Jump to content
oxy

Buncit

Recommended Posts

hehe. usia meningkat, muscle perut pon bertambah

1. boleh ke secara malas?

2. alat2 kat smart shop yg taruk kat perut tuh sumer leh percaya ke?

3. kasi le tips :lol:

hehe... menarik topik nie...

aku pun musykil gak r...

perut aku pun buncit...

de sesape ley beri cadangan utk kempiskan perut?

hati2 apabile perut semakin buncit, tu maknanya perut kita bermasalah ( ataupun ada masalah pada bahagian badan yang lain yang effect pada perut, sesuatu yang kita tak jangka, contohnya usus rosak or ginjal bermasalah ). Jangan biarkan perut buncit.

Pastikan sentiasa jaga nikmat pemberian kesihatan yang percuma diberikan kepada kita nie.

Kalau kita malas nak jaga, seolah2 kita memperlekehkan pemberian tuhan ini..

wooo... aku x nah terpk

tentang keadaan sedemikian...

aku ingat perut buncit pling teruk pun

dijangkiti cacing...

huhu... kalo camtu dlm perut aku

ade worm ville r ek... huhu...

wooo... aku x nah terpk

tentang keadaan sedemikian...

aku ingat perut buncit pling teruk pun

dijangkiti cacing...

huhu... kalo camtu dlm perut aku

ade worm ville r ek... huhu...

apa yang kita makan akan mempengaruhi perut kita. kadang2 kita rasa tangan kita sakit, tapi pas buat medical chekup, rupanya berpunca dari masalah dalaman perut kita.

Perut tak dapat nak cerna makanan dengan betul dan sebagainya. Nampak simple, tapi kalau kita kaji, banyak gak sebenarnya kita kene ambik perhatian. Tapi jangan la sampai kita berpantang makan or sampai tak mau makan ape2.

Kita dah tau, piramid makanan sebenarnya macamana.. apa yang patut kita makan lebih, and apa yang patut kita kurangkan. kalau follow piramid tu, sepatutnya takde masalah. tak perlu ubat sampingan or vitamin sampingan..

Cuba fikirkan. fenomena perut kita semakin buncit.. fizikal kita nampak, lemak semakin banyak.. tapi kita tak tau disebaliknya, kita tak siasat sebab apa perut kita semakin buncit..

apa yang kita buat ialah, dengan ubat buang lemak.. adakah ini akan membaiki masalah or.. menambahkan masalah ? makan ubat buang lemak dapat membuang lemak..

tapi kita tak tau, sebab apa lemak tu terkumpul kat perut tu ?

kita kene tau tabiat pemakanan kita..

contoh mudah la.. dah tau paip saluran najis tu bocor, and meleleh kat lantai rumah.. kita nampak fizikal najis tu kat lantai rumah, then kita buang.. kalau kita tak tukar paip tu or tampal paip tu, masalah itu tetap akan berulang lagi.. and kalau dibiarkan, masalah yang lebih teruk akan muncul..

perut oh perut...

Sebab2 perut buncit:

(1) Makan dan terus tido & malas bersenam..

(2) Kaki botol atau minum tuak..

(3) Makan suap (rasuah)..

Caranya.. tinggalkan tabiat diatas dan teruskan dengan amalan sihat & murni..

Jom bersenam.. hip hip horrey..

wassalam..

isap rokok byk2...............so bleh kurus

mkn pil kurus byk2...........lagi bleh kurus cepat dan cepat jalan

tu adalah tip utk org yg betul2 malas

Edited by wrecked

Puasa nak dekat la.

Jangan risau, perut anda mungkin akan kempis kembali.

Jangan tak puasa sudah.

aku tengok rancangan apa ntah

dia cakap, kalau kita bersenam, part paling banyak lemak adalah part last yang akan hilang ..

tu pon kalau buat senaman 20 minit sehari, 3 hari seminggu

kena long term plak tu

ikh! bila la aku nak hilang lemak nih!

berkebun pon pakai teknologi moden sekarang... baja ngan air, mesin yang buat.. tak hilang2 jugak la lemak aku nih!

:D

p.s:baru sedar, iyer la.. sebab lemak banyak, jadi part tu la yang last akan hilang... kalau lemak sikit, part tu akan hilang dulu, maklum la lemak sikit

aku ada teka teki...

napa orang pompuan suka lelaki perot buncit...

muahhauhaa

Dia minat kat orang tua buncit yang bag duit buncit dengan RM..RM $$$$

aku ada teka teki...

napa orang pompuan suka lelaki perot buncit...

muahhauhaa

Hahaha...yang ni aku ada baca dalam Men's Health...alasan dia sebab ada pompuan dah bosan dgn laki2 tough2 ni. Pastu yg buncit2 ni cute + seksi skit. Wakakaka.

Aku takde lah buncit. Tapi sekilo dua lebih berat dari yang sepatutnya. Jalan mudah untuk kurus: Sila risau. Sure tak makan, tido x kena masa, sure jadi cekung aa. Aaa...ni cara malas aa ni.

Aku pnah try...tapi kejap je. sebab bila hepi, makan tak hengat. <== food hunter.

Puasa nak dekat la.

Jangan risau, perut anda mungkin akan kempis kembali.

Jangan tak puasa sudah.

jgn jadi cam kwn ako...pose2 gak,tp mkn tambah berat badan..pasal pe??pasal ms berbuka,sahur..mkn kaw2 punyer...

puasa leh membantu..tp jgn puasa then time berbuka takleh kawal nafsu... cara mudah, cuba control, takyah beli/masak macam2 utk berbuka...beli je yg simple2...walau rasa tak ckp...sbb lapar sgt... tp bila dah berbuka, mkn yg ada..mnm air...sure rasa kenyang n malas dah nak mkn lagi... (maybe sesetengah org berjaya dgn cara ni).

hari tu tgk tv..jumpa iklan pasal single yg boleh slimkan/bentuk body perut&dada utk lelaki..harga rm128... ni barang2 smart shop kot... singlet pakai je mcm biasa...

masa round bazar ramadhan tu cuba bawak 3 ringgit je...

gerenti korang beli sikit punya :lol:

tapi sepanjang aku jaga bazar ramadan (dah 5 tahun)... setiap kali buka mesti aku belanja dalam 2 ringgit je... sebab jiran2 seperniaga sume 'faraid' makanan/air diorang yang tak abis kat kitorang.. banyak.. hokhokhok... tapi yang surenya peti sejuk umah aku penuh ngan makanan/air je... sampai yang basi pon ade...

makan2 gak, macam perut ula sawa lepas sahur, tapi bila lepas sahur, kene wat keje, angkat barang, berkejar2, sampai berpeluh2 semata2 nak siapkan persiapan bazar petang tu... penat wooo... tu yang sepajang puasa berat sume turun sampai 5~6 kilo

lepas raya sume naik sampai 10 kilo sebab... lepak+beraya+makan rendang+berlemak+tengok tv je

_______

tips::

*macam member aku buat.. lepas sahur pegi jogging.... huh :ph34r:

perut buncit nampak kiut? wow, x sangka leh jadi daya pemikat.

aku ada baca gak, pas habis gula kat badan, baru lemak diguna pakai. so payah la cenggini.

puasa puasa gak, tp time posa, bnyk plak tidurnye.

malu gak perut buncit tp lagi malu kalu lemak berkumpul kat atas jadi cam bukit.

push up 20 kali sehari koreng rasa leh membantu ker?

cara malas??

hurm..try nih..boleh makan..pastu sulam dgn air teh herba yg boleh mudah kan pencernaan..tak pun makan buah yg banyak fibre contoh..dragon fruit yg kaler merah tuh..

air teh herba org kampung...tiap tiap pagi sure akan buang toksik dlm badan..(pi jamban buang ar)

hehe. usia meningkat, muscle perut pon bertambah

1. boleh ke secara malas?

2. alat2 kat smart shop yg taruk kat perut tuh sumer leh percaya ke?

3. kasi le tips :lol:

my hubby and i makan product ni : herbalife. 2 bulan dah hilang 3'. tapi mahal sikit la product ni. Sebotol 550g = RM136 utk sebulan. Kalau malas physical work, tapi rajin keluar duit, boleh i recommend.

huhuhu/..... aku adalah seorang yg buncit gile babat punyer. huuhu.. ntah le ade ape kat perut aku ni... dada dah ok perut plak yg memboyot. huhuhuh.. tension siot..