Jump to content
brader yie

Ambil Perhatian!pelaburan Online!ramai Tertipu!

Recommended Posts

memang patut la kerajaan nak banteras pelaburan yang menipu nih .

tahun lepas member aku penah ajak buat HYIP(High Yield Investment Program).. die ade bagi aku template website.. die ajak aku scam org.. suruh invest pastu lari.. huwahahah.. tapi aku tak sampai ati.. tak elok scam org. tapi kalo nak diikutkan logik.. ramai org yg kurang bijak suke join bende ni.. kalo aku dah buat mau jadik millionaire :P.

berfikirlah sebelum melabur.. pi invest kat stock exchange ke? asb ke?

Ermm Baik Aku Nak Terang Benda Sebenar Korang Mandai2 ..Suker Korang La...Takdernye Kitorang Byr Dgn Duit Org baru ...Nak Buat Biz Kaji Dulu Bukan Main Buat Jer Bro ...Ade Otak Guner ...Jgn dgr Ckp Org ..Pastu Ko Pun ckp benda Yg Sama gak ..Aku Boleh Buktikan Diorang Tak Byr Guna Duit Org Baru ..Tu Jer...

Edited by Million_Makers

Ermm Baik KAu Nak Terang Benda Sebenar Korang Mandai2 ..Suker Korang La...Takdernye Kitorang Byr Dgn Duit Org baru ...Nak Buat Biz Kaji Dulu Bukan Main Buat Jer Bro ...Ade Otak Guner ...Jgn dgr Ckp Org ..Pastu Ko Pun ckp benda Yg Sama gak ..Aku Boleh Buktikan Diorang Tak Byr Guna Duit Org Baru ..Tu Jer...

Aku setuju ngan pendapat ko.....ni aku nak story sikit pengalaman aku.....klu ade yg salah tolong betulkan.....aku start terjebak ngan ni hyip nie pd taun 2004-2005 klu tak silap....masa tu aku di offer jadi programmer....mula2 aku tak tau ape yg aku kena wat....lepas dicerita panjang baru aku tau....program tuk investment......aku tak nak citer program per.....biarle aku jer yg tau......mase tu boss aku terang kan...sistem pelaburan ni guna sistem ponzi....so dier terang la kat aku ponzi ni camner......aku dah nampak cara dier tu tak betul...tapi nak wat camne.... aku hanya sorang pekerja....yg memerlukan gaji....hehhehe....n pada pendapat aku.....program2 yg menggunakan epoint nie tak guna ponzi scheme....yg biase guna ponzi scheme nie yg guna egold....cthnye program yg wat investment 7 hari profit 190%......kebanyakkannyer tu guna ponzi scheme.......bagi program2 epoint plak....pendapat aku....developer web tu akan bagi kat 1st acc berjuta2 epoint.....1st acc tu biase nyer kepunyaan 001....org yg dikatakan 1st join program tu kat malaysia.....so dier akan bagi2kan epoint tu kat kaki2 dier...soh cari investor.....so epoint tu akan makin beranak dan terus beranak.......tu pendapat aku la....sumer berhak bagi pendapat masing2kan......hehehehe...cau sin ci

Aku setuju ngan pendapat ko.....ni aku nak story sikit pengalaman aku.....klu ade yg salah tolong betulkan.....aku start terjebak ngan ni hyip nie pd taun 2004-2005 klu tak silap....masa tu aku di offer jadi programmer....mula2 aku tak tau ape yg aku kena wat....lepas dicerita panjang baru aku tau....program tuk investment......aku tak nak citer program per.....biarle aku jer yg tau......mase tu boss aku terang kan...sistem pelaburan ni guna sistem ponzi....so dier terang la kat aku ponzi ni camner......aku dah nampak cara dier tu tak betul...tapi nak wat camne.... aku hanya sorang pekerja....yg memerlukan gaji....hehhehe....n pada pendapat aku.....program2 yg menggunakan epoint nie tak guna ponzi scheme....yg biase guna ponzi scheme nie yg guna egold....cthnye program yg wat investment 7 hari profit 190%......kebanyakkannyer tu guna ponzi scheme.......bagi program2 epoint plak....pendapat aku....developer web tu akan bagi kat 1st acc berjuta2 epoint.....1st acc tu biase nyer kepunyaan 001....org yg dikatakan 1st join program tu kat malaysia.....so dier akan bagi2kan epoint tu kat kaki2 dier...soh cari investor.....so epoint tu akan makin beranak dan terus beranak.......tu pendapat aku la....sumer berhak bagi pendapat masing2kan......hehehehe...cau sin ci

OK Ape yg ko ckp tuh mmg dah betul 30% ...hehehe Tahniah sebab tak terjebak dek pemikiran kolot...diorang nih buat bande nih semua takde niat nak tipu korang ..diorang cuba buat sebaik mungkin ..tp manusia bila dah nampak duit macam2 hal la jadi..yg lupa member laion ..yg buang member pun ade...so korang pikir2 jer la...aku boleh ajar korang kalau korang nak ..tp pasti korang akan gelap mata mcm yg lain2 ...hermmm...

Ermm Baik Aku Nak Terang Benda Sebenar Korang Mandai2 ..Suker Korang La...Takdernye Kitorang Byr Dgn Duit Org baru ...Nak Buat Biz Kaji Dulu Bukan Main Buat Jer Bro ...Ade Otak Guner ...Jgn dgr Ckp Org ..Pastu Ko Pun ckp benda Yg Sama gak ..Aku Boleh Buktikan Diorang Tak Byr Guna Duit Org Baru ..Tu Jer...

betol.. sebab tu aku tak penah main bende2 mengarut ni.. gune otak.. jgn kena tipu ngan bende2 nih.. especially yg baru2 punye program..

kalo aku gune otak lagi.. aku buat ape yg member aku ajak buat.. buat program HYIP baru utk dpt duit.. scam org yg masuk tak gune otak.. bukan habiskan duit sendiri.. TAPI NASIB BAIK AKU NI BERHATI MULIA.. kehekhekeh

Edited by lipas

skrg ni ada programmer (Melayu/Islam) yg amik kesempatan jugak wat HYIP website/program..

Diorang tak main sgt2 HYIP (main jugak la skit2).. tp amik kesempatan buat s/w HYIP utk dijual.. hehe.. bukan aku la.. tp aku ada kenal la org2 sebegiteewww...

DALAM era dunia yang semakin ‘mengecil’ apabila maklumat berada di hujung jari dan merentasi sempadan, perkembangan jenayah juga semakin menampakkan kecanggihan dan ciri-ciri futuristik.

Dari sudut negatif, perkembangan teknologi maklumat dan komunikasi (ICT) juga telah memberi ruang tercetusnya ancaman terhadap keselamatan dan kestabilan negara.

Bayangkan, dengan hanya memiliki sebuah komputer dan akses ke Internet, seseorang boleh meniru atau menciplak laman web sesebuah bank untuk melesapkan berjuta ringgit wang pelanggan.

Hanya dengan menghantar e-mel secara besar-besaran kepada ribuan penerima yang tidak dikenali, penjenayah siber boleh mengelirukan pelanggan sesebuah bank apabila menyangka e-mel yang dihantar adalah benar-benar daripada bank berkenaan.

Selalunya, pelanggan akan menjadi mangsa jenayah siber sejurus tanpa disedari mengikut arahan penjenayah supaya melayari laman web tiruan yang dicipta menerusi pautan dalam e-mel.

Selain itu, terdapat semakin ramai penjenayah siber yang mampu memintas pelayaran ke laman-laman web milik syarikat perbankan dengan memesongkan mangsa ke laman web bank tiruan.

Apabila pelanggan yang tidak menyedari telah tertipu memberi butir-butir akaun mereka selepas menerima ‘arahan transaksi palsu’ daripada penjenayah, ia akan dimanipulasi untuk tujuan melesapkan wang pelanggan berkenaan daripada bank sebenar.

Pengarah Jabatan Siasatan Jenayah Komersial (JSJK) Bukit Aman, Datuk Ramli Yusuff berkata, walaupun penjenayah tidak boleh menggunakan URL (alamat domain) sama dengan laman web asli pihak bank berkaitan, namun mereka boleh mewujudkan URL alternatif yang mengelirukan kerana kandungan atau paparan web sama dengan yang sebenar.

“Pihak bank berlumba-lumba menawarkan perkhidmatan perbankan Internet tetapi ia tetap ada risikonya termasuklah penggodaman dan peniruan laman web untuk mengelirukan pelanggan sehingga mendedahkan mereka kepada risiko kehilangan wang dalam akaun,†katanya.

Selain manipulasi penjenayah terhadap kemudahan perbankan online, kini muncul pula ratusan laman web yang mendakwa sebagai pelaburan Internet yang kononnya menjanjikan pulangan lumayan. Penjenayah ini berselindung di sebalik laman web palsu yang mendakwa kononnya mendapat keuntungan menerusi pelaburan di luar negara atau jual beli mata wang asing.

Di negara maju seperti Amerika Syarikat (AS), masalah ini telah wujud awal lagi, namun usaha untuk mencegah giat dilakukan dari semasa ke semasa.

Tidak dinafikan dalam persaingan dunia global, ancaman siber sering dihadapi para pengguna komputer masa kini memandangkan kebanyakannya mempunyai sambungan kepada rangkaian Internet.

Apa yang pasti ialah, kesan ancaman siber ini boleh merebak secara global dalam masa yang amat singkat dan lebih membimbangkan ia tidak bersifat setempat atau terhad mengikut sempadan seperti keganasan fizikal.

Cabaran JSJK kini bukan hanya melibatkan keganasan tetapi penipuan melalui pelbagai cara seperti khidmat pesanan ringkas (SMS), penipuan jual beli tanah dan pencerobohan laman web syarikat bagi menggelapkan wang syarikat.

Selain jenayah siber menerusi Internet, kes lain yang popular dan pernah atau sedang ditangani oleh JSJK ialah sindiket penipuan penghantaran SMS yang menyalahgunakan nama Akademi Fantasia 4 (AF4), gores dan menang serta cabutan bertuah.

Ramli berkata, anggota JSJK kini bukan saja perlu mahir dalam matematik, perakaunan, multimedia dan perbankan malah ICT.

JSJK sudah berkembang pesat dengan mempunyai Unit Risikan, Unit Kerjasama Antarabangsa, Cawangan Siasatan Khas, Cawangan Penyiasatan/Pemeriksaan, Unit Pengubahan Wang Haram (AMLA), Cawangan Operasi dan Cawangan Siasatan Jenayah Teknologi.

Jika diperhalusi, kes-kes jenayah JSJK berlaku dalam diam, tersembunyi dan terancang. Malah, boleh dikatakan semua kes JSJK membabitkan nilai kerugian tinggi mencecah jutaan, bilion dan trilion ringgit.

Penubuhan Sekretariat Tetap Persidangan Ketua-Ketua Polis ASEAN (Aseanapol) yang memberi laluan kerjasama antara PDRM dengan polis negara-negara ASEAN untuk mengesan penjenayah yang melarikan diri dan bersembunyi memberi impak positif kepada JSJK.

Menerusi Akta Pengubahan Wang Haram (AMLA) 2001, PDRM atau mana-mana pasukan polis ASEAN mempunyai kuasa dan keupayaan mengesan atau menyita hasil rompakan atau lain-lain kegiatan jenayah yang mungkin dilaburkan untuk pembelian aset termasuk hartanah atau kenderaan di negara serantau.

Pada usia 200 tahun PDRM, JSJK semakin bergerak seiring dengan peredaran masa agar sentiasa berada dalam keadaan bersiap sedia untuk berhadapan dengan pelbagai kes era moden.

A'kum semua,Saya pernah masuk skim ni sebanyak US720 dan sekarang modalpun tak dapat lagi dan sekarang ni dah ada masalah dengan Skim ni contohnya DANAFUTURES,WINLIFUND dan ada lagi...Terinaya atau tak saya dan kawan yang senasib dng saya ni so apa lagi !!! Bila JAKIM,Mufti PERAK Dan Majlis Fatwa Perlis dah keluarkan bahawa skim Internet ni HARAM,Hentikan terus pada sesiapa yang buat promot kat e-duit yang dahulu dan sekarang ,Hilangkan dari pandangan dari PUTERA.Harap Pihak pentadbir PUTERA fikirkan semua yang bersangkut paut dengan benda2 haram ni

Untuk bakal2 pelabur !!!berfikir dahulu sebelum memasuki skim cepat kaya dan cepat bangkrap ni,jangan malang seperti saya

klu susah sangat...jangan join program2 camni....baik korang ikut aku....kite wat duit kat adsense...aku baru jer dapat akaun adsense.....ni url dier.....http://learntabletennis.blogspot.com.....eh tak salahkan aku letak url kat sini....bukan ref link....kompem dapat duit....tapi klu kiter men adsense ni hanya utk jangka masa panjang.....tak la kaya secepat hyip....

p/s: nak donlod mozilla leh gak kat blog aku tu....heheheh

yeah.. I support you.... macam kita bagi duit ke diorang senang macam tuh je....

kalau nak investment yang legal... yang betul2 secure...

go to

www.pelaburan.net

boleh la nak pilih.. fund mana yang berkenan di hati.. yang mana sesuai

dont invest at rubbish fund...

halal ke semua pelaburan kat webiste ni?

ello geng....

Fuhhh...banyk betol komen korang....pening palo kawe....Nasihat aku sbelum korang main mana2 HYIP ada baiknya tanya pd otai2,intai2 dulu kat mana2 forum,jgn main rembat jer,jgn menegakkan bennag yg basah,baiknya ko monitor mana web2 dulu,tgok bila domain web diaorg expired,tp xsmestinya betol juga,kalau korang nk tau pasal ponziscam...silalah ke www.ponziscam.com.benda ni jd haram bila ada unsur penipuan,ada pihak terainanya.Kalau betollah cina yg buat sume ni,kamu jgn bimbang,sume identiti mereka kita leh kesan,check jer secara ringkas kat whois.net.tp kalau nk spy satu2 web tu kna bayar tau..sume info ko dapat,senanglah nk jejak pembangun web2 ni...Aku main HYIP gak,tp skg aku beralih yg bayar melalui e-gold jer..selamat dan terjamin...cuma jgn wat acc egold kat link web tertentu,direct buka web egold..skg ada teknik phising.

Jgn gelap mata krn pulangan lumayan dlm ms yg sngkat,biasanya kalau betolnya ia scam..pihak yg last2 memng terainya,sebab bila mereka dah CAPAI TARGET cthnya dlm 200juta,mereka akan lari terus lesap.kemudian mereka akan buka web lain plak..beginilah liciknya mereka.kdg2 kita rasa betol dgn pendapat kita..tp sbenarnya kita salah krn kita xta spenuhnya apa yg kita patut tahu.Apa pun aku sokong dan support mana2 yg main HYIP.tp hati2 dgn tindakan anda...Monitorlah mana2 web sbelum joint.....ok...cheers...."kekayaan adalah hak milik semua individu,tp anda harus tahu bagaimana untuk menuntutnya"

sbgai penaik semangat renunglah kata-kata aku

"MONEY IS POWER OF ART TO CONQUER THE WORLD" :lol::lol:

ni ada cerita yg menggerunkan sdikit....

aku dah tau lama dah kebanyakan pelaburan-pelaburan yg mendatangkan keuntungan dlm masa sekejap seperti yg selalu dibincang dlm forum e-duit adalah milik cina Malaysia. Dan semua pelaburan tu sumer dari satu sindeket yg sama. Yg pelikyna apsal org Malaysia jer yg join. Nape negara lain tak join...bukti dah cukup yg hampir semuanya org Malaysia yg join. Klau tak..apsal program ni tak popular di negara lain.

Ada yg ckp sebenarnya sape yg join program tu diorang pusing-pusingkan duit sesama ahli jer....takde pelaburan langsung. Tinggal satu masa nanti..diorang akan tutup website tu...dan duit kita terus di bawa lari.

Yg lebih menggerunkan lagi..ada citer benar..org ckp yg buat ialah pen****** merba****. Aku tak boleh ckplah citer panjangnya....seram gak.

Pikir logiklah..mana ada pelaburan yg datangkan keuntungan sekejap..apa bukti syarikat2 tu melabur. Takde bukti antara pihak yg melabur dan syarikat yg dilabur.

ini adalah kerana KETIDAKBIJAKSANAAN orang malaysia ni terserlah

dah org kate 99% haram/scam.. tapi tibe2 ade sorang makhluk kate ade site baru.. tak tipe, halal, approve by sirim la jakim la.. then ramai berpusu masuk.. and tawakal? ape hal?

then dah kena baru nak ngaku 100% haram la.. tipu la..

then ade style baru punye investment.. tak pikir panjang.. masuk dan tawakal.. hahahha pastu beberape bulan kemudian sambung menyesal lagi.. kehkehkeh..

Invest buat business karipap lagi baik..

Edited by lipas

adoii...nyesal pun xgune..aku ni antare otai abfund.mmg aku dah balik modal siap untung sekali.just aku kesian kat downlinez aku...just aku nak tgk besok..ape jadik.spenggol betul...now aku nak blaja main Forex lak le.haaa...sape bole bgtau sistem forex ni.ade kene mengena dgn cha ya nun alif tak?jgn aku dah study nanti,terkene lak lagi..

memang patut la kerajaan nak banteras pelaburan yang menipu nih .

hampeh btul cha ya nun alif yg buat tu!kite patut ade sistem amaran awal mcm tsunami le.sebelum ape2,kite mim lam alif ya wau mesti kene tau dulu..sape2 yg pakar bab2 mencari info ni kene tampilkan diri.jgn nak kedekut ilmu.aku sokong korang!

hampeh btul cha ya nun alif yg buat tu!kite patut ade sistem amaran awal mcm tsunami le.sebelum ape2,kite mim lam alif ya wau mesti kene tau dulu..sape2 yg pakar bab2 mencari info ni kene tampilkan diri.jgn nak kedekut ilmu.aku sokong korang!

aku rasa mungkin kerajaan dah sedar kebanyakan yang tertipu adalah orang kita gak , so dorang amik tindakan . harap2 sesape yang terlibat tu kene tangkap

Kawan2.. aku bukan pe.. bukan nak promote ke ape ke.. tapi yg pasti bg aku.. swisscash gak ok.. walaupun lambat ia pasti bayar.. huh!!! :D

Btul tuh....Setau aku...Pelaburan swisscash nih lengkap ngan teknologinya...Bukan cam investment2 yg baru nih...Keluar masuk duit...Pendaftaran n something else smuanya kiter trima sms....Aku tengok program2 baru nih cam mudah ajer..walaupun modalnya cuma US20..tapi teknologinya hamp[eh...so..bg aku swisscash dah maju lebih setapak dr smua...bukan nak menyokong,tapi dah terbukti..baik smua org invest dlm swisscash drp program2 baru nih......Apa2 pun,yg baru nak melabur tuh..fikir2kanlah akibatnya yer...

Btul tuh....Setau aku...Pelaburan swisscash nih lengkap ngan teknologinya...Bukan cam investment2 yg baru nih...Keluar masuk duit...Pendaftaran n something else smuanya kiter trima sms....Aku tengok program2 baru nih cam mudah ajer..walaupun modalnya cuma US20..tapi teknologinya hamp[eh...so..bg aku swisscash dah maju lebih setapak dr smua...bukan nak menyokong,tapi dah terbukti..baik smua org invest dlm swisscash drp program2 baru nih......Apa2 pun,yg baru nak melabur tuh..fikir2kanlah akibatnya yer...

btol tu aku sokong.. klu ade sape nak invest the right place bleh pm aku..

senang cerita sanggup kita senang atas kesusahan orang lain.

Now aku terang sikit kat semua...even bursa saham ada unsur "unfair". Why???? the money you have gained from your investment is from the money form the people who lost the investment...may be ramai yang tak setuju pendapat aku ni..BTW ask any remieser @ dealer yang involved dalam share market on even future market. These financial instruments originally created by westerners. Diorang mengmal sytem capitalism..so they don't care....

Ok secara general bursa saham digunakan untuk pelabur membeli saham sesebuah syarikat dengan harapan sesorang itu mempunyai pegangan dalam satu-satu co. Once company buat profit normally dia kan distribute keuntungan dalam benda Tunai (dividen) atau bonus (dalam bentuk penambahan betuk share)kepada pemegang saham. Ini bagi aku tak ada masalah. But the problem most retail investors tak minat untuk long term investment. Diorang lebih suka kepada short term investment. More to speculative investment. Diorang beli hari dan jual esok. Kalau beli murah jual bila harga ynag tinggi..So kat situ dah ada capital gain (keutungan modal)....So dalam pengalaman aku yang dah involve dalam bursa saham ni. No one can predict the market movement even kalau kita pakai tool analisa yang terbaik sekali pun..Analysis sesuatu counter dalam pasaran saham JUST A TOOL...atau sebagai guide...so sekarang pelabur speculative lebih kepada GAMBLING..yap may consider sebagai legal gambling.

One more thing the more money you have the more you can control the market price. Siapa yang ingat apa dah terjadi pada tahun 1997-98....foreign Fund manager yang banyak duit bawak keluar duit dengan secara jumlah banyak dari malaysia. So apa terjadi kepada pelabur tempatan...TOTALLY lingkup...

So tak bertujuan nak bercerita panjang pasal Share market..kalau korang nak lebih detail tanya orang dah pengalaman atau ambil satu hari pergi ke mana-mana co. share market yang ada di malaysia..tengok sendiri.

So moralnya Investment yang kita consider legal dalam undang-undang pun masih ada unsur "menekan" atau unfair inikan pulak yang Illegal...

Edited by tasek16

Pelaburan internet ni memang satu keghairahan rakyat malaysia. Rata2 kata menyesal tak join, kalau rugi pun tak apa, yang penting puas hati. Itu jawapan org yg byk duit. Bagi yg tiada duit, lain plak jawabnya. Sakit kepalalah, menyesal tak sudah, padahal pelaburan jenis ini jelas menyatakan risiko yg bakal menanti mereka. Bila ada yg tak paham2 inilah jadinya. Biarlah mereka yg byk duit shj yg melabur, hilang pun tak apa, duit mereka. Yg miskin simpan duit kat asb/asn dan duduk diam2 lagi tak tahu erti risiko. Maaf jika nampak nampak kurang ajar, tapi inilah kenyataannya.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...