Jump to content
brader yie

Ambil Perhatian!pelaburan Online!ramai Tertipu!

Recommended Posts

nak cite pengalaman sikit..

sebelum ni saya tak pernah minat nak buat side income samada buat investment atau buat bisnes mlm or whatever.. saya keje mkn gaji.. cukup bulan gaji abis pastu dpt gaji balik..

julai 2006 ada la sorang member dtg crite investment baik punya..

kebetulan dlm tangan tengah ada duit saya buat loan tanpa tujuan..

dia offer.. bagi kat dia rm400 pastu dia bayar semula 40 sebulan selama 15 bulan pastu dia pulang balik rm400.. so.. untung 40x12 = rm480.. modal dpt balik..

bila ditanya rupanya swisscash... tapi dia amik untung sendiri la kat situ sbb bagi 10% je every month kat saya...

saya tanya pasal halal ke tak investment tu.. mcm2 jawapan yg dia bagi tapi semuanya ikut logik je takde fakta atau nas..

tapi sebagai org yg takde pengalaman akhirnya saya buat gak.. tapi buka akaun ngan sc tak amik plan member tu..

mulai dr sc saya jumpa lak mcm2 hyip.. tapi yg tu semua duit lesap kecuali sc..

tapi yg nak di jadikan cerita.. bila mata dah terbuka utk mencari side income saya terjumpa satu peluang lain semasa pergi berkursus... sept 2006..

peluang yg bagi saya, lebih memenuhi kehendak hati saya..

maksud saya.. saya yakin halal.. saya yakin dpt pulangan(tak kata sc tak dpt pulangan)..

keyakinan status halal..

setiap sen yg kita keluarkan ada akad.. berkonsepkan jual beli.. produk yg diniagakan halal..

keyakinan pulangan..

setiap sen yg kita keluarkan ada lawyer aggrement.. bisnes mantap..

syarikat kat malaysia ada bisnes yg market produk satu asia(sebagai pengedar tunggal)..

so syarikat offer kita jadi pemodal utk dia beli produk berkenaan dr jerman dan memasarkannya di negara2 asia.. (ada dlm metro 12 feb 2007 ruang bisnes)

bila saya dok kaji.. saya tengok profit leh dpt lagi banyak dari sc..

dlm masa dua tahun calcalation profitnya dpt tiga kali ganda lebih banyak dari swisscash..

drpd kita buat investment yg dah ramai org kata penipuan tu lebih baik cuba kaji yg ada dokumennya..ada bangunannya.. ada pendaftaran syarikatnya kat malaysia.. kita leh kenal dan bersalaman dgn pengarah2nya..

kalau ada yg berminat leh pm atau email saya ..

:)

Edited by han77

nak cite pengalaman sikit..

sebelum ni saya tak pernah minat nak buat side income samada buat investment atau buat bisnes mlm or whatever.. saya keje mkn gaji.. cukup bulan gaji abis pastu dpt gaji balik..

julai 2006 ada la sorang member dtg crite investment baik punya..

kebetulan dlm tangan tengah ada duit saya buat loan tanpa tujuan..

dia offer.. bagi kat dia rm400 pastu dia bayar semula 40 sebulan selama 15 bulan pastu dia pulang balik rm400.. so.. untung 40x12 = rm480.. modal dpt balik..

bila ditanya rupanya swisscash... tapi dia amik untung sendiri la kat situ sbb bagi 10% je every month kat saya...

saya tanya pasal halal ke tak investment tu.. mcm2 jawapan yg dia bagi tapi semuanya ikut logik je takde fakta atau nas..

tapi sebagai org yg takde pengalaman akhirnya saya buat gak.. tapi buka akaun ngan sc tak amik plan member tu..

mulai dr sc saya jumpa lak mcm2 hyip.. tapi yg tu semua duit lesap kecuali sc..

tapi yg nak di jadikan cerita.. bila mata dah terbuka utk mencari side income saya terjumpa satu peluang lain semasa pergi berkursus... sept 2006..

peluang yg bagi saya, lebih memenuhi kehendak hati saya..

maksud saya.. saya yakin halal.. saya yakin dpt pulangan(tak kata sc tak dpt pulangan)..

keyakinan status halal..

setiap sen yg kita keluarkan ada akad.. berkonsepkan jual beli.. produk yg diniagakan halal..

keyakinan pulangan..

setiap sen yg kita keluarkan ada lawyer aggrement.. bisnes mantap..

syarikat kat malaysia ada bisnes yg market produk satu asia(sebagai pengedar tunggal)..

so syarikat offer kita jadi pemodal utk dia beli produk berkenaan dr jerman dan memasarkannya di negara2 asia.. (ada dlm metro 12 feb 2007 ruang bisnes)

bila saya dok kaji.. saya tengok profit leh dpt lagi banyak dari sc..

dlm masa dua tahun calcalation profitnya dpt tiga kali ganda lebih banyak dari swisscash..

drpd kita buat investment yg dah ramai org kata penipuan tu lebih baik cuba kaji yg ada dokumennya..ada bangunannya.. ada pendaftaran syarikatnya kat malaysia.. kita leh kenal dan bersalaman dgn pengarah2nya..

kalau ada yg berminat leh pm atau email saya ..

:)

igtkan td nak bincang psl topik nie :D rupa2 sempat lagi promote kat sini..huhuhu

igtkan td nak bincang psl topik nie :D rupa2 sempat lagi promote kat sini..huhuhu

sori la tersyasyul.. :P

anyway.. it is related..

kan saya pun sempat gak lesap duit sikit kat hyip.. tapi tak tahu la yg saya buat tu famous ke tak masa tu.. saya lom join mana2 forum pun masa tu..

nasib baik tak banyak.. maklum la baru belajar, takut rugi.. tu yg amik langkah berhati2..

aku lagi sedih ngan orang malaysia yg teramat bijak yg selalu kena tipu.. walaupon dah tau bende ni byk scam tapi still percaya... akhir kata.. kehkehkeh

Percaya la dengan kata-kata aku, ada pihak-pihak tertentu yang tengah berusaha untuk menjatuhkan nama Malaysia. Dulu clickbank, nanti dengan Adsense, Paypal semuanya tak terima dari Malaysia.

Korang kena teruskan usaha-usaha murni ni demi menjaga nama baik negara.

adsense pun iyer jugak ke? takkan diterima dah? mcm mana? kira diorang xnak kasi cheque dah lah pasni ek?? :(

adsense pun iyer jugak ke? takkan diterima dah? mcm mana? kira diorang xnak kasi cheque dah lah pasni ek?? :(

Buat masa ni belom lagi la. Tapi jangan terkejut kalau Adsense boleh ambik tindakan sama macam yg clickbank buat. Who knows.

Ni dengar-dengar ada ura-ura kata tahun depan Paypal dah boleh accept user-user dari Malaysia. Harap harap menjadi la.

adsense belum.. tapi ko sebut.. orang2 yg buat assumption cam ni yg takleh pakai ni

Assumption adalah perlu sebab kita tak boleh predict apa yang akan berlaku pada masa depan.

Sila jangan poskan maklumat privasi seperti maklumat whois di laman web ini

- admin

err..kenapa???

boleh membawa masalah ke kat forum ni?

sila baca post 1st thread ni ada admin modified bagi penerangan pasal apa maklumat tu takleh dipost . :)

pendek cite : kes ni tengah disiasat , kira maklumat whois tu barang bukti la kot

Edited by hampeh

sila baca post 1st thread ni ada admin modified bagi penerangan pasal apa maklumat tu takleh dipost . :)

pendek cite : kes ni tengah disiasat , kira maklumat whois tu barang bukti la kot

oorait..aku dah tengok

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maklumat privasi seperti maklumat dari whois tidak boleh disiarkan di dalam laman web ini. MyCert telah mengarahkan kepada putera.com untuk memadamkan maklumat tersebut dan memaklumkan bahawa kes penyiaran maklumat privasi ini (yang dipost oleh brader_yie) kini dalam siasatan polis.

Reason for edit: Melanggar hak privasi

uishh..seram plak aku tengok. Sampai boleh jadi kes polis. Baru aku paham kenapa....

kesian plak admin..kena cari semua whois post untuk dipadamkan. Patut buat satu stick topik.

err..nak tanya skit. Apa kaitan putera dgn MyCert???

ntah mungkin polis takde kuasa tuk arah putera.com padam whois , dia suruh mycert . agaknya la kot :P

Maklumat whois memang hak privacy. Sebab tu kalau nak dedahkan apa-apa maklumat kena gunakan XXX.com atau seumpama dengannya. :)

Aku percaya niat pemula topik ni baik cuma dia tak salurkan maklumat ke tempat yang betul. Harap pihak polis dapat buat siasat dengan telus. Masa ni la nak tunjukkan kehebatan kita pada INTERPOL :)

biasa la org kita ni, dah terhantuk baru nak terngadah.. selagi tak kena hentuk selagi tu dia ketok.. huhu

"malas"

"nak cepat kaya"

"tamak" <=== buang ni sume dalam diri...org promote apa pun pasni, x kan tepengaruh

Assalamuailaikum.....putera members.....

Time kasih kpd pihak admin.Terutama skali apa yg telah saya mulakan baru2 ini,bkn niat utk melanggar prosedur atau besikp kuang ajar,tp benda yg baik harus dikongsi utk kebaikan semua.Benar bagai dikata,dan semua masih dlm sesiatan(spt berkenaan)..ok..

WinlyFund, ABFUND, Ebarrel, EukGold dah tutup dan akan ditutup, semua gejala orang Melayu yang mahu cari skim cepat kaya sampai menawarkan USD / epoint kepada orang ramai dengan cara daftar member dengan USD / epoint yang ada di walet mereka dan ambil CASH dari orang ramai. Sememangnya orang Melayu yang menipu ini tak ada kerja tetap dan sebaiknya ini fund tutup, dia hilang diri. Sebelum menipu orang masuk, mereka akan asyik kata "Saya pun ada berapa puluh ribu USD / epoint didalam walet saya, takkan saya nak tipu awak, saya pun ada banyak labur" Jelas sekali selepas anda masuk jadi member, dia suka sekali dapat wang itu dan pergi enjoy dan berfikir dalam hati ""HeHeHe dah dapat tipu satu orang lagi""

Saya pun Melayu tapi sememangnya Melayu ini macam memalukan masyarakat umum kerana mereka MALAS, TAK BERMORAL sampai menipu wang orang umum apatah lagi ada juga golongan orang yang tua-tua ditipu mereka.

Akhir kata, JANGAN SEKALI MASUK SEMUA PELABURAN INTERNET INI KERANA IA ADALAH HARAM DI SISI AGAMA ISLAM DAN SEMUA ADALAH TIPU BELAKA. SEMUA TAK ADA ASAS. Kalau mereka ini betul, kenapa tak paparkan no. telefon dan alamat mereka? Apa yang perlu dirahsiakan? Ada juga orang Melayu yang menyakinkan diri sendiri semua ini adalah pelaburan halal sedangkan mereka pun tahu ini semua HARAM HARAM HARAM. Mungkin anda akan ke neraka bila masa akhirat.

SEMUA INI ADALAH PERSAMAAN DENGAN SKIM CEPAT KAYA.... JANGAN LAGI TERPEDAYA DENGAN PERCAKAPAN ORANG SCAM INI... SEDARLAH.... TIADA MAKANAN PERCUMA DI DUNIA INI.... MELAYU BOLEH ?????!!!!!!! :excl::ph34r:

td aku tgk kat the exchange kat tv3...diaorg jemput khas financial adviser soh kupas psl fund nie. sape2 yg tgk harap korang paham2 jer la...mmg bende nie scam. klu still x phm2 gak xtau laa aku nk ckp ape..huhu

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...