Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

hihi

lama giler aku tak join thread nie

maklum la

sibuk dan tak sibuk

hihi

lama tak jumpa kengkawan nih

sesas, aku pon komat batch akhir,

aku dulu duk blok c, ko plak blok mana?

aku ada kat makmal imej dan multimedia, dept computer and communication engineering

ho..cc ke? edi mysql ada kat lab?

ada.. dia tengah study Linux dengan aku...

hullamak..edi dah blaja os2, dah masuk bidang baru plak ka? tak cukup lagi mysql pro cert yg baru dia dapat...ha..ha.. tongue.gif nanti leh dia ajar aku install linux di kolej. pesan good luck kat dia, bgtau kat dia gak yg aku dah register web kkk tp tak dpt login confirmation pun..dah dkt 48 jam.

PERHATIAN WARGA PUTERA

Intake baru IPTA dah diumumkan, sesapa yang bakal jadi warga UPM diharap lapor diri gak..

kl budak engineering (bukan pun takpe) leh PM aku, atau lanuncyber (mamat yg buka thread ni) kenalkan diri anda.Okies....

Hum... tak de ke junior aku di putera ni masuk universiti putra malaysia.

Amacam member2 UPM? ada benda baru tak sem ini? Fakulti Kejuruteraan dibesarkan 100% dari saiz asal... besar sgt sampai aku pun beberapa kali sesat. tongue.gif

Yg lain-lain macam mana? di kolej yg sama lagi ke? atau dah pindah? mana yg dah graduate tahniah diucapkan. aku masih lagi terperuk di kolej 10, senang, dekat dgn fakulti aku nak ulang-alik.

takziah juga buat keluarga Allahyarham En Dharmawijaya, pensyarah Fakulti bahasa moden dan komunikasi dan selaku pencipta lagu putra gemilang. moga-moga rohnya dicucuri rahmat. Al-Fatihah

takziah juga buat keluarga Allahyarham En Dharmawijaya, pensyarah Fakulti bahasa moden dan komunikasi dan selaku pencipta lagu putra gemilang. moga-moga rohnya dicucuri rahmat. Al-Fatihah

Semoga Allah mencucuri rahmat keatasnya..AMIN!

Yo budak electro...aku duk kat KMR..ko kat K10 main tenet pakai wireless gak ke? ke ada port dalam bilik?

Aku kat sini, kalo nasib baik dapat signal hotspot...ehehee...

yo bro kuri... ko di KMR rupanya.... tahun ke berapa? ko amik apa, bachelor gak ke?

ko pakai wi-fi card gak ke...? muehehe... samalah kita. signal hotspot sama ada dari fakulti atau petronas sebelah kolej aku ni. mana ada port di bilik aku. tah bila pengurus kolej aku nak pasang. ura-ura dah lama dah...tp realiti nya bila tahun ntah... tak kisah...aku mmg tak expect pun.

tp skang member aku bawa wireless jaring dari rumah dia, aku pun tumpang connection dia, sambung pc aku ke router dia. pastu bayar la skit imbuhan pada dia.

aku lak duduk kat KOSASS join Palapes...

budak junior baru masuk upm first intake pakai result stpm...

aku amik bach sains hortikultur pertanian....tu jerlahhh

seronoknya naik discovery kat bukit ekspo tak puas lak...ahaks

"Pintar Harmoni Cemerlang"

yg penting "tuck in" etika pemakaian kosass

tug in? tu etika penampilan mahasiswa UPM. tapi aku tgk praktikalnya hanya boleh nampak di KOSASS. biggrin.gif

First year? Welcome...welcome. Palapes ke ko? bagus la...aku malas nak pegi dekat kolej KOSASS sbb malas kena sergah sbb tak tuck in.Wakakakah... kalau ko nak tgk kolej paling sempoi tgk K10 la... sempoi aja bdk2 di sini termasuk aku.

ko mesti dah tau Kolej 10 ni 'musuh tradisi' KOSASS dlm sukan. tp di luar semua baik2. aku pun ramai member di kosass.

Hoh...aku tak pakai wifi card...pakai Wireless usb adapter je...95 inggit..pastu aku add-on account hotspot dari Tmnet sebanyak RM10 sebulan kat account Streamyx aku kat rumah...on 24/7 ahahhaa! Sini dapat signal dari Marrybrown kot...Signal Strength>Excellent!

Aku kat fakulti Perubatan dan Sains Kesihatan...Bac Sains Bioperubatan, tahun 2

ko tinggal di luar kampus ke kuri? kalau kolej, kolej mana?

aku bachelor kejuruteraan sistem komputer dan komunikasi, tahun ke 3 dari empat tahun tempoh pengajian. tak sangka plak budak aliran bio science dan seangkatan otai gak bab pc ni... mahal ko ni... biggrin.gif aku pernah sekali je ke fakulti perubatan, tu pun sebab emergency - carik tandas, time aku merayau2 di flat ikan. tak nak ke datang ke fakulti aku yg paling besar di UPM ni?

wahwah..marrybrown tak sedap tu pun ada hotspot ke? wakakaahka.. sama la kita dpt speed broadband.

hulamak...detailnya maklumat yg TM bagi. Amacam connection, transfer rate dia average berapa? overall ke excellent tu atau certain time aja...?

hihi

lama giler aku tak join thread nie

maklum la

sibuk dan tak sibuk

hihi

lama tak jumpa kengkawan nih

sesas, aku pon komat batch akhir,

aku dulu duk blok c, ko plak blok mana?

aku block sblh surau tu..blok b kot.

sronok ek jd student komat batch last...

lepas perang besar mlm tu trus nama busuk...

naik je degree..kene cop samseng siutt..

"ohh ini laa budak2 komat yg samseng belagak tu ye"

line fasi kmr mase aku orentasi dulu... tongue.gif

hulamak...detailnya maklumat yg TM bagi. Amacam connection, transfer rate dia average berapa? overall ke excellent tu atau certain time aja...?

user posted image

transfer rate? Download eh? tgk gambo atas ni...overall, mmg excellent...tapi bila cuaca buruk, mmg jadik very good... tongue.gif

user posted image

Edited by kuri

tak... diorang tunggu sorang dah masuk hospital atau dah meninggal... barulah semua nak melatah... MPP tiba2 muncul, pihak tu muncul, pihak ni muncul...semua bagi pandangan dan pendapat, itu ini begitu begini... bila dah lama skit diam la semua...alah cam kes kotak hitam di kenderaan berat dan CCTV di tempat parking keta la...apa crita skang...??melatah je lebih...peace

CCTV tempat paking keta? aiseh..aku tak tau hape² pun pasal tue...anyway, ayat biasa bila ada perkara tak elok..."Ini kes terpencil,kami akan siasat" Hahahhaaa!!!

CCTV tempat paking keta? aiseh..aku tak tau hape² pun pasal tue...anyway, ayat biasa bila ada perkara tak elok..."Ini kes terpencil,kami akan siasat" Hahahhaaa!!!

ni bukan kat upm la laugh.gif aku cakap dlm skop yg lenih meluas, malaysia.tp aku perasan tadi sebelum sembanyang jumaat terus kurang jerebu. waktu petang aja aku dah boleh tanggal mask.

Tp ada lagi ke aktiviti luar di kolej2 kediaman. di kolej 10 yg terpencil ni dah tak nampak dah org jogging di trek.

Hoh...salah paham.salah paham...

Erm..Alhamdulillah selepas semayang jumaat hari tu jerebu dah kurang...aku pun ada bengang gak sbb kelas still jalan....tapi tak pe...bila lagi nak merasa pakai mask ramai² kan? laugh.gif

ala kalau takat jerebu tu .. kira bleh tahan lagi la.

ko mungkin tak merasa zaman sukan komenwel dulu ..

mmg sakit siot...

aku masuk dulu hampir satu semester mandi pakai air botol.. tak mandi pun ada ...

tapi still ke kelas...