Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

jangan lupa..nanti freshies semua kena tanam pokok ..

maklumlah..kampus hijau la..katakan..

HA'ah kn..bru jerk aku tringat kisah2 time budak2 dulu..haha

actually best gk pi mnanam pokok angkat di tepi landasan star LRT dikala panas membahang,..

haha...merasa la korang sume buat ladang tracking..

punyer la luas bapak ladang dier..

cam nk tercabut jerk kpale lutut..haha..

kang kalo korg berjaya masok kt dlm ladang ala2 cam safari tu..

maka scra otomatiknye bakal berjumpe para kuda2, lembu2,kambing n anak branak nyer yg laen

juge dsamping faci2 gurl yg comel yg bakal djadikan mangsa ntok mencuci mata..haha..

kejam tol..huhu..

sesape yg lalu kt jalan dr putrajaya ke mines..ha, mmg korg akan nmpk padang tu...

mmg cun ntok buat filem...erm..lagi satu,,,

sbnr nyer kt UPM nih ader gk satu hutan simpan, cume kt luar jer..kt Air Itam,Puchong kot..

ha..kt situ la kitorg budak2 K10 buat Perkhemahan bersama geng2 dr falk perhutanan..

biaser ah..da pengetua kolej pon dekan falkulti perhutanan..

memaaaaaaannng menyeronokkan..siap air terjun lg, best siot..huhu..

erm..x silap aku masok pasni bulan 7 da musim buah kot..

nk prepare guni bnyk2..pau jerk rambutan, durian kt tepi Guard tu..

haha...yuran da bayar..kire halal jer la..haha

TQ UPM...Muahh

jd sbnrnyer x rugi sesape yg amik UPM nih...

cam2 korg bley buat kalo pandai Xplore..haha

Salam semua...

Petang ni aku akan berangkat ke UPM. Esok 29/6 pendaftaran then mulalah kehidupan aku di UPM...Harap2 kat kolej 12 nanti suasananya best..

So, rasanya lama la tak bleh online kot sebab terlibat ngan macam2 aktiviti kat sana nanti so taktau la...Harap2 minggu orientasi berjalan lancar & happening...

Ok guys, jumpa di sana ya! Papai.......!!! :lol:

Salam semua...

Petang ni aku akan berangkat ke UPM. Esok 29/6 pendaftaran then mulalah kehidupan aku di UPM...Harap2 kat kolej 12 nanti suasananya best..

So, rasanya lama la tak bleh online kot sebab terlibat ngan macam2 aktiviti kat sana nanti so taktau la...Harap2 minggu orientasi berjalan lancar & happening...

Ok guys, jumpa di sana ya! Papai.......!!!

:lol:

ok nezz.. mis u la..haha

welcame to UPM..

the GREEN University..hehe..

untung2 jdik awek aku k..huhu :D

ader pape problem bgtau jerk kt abg..haha

kpd sume junior2 yg bru nk in kt UPM..

pesan drp abg..

SKOR la GILER2 1st YEAR ni..

kalo xnk nyesal di kendian hari..huhu...

p/s: cam terkene btg idung sendirik ajer..haha <_<

To: SINFUL....

aku dr batch ENgr Systm Comp & COmmunicate,..

ader 2 ijazah bgabung nk prabeh 4 taon..

mmg pecoh kpaler ar..haha :blush:

To: ANTZKIlLER

ko mmg ar...

da jdk junior aku xpernhnyer nk ajk blanje makang k aper..

korang mmg kejam..huhu..

gane2 pon..gud luck ar beb..

aku egat azam aku sem nie yelah:

"merapatkan hubungan sesame insan smpai k jenjang makan"

haha ;)

Dengan ini diisytiharkan bahawa aku akan menjadi warga UPM esok .. so, pada senior2 meskipun yang lagi muda dari aku sebab tiket matriks/stpm korang.... jangan garang2 yek kat aku nanti .. meh turunkan ilmu yang sedia ada tu pada junior anda yang kurang ilmu nih ... :lol:

P/s: Kat mane komuter yek? Naik penat aku cari semalam .. huhuhu

selamat tinggal UPM ..

Ko haritu cakap kat aku ko student lagi... jahat! LOL

SALAM U ALLrz..

sudah sekian lame aku x jejak langkah kt cn..

btw, pasni da nk start sem baru..

aku wish ntok budak2 CC EngR n yg seangkatan dengannya..

hope be better friendly n war again in stady..haha..

beress...

Tahniah, selamat meneruskan perjuangan. Kalau nak sumber maklumat jgn lupa carik yg lagi senior, walaupun ko dah senior.... haha..

ak pon bdk upm gk cos CC.. :lol:

Dari tadi korang duk sebut CC. course CC tu course apa yer? :blush:

XPER..JGN RISO..huhu..

mengikut pengalaman aku 2 taon lepas..mmg best..

xpecially kalo ko dpt kolej10(boyz only)..hehe..kire kamceng ah satu team ngan k11(gurlz only)

kolej da cam apartment mewah, facility lengkap..hehe..

nk dpt makanan murah?panjat je pagar g padang(sri serdang) :D

aku n geng antara yg first kuar time tuh..first malam orientasi lagik dh berusa keras ntok mencari port2 yg best..

w/pun fakulti kejut just ntok budak engr shj..ttp korg sume kt luar masih dialu-alukan ntok dtg n mengakses internet free...wayarless beb dsamping komp kt unit IT yg laju cam gaban..haha...

juge tdapat kolam ntok kaki pancing..hehe

promote beb

erm..aha..orientasi ek?kalo x silap, akn mule sibuk n mata akan lebam...

bukan kes kene blasah..tp time tido akan terkaco dgn sendiriknye oleh senior2 faci yyg maha dasyat..hehe

tp jgn riso gk..seminggu ajerk..pas tu kalo nk tibai balik senior yg seksa tu..lantak ler..

erm..ader jugak sesi senaman@aerobik bersama awek2 k11 yg cun..

tp kitorg dulu cuci mate aj..haha..

dtg la k10&k11...korg akan tau betapa seronoknya berada d UPM..he B)

~JiMie86_Cc EnGr~

Waaa cam best je hidup di UPM. Aku nanti hujung bulan lapan ni kena datang UPM. Ada hal... boleh tak aku melawat fakulti kejuruteraan UPM? Cam best je... Hahaha....

Dengan ini diisytiharkan bahawa aku akan menjadi warga UPM esok .. so, pada senior2 meskipun yang lagi muda dari aku sebab tiket matriks/stpm korang.... jangan garang2 yek kat aku nanti .. meh turunkan ilmu yang sedia ada tu pada junior anda yang kurang ilmu nih ... :lol:

P/s: Kat mane komuter yek? Naik penat aku cari semalam .. huhuhu

Oi ko sambung cos apa? CS ke? Tahniah la, study java leklok.... nanti aku leh bagi ko keje baek nyer, java 24/7... komuter senang je la, ko tau jalan pegi mines ko tau la komuter tu katner... hokhokhok.....

Edited by electroboy

Mr Ijan ....

Ko naik bas upm yang menyediakan kemudahan ke komuter Serdang ..

Ko kene tunggu lama la juga dalam 35 minit..

biasanya hari sabtu dan ahad baru kekerapan bas ni tinggi datang ..

waktu kuliah jarang nampak bas ni ..

Berebut dengan siswi lagi tu..naik bas..

Ada juga bas rapidKL.. naik je..

kalau nak berpeluh sikit .. jalan kaki mesti best ...

Aku baru habis la electroboy ...huhu

Oi ko sambung cos apa? CS ke? Tahniah la, study java leklok.... nanti aku leh bagi ko keje baek nyer, java 24/7... komuter senang je la, ko tau jalan pegi mines ko tau la komuter tu katner... hokhokhok.....

Networking .. huhuhu .. mau amek software engineering tapi tadok naseb .. senior .. opss .. ex-senior .. ada sape2 sahabat anda yang boleh dirujuk? Yang sudi berkongsi ilmu dan nota2? Mari la membantu junior anda ini .. Hehehehe ....

Mr Ijan ....

Ko naik bas upm yang menyediakan kemudahan ke komuter Serdang ..

Ko kene tunggu lama la juga dalam 35 minit..

biasanya hari sabtu dan ahad baru kekerapan bas ni tinggi datang ..

waktu kuliah jarang nampak bas ni ..

Berebut dengan siswi lagi tu..naik bas..

Ada juga bas rapidKL.. naik je..

kalau nak berpeluh sikit .. jalan kaki mesti best ...

Jauh gak yek .. aiyoyo ... ingat kat UPM sendiri ada komuter rupanya salah tengok .. UKM .. har har har .....

Kolej 15 .. isk isk .. ni kolej pe yek? Kena duk setahun gak ke, duk luar x bleh ka? .. huhuhu

Edited by Mr Ijan

Housemate aku semua ex-CS UPM... dua org dak SE, sorang network. tapi dari gaya diorang cam malas je nak tolong para junior termasuk ko...haha.. Ok what. Aku ada tau beberapa org network UPM yg otai dan suka membantu para junior cam ko. Aku rasa diorang ada lagi di sana, ada yg jadi lecturer (kot).

So amacam life di UPM? Best sgt ke seperti yg digembar gemburkan ramai member aku lol... Ko duk kolej 15 ke? Kat mana ek kolej tu? Aku pun taktau jln kat UPM ni, aku tau jalan nak cari tempat makan je. :D

hahahaha.. emh aku tambah kemeriahan upm...

ada kes buang baby kat KPZ.. gille...

ada kes budak kene rogol.. katanya ramai dgr suara bdk tu jerit, tp tutup kes.. kat k12 kot...

ada kes gaduh sbb kenegerian... kat kolej matriks

setiap hari ada kes accident...

hampir setiap ari ada kes ragut....

bbdk beromen beraba dalam kelas.. slumber siot dorang tuh.. gille....

hmm.. pa lagi ek? tu je la kot....

wallahua'lam

dulu zaman aku UPM dikenali sebagai Universiti Perempuan Malaysia...sebab pompuan ramai nak mamposss...skg xtaula cmne...jgn jadi Universiti Pondan Malaysia dah...kekekeke :lol:

Kolej 15 kat MTDC sana tu .. Dulu Kolej 12 .. tapi dah kena pecah pentadbiran ..

Kolej tu berhadapan dengan padang bola..

Tu la kolej aku dulu mase belajar ...

Best wo ..kolej tu .. buat networking berselirat sambung ikut luar tingkap ..

Dekat koridor bersepah cable network .. share sampai 100 komputer ..hokhok

Bergabung network plak dengan Kolej 12 .. hahaha

Bangunan dia warna kuning ... carilah..

Housemate aku semua ex-CS UPM... dua org dak SE, sorang network. tapi dari gaya diorang cam malas je nak tolong para junior termasuk ko...haha.. Ok what. Aku ada tau beberapa org network UPM yg otai dan suka membantu para junior cam ko. Aku rasa diorang ada lagi di sana, ada yg jadi lecturer (kot).

So amacam life di UPM? Best sgt ke seperti yg digembar gemburkan ramai member aku lol... Ko duk kolej 15 ke? Kat mana ek kolej tu? Aku pun taktau jln kat UPM ni, aku tau jalan nak cari tempat makan je. :D

Wah .. ader member lagi ke sane? Meh kenal2 sket, yang lecturer tu x yah le ... hehehe .. nota2 untuk difotostat sangat2 diperlukan wat masa skang walaupun dah 4 hari aku tersadai takder kelas .. huhuhu

Kolej 15 kat MTDC sana tu .. Dulu Kolej 12 .. tapi dah kena pecah pentadbiran ..

Kolej tu berhadapan dengan padang bola..

Tu la kolej aku dulu mase belajar ...

Bangunan dia warna kuning ... carilah..

Kalau le ader internet ... kan besh .. sampai ponteng kelas pun sanggup .. :P

P/s : Keciwa ... dak2 poli susah nak transfer kredit sebab berstatus politeknik walaupun silibus hampir sama, apelah nasib ...... :(

dulu zaman aku UPM dikenali sebagai Universiti Perempuan Malaysia...sebab pompuan ramai nak mamposss...skg xtaula cmne...jgn jadi Universiti Pondan Malaysia dah...kekekeke :lol:

Perempuan still ramai..

Pondan ? adoi.. ramai gak.. macam ade satu komuniti untuk pondan2 nie ( bapok / maknyah ). Malam sabtu or ahad menyanyi2 kat bilik.. bangang betul.. kuat plak tu sampai satu blok dengar..

diorang ni takleh kene tegur.. kalo ditegur, mencarut tak berenti nanti.. siot betul.. ko mengingatkan aku tentang pondan2 bangang nie.. geli betul aku la....

Perempuan still ramai..

Pondan ? adoi.. ramai gak.. macam ade satu komuniti untuk pondan2 nie ( bapok / maknyah ). Malam sabtu or ahad menyanyi2 kat bilik.. bangang betul.. kuat plak tu sampai satu blok dengar..

diorang ni takleh kene tegur.. kalo ditegur, mencarut tak berenti nanti.. siot betul.. ko mengingatkan aku tentang pondan2 bangang nie.. geli betul aku la....

asalamualaikum para otai sakalian..

haha..same jer la kt kolej mane2 pon...

k10 lg ah ramai...huhu..

welcome back..lamer da aku x join..he

asalamualaikum para otai sakalian..

haha..same jer la kt kolej mane2 pon...

k10 lg ah ramai...huhu..

welcome back..lamer da aku x join..he

pakgad di k10 garang lagi tak? takut aku nak masuk situ :(

Aku ingat lagi dulu time grup pondan kantoi - selama ni rupanya diorang la pencuri. Apa lagi, peluang dah ada, aku ingat lagi skit punya ramai ambush bilik para makcik2 ni, masa untuk hentam. hokhokhohk....

Wah .. ader member lagi ke sane? Meh kenal2 sket, yang lecturer tu x yah le ... hehehe .. nota2 untuk difotostat sangat2 diperlukan wat masa skang walaupun dah 4 hari aku tersadai takder kelas .. huhuhu

Hahaha, nota diorang semua dah entah ke mana.... ada kat dasar tasik bukit ekspo kot. Muehehe, kalau nota course aku ada la, tapi nota bela kambing la, ko nak tak? =)

Dgn lecturer la ko kena rapat bai. Kalau ko hafal setiap ayat dlm buku teks ko tu tapi ko tak dapat "restu" lecturer, tak leh score A beb, hokhokhohk.... bak kata sorang ex-senior UPM dulu "Jadilah jambu lecturer anda untuk mendapat scoresheet jambu". Hehe...

Aku rasa cam aku pernah dgr ayat nih, haha! Confirm dari budak k12 gak. Ganas a a korang, dak kolej korang la dulu ada post camne nak boost jaring soma connection di ruang networking haritukan? Hohoho....

Belajar la rerajin tau, nanti ko dah nak grad or nak cari tempat praktikal contact aku, aku ada port baik nyer utk learning playground, this goes to the rest of UPM students too...

Edited by electroboy

pakgad di k10 garang lagi tak? takut aku nak masuk situ :(

isyk...nk kater pk gard tu baik sgt tak ar..

tp msih ader sket2 sikap kpoyooo'an..huhu

da kerjer dier jd guard..x

xkn nk suh dier g m'mancing kot..huhu

Bagi aku, pak guard UPM dari dulu sampai skrg poyo....x mesra langsung ngan students, lebih2 lg yg kt Anjung Putra tue, at least senyum la sket......

Dgn lecturer la ko kena rapat bai. Kalau ko hafal setiap ayat dlm buku teks ko tu tapi ko tak dapat "restu" lecturer, tak leh score A beb, hokhokhohk.... bak kata sorang ex-senior UPM dulu "Jadilah jambu lecturer anda untuk mendapat scoresheet jambu". Hehe...

Hok hok .. meh la pm satu nama pensyarah/tutor yang kawan anda itu .. mane tawu leh membantu sket2 .. hehehehehhehehehe (senyum jahat)

Bagi aku, pak guard UPM dari dulu sampai skrg poyo....x mesra langsung ngan students, lebih2 lg yg kt Anjung Putra tue, at least senyum la sket......

Ya ya .. garang la .. kecuali kat bangunan pentadbiran .. semuanya murah ngan senyuman .. yang dekat kolej .. perghhhh ... rimau pun takut ..

P/s: Aku blajar struktur diskret sem nih .. huarghhhh ... shusah shusahhh .. ^_^

Berita Terkini

KARNIVAL KERJAYA KEBANGSAAN 2007

Tarikh : 26 - 29 Julai 2007. (Khamis - Ahad)

Masa : Pagi hingga ke Petang.

Tempat : Dewan Besar, Pusat Kebudayaan dan Kesenian Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah (PKKSSAAS).

Link : http://www.kerjaya07.upm.my/

Aktiviti :

1. KKK 2007 akan dirasmikan oleh Y.A.B Dato' Sri Mohd. Najib Tun Abdul Razak pada 27 Julai 2007 di Panggung Percubaan, UPM, 8.30 pagi.

2. Rancangan Al-Kuliyyah akan diadakan secara langsung dari Universiti Putra Malaysia pada hari Jumaat, 27 Julai 2007 jam 5.00 petang.

3. Liputan program dalam program Malaysia Hari Ini (MHI) pada pagi 27 Julai 2007.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pelbagai program telah diatur sepanjang karnival seperti pameran kerjaya dan pendidikan, ceramah, seminar kerjaya, keusahawanan, persediaan temuduga dan peluang melanjutkan pelajaran. Selain itu, sesi temuduga terbuka sebenar oleh majikan-majikan yang berpotensi juga akan diadakan.

Karnival Kerjaya Kebangsaan 2007 merupakan satu inisiatif dalam usaha membuka ruang pendedahan maklumat-maklumat kerjaya dan pendidikan lanjutan terutama kepada para graduan dan bakal graduan. Ia juga merupakan program berpusat melibatkan pelbagai sektor dan mensasarkan pelbagai kumpulan sasaran dalam menangani isu marketability dan employability serta isu pembangunan kerjaya.

Dalam usaha meningkatkan modal insan sejajar dengan saranan Y.A.B Dato' Seri Abdullah Hj. Ahmad Badawi, Perdana Menteri Malaysia, Karnival Kerjaya Kebangsaan 2007 merupakan satu saluran yang amat penting bagi mengintegrasikan kerjasama antara agensi Kerajaan dengan pelbagai sektor industri/swasta/NGO dalam melaksanakan satu program bersepadu melibatkan pelbagai kumpulan sasaran.

Karnival ini juga dijangkakan dapat memberi impak yang cukup besar kepada para pelajar IPTA mahupun IPTS terutamanya para graduan dan bakal graduan dalam usaha membantu meraka mendapatkan maklumat lengkap berhubung dengan perkembangan kerjaya mereka. Setelah perlaksanaan Karnival Kerjaya Kebangsaan 2007 ini, pencapaian disasarkan sekurang-kurangnya lebih 100,000 orang pelajar atau graduan seluruh negara akan mendapat pendedahan atau pengalaman berkaitan kerjaya sepanjang karnival berlangsung.

Objektif Karnival Kerjaya Kebangsaan 2007 :

1.Memberi peluang kepada pelajar/graduan untuk bersemuka dan berinteraksi dengan syarikat/agensi luar

2.Memberi pendedahan dan latihan intensif kepada pelajar/graduan dalam menyediakan resume yang berkualiti

3.Memberi pendedahan dan maklumat berkualiti berkenaan tatacara menghadiri temuduga kepada pelajar/graduan

4.Memberi ruang maklumat utnuk melanjutkan pelajaran.

Apa lagi jom datang ramai-ramai wei ke sana .. sape yang tengah menganggur tu jom pergi serbu .. Jom.. jom.. jom Heboh heboh ..

Edited by hairulfadly

Satyam pun ada gak di karnival kerjaya ni, hebat gak karnival kerjaya UPM ni... =)