Jump to content
Datuk_Seri

Proton Sedan

Proton Sedan 2007, Pendapat anda??  

48 members have voted

1. 1. Pendapat anda??

• Bagus, berkenan jugak...
      20
    • Tak bagus, satu lagi projek malas Proton (Cut and Paste)
      21
    • Mintak maaf, saya lebih percaya jenama lain (dlm atau luar negara)....
      4
    • No komen...
      3

Recommended Posts

aku pun ada komen pasal proton dari topik2 lepas...

part engineering tu mmg tak nafikan kita ada kemampuan..ya kita banyak belajar sejak proton buat kejesama dengan lotus..

tapi kan tak semua hasil engineering terbaik anak malaysia tu direlisasikan di atas jalan..teruatamanya dari segi kejuruteraan rekabentuk..aku pun dah penah pegi visit R&D lab kat puchong..memang fasiliti untuk develope keta cukup..tapi disebabkan nak cutcost itu ini..biasanya hasil yang baik pada mulanya dikurangkan sikit demi sikit..

semuanya dari "pihak atas".."lampu ni tak buleh besar sangat,canggih sangat ,bagi dia kecik sikit"..cermin tu luas sgt ..bagi dia kecik sikit.."part ni tukar jadi plastik,tak mau guna kulit..mahal" mcam2 lagi lah..sampai akhirnya rekabentuk asal yang baik tu dah berkurangan..sebab dek nak ngikut kehendak strategi marketing pihak atas..

yup!memang proton banyak amik part dari local,tapi semenjak part proton buat sendiri kat sini lah macam2 komplen pasal kualiti timbul..sebabnya QC dari local supplier ni masih banyak kepincangan..kan ke dapat "makan banyak" kalau dapat kontrak dengan proton,buat la sikit R&D tuk tingkatkan kualiti barang dan QC.

satu lagi part ialah nilai harga kerata itu sendiri..kalau dulu proton ambil part dari luar mmg ya patut mahal..tapi semenjak amik part dari dalam sepatunya kos pun dah kurang..tapi tengok harga sampai sekarang masih sama...sampai bila nak makan duit rakyat je?bukan ke elok bagi balik kat rakyat sendiri dengan meletakkan harga setimpal dengan cost/profit ratio yang munasabah..ini tidak..jual di malaysia mahal..tapi bawak keluar jual murah..sakit susah rakyat sendiri sepatutnya diutamakan..bukannya dibebankan dengan "hutang"..

Secara umunya saya suka rekebentuk exterior gen2 baru ni.Tapi kualiti bahan terutamanya interrior (dalaman) tu kene tengok la juga , kalau masih ditakuk lama ermm..susah la nak cakap kan.Paham-paham je la..

Ape kejadah ?

Ngko lahir2 terus boleh bawak kete ke ?

Ni mesti kes tak baca abis nie. Baca yang aku bold kan aje tu..

Then tau nak memekak aje.

ape ko cakap nie ?

Apelak kaitan dengan wakil jualan ? takkan kerana wakil jualan buat perangai, ngko nak kata PROTON tu BODOH ?

At least MALAYSIA ade "CUBE" hasilkan sesuatu, dari tak buat ape2..

Tau la ngko tergolong dari golongan yang ada kuasa membeli yang tinggi.. Tapi fikirla diri sendiri tu sape sebelum layak nak kritik PROTON ?

Buruk2 PROTON dari mata korang pun, diorang dah cuba jadi yang terbaik.. diorang tu bawa nama Malaysia.

Kalaupun Pihak pengurusan atasan PROTON bermasalah, adakah kesemua orang2 dalam PROTON tu bermasalah ?

Engineer dalam PROTON tu lagi bodoh pada kita ke ? Diorang pun ade perasaan gak. Same aje. At least diorang dah buat sesuatu, untuk naikkan nama negara.. dari duduk kat tepi menyindir tak tentu pasal.

alamak tuan..ada ka aku kata proton tu bodoh? jgn la emosi sangat. kalu tuan emosi sgt, tuan tak dapat bagi pendapat yg bernas. aku rasa takda pun ahli putra dlm thread ni yg kata proton atu engineer proton bodoh.

aku tak kata yg aku ada kuasa beli yg tinggi, tapi aku cuma nakkan kreta yg aku beli tu berkualiti, yg tahan lama, yg kos efektif...jadi aku harap kreta proton mempunyai ciri2 yg aku nak. tapi dah takda, apa nak kata..

pasal wakli jualan tu pla, aku cuma kata aku tak jadi beli kreta proton sebab aku tidak mendapat layanan baik daripada wakil jualan tu. aku tak nampak pun kenyataan aku tu menunjukkan yg proton bodoh? salah ka aku sebab tak jadi beli proton sisebabkan wakil jualan? sebagai pembeli aku berhak mendapatkan layanan baik daripada penjual. kalu tak dapat bagi layanan baik, ada banyak tpt lain yg boleh bagi layanan baik. sama la mcm kualiti kreta, kalu kualiti yg dicari takda pada kreta proton, ada banyak kreta lain yg mempunyai ciri2 kualiti yg dikehendaki..

memangla dorg dah berusaha utk membawa nama malaysia, dah usaha utk hasilkan sesuatu. aku rindukan hasil keluaran proton yg menyamai kualiti keluaran syarikat top lain. adakah salah aku berharap mcm tu?

yg jelas, teguran dan kritikan yg diberikan bukan utk menjatuhkan lagi proton tetapi utk membantu proton supaya memperbaiki kualiti produk dorg. sebagai contoh, kalu aku kata tuan slaughters terlalu beremosi semasa memberi kenyataan. adakah teguran itu menjatuhkan tuan? sdh tentu tidak, teguran itu diberi supaya tuan jgn lagi terlalu beremosi...

walau bagaimanapun, aku minta maaf la kalau apa yg aku tulis menyinggung perasaan tuan slaughters. aku tak berniat mcm tu...tq

p/s: rindu pada MPV proton

Edited by gaman80

Proton baru ni dinamakan "proton pesona"

itu bukan proton wira tu ka? aku rasa yg tu la. proton model baru tu blm tau lg nama dia...sori kalu aku tersilap...

Ape kejadah ?

Ngko lahir2 terus boleh bawak kete ke ?

Ni mesti kes tak baca abis nie. Baca yang aku bold kan aje tu..

Then tau nak memekak aje.

ape ko cakap nie ?

Apelak kaitan dengan wakil jualan ? takkan kerana wakil jualan buat perangai, ngko nak kata PROTON tu BODOH ?

At least MALAYSIA ade "CUBE" hasilkan sesuatu, dari tak buat ape2..

Tau la ngko tergolong dari golongan yang ada kuasa membeli yang tinggi.. Tapi fikirla diri sendiri tu sape sebelum layak nak kritik PROTON ?

Buruk2 PROTON dari mata korang pun, diorang dah cuba jadi yang terbaik.. diorang tu bawa nama Malaysia.

Kalaupun Pihak pengurusan atasan PROTON bermasalah, adakah kesemua orang2 dalam PROTON tu bermasalah ?

Engineer dalam PROTON tu lagi bodoh pada kita ke ? Diorang pun ade perasaan gak. Same aje. At least diorang dah buat sesuatu, untuk naikkan nama negara.. dari duduk kat tepi menyindir tak tentu pasal.

Yeargh...aku sokong..aku sokong..aku caye PROTON akan jadi satu produk malaysia yang boleh dibanggakan, cuma perlu usaha lagi keras...so pade jurutera2, juruteknik2 PROTON, pekak kan telinga dari kritikkan, kuat kan kesungguhan then bior aku jd rider utk kete korang kat rally nanti...hehehe HIDOP PROTON...

p/s-: kenkadang kete ni tengok owner gak beb, korang geti jaga.. ok la conditions tu, ala kete luar tu pun bley gak tahan dier nyer masalah, ko cube la bukak forum2 kete2 diorang tu (yg oversea la) nengok apa kata mereka?? Tak pun senang jerk, sesape yg kata proton tak bagus, meh amik kete korang kita test kat LDP.. :angry:

-:Anyway sokonglah produk malaysia...kalau nak tengok anak cucu korang hidup senang lah... kay..kay tak mau cakap pe pe dah..

Berapa rega protong baru nie... kalo best nak gak aku beli.

Sapa nak beli aku nyer proton Iswara... murah jer.

Edited by LanoG

Aper yg baru ttg keter tue?blkg panjang sket jer........design dier cam "gay" sket...personally, bg aku design dier cam "x kene", cam unfinished.....x sabar nk test performance dier nnti

Bagi peminat keter proton, Proton x pnah design keter sendiri....copy paste rand lain jer....cth Gen 2 tiru Merce, Iswara tiru Civic....

Waja-BMW of Asia, Savvy-My first Lotus? yg nie aper plak?

Edited by versanner

first impression mcm biaser jer..takder cam model baru pon...huhu...

aku vote cut n paste..mungkin diorank malas nak wat mold baru kot..sebelah pintu jer berjuta rege huhuhu...

p/s: wat la model MPV...braper lama mau tunggu daa...org malaysia suke jejalan ape...hehe

aduh la korang nie..

kalo korang baca nie..

apa plak pendapat korang ?

ni pendapat aku..........kenape kecoh pasal kerete yg dah 15 tahun nak scrap?proton plak tuh nak junction project nih.apesal tak bagi company lain?kalo dah rugi besar tuh tak bleh buat ape la dude

"Kah Jin berkata demikian kepada pemberita sebelum mempengerusikan Mesyuarat Agung Tahunan Persatuan Syarikat Kereta dan Kredit Malaysia Kuala Lumpur dan Selangor (KLSCDCCA) di sini, hari ini."

Beliau yang juga Presiden KLSCDCCA berkata, pihaknya yakin cadangan itu secara tidak langsung akan melariskan kereta Proton.

go to hell protong........... :excl:

Aper yg baru ttg keter tue?blkg panjang sket jer........design dier cam "gay" sket...personally, bg aku design dier cam "x kene", cam unfinished.....x sabar nk test performance dier nnti

Bagi peminat keter proton, Proton x pnah design keter sendiri....copy paste rand lain jer....cth Gen 2 tiru Merce, Iswara tiru Civic....

Waja-BMW of Asia, Savvy-My first Lotus? yg nie aper plak?

pendek citer design nak replace waja la nih...so nampak lebih eksekutif bangang lagi la tuh....kui kui kui kui :P

Edited by wrecked

Aku takdapat vote la..takde option yang aku nak...

Quality much improve...memang ada class la kali ni..

Apa2 pun tahniah proton design ko memang lawa...tunggu bila Proton start buat modal FR aku akan beli... :lol:

aku tgk mcm Gen.2 ja. tgk kualiti la camana. tgk enjin, dalaman...kalu mcm Myvi Sxi, enjin DVVT, airbag, ABS, EBD, spoiler...kalu ada smua ni ok la. tp kalu mcm yg biasa ja tu, x best la. proton xnak kluarkan MPV ka? mcm avanza tu, tak pn innova...kalu gaya sedan, tak muat family aku..

MyVI xde EBD. Viva 1.0 je :)

MyVI xde EBD. Viva 1.0 je :)

hehe..saja ja tu. kalu kreta baru proton (termasuk 'pesona') ada semua tu aku pertimbangkan la jg nak tkr kreta. kalu ekonomi mengizinkan...

keter ni kalo tak dpt jangkitan penyakit Gen2 okla gamaknyer...last month door handle keter gen2 membe aku patah almost tercabut...hampir histeria bini dia mase tu laki dia citer :lol:

Kereta baru ni kalau harga <RM40000 aku berminat la... Tapi jangan hrp.. Lepas beli Kelisa la klau budget mcm tu..

Aku tetap pakai motor wat masa ni ke kuliah.. tak mampu lg pakai kereta..

ehmmm...kalo keta nih pasang kat tanjung malim ada harapan lah nak dpt keta sebaik neo (bg aku neo antara produk proton terbaik setakat nih) tapi kalo pasang kat s.alam gak....jgn harap laaaa

ader beza ker kat mane keter tuh dibuat..?

die punye teknologi berbeza ker..?

share ah citer.. ^_^

aku berminat dgn kete proton klu harga murah dr harga kete import :D hekhek..

source:http://paultan.org/archives/2007/05/08/proton-pm5-concept/

agak2 korang, berapa proton nak jual kereta kat atas ni?

"Proton's new Satrai Concept Car featured at

the 2006 Australian International Motor Show"

"Proton also revealed a special Concept Satria model that looked like it could become the new Satria GTI. It looks surprisingly smart in white, with flared wheel arches, bodykit, big wheels and a conceptual interior. A sign of things to come from Proton? Here's hoping. There was also a special custom-made Proton Satria designed by Benji Marshall (Wests Tigers Rugby League player), which looked pretty good with its vertically hingeing doors, though the choice of high-chrome alloy wheels was atrocious in my view."

By Feann Torr - 2/Nov/2006

source:http://www.webwombat.com.au/motoring/news_reports/australian-motor-show-2006-3.htm#Proton

aku tak faham la apa yang d maksudkan dengan ayat yang aku dah bold.

Edited by abixpert

Urgh, again crap form Proton....last week my friend bought a Neo...n it is like......OWH MY GOD......now Proton gonna launch new upgraded model of Gen 2...why dont make a new based car like Civic, Lancer? No money?so what on earth they do all these times?See how many Proton cars on the road?Still not enough money?Come on la....i really regret buying Saga Lmst 2 years ago, now it gives me lot of maintainance problems.....wanna sell it, but price dropped like hell.....Support made in malaysia stuffs to show you love this country?YES, i will do that if they give me good quality end-products but Proton? NO, just use it for 4-5 months, already feel it like 5 year old car

Now Lancer launched Lancer GT 2.0 for about rm116000, i wonder who will buy Perdana and Chancellor anymore.....please Mitsubishi, Honda, Toyota, beat proton to pulp on it's own ground......

Edited by versanner

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...