Jump to content
heaven x

My Team Vs Malaysia Team

Recommended Posts

mesia 2 gol tu pasal gol keeper la. amir tk pasti bola tu. mula2 die ingatkan tk gol. yg kedua tu tkleh nk elakla.

yg kene palang tu mmg ade harapan lah. kalo "tak" kene palang tu, sah ade peluang lagi :)

lepas ni dieworang(myteam) nk gi mane? takkan nk balik rumah lepas lawan m'sia?

Edited by gila_game25

segala penantian sudah berakhir..walaupun myteam kalah..tapi pada aku,mereka dpt pengalaman untuk beraksi didepan ribuan penonton..walaupun ada kekurangan dalam skuad myteam dari segi disiplin dan juga dari segi kekurangan pemain..pada pendapat aku,match semalam cukup memuaskan.. :D

:) Harap-harap Team Rakyat nie dapat beraksi kat Piala FA 2007. Syabas My Team...Padan muka FAM, cabar lagi... Hua! hua! :lol:

Apa pun syabas juga Tean Malaysia B20, kita patut beri sokongan pada pemain B20 nie dan diharap penaja2 besar yang support MyTeam juga patut memberi sokongan pada pasukan B20 tanpa melalui FAM bagi memajukan Bola Sepak malaysia.. Kepada 3 ekor beruk senior, malulah gua tengok lu....

FAM perlukan perubahan..... Nakhodanya perlu diganti segera...... :angry:

ape point yg ko nak cakap ni? dorang main teruk ke?

tolak indra putra.. dedue defender tu main bagus ko tau

nak compare ngan myteam punye defender

khairon,nantha >>> myteam punye defender

indra mmg aku tak nampak power die

emm aku ske disiplin pemain mesia bawah 20

takde langsung ade gaye nak gado

setakat faul mcm zaquan tu biase la diorang pon umo baru setahun jagung, BAWAH 20, krg pengalaman gak

myteam ni tue je lebey, marah pon xleh nak kawal, tambah2 ketua pasukan sindri yg over, apsal la shebby tak angkat guna jadi captain..

aku bknny bias kat mesia.. juz bagi opinion aku pasal match smalam je

mm myteam ni aku rase diorang patut main kat liga malaysia

kalo bole main kat liga super

n lagi sa2 biar la diorang main setahun dl lepas tu baru la putuskan nak jual pemain kat memane(fairus tu yg mahal)

potential mmg ade.. tgk la last minute tu.. attack je

defend je kurang

mmg teruk(bagi aku la)

mmg la kurang pengalaman tp kurang2nye diorang dah main dpan ribuan penonton time lawan kedah

so myteam tolong improve gegiler kat defend

kalo tak pemain import senang je ratah

lagi sa2 ko tgk time freekick mesia tu

myteam punye player barang sindri pon taknak jage.. tgk la diorang tak cover part tu pon

ui byknyer aku tulis

aku puji myteam+u20 tapi utk skuad senior kebangsaan...anda memang hampeh....muahahahaha...

dak kembar u20 tu memang bahaye pun....aku rasa ape kata u20 lawan jer senior...huhuhuhu...tgk

sape terer....yela...biarpun u20 memang sbb freekick jer...tapi bagusla dari senior dieorang...peluang tu takdela dieorang sia2kan....

myteam okla la utk amatur...but team m'sia smlm tu x sebagus mane compare ngan myteam....patutnyer jauh lebey bagus la kan...sbb diorg lebey pengalaman dan latihan :lol: huhu...

takyah kutuk team msia la...apa yg patut ditengok persembahan myteam...takderla bias ke apa,kalah menang tu suatu yg takleh nak elak. pada aku myteam ada potensi cuma kureng nampak corak permain melainkan masa si fairus tu masuk.

memang dramatik perlawanan diantara myteam ngan m'sia.walaupun my team kalah tapi aku rase puah hati.sebab nye gol yg myteam buat, adelah terbaik dari m'sia.memang tak sangke dapat gol care gitu.kalu gol care free kick memang aku tak bangga kalu masuk.senang sangat.memang harap nasib je team m'sia, buleh free kick.kalu tak, tak nampok jalan. :lol: .lagi best my team dapat motor dari piale tu. :lol: aku harap my team buleh join liga m'sia lepah ni.baru meriah bola kat malaysia.patut reality bola ni buleh buat tiap2 tahun.memang tak sangke penonton begitu ramai dari perlawanan akhir hari tu.sungguh bangge rasenye myteam ni buleh buat kejutan kepade peminat bola m'sia.

ya kalau aku tgk kalau team malaysia main mcm mlm tadi utk peringkat internasional mmg jdi laukk laa

kalau myteam tu okla msih peringkat amataur..perlu byk exprience dan training

kdg2 kalau kite nk suppot team malaysia tetapi pemain msia xde displin..pn xguna jgk

smua msih ditakuk lame ;)

aku ingatkan B20 boleh senang² je belasah Myteam 3-0 ke.. 4-0 ke.. tapi nampaknya myteam dah makin mantap.. tak macam masa diorang kalah dgn Tm melaka/ kedah tu. cuma finishing je kurang.. macam tak ada idea.

tapi apa² pun memang aku puas hati dgn persembahan diorang ni.. bersemangat habis²an hingga ke titisan peluh terakhir tu.. rajin betul diorang ni.. tak kenal penat.. dgn larian² pantasnya, skill² yg di tunjukkan pun boleh tahan la.. Syok tengok game camni :D

aku suke tengok corak permainan yg rancak macam ni.. lagi best daripada tengok kat liga² malaysia tu.

rasanya kalau skuad senior kebangsaan yg turun.. memang hancuss dan kucar kacir la agaknya dikerjakan myteam.. agaknya FAM tau yg skuad kebangsaan diorang tak sehebat B20 ni.. tu yg cuba elak takut malu..

masa time mesia kena kad merah tu, ada budak² myteam tu siap tepuk tangan.. lepas tu tunjuk tumb lagi.. khehehe kelakar tengok gelagat diorang ni..selambe je.. amatur la katakan.. :lol:

Arun punya gol tu memang best lah.. nampak ada gaya international gitu.. :D oh ye.. Robinho nama gelaran dia..

aku rasa 20 minit yg 1st tu agak hambar sket..tapi lepas tu memang syok abis tengok..adik aku siap memarah aku terjerit-jerit depan tv..org baru nak minat bola la katakan..huhuhu...yg paling best 5 minit terakhir..makin rushing adrenalin aku..hihi..walaupun myteam nyer percubaan asek miss jerr tapi memang cantik la rentak permainan diorang..tapi memang myteam dah banyak improve...mana taknya..pegi old traffor tu..kalo tak improve memang satu pembaziran...

zaquan <_< = punce ketegangan.

tu saya sokong sbb dia ni mmg spoiler... kalau 11 lwn 11 br puas hati... ni 10 lwn 10 .. strategi kena ubah balik.....

tp sape tak mrh bila bdk tu tackle keeper padahal bola tu dah ader kt tgn keeper..

nmpk sgt nak cr nahas

kalau dlm liga super... saper slide mcm tu pun, mesti ader pihak lwn bengang giler....

kalau ref bagi kad mrh tu time tu pun boleh kat bdk tu.....

ape point yg ko nak cakap ni? dorang main teruk ke?

tolak indra putra.. dedue defender tu main bagus ko tau

nak compare ngan myteam punye defender

khairon,nantha >>> myteam punye defender

indra mmg aku tak nampak power die

nantha lebih kpd defensive midfielder....

khairon dgn nantha tu mmg skuad senior malaysia yg betul...

indra tu, time allan harris tu mmg dia first eleven tp sjk bicskei amik alih, dia kurg dpt wakil MAS..

bicksei byk guna khalid dgn amri yahyah...

saya tak pasti pulk norizan bakar pilih dia pulk ke skrg....

lgpun 3 org senior takde persefahaman lg dgn skuad B20 tu.. kena same2 training baru boleh...

aku puji myteam+u20 tapi utk skuad senior kebangsaan...anda memang hampeh....muahahahaha...

dak kembar u20 tu memang bahaye pun....aku rasa ape kata u20 lawan jer senior...huhuhuhu...tgk

sape terer....yela...biarpun u20 memang sbb freekick jer...tapi bagusla dari senior dieorang...peluang tu takdela dieorang sia2kan....

kalau korg perasan kembar tu skuad utama bola spk N9 mase sukma dua tahun lps kat N9...

time tu N9 mng pingat emas.....

memang dramatik perlawanan diantara myteam ngan m'sia.walaupun my team kalah tapi aku rase puah hati.sebab nye gol yg myteam buat, adelah terbaik dari m'sia.memang tak sangke dapat gol care gitu.kalu gol care free kick memang aku tak bangga kalu masuk.senang sangat.memang harap nasib je team m'sia, buleh free kick.kalu tak, tak nampok jalan. :lol: .lagi best my team dapat motor dari piale tu. :lol: aku harap my team buleh join liga m'sia lepah ni.baru meriah bola kat malaysia.patut reality bola ni buleh buat tiap2 tahun.memang tak sangke penonton begitu ramai dari perlawanan akhir hari tu.sungguh bangge rasenye myteam ni buleh buat kejutan kepade peminat bola m'sia.

bukn semua dpt moto tu.. si Arun je dpt moto sbb dia man of the match bg pasukan myteam....

tp saya rasa si Arun tu ok jgk..... program reality mcm diteruskan jgk sbb dpt menceriakan suasana bola spk negara kita..

"Majulah Bola Untuk Negara"

:):D

aku rasa 20 minit yg 1st tu agak hambar sket..tapi lepas tu memang syok abis tengok..adik aku siap memarah aku terjerit-jerit depan tv..org baru nak minat bola la katakan..huhuhu...yg paling best 5 minit terakhir..makin rushing adrenalin aku..hihi..walaupun myteam nyer percubaan asek miss jerr tapi memang cantik la rentak permainan diorang..tapi memang myteam dah banyak improve...mana taknya..pegi old traffor tu..kalo tak improve memang satu pembaziran...

Inilah satu bukti kejayaan myteam.. :D

Aku rasa kalo diorang buat second match mesti myteam berpeluang nak menang.. Sebab kalo diperhatikan dari awal permainan hingga akhir boleh nampak mula2 myteam agak kekok.. Tapi lama kelamaan semakin confident untuk bermain.. Tengok jelah last2 minit camner diorang main..

korang prasan tk semalam? bile mesia gol org sorak sket jer tapi myteam, penuh tenaga dieworang sorak

korang prasan tk semalam? bile mesia gol org sorak sket jer tapi myteam, penuh tenaga dieworang sorak

aku pun perasan gok.bile time myteam dapat bawak bola kat depan gol pun dah gamat bunyi.time m'sia pulok, hawe2 je dengor.pagi tadi pun, sms penonton bertalu2 kat tv3, ucap tahniah kat myteam.nampak org ramai dah mule minat bola malaysia.

org ramai dah bosan ngan team produced by FAM :lol: sbb tu diorg sokong giler b*b* kat myteam...aku pecaya ramai lg bebudak berbakat kat m'sia ni compare ngan skuad2 hampeh liga rimau tu...huhu

Sudah tentu sebab ramai diantara penonton tu penyokong MyTeam :D.

Gol pertama MyTeam memang lawa dan smart. Walaupun kalah 2-1 kira okla sebab baru beberapa bulan diorang pratik main sesama team tu..

Sudah tentu sebab ramai diantara penonton tu penyokong MyTeam :D.

Gol pertama MyTeam memang lawa dan smart. Walaupun kalah 2-1 kira okla sebab baru beberapa bulan diorang pratik main sesama team tu..

mesia menang tipis je tu.. lawan diorang ni dah la amatur, B20 yg dah banyak pengalaman ni sepatutnya kena la tunjukkan kemampuan diorang belasah myteam 4-0 ke, 5-0 ke.. dan tak bagi myteam chance pun nak jaringkan gol.. barulah boleh kata betul² hebat.. ini takat menang tipis je.. nampak sangat myteam pun bila² masa pun mampu belasah team mesia ni..

aku suka tengok dak Fairus tu main.. main ala² Gigs macam kata pengulas abu bakar tu.

Gigs yg takde Gigi depan :D tapi yg penting dia main cantek.. ;)

Edited by Centsay

aku sokong malaysia...myteam tuh sbenarnya sumer cuma politix jer...kalu bukan sbb ader org besar dln keraxxxx jgn harap idea nk wut myteam tuh blh berjaya...lebih kepada nk menjatuhkan bolasepak malaysia jer...ader agenda tersendri....kenapa perlu org malaysia nk jatuhkan negara sendiri..???gunakan org besar2,cari sponsor besh2!!kononnya dlm 3 bulan blh kalahkan team malaysia....kalu ko org ader team bola(player sumer mmg reti main....),di latih 3 bulan pun...mmg blh main la jugak....main bagus..!!!cuba kalu amik org yg x pandai main..train sampai pandai...xheranla sgt camtuh....si shebby tuh apesal x puas ati sgt ngan fam..????sbb x dpt jd jurulatih...??kononnya dia hebat sgt ker??dlm bola apa2 pun blh jadi...gol pertama myteam tuh bukan sengaja pun...dia nk cross..alih2 masuk plak...!!korang tgk sendri camner myteam main..teruk...miss passing...,tahan bola pun kelam kabut...dll...!!si fairus tuh pun bukan bagus...dia baru masuk..blh la nk kuat lari aper sumer...kalu dia masuk dr awal jgn harap la dapat bertahan..hampeh..!!posession 80mal 20myteam..!!!sumer org xtau kn asal2 myteam blh ditubuhkan..kalu x sumer mesti x sokong myteam...sian budak2 myteam tuh...lepas ni blk kg jer la...idup cam dulu blk...saper nk sponsor lg diaorg tuh..????bad word...korang sokongla malaysia...masalah tuh mmg biasa...tp penubuhan myteam bukan penyelesaian nya...!!!

aku sokong malaysia...myteam tuh sbenarnya sumer cuma politix jer...kalu bukan sbb ader org besar dln keraxxxx jgn harap idea nk wut myteam tuh blh berjaya...lebih kepada nk menjatuhkan bolasepak malaysia jer...ader agenda tersendri....kenapa perlu org malaysia nk jatuhkan negara sendiri..???gunakan org besar2,cari sponsor besh2!!kononnya dlm 3 bulan blh kalahkan team malaysia....kalu ko org ader team bola(player sumer mmg reti main....),di latih 3 bulan pun...mmg blh main la jugak....main bagus..!!!cuba kalu amik org yg x pandai main..train sampai pandai...xheranla sgt camtuh....si shebby tuh apesal x puas ati sgt ngan fam..????sbb x dpt jd jurulatih...??kononnya dia hebat sgt ker??dlm bola apa2 pun blh jadi...gol pertama myteam tuh bukan sengaja pun...dia nk cross..alih2 masuk plak...!!korang tgk sendri camner myteam main..teruk...miss passing...,tahan bola pun kelam kabut...dll...!!si fairus tuh pun bukan bagus...dia baru masuk..blh la nk kuat lari aper sumer...kalu dia masuk dr awal jgn harap la dapat bertahan..hampeh..!!posession 80mal 20myteam..!!!sumer org xtau kn asal2 myteam blh ditubuhkan..kalu x sumer mesti x sokong myteam...sian budak2 myteam tuh...lepas ni blk kg jer la...idup cam dulu blk...saper nk sponsor lg diaorg tuh..????bad word...korang sokongla malaysia...masalah tuh mmg biasa...tp penubuhan myteam bukan penyelesaian nya...!!!

Boleh blah la lu !!!! Dah team FAM main macam HAMPASSS.... sapa agaknya nak sokong, orang utan dalam hutan pon reti beza yang mana satu skill dan yang mana satu HAMPASS.. Nak sokong FAM? Hahahahaha mesti ko tak tau sebab apa Malaysia suka buat liga persahabatan dengan Singapore, bukan dengan Thailand.. ko nak tau Thailand pon anggap perlawanan dengan Malaysia nih satu pemboringan dan sangat membuang masa. Sebab apa agaknya la tu yek ?

Rembatan mana bleh orang agak, melainkan ko nih seorang pemain bolasepak yang cukup mahir dengan ilmu matematik, bleh buat pengiraan secara sepontan sebelum nak sepak bola. Bleh kira parabola kejatuhan dan lencongan dalam sudut cakah. Nak kata Aarun, apasal ko tak point kat Guna? Dia buat sepakan lecongan yang terbaik, pemain FAM pon belum tentu lagi walaupon tak gol sepakan Guna tu.

Politik? Polotik tu ada dalam FAM sendiri, apasal tak turunkan semua pemian pro diorang? Walaupon pemain yang turun untuk FAM tu bawah 20 tahun TAPI diorang nih, dilatih dah bertahun-tahun. MyTEAM plak cuma TIGA BULAN.... YAAAAA Tiga Bulan.... tapi mampu memberikan persembahan yang dikalangan peminat sendiri pon tak sangka sama seperti pemain pro yang lain.

Ko tanya pasal Shebby, bukan Shebby saja... AKU pon malah peminat lain pon kalau ko nak kira RAMAI yang tak puashati ngan FAM, diorang dump duit cukup banyak kat pemain, fasaliti cukup tapi apasal corak pemainan HEMPESS ??? Bermain untuk apa tu. Betullah macam jurulatih omputih yang sebelum kena pecat dulu (sapa agaknya nama dia? :P ). Dia pernah kata kat pemain Malaysia :-

Anda seorang pemain bolasepak, anda DIBAYAR untuk berlari dipadang dan menedang bola. Jika ANDA merasakan tidak mampu berlari dan menedang BOLA, ANDA boleh tinggalkan tempat ini

Apasal dia kata macam tu hah? Dia kat jurulatih Malaysia dulu tu, tapi apasal dia kata macam tu??? Heran dan pelik apasal dia bleh kata macam tu kat PEMAIN MALAYSIA sedangkan MEREKA tu professional. Heran tol aku. Ko pikiaq la sendirik. Kebanyakkan pemain Malaysia nih manja, tak leh tegur skit, tak leh arah skit, tak leh suruh buat itu buat ini skit. Tapi bab DUIT pandai plak komen. Bangang tol kalau macam tu.

Biar tercalar maruah FAM, biar mereka rasa macam mana hampanya peminat yang menyokong mereka. Peminta kat sini bkan mengharapkan KEMENANGAN tapi corak permainan yang bagus dan berkualiti. Bagi la ada standard skit dah korang PEMAIN semua dibayar gaji cecah sampai > RM20,000.00. Gila la gaji macam ini HANYA untuk menendang bola dan berlari dipadang jer.

Lain kali, jangan keluarkan kenyataan merapu pasal bola kalau tak pandai kritik. Nih nak kritik tapi tak reti nak ulas.. <_<

matlazim78.ko reti men bola sepak ke tak? aku rasa FAM tu macam penakut ko tau tak? nape? sebab klu lepa nk bangun kan pasukan kebangsaan mcm zaman kegemilang dlu mesti ada usaha2 lepa buat yg ni haram nk lawan my team pn takut,klu lepa tu berfikiiran positif lepa patut ambik perlawanan semalam sebagai kayu ukur,aku sebenarnya dh buat comparison dah,ko nak sokong malaysia tu,hehehe sampai ko tua berjanggut pun x sampai ke mana la pasukan dengan ada FAM tu...aku mmg tertarik betul la perwatakan serbegenth singh tu,tujuan dia nak menaikan mutu malaysia,malaysia ni cuba ko campare ngan pasukan len,mmg dh jauh la cara permainan lepa,ko ingat senang ke nak kejar semua tu balik,permainan slow~xde semangat bila turun padang(pk det j)~ secara ringkas pasukan skang ni men bola bukan tuk malaysia la x mcm zaman dulu dah~PERUBAHAN MESTI BUAT! my team la cara dia,aku pn tak tau la,org dalam my team ni ada semangat,yang tu paling penting dlm pasukan....Sebab lepa kalah semalam:

1.berlatih 3 bulan je~ ( yang tu pn malaysia susah nk buat gol,ape la)

2.mmg susah nk mmbentuk pasukan men dlm berpasukan dlm masa singkat(separuh masa pertama lepa men banyak individu,sparuh masa kedua lepa banyak men pasukan) - (real madrid ramai star tapi lepa banyak men individu,pling penting dlm sesuatu pasukan ialah men dlm pasukan,mcm brazil lak lepa ada ramai star dan men dlm pasukan-patut tu la klu ko tengok klu lepa serang atau bertahan~smooth je permainan lepa,xde kelam kabut sebab ada persefahaman) - (mcm pasukan korea ngan jepun mcm mana leh compete ngan pasukan hebat?sebab lepa men dlm pasukan) - malaysia aku tengok x pernah men dlm pasukan,lepa sombong

AKU DAH BOSAN NGAN MALAYSIA,aku mau perubahan,klu x leh pergi piala dunia tu at least jadi la jaguh kat ASEAN ni,yg tu pn tak leh,aku mmg x boleh terima tau,ada satu perlawanan tu leading 3-1,last2 4-3,apa ni malaysia,mmg teruk ko tau x...misal kata aku peminat malaysia pong spt encik matlazim78 tu,ko mesti nk perubahan kan? kenapa tak mbik perlawanan semalam sebagau satu kayu ukur,malaysia klu la macam ni penakut ,nk jaga maruah konon~ smpai bila2 x maju,mcm la org melayu,mau rileks x,malas berusaha,aku pn dah pening,secara ringkas aku mmg tak suka lngsung ngan tindakan FAM tu....

ya ahmades

aku sokong hang

FAM dok perabih duit rakyat berkoyan-koyan dah tp prestasi takat tu ja

x ubah-ubah, mmg la mcm kata matlazim78 depa bnyk miss bola,mistake bnyk

kalau hang first time main depan penyokong yang ramai pun hang kia(gemuruh) apa?

2 pn mula2 ja diaorg main trk, lps score gol 1 tu diaorg main ok apa

malaysia bleh sumbat gol pn sbb kepper myteam silap agak untuk gol first,dia ingat x dh lpas tiang

kalau myteam bleh sumbat bola yang kena palang tu malaysia malu la

ibrahim saad nk kata apa?????dia nsb baik la malysia menang ceme (nasib) kalu x kna paksa letak jawatan apa?

budu (fairus) tu main dgn skill pn cukup, kalau sheby masuk dia awal skit myb bleh kasi gol lg apa

skong la myteam

FAM= Fikiran Ada Masalah :lol:

kalo nak wat stands for in english lg ganaz kalo dipikirkan...huhu... ;)

harap2 diorg latih lg la bakat2 yg ader dlm myteam tue....maybe buang la keeper yg tak bape besh tue cari bakat lain :lol: