tu gandum:P).Pulak tu orang yang serang aku tu teutons .. Hmm masak la camni ... keje meng upgrade cranny jela... *imbasan kejadian travian english dulu mula kembali *

Takpe, Rom ni menyerlah bila dah kuat & resource stabil nanti. Tengok nanti masa tu buat building & resource laju sebab boleh buat serentak.

akuu baruu menn game nii darii mingguu lepass.akuu nakk mintakk bantuuaannn ckitt.

akuu takutt nakk pilihh.

akuu menn romm.

dia kataa

Sekarang anda perlu membuat keputusan: Samada berdagang dengan aman atau menjadi pahlawan yang ditakuti.

Untuk Pasar anda perlukan Jelapang, untuk Berek anda perlukan Titik Perhimpunan.â€

mana akuu nakk pilihh piann atauu pro lenn lehh tolongg akuu dakkk....

hmmm

akuu baruu nakk berjinak-jinakk game nii.

tlg k.nak pilihh

ekonomi or ketenteraann

akuu baruu menn game nii darii mingguu lepass.akuu nakk mintakk bantuuaannn ckitt.

akuu takutt nakk pilihh.

akuu menn romm.

dia kataa

Sekarang anda perlu membuat keputusan: Samada berdagang dengan aman atau menjadi pahlawan yang ditakuti.

Untuk Pasar anda perlukan Jelapang, untuk Berek anda perlukan Titik Perhimpunan.â€

hmmm

tlg k.nak pilihh

ekonomi or ketenteraann

ko duduk dalam gua ke keyboard ko rosak ? Masa dia tanya tu aku pilih ekonomi je . Main rom kena upkan ekonomi dulu baru leh bangunkan tentera pasal tentera rom ni mahal sikit tapi berbaloi.

akuu takutt nakk pilihh.

akuu menn romm.

dia kataa

hmmm

tlg k.nak pilihh

ekonomi or ketenteraann

Buat apa pilih ekonomi....

Nanti org datang serang kau jugak..

Baik pilih ketenteraan je, kan...

Apa kelebihan dan kekurangan ekonomi atau ketenteraan ni, ya..

pakar, tolong jawab...

Tutorial Rom tu takde apa-apa beza jangka panjang kalau pilih ekonomi atau ketenteraan. Kalau ekonomi, dia bagi bonus lepas buat pasar, kalau ketenteraan, dia bagi lepas buat berek, tu jer. Terpulang nak pilih mana-mana, sebab nak tak nak kalau buat berek atau pasar pun untuk permulaan takde banyak guna untuk dua benda tu sebab keutamaan diberi kepada defense dulu, dan bila aku kata defense tak bermaksud dengan tentera semata-mata, sebab Rom starting tentera dia mahal, setakat dapat buat 10 Legion datang Clubswingers 40 orang dah terbalik. Buat jer cranny dulu, upgrade setinggi boleh, selalu kosongkan resource, kalau dah rasa sedap nak raid kampung orang lain yang tak aktif, baru start buat Legion, hantar 3 orang, kumpul sket, hantar lagi, ulang sampai stabil.

hantu betul , row rumah aku leh takde letrik lak semalam , sekarang ni baru ada letrik abih kena raid 3x .... abeh besi + beras aku + beberapa kilo bata ngan batang kayu.

weh hampeh, taruk aku sitter ko. nanti kalau bebila mungkin aku boleh tengok-tengokkan.