Jump to content
oxy

Buncit

Recommended Posts

ade sorang customer cc tempat keje aku ni..

kalo dia datang memang aku cuak gile... pastu duduk atas kerusi plastik, mengeriut bunyi kerusi tu...

*tapi Tuhan Maha Adil, walau badan besar gitu (korang paham je kan) tapi duit banyak wooo... datang cc just transfer duit je keje, kekadang cakap "keep the change" je kat aku

ade orang kata orang lepas kawin cepat buncit.. betul ke? :unsure:

Edited by neko

kalu pompuan, pas mengandung tu biasa. coz hormon. laki mungkin psl dah mls klua rumah kot.

pasal herba life tuh, story skit.

huhuhu tak sangka aku ada topik (buncit)

buncit ni kira masalah aku jugak lah

dulu berat badan aku 60 patu jadi dekat 80 sekarang ni 70 lebih sikit huhuhuhu

masa berat badan aku 80 ..perut aku makin naik..dah bimbang dah kawen tak lagi perut dah naik

jadi tu aku amal kan ...minum air panas (tak minum air sejuk/air batu langsung)

setiap mlm aku buat senaman perut...sit-up sebanyak 30 setiap mlm

Alhamdulilah perut aku makin ok, pakai baju dari tepi tak nampak membukit dah :D

huhuhu tak sangka aku ada topik (buncit)

buncit ni kira masalah aku jugak lah

dulu berat badan aku 60 patu jadi dekat 80 sekarang ni 70 lebih sikit huhuhuhu

masa berat badan aku 80 ..perut aku makin naik..dah bimbang dah kawen tak lagi perut dah naik

jadi tu aku amal kan ...minum air panas (tak minum air sejuk/air batu langsung)

setiap mlm aku buat senaman perut...sit-up sebanyak 30 setiap mlm

Alhamdulilah perut aku makin ok, pakai baju dari tepi tak nampak membukit dah :D

btul 2 luriahk....aku sokong...

luriahk aku sokong kau. aku kurus jer tapi perut buncit skit.. tak tau arr sbb ape.. pastu member aku ckp wat sit-up . tak banyak 30 kali stp hari.. aku try lah buat cam member aku bgtau...mmg mujarab..pastu perut aku dah tak buncit dah

Produk herbalife ni, baru masuk malaysia baru setahun 1/2. Prodak ni dari US, tapi don't worry, ada halal cert. Dah ada kat international market since 1980. Dah ada lebih 45 juta orang berpuas hati dengan prodak ni.

Dia sebenarnya makanan bernutrisi lengkap. Bukan ubat utk kempiskan perut pun. tapi yang paling menarik pasal prodak ni, dia berasaskan nutrisi sel. Konsep dia, kalau sel kita dapat nutirisi yang sepatutnya, dia boleh buat kerja dia dengan baik. TAk kiralah, nak gemuk, nak kurus, nak repair kulit, nak sembuh penyakit, etc. Key point dia, nutrisi seimbang.

Untuk keterangan lanjut, boleh la gi tengok kat www.herbalife.com atau email saya direct.

aku buat sit up satu ari 50 kali xpun seratus kali n skipping 500 kali,termasuk xmakan nasi n hanya makan roti atau ratah lauk,xpun bihun jer..kena berkorban skit dlm 2 bulan nie,bdn dah nek..huhuh

tapi masa buat sit up tu mula2 dlm 2 ,3 ari mmg sakit gler kat perut..huhuh normal ker tu?

hehe. usia meningkat, muscle perut pon bertambah

1. boleh ke secara malas?

2. alat2 kat smart shop yg taruk kat perut tuh sumer leh percaya ke?

3. kasi le tips :lol:

kalu aku sistem diet aku kan

dua tiga hari tu kalau aku ader heavy lunch

aku diet satu dua hari minum air jer

kire macam puasa arr walaupun aku ni bukan islam sebenanya

yang penting ko mesti tahan lapa arr kalau lapa pun minum milo jer

atau makan oat macam tu lah diet aku

tapi kalau nak lebih effective senaman lah

kalau nak cara malas minum jer air tak payah makan

ni tips aku

1. kalau raser masih kenyang jangan dulu makan minum air jer

2. kalau dah raser macam dah lapar sangat baru makan

3. untuk diet secara malas minum milo jer atau makan maggi

4. senaman ringan push up joggin ker

itu jer yang paling senang kalau susah pon makan pil kurus badan :lol:

Tak berbini lagi perut dah boroi ... wakaka

Orang kata perut boroi ni orang yang senang hati ..

Aku pun tak tahu da betul ke tak ..

Huhuhu

Huhuhu

bukan snang ati tp menunjuk kan kemacho an...hahahaha.....aku xbuncit tp ayah aku buncit la....tp aku tepaksa bejaga jaga.....takut penyakit keturunan lak....maklum la buncit nie blh menurun ke anak cucu.....huhu :lol:

adat lah tu.mula2 wat mmg lah sakit. bdn tak biasa wat. lama2 dah biasa tak sakit lg.. mcm gak jogging.. kalo dah lama tak jogging tetiba nak jogging kaki rasa sakit sgt.. tapi bila dh slalu wat tak rasa sakit lagi..

ak nak tanye korang sume...ade awek ni...tinggi around 167-170 ar lebih kurang....berat.. ak kureng pasti tapi around 60 or maybe 63 64...ok tak..haha..saje tanye....kalau korang ok tak dpt awek camni...die ni ak tak tau nak cakap camne......

Oh,agak tinggi gak tu mcm maya karin jer.Em mgkn berat tu nmpk badan dia berisi kot tp tak sapai tahap gemuk laaa...

ak nak tanye korang sume...ade awek ni...tinggi around 167-170 ar lebih kurang....berat.. ak kureng pasti tapi around 60 or maybe 63 64...ok tak..haha..saje tanye....kalau korang ok tak dpt awek camni...die ni ak tak tau nak cakap camne......

off topic:la ni pe cite lak ni..pasal awek lak dah...

aku dulu pun boroi gak..tp x la sampai nmpk cam ngdung tu...tp sejak dah main bola n buat sit up..akhir nya keboroian ku dah makin ilang..dah nk nmpk six pack...huhuhuhu..usaha jgn x usaha..lame2 elok la tu... :lol:

Huhuhu

hehehe... dulu aku time bujang kurus ler... ade la 2-3 awek minat kat aku...( :rolleyes: )

Antara sebab-sebab seseorang lelaki jadi boroi lepas kawin :- mengikut kajian aku & kawan2 aku...

1- First Hati senang : Maklumlah org yg di idamkan dah dapat kat kita... dan

2- pulak tuBini pandai masak : Tiap2 hari dia masak sampai 4-5 jenis lauk... lepas makan pelagi...ehem2 la..

3- lepas ehem2 bantai tido plak....

4- bila benda2 tu jadi rutin harian, jadi la MALAS.... bila dah malas, sendiri mau ingat la..

-tq...

hehehe... dulu aku time bujang kurus ler... ade la 2-3 awek minat kat aku...( :rolleyes: )

Antara sebab-sebab seseorang lelaki jadi boroi lepas kawin :- mengikut kajian aku & kawan2 aku...

1- First Hati senang : Maklumlah org yg di idamkan dah dapat kat kita... dan

2- pulak tuBini pandai masak : Tiap2 hari dia masak sampai 4-5 jenis lauk... lepas makan pelagi...ehem2 la..

3- lepas ehem2 bantai tido plak....

4- bila benda2 tu jadi rutin harian, jadi la MALAS.... bila dah malas, sendiri mau ingat la..

-tq...

kesimpulan nye...klu xnak jadi boroi....ikut la petua diatas...wbr_4044 mungkin telah mengalami nye... :lol:

hehe. usia meningkat, muscle perut pon bertambah

1. boleh ke secara malas?

2. alat2 kat smart shop yg taruk kat perut tuh sumer leh percaya ke?

3. kasi le tips :lol:

1. boleh, tingkkatkan metabolism ko. nk tnye umur dah berapa?

-pecahkan makn kepada 5-6 kali sehari. makan sikit2, jangan makan 2-3 kali sehari tp lantak 2 pinggan besar

-berlengging selalu :lol:

aku buat sit up satu ari 50 kali xpun seratus kali n skipping 500 kali,termasuk xmakan nasi n hanya makan roti atau ratah lauk,xpun bihun jer..kena berkorban skit dlm 2 bulan nie,bdn dah nek..huhuh

tapi masa buat sit up tu mula2 dlm 2 ,3 ari mmg sakit gler kat perut..huhuh normal ker tu?

normal la tuh...memula mmg sakit gile

pastu dah tak....

tak lama lagi petak la perut ko :lol:

Chow

act kan..masalah buncit bukan takat pada lelaki jerk..pmpuan pun ade..cm aku dulu ade mengalami masalah perut yg maju kehadapan tatkala aku tgh 'sehat walafiat' yg sgt sgt..

pastu aku terpikir cara tuk mengempis kan yg maju sgt tuh..aku buat senaman pernafasan tuk mgawal pergerakan perut...

pastu mcm yg kat atas kata buat sit up..yes aku buat sit up pagi dan malam..

pastu jaga pemakanan sume..

alhamdulillah..

da takde maju kehadapan lagi..semenjak 2tahun yg lepas..

act kan..masalah buncit bukan takat pada lelaki jerk..pmpuan pun ade..cm aku dulu ade mengalami masalah perut yg maju kehadapan tatkala aku tgh 'sehat walafiat' yg sgt sgt..

pastu aku terpikir cara tuk mengempis kan yg maju sgt tuh..aku buat senaman pernafasan tuk mgawal pergerakan perut...

pastu mcm yg kat atas kata buat sit up..yes aku buat sit up pagi dan malam..

pastu jaga pemakanan sume..

alhamdulillah..

da takde maju kehadapan lagi..semenjak 2tahun yg lepas..

Huu,apesal tak pakai barang smartshop jer?Lagi senang ape hehe.. :P

mandi 1 jam sebelum subuh setiap hari akan mengelakkan penggumpalan lemak. ada org foward email pada aku dah hilang failnya aku pun dah ingat2 lupa tapi itu sunnah nabi. ada sape2 bleh tolong confirmkan?

Secara malas :

Aku plak x makan tengahari, dan x sarapan, makan sup sayur je setiap malam tanpa nasi dan air carrot (protein kira ayam yang dalam sup) .. dan setiap pagi dan petang guna krim gel (aku lupa nama tapi harga Rm 70) .. dan berat aku turun at least 1 - 1.5 kg setiap minggu

Secara rajin :

Aku jogging setiap petang dan pagi ... 3 round sekurang-kurangnya .. Berat aku turun at least 2-3 kg setiap minggu .. x caye? Rekod yang aku pernah wat .. 83 kg turun ke 65 kg dalam masa 3 bulan (lewat sket sebab aku curi2 makan KFC) .. Hehehe ..

P/s: Sekarang sudah boroi balik .. isk isk ..

Kalau nak buang segala sparepart kat perut tu,disiplin nak kena jaga.Lagi 1 kelmarin ada rancangan Wanita Hari Ini aku ada tengok diorang bincang pasal kegemukan ni.Jenis darah pun memainkan peranan penting seseorang tu leh jd gemuk atau tak,sbb tu ada stgh orang makan skit pun leh jd gemuk lg stgh lak makan byk mana pun kurus tang tu gak.Aku tak sempat tengok sume rancangan tu yang aku tau kumpulan darah jenis O kena kurangkan makanan gandum mcm kek dan roti.Lg byk dia makan leh jd gemuk..hmmm

hehe... menarik topik nie...

aku pun musykil gak r...

perut aku pun buncit...

de sesape ley beri cadangan utk kempiskan perut?

hey...let me tell u something...i was a fatty or too phat guy but now my body look like Brad Pitt...hehehe :blush: yeah, it's real. i tell u the secret about what i did without fasting or stop eating my favourite food.

1. get more water into your body and stop taking cholesterol food...i mean u can eat more soup or steamy foods. don't ever take fried chicken unless it is steam or boil.

2. always walking and move everyday. don't u ever sit by doing anything for a day. just walking...EVERYDAY!

3. Eat more vegetable and less meat. or u can eat fish. remember, fried fish cannot ah...

4. eat only in the meal time...if u hungry outside the time, drink your mineral water. it's good to help your stomach using the fat inside that...and don't let your stomach hungry for a long time everyday. if not it will be bleeded untill it can't be healed.that could be anorexia...

5. tell your family that u r diet. your mum can help u serve the right meal for you. i take a year to get my body looks great. there's a lot of time i didn't eat fried chicken unless it was steamy or chicken soup. so my mum always cooked the dietary food for me or she cooked what i asked.she's always be the best mum i ever had.

6. lastly choose your idol...hehhe for your motivate lah...i choose someone like tobey mcguire, brad pitt, or 98 degree...get your piture into your wallet or mobile so that u can see it everyday and motivate u...

7. try first and wallah...u got what u want...