Jump to content
brader yie

Ambil Perhatian!pelaburan Online!ramai Tertipu!

Recommended Posts

Assalamuialaikum......

Diharapkan kepada kepada semua Pakar investor/IT dan Internet marketing expert...Sila nyatakan SEMUA maklumat yg MELIBATKAN PENIPUAN mengenai invesment online disni.

Terima kasih kepada saudara manz king dr nogold.com.Jasa anda amat dihargai.Jgn kecewa atau frust..Kita ambil TINDAKAN yg sewajarnya dgn cara yg ilmiah..

Semalam abg aku call dr KL,kat sana dah kecoh danafutures dah xbayar bonus pairing,matching,yg masuk cuma bayaran daily,ada jugak yg xbayar slama 2-4 ari slama tempoh dprang upgrade server.tp web dia upgrade apemende ntah sampai skg x clear lg,skg dah shut down,semua investor pening kepala.Begitu jgk dan aeindex ada yg dah wdraw duit sampai skg x clear lg.._______________________________________________________________________________

Aku nk sgt tau pasal swisscityfund and danafutures.Ada sape leh bgtau?????

Yang Perlu anda tahu..

PANAS! Epoint - Di Sebalik Tabir! (Pembongkaran Episod 1)

--------------------------------------------------------------------------------

Assalamualaikum dan salam sejahtera buat semua. Saya disini ingin memaparkan maklumat2 berikut bukannya bertujuan mematahkan semangat korang bagi2 yang baru nak berjinak-jinak dengan dunia online. Cuma saya ni terpanggil untuk membantu korang-korang semua dengan ilmu saya ada dan yang termampu.

Saya sedih, bila pulang ke kampong halaman.. saya terkejut kerana program2 epoint ni dah makin lama melampau dan kadang2 tu melampaui batas dengan mempengaruhi mereka2 ni dengan janji2 kosong yang mereka berikan dengan menyertai program2 epoint yang tumbuh bagaikan cendawan ni.

Terus-terang saya katakan memang saya tak kisah laa kalau program2 yang gunakan epoint ni didaftarkan dengan bank Negara ataupun paling tidak tunjukkan bukti2 bahawa fund yang dilaburkan ini betul2 digeneratekan untuk menghasilkan pulangan sepertu yang dijanjikan.. saya pun amat setuju dan sokong. Tapi, majority ataupun boleh dikatakan semuanya program2 yg menggunakan epoint ni berasal dari team yang sama dan yang paling sedihnya ramai2 yang yakin bahawa program2 ini memang berasal dari overseas..kononnya.

Ok, bagi sesiapa yang berminat nak tahu lebih lanjut sila add saya di YM : [email protected] dan kalau korang nak tahu lebih lanjut tentang apa2 program yang lain sila bagitau. Dan kalau korang nak berdebat tentang maklumat yang saya paparkan pun silakan.. saya akan bagitau macam mana saya dapat kesemua bukti2 dan maklumat ini.

Sekian. Wassalam.

1)

Domain: winlifund.com

Ok program ni paling banyak info yang saya dapat selepas korek guna tools yang saya ada.

Berikut ialah history bagi whois domain Winlifund sejak dari 2006-12-24 .

maklumat whois adalah hak privasi pemilik dan telah dipadamkan atas arahan pihak berkuasa - Admin

Ini info yang aku dapat setelah aku korek2 guna TOOL yang aku ada. And cuba korang tengok kat whois tu… ada nama company pnqsolutions.

Lepas buat search kat google aku jumpa ni :

http://www.pnqsolutions.com/contact.asp

Menarik tak? Apa kena-mengena company ni dengan Winlifund? Apsal history Winlifund tertera nama company diaorang? Dahla tertera nama company diaorang.. alamat pon sama.

2) Program baru yang akan launch tak lama lagi :

www.dnfund.net

Program ni ada 10 website host di dalam server yang sama. Ini ialah domain2 dalam server tersebut :

1) Bodhifellowship.org

2) Brookebanxmusic.com

3) Delightfultreats.com

4) Elliottsadlermusic.com

5) Heidicortezmusic.com

6) Mattwilliamstunes.com

7) Payoffyourstudentloan.com

8) Queenscash.com

9) Quecash.com

Seperti yang kita sedia maklum, domain dnfund.net sudah diprivatekan. Tapi, domain2 lain didalam server masih mempunyai data2/whois yang tidak diprivatekan. Dari kajian yang mendalam terhadap website2 tersebut majority website2 tersebut mempunyai WHOIS dari Malaysia. Berikut ialah detail whois yang saya jumpa :

maklumat whois adalah hak privasi pemilik dan telah dipadamkan atas arahan pihak berkuasa - Admin

3) www.eaindex.com

Ok, program ni memang kelakar sangat. Coz walaupun orang ramai join.. tapi program ini mempunyai 123 website di dalam server yang sama! Dan salah satu dari website tersebut mempunyai satu website yang seakan-akan program FICAL. Program ini masih belum launch!

Lihat disini : http://www.emxfund.com/

Melalui tools yans saya ada juga membolehkan saya periksa history nameserver bagi program EAINDEX ini saya mendapati mereka menggunakan nameserver dari company www.WEBHOSTING88.NET pada tarikh : 2006-09-11 sama seperti program www.dnfund.net yang masih dalam pelancaran.

Dan melalui pencarian yang mendalam terhadap webhosting88 ni saya telah berjumpa banyak program2 hyip yang SCAM dulu2 terlibat dengan hosting ini. Dan melalui pencarian yang mendalam saya telah menjumpai alamat whois ini :

4) www.azcapitalclub.com

Ok program ni dah scam dah pon. Program ini mempunyai history whois pada tarikh 2007-01-27 yang menggunakan nameserver ezydomain.com . Melalui pemeriksaan terhadap whois lama ezydomain ini ianya terdapat maklumat ini :

5) www.abfund.us

Untuk program ni, di dalam servernya terdapat 4 website berada dalam server yang sama. Website2 tersebut ialah :

Abfund.biz

Payit4profit.biz

Payit4profit.net

Afcapital.biz

Kesemua website2 tersebut termasuk www.abfund.us pernah menggunakan nameserver Hknet21.com. Nameserver ini pernah digunakan oleh program SCAM www.azcapitalclub.com .

6) www.jinlicapital.com

Program ini mempunyai history yang menyatakan admin yang mengakses server ni melalui IP berikut :

7) www.SwissCityFund.com

Program ini terdapat 2 website lain yang berada didalam satu server. Website2 tersebut ialah :

Powerindexs.com dan Euro-ecash.com

8) www.ecashfinance.com

Program ni dalam server dia ada 433 site yang sama2 dalam server dia.

9 ) www.buyebarrel.com

Program ni pernah mengunakan namersever Hknet21.com iaitu program yang sama dengan www.azcapitalclub.com dan www.abfund.us

10 ) www.swedenfund.com

Di dalam server program ni terdapat 3 website lain didalam satu server. Website2 tersebut ialah :

1) Esuissefund.com

2) Swedenmutualfund.com

3) Uctbank.com

11) www.Eukgold.com

Program ni terdapat 1 lagi website didalam server yang sama. Website tersebut ialah : www.al-arabic.com

12) www.em-pay.com

Itu je lah buat masa ini yang saya kupas. Walau macam mana pon, kepada sesiapa yang berminat nak tahu lebih lanjut terhadap apa2 sahaja program yang ada kat luar tu.. ataupun nak dicuss lebih lanjut meh add saya kat yahoo anda : [email protected]

wassalam.

Yang niat membantu.

-me-

PS/ Jumlah visitor web adalah 90% dari malaysia.Paling tinggi,utk pengetahuan semua,org cina x main benda ni,sb diarag dh tau awal2..Cina yg mjd dalang di sebalik sume ini..Inilah dinamakan Jenayah IT...

Maklumat privasi seperti maklumat dari whois tidak boleh disiarkan di dalam laman web ini. MyCert telah mengarahkan kepada putera.com untuk memadamkan maklumat tersebut dan memaklumkan bahawa kes penyiaran maklumat privasi ini (yang dipost oleh brader_yie) kini dalam siasatan polis.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Epoint Bukan Legal Currency.. Satu Penipuan!!! Jom Ramai2 Kupas Bersama-sama

--------------------------------------------------------------------------------

So, program apa yang pakai epoint yang pertama sekali?

Epoint ini umpama payment processor sendiri bagi tiap2 program la kan?

Mana exchanger2 ni dapat epoint banyak? dari admin? Macam mana diaorang beli dari admin? Pakai bank? atau bayar tukar tangan?

Kenapa kebanyakan program epoint ni panas dalam malaysia je? Apa nak jadi negara kita ni? Nak jadi negara menubuhkan Ponzy System ke?

Epoint ni kalau program tutup takde nilai. NO VALUE. So kenapa tak pakai egold? Dan kenapa walaupun tak pakai egold program ni masih boleh famous? Mesti ada dalang2 yang promote program ni supaya orang mudah beli epoint?

Hmm.. buat masa ini..ini sahaja sooklan yang bermain dalam fikiran.. nanti saya ada idea saya tulih lagi.

Bagi comment ya.. bagi yang terlibat2 tuu.

Thanks.

Last edited by Manz_King : 16-03-2007 at 05:56 PM.

---------------------------------------------------------------------------------

#1 13-03-2007, 11:38 PM

RMteam

Super Senior Member

Trader Rating: (9)

Berakhirnya JUAL/BELI e-point

Starting from tomorrow, all exchange activities such as buying and selling of E-points for all related programs are NOT ALLOWED until further notice is given. Reasons are :-

* We have received a lot of email from victims that have been scammed in E-points exchange for almost EVERYDAY.

* We did not recommend the using of E-points as they were NO VALUE at all. I.e.: If some programs collapse, the E-Points have NO VALUE too.

* As a forum board, we do not want to take any risk and responsibility involving E-Points and E-Points Programs from authorities.

Starting from 14/03/2007 00:00 :-

* All selling and buying offer for E-Points in Money Exchange section are NOT ALLOWED. If there's any, all posting will be deleted.

* All selling and buying offer for E-Points in Signature are NOT ALLOWED. If there's any, all posting will be deleted.

Please be informed.

:angry: slaughters

buat pa melabur lagi

baik kita buat sistem baru, terus jadi orang 1st

erm.... cam menarik je pandapat aku ni kihkihkih :lol:

teruskan melabur... ^_^

peace, gurau2 je slaughters... tapi kalu kita buat sistem baru, perghhh kaya kita, orang melayu pon bole buat

Pelaburan Online = Penjajahan bentuk moden

asalkan berbayar taper...

tapi lau dah masuk kes SCAM!!!

terkedu gak pelabur hehehehe!!

asalkan berbayar taper...

tapi lau dah masuk kes SCAM!!!

terkedu gak pelabur hehehehe!!

Memang diorang bayar sebab kau duduk kat ATAS. Kalau aku masuk lepas kau, belum tentu diorang akan bayar AKU. hehehe... pikir2kan

:angry: slaughters

buat pa melabur lagi

baik kita buat sistem baru, terus jadi orang 1st

erm.... cam menarik je pandapat aku ni kihkihkih :lol:

peace, gurau2 je slaughters... tapi kalu kita buat sistem baru, perghhh kaya kita, orang melayu pon bole buat

kiranya ngko nak jadi downline aku a nie ? bak mai RM1000, ko tunggu lagi 100 hari cukup tempoh matang, baru duit ngko jadi RM 1juta.. amcam ? aku dah rancang plan ni lame dah... kompem gempak.. "HALAL".. ramai ustaz join.. :lol:

kiranya ngko nak jadi downline aku a nie ? bak mai RM1000, ko tunggu lagi 100 hari cukup tempoh matang, baru duit ngko jadi RM 1juta.. amcam ? aku dah rancang plan ni lame dah... kompem gempak.. "HALAL".. ramai ustaz join.. :lol:

makan dalam tu beb :lol:

:angry: Betul benda ni tak tipu orang,tapi dia tipu duit orang,aku dah withdraw ke maybank sampai hari ini blum ada cerita pelaburan abfundlah.Hai malangnya aku ni........................tlg komen sapa tau?

:angry: Betul benda ni tak tipu orang,tapi dia tipu duit orang,aku dah withdraw ke maybank sampai hari ini blum ada cerita pelaburan abfundlah.Hai malangnya aku ni........................tlg komen sapa tau?

Benda ni mudah je untuk dijawab (tak perlu tanya pd otai). Kalau ko paham apa tu ponzi scheme, ko akan paham apa yg aku maksudkan. Orang kata melabur ni ada RISIKO, pada aku setiap RISIKO hanya boleh dipanggil RISIKO selagi sistem tu benar-benar adil dan saksama. Kalau yg atas makin kaya, yang bawah papa kedana, itu bukan lagi RISIKO, itu MENGANIAYA namanya.

too bad ko adalah salah sorang drp mangsanya..

Benda ni mudah je untuk dijawab (tak perlu tanya pd otai). Kalau ko paham apa tu ponzi scheme, ko akan paham apa yg aku maksudkan. Orang kata melabur ni ada RISIKO, pada aku setiap RISIKO hanya boleh dipanggil RISIKO selagi sistem tu benar-benar adil dan saksama. Kalau yg atas makin kaya, yang bawah papa kedana, itu bukan lagi RISIKO, itu MENGANIAYA namanya.

too bad ko adalah salah sorang drp mangsanya..

PONZI????...Ni La Yg Aku Tak Minat ..Bercakap Biar Ko Tahu Apa Yg Ko Ckp Kan..Bukan Main Tuduh Jer Bro ..Diorang Tak Ponzikan Duit org ...Ada Cara Dier Utk Byr korang ....Bukan Dgn Sistem Ponzi...kaji Dulu Baru Terang ....

PONZI????...Ni La Yg Aku Tak Minat ..Bercakap Biar Ko Tahu Apa Yg Ko Ckp Kan..Bukan Main Tuduh Jer Bro ..Diorang Tak Ponzikan Duit org ...Ada Cara Dier Utk Byr korang ....Bukan Dgn Sistem Ponzi...kaji Dulu Baru Terang ....

AKu cadangkan kau perlu banyakkan membaca

http://www.google.com

AKu cadangkan kau perlu banyakkan membaca

http://www.google.com

Bro kalau tak tau org buat biz camner tolong ...jgn arrr nak ckp sembarang k...membaca pd aku satu rutin harian ..tp membaca tak membawa apa2 erti kalau ko setakat tahu ape yg ko baca...aku dan beberapa org kat sini ( aku yakin) tahu sistem ni dari A-Z ...so tak payah nak ajar aku baca kat google ker aper...sebelum ko kata ni ponzi ..ko fahamkan dulu ape maksud ponzi ..sebab kat sini ko yg tak buat kajian betul2 ...xpyh nak ajar org kalau ko pun tak tahu maksud sebenar PONZI ...

Bro kalau tak tau org buat biz camner tolong ...jgn arrr nak ckp sembarang k...membaca pd aku satu rutin harian ..tp membaca tak membawa apa2 erti kalau ko setakat tahu ape yg ko baca...aku dan beberapa org kat sini ( aku yakin) tahu sistem ni dari A-Z ...so tak payah nak ajar aku baca kat google ker aper...sebelum ko kata ni ponzi ..ko fahamkan dulu ape maksud ponzi ..sebab kat sini ko yg tak buat kajian betul2 ...xpyh nak ajar org kalau ko pun tak tahu maksud sebenar PONZI ...

leks leks..

jgn mare2..

x kira la namayna ponzi ke, panzi ke even CIMPANZI sekalipun

yg penting duit korangLAH yg mereka gunakan utk byr profit.

contoh..

ko adalah diantara org2 yg awal masuk program FUND2 ni..

diantara org yg ke 1-50

so,chances ko dpt profit mmg cerah..

diaorang akan gunakan duit mgkin investor dr 51-150 utk bayor korang..

org yg ke 51-150- lak??

dia akan gunakan duit pelabur yg ke 150-400..

mcm tulah seterusnya..

so bila program seumpama ini akan berakhir??tanda2 akhir

1) bila da x ramai investor yg invest..

2) bila lmbt nk withdraw duit

3) bila diaorang xbenarkan withdraw semua profit, suh reinvest blk.

klu da ada 3 signal utama tu..

BERHATI2.

salamz

Dr_A

leks leks..

jgn mare2..

contoh..

diantara org yg ke 1-50

org yg ke 51-150- lak??

mcm tulah seterusnya..

BERHATI2.

salamz

Dr_A

Info bergune tuh....

leks leks..

jgn mare2..

contoh..

diantara org yg ke 1-50

org yg ke 51-150- lak??

mcm tulah seterusnya..

BERHATI2.

salamz

Dr_A

Trima kasih, penerangan yg ringkas lagi padat..

hmm.. aku kesian kat "mim lam alif ye wau"

duk nak cpt kayo mls berusaho.

pastu klu yg upline tinggi2 awal2 masuk mmg la dpt profit.

yg downline2nya belum tentu selamat.

serupa gak mcm kita "mencurik dlm senyap"

duit profit kita tu sbnrnya dari kwn2 kita yg teraniaya..

yg kaya sape??

si pencipta program tu.

sape pencipta??

"cer ya nun alif"

salamz..

Dr_A

org kalau dah pecaye, ckp byk pun tak guna. bgtau la apa2 bukti yg mengatakan benda tu haram ke, cina yg buat ke, dia akan tetap pecaye benda tu betul. ye la...dpt duit byk, buta la mata tu. dah tak nampak benda lain. kang aku ckp byk2 mesti jd gaduh ni...

org kalau dah pecaye, ckp byk pun tak guna. bgtau la apa2 bukti yg mengatakan benda tu haram ke, cina yg buat ke, dia akan tetap pecaye benda tu betul. ye la...dpt duit byk, buta la mata tu. dah tak nampak benda lain. kang aku ckp byk2 mesti jd gaduh ni...

bile dah malas,dah tamak haloba...sume nye buat x endah....ni macam kes bomoh tarik duit cam lam gerka khas..haha..cuma bomoh ni guna website hahaha...bangun lah melayu..wake up!!!mana ada jalan mudah nak kaya...tolong lah sedar sebelum kita dijajah lagi!!!!!!!!!!!!!!

bile dah malas,dah tamak haloba...sume nye buat x endah....ni macam kes bomoh tarik duit cam lam gerka khas..haha..cuma bomoh ni guna website hahaha...bangun lah melayu..wake up!!!mana ada jalan mudah nak kaya...tolong lah sedar sebelum kita dijajah lagi!!!!!!!!!!!!!!

yeah.. I support you.... macam kita bagi duit ke diorang senang macam tuh je....

kalau nak investment yang legal... yang betul2 secure...

go to

www.pelaburan.net

boleh la nak pilih.. fund mana yang berkenan di hati.. yang mana sesuai

dont invest at rubbish fund...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...