Jump to content
Datuk_Seri

Proton Sedan

Proton Sedan 2007, Pendapat anda??  

48 members have voted

1. 1. Pendapat anda??

• Bagus, berkenan jugak...
      20
    • Tak bagus, satu lagi projek malas Proton (Cut and Paste)
      21
    • Mintak maaf, saya lebih percaya jenama lain (dlm atau luar negara)....
      4
    • No komen...
      3

Recommended Posts

Cinta aku pada proton dulu hanya dekat Putra. Pastu flirting dgn GTi sket.....tp sebab Putra dah stop production, yang sedia ada pun bikin tahapehape (tp bapak sedara aku punya dulu smart, pastu gi jual...hampeh), aku rasa, aku mcm syok kat Neo.

Tapi kalo nak jujur, byk keta luar aku lagi suka..tapi kalo keta proton, ini lah dia yang kalau kena beli, model2 ni je aku akan beli. (atau PM5 bila [kalau lah kan] klua...tu pun tgk review dlu kot :lol:)

edit: dan aku vote Project CnP.

Edited by Sinful

cakap besar mamat nieh.. lupa daratan..

bodoh betul.

otak singkat.

lantak la die tu.. lagi takleh terima teguran dari proton. ( entah2 same je keras kepala dengan pihak atasan proton tu )

kalo pandai sangat, berbicarala cara betul...

BODOH !

apa lak, betul gak dia cakap

support mmg dah support.. tgk la brape ramai guna kete proton skrg

so sekarang orang nak improvement

kalo tingkap pun ada problem camna nak maju

dah la jual kat rakyat sindri mahal

orang kutuk proton sebab diorang masih sygkan proton

walau apa pun aku suka kat saga lama.dan aku bangga malaysia ade kereta buatan sendiri.singapore pun takde keta sendiri.so aku bangga...

aku tunggu MPV... iye la... dah jadi familiman ni, kena ada kereta luas, senang anak2 nak main dalam keta... nak begolek ke... nak menonggeng ke... nak men PS ke.... nak layan internet ke... baru bes... luas...

Hai semua,baru td kat Buletin Utama aku tgk Proton dah launch kereta model baru,Proton Persona.Korg rase la kan akn ada sambutan menggalakkan ke pada model ni?Aku tau dia nak potong sales Perodua terutama Myvi yg meletup gila tu.Aku tgk design ok,ada mcm Gen-2,mcm Waja skit pun ada lgpun harga lebih kurang Myvi gak RM45K sampai ke RM56K.

Problemnya 1 je yg aku tak percaya ngan Proton skg ni,enjin Campro tu slalu wat hal.Aku cadang nak beli Myvi,sbb skg guna Kenari secondhand je.Tgk Persona td lawa gak tapi ragu2 laa.Apa pendapat korang sume?Ada prospek tak kereta proton ni? <_<

Ni link dia.

Proton Persona

Edited by Supersirap

xtaw nk bg pendpt..myvi pon besh..persona ni baru lg,xda sape dpt komen lebih2..tp bntuk besh bg aku...

xtaw nk bg pendpt..myvi pon besh..persona ni baru lg,xda sape dpt komen lebih2..tp bntuk besh bg aku...

Hm,tu laa sbb Persona tu mmg cun dari segi design tu.Myvi aku suka sbb enjin tu jimat minyak..Tgk interior Persona tu mcm kereta sport je,leh tahan cuma tu lah Campro,wat hal je..

For me.....design luar, cam agak outdated...tp still OK dgn harga.....dashboard, too much bulat2, cam terlalu 'kanak2', xtaula nk describe camner...x sabar nk test drive, nk tgk camner...hehe

For me.....design luar, cam agak outdated...tp still OK dgn harga.....dashboard, too much bulat2, cam terlalu 'kanak2', xtaula nk describe camner...x sabar nk test drive, nk tgk camner...hehe

Mcm keter KIA pun ada gak design tu.. <_<

ape lagi, suruh lah proton cepat2 pasarkan kat pasaran Britain.. pastu bagi sebijik kat Jeremy Clarkson (host rancangan TOP GEAR).. biar dia yang tentukan sama ada kereta ini ok atau tidak..

p/s: adekah proton persona ini akan mendapat nasib yang sama seperti sedara maranya seperti savvy, waja, kenari, dan kelisa (semua kereta tersebut telah diuji dan direview oleh Jeremy Clarkson) dan paham2lah nasib nya macam mana...hahahahaa :lol:

Mcm keter KIA pun ada gak design tu.. <_<

Actually, i want to use word "Ugly" for this car, tp nmpk cam kejam sgt la plak...hahaha :lol:

pada aku proton persona ni,cantik,elegan,sporty sikit,ruang yg besar utk bagi yg berkeluarga,mcm keta mahal pun iye,dan spesifikasinya tu mmg mantap la,banyak jugak yg dia upgrade keta persona nie,aku tengok kat forum keta proton nie dari salah seorang pemula thread ni baru aku paham yg nak buat keta bukannya mudah.kalau aku diberi pilihan,aku pilih persona.bangga aku anak malaysia :lol:

kite tunggu dan lihat je....

Ya,tunggu dan lihat je..yg penting aku nak tgk ketahanan enjin.Wat masa skg myvi la jd pilihan.. B)

nampak quite ok la... takla buruk sangat... tapi kualiti.. dunno.. kena dgr komen2 orang yg da guna dulu. cam honda pun ader eh...

nampak quite ok la... takla buruk sangat... tapi kualiti.. dunno.. kena dgr komen2 orang yg da guna dulu. cam honda pun ader eh...

Hmm,mcm honda city pun ada gak..

transpaln enjin~

kalo ader budget lebih la~

alasan nak bg kat PUSPAKOM~

'enjin CAMPRO senang jatuh sakit'.... :lol:

petikkan diambil dr PUSPAKOM itu sendiri....

'hampir 0.5 juta kereta sakit - PUSPAKOM'

wahaha~

amik masuk enjin power2 sket, walaupun seken...

masuk tebo pon besh~

pastu tambahaero kit~

besh~

kite tgk camne plak kalo pesona ni dah tambah aero kit/ body kit~

konferm smart :lol:

kite tunggu dan lihat je....

Ok....agree, kita tunggu n lihat jer dulu....maybe, dlm a week or two, someone will provides us some feedback..

harap2 ader la improvement kan. tadi kat berita dengar proton nak target ke luar negara utk pesona ni sebab saiz market yang kian kecil.. means derang pun sedar orang da tak baper suka kat proton ni. so harap ni antara satu pembaharuan utk membuktikan kemampuan proton kan.. aku pun nak support kereta malaysia.. tapi kena la ada kualiti tul tak

harap2 ader la improvement kan. tadi kat berita dengar proton nak target ke luar negara utk pesona ni sebab saiz market yang kian kecil.. means derang pun sedar orang da tak baper suka kat proton ni. so harap ni antara satu pembaharuan utk membuktikan kemampuan proton kan.. aku pun nak support kereta malaysia.. tapi kena la ada kualiti tul tak

Betul2,tu pasal jualan Perodua especially Myvi mmg laris giler,sbb kualiti yg ada pada produk diorang dan harga pun kategori mampu.Jgn nanti baru 2 minggu pakai dah ada org jual Persona ni,enjin prolem la ape laa.Kalau dalam negara je suasah nak jual,lagi la luar negara.Aku harap ada la kemajuan yang ketara.. :)

Edited by Supersirap

assalamualaikum...

pd pendapat aku, proton persona ni boleh tahan juga. dari segi dalaman pun ok, luas daripada gen2. aku tgk harga pun blh tahan jg. kalau banding dgn myvi pun aku rasa persona lebih anggun sikit kot. cuma enjin campro tak tau prestasi dia, tahan ka tak tahan. kalu ambik yg h-line punya lagi la gempak dari myvi. myvi cuma ada abs, airbag, immobilizer, dvvt...tapi takda ebd, CAPTOR, remote trunk opening...cuma satu ja yg aku kecewa sikit..apsal persona h-line tak da yg manual? aku tak brapa suka la kalu auto ni, tak mencabar...

kalu ada duit, nak tukar persona la, tapi tgu dlu apa komen pembeli2 awal kot2 ada masalah problem yg tersembunyi..hehehe...tq

assalamualaikum...

pd pendapat aku, proton persona ni boleh tahan juga. dari segi dalaman pun ok, luas daripada gen2. aku tgk harga pun blh tahan jg. kalau banding dgn myvi pun aku rasa persona lebih anggun sikit kot. cuma enjin campro tak tau prestasi dia, tahan ka tak tahan. kalu ambik yg h-line punya lagi la gempak dari myvi. myvi cuma ada abs, airbag, immobilizer, dvvt...tapi takda ebd, CAPTOR, remote trunk opening...cuma satu ja yg aku kecewa sikit..apsal persona h-line tak da yg manual? aku tak brapa suka la kalu auto ni, tak mencabar...

kalu ada duit, nak tukar persona la, tapi tgu dlu apa komen pembeli2 awal kot2 ada masalah problem yg tersembunyi..hehehe...tq

Itu btul,kang main beli je awal2 takut kang jap je tersadai kat secondhand car.Lain tu sume ok mmg menarik cuma byk yg hilang trust kat proton tu sbb Campro laa,hmmm... B)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...