Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

tug in? tu etika penampilan mahasiswa UPM. tapi aku tgk praktikalnya hanya boleh nampak di KOSASS. biggrin.gif

First year? Welcome...welcome. Palapes ke ko? bagus la...aku malas nak pegi dekat kolej KOSASS sbb malas kena sergah sbb tak tuck in.Wakakakah... kalau ko nak tgk kolej paling sempoi tgk K10 la... sempoi aja bdk2 di sini termasuk aku.

ko mesti dah tau Kolej 10 ni 'musuh tradisi' KOSASS dlm sukan. tp di luar semua baik2. aku pun ramai member di kosass.

aku memang join PALAPES...terguling aku kena buat side roll tapi best, musuh tradisi kosass patut ktdi, tapi macam mana pun cross campus kitorang johan gak sapu bersih lelaki dan wanita.....

aku dah pegi k10 ramai sangat cina, macam rasa susah nak bergaul tapi memang sempoi pun. smile.gif

aku memang join PALAPES...terguling aku kena buat side roll tapi best, musuh tradisi kosass patut ktdi, tapi macam mana pun cross campus kitorang johan gak sapu bersih lelaki dan wanita.....

aku dah pegi k10 ramai sangat cina, macam rasa susah nak bergaul tapi memang sempoi pun. smile.gif

Cina mmg ada, tp majority student 1st year je...sbb wajib tinggal di kolej. bila dah naik sem 2 semua akan lari tinggal di luar kampus.

yg jadi cina banyak tu, sbb kali ini intake engineering mmg terlampau ramai cina, sampai course aku melayu 1st year boleh bilang dgn jari berapa org melayu. Huhu...meritrokasi.. nak buat macam mana. dry.gif Time aku dulu dgn time batch lepas mmg balance bilangan bumiputera dan bukan bumiputera... intake kali ni je jauh lebih ramai non-bumiputera masuk fakulti engineering.

Cross campus...haha... sem ni aku tak join, sbb sem lepas kafe kolej aku lambat hantar air, dah habis lari baru dia nak sampai... hampeh, tp nasib baik ada kolej (mana aku tak ingat) yg bermurah hati bagi air ke budak2 kolej 10. so kali ini maleh dah nak amik bahagian.

BUMP

ada cite yang terkini dan terkena ?

hmm..kecuali events remeh temeh.. so far takde lagi perisitwa besar nak jadikan isu.. cuma student 1st year aerospace tak wujud lagi di UPM. semua kena pindah masa minggu orientasi lagi..

BSC Network 2nd year

duk sri serdang....

hehe.. 2nd year dah duduk luar..aku masih setia di kolej 10...ntah , maybe sampai graduate kot. smile.gif

duduk dalam boring amat lebih2 lagi lpas pukul 12tgh mlm......duk luar bebas sket.....n x terikat ngan peraturan2,merit2,acara2 kolej,n xpening kepala ngan bunyi2 bising bilik sebelah huhu.......plus gate xder guard jaga n xde limit nk kluar-masuk huhu....dulu aku k12 maa.......bising2!!

oic... bagi aku sebenarnya takde masalah guard jaga kul 12 ni..sbb bebudak di kolej 10 'ada cara sendiri' nak bersiar-siar lepas kul 12 malam laugh.gif

bising tu biasa la.. aku nyaris2 minta transfer ke kolej 14 , minta bilik sorang.. sbb kolej aku ni pepaham je la kolej all-boys... tp rasanya taklah semeriah serumpun kolej di kampus kediaman.. huhu terpinggir kami budak engineering.

bila fikir balik..baik duk di kolej 10 je dekat dgn fakulti. tinggal di luar maybe mahal skit... di sini on komputer 24 jam pun takde rasda bersalah (sbb mmg hobi aku on pc 24 jam)...tp kalau di luar kena consider gak...yelah..nanti time bayar bill mulala tuduh org tu org ni yg guna elektrik lebih..ehehe..ko jadik gitu gak ke versanner?

Kat umah aku ader 7org......pc ader 2 bijik jer sbb budak sc comp ader 2 org jer pun......pc on 24 jam gak....cuma org yg gunakannya silih berganti....so x timbulla bab saper pakai lbih nie....smuanya flat rate huhu.....bil elektrik 40~45 sbulan,air dalam 18........sewa 100 sorg......kira2 balik lebih jimat dari duk k12-14....

Kat umah aku ader 7org......pc ader 2 bijik jer sbb budak sc comp ader 2 org jer pun......pc on 24 jam gak....cuma org yg gunakannya silih berganti....so x timbulla bab saper pakai lbih nie....smuanya flat rate huhu.....bil elektrik 40~45 sbulan,air dalam 18........sewa 100 sorg......kira2 balik lebih jimat dari duk k12-14....

fuhh... aku tak leh imagine tujuh org kongsi guna pc aku 24 jam... ye lah aku sendiri dah melekat dpn pc 24 (kecuali time tido, kuliah, dan pergi tandas...aku makan pun kekadang dpn pc..hehe....) kalau semua tujuh org nak guna pc aku 24 jam pergh....

Maybe korang dlm jenis kategori jimat belanja...sebab tu boleh tinggal di luar, huhu aku kalau..susah arr, jenis boros tongue.gif lagipun dekat sgt fakulti aku dgn kolej...so takyah abiskan minyak keta ke fakulti (sakit woo sejak minyak naik harga ni)

Korang tak beli PC sorang satu ke? tak ke susah nanti nak buat programming... nak install localhost semua buat assignment (ada ke? aku main teka je ni....)

Anyway, berbalik pada kisah terkini UPM (secara lebih tepat fakulti kejuruteraan) diorang dah kuatkuasakan balik etika pemakaian mahasiswa...haha, aku hilang kad matrik (yeah..utk kali kedua), tp aku tak kena tahan... guard tu panggil aku, tp aku selamba otai je buat tak dengar...terus dia tak berani panggil aku buat kali kedua tongue.gif

ohh korang pkl 12 guard meronda ka?.... huhu camne la cara bdk kolej 10 tu bersiar-siar eh....

hehe.. UPM mana sama dgn UKM, aku pegi UKM selamba je lepas kul 12 kluar dgn member aku takde apa2 masuk balik kolej....

Kami ada 'cara' tersendiri nak kluar... tp takleh guna kenderaan la.... keluar ikut lubang gate (ada tiga lubang aku kira)..itu je la cara kami nak lepas gian minum kopi di kedai mamak pukul 3 pagi. Tp careful gak, ada member aku kena pau, siap letak pisau di leher lagi, rompak member aku seludup kluar pukul 3 pagi.... nasib baik perompak tu 'murah hati' ...sanggup bagi SIM card balik. mad.gif

Edited by electroboy

murah hati ke tu pulangkan sim card?...hahhaha...bolehlah....

a'ah ukm senang je kuar malam...senang je nak masuk balik.....biasa lepak sampai pagi kat mapley....

Edited by athlonium

ala.....pc tue pun org hadap masa nk buat assgnment@tgk dvd tue jer la,nk main internet cc kt depan umah ader 6buah,2buah bukak 24jam...bukannyer duk umah sangat pun,bdk sc comp pun 2 org jer,tue pn lain major....programming bleh buat kat lab fakulti....time boring jer marayapla kluar...masing2 dah ader transport......minyak mmg trasa naik....so aku bwk keter just nk pegi-balik kuliah jer la...nk jalan jauh sket naik motor dahla......ingat nak pakai c70 jer pasnie lagi sep huhu.......

tapi bagi aku, ntah la, bagi aku la, sebagai penghuni kat K10 ni, aku rasa best lagi duk kolej. tempat tido, PC, meja study, toilet, bilik member, dewan kuliah, tempat makan, sume dekat2 je. pakai PC 24 jam, lektrik xkisah. time cuti, org belum balik, begasak melalak bukak lagu kuat2. xde sape kisah. hehehe...

cuma baru2 ni, hehehe, aku dah di'salam' oleh 1 'benda'. dan semalam baru je rumate aku plak di'pertunjuk'kan oleh 'benda' ni. dan ia memang wujud di wing D, tingkat 3, K10, UPM.

hehehe...

...

aku pernah gak dlu dok UPM kat Kolej 12....kalo x silap kolej nih dia combine ngan kolej ke 14...best gak sbb kolej nih baru...tp jauh skit ngan dewan kuliah & fakulti....

ala.....pc tue pun org hadap masa nk buat assgnment@tgk dvd tue jer la,nk main internet cc kt depan umah ader 6buah,2buah bukak 24jam...bukannyer duk umah sangat pun,bdk sc comp pun 2 org jer,tue pn lain major....programming bleh buat kat lab fakulti....time boring jer marayapla kluar...masing2 dah ader transport......minyak mmg trasa naik....so aku bwk keter just nk pegi-balik kuliah jer la...nk jalan jauh sket naik motor dahla......ingat nak pakai c70 jer pasnie lagi sep huhu.......

hurm.. ok la kalau korang bukan cam aku, yg di classify oleh roomate aku sebagai 'computeraholic' (dia reka sendiri perkataan ni, nak describe aku yg memanjang depan PC tongue.gif)

tapi bagi aku, ntah la, bagi aku la, sebagai penghuni kat K10 ni, aku rasa best lagi duk kolej. tempat tido, PC, meja study, toilet, bilik member, dewan kuliah, tempat makan, sume dekat2 je. pakai PC 24 jam, lektrik xkisah. time cuti, org belum balik, begasak melalak bukak lagu kuat2. xde sape kisah. hehehe...

cuma baru2 ni, hehehe, aku dah di'salam' oleh 1 'benda'. dan semalam baru je rumate aku plak di'pertunjuk'kan oleh 'benda' ni. dan ia memang wujud di wing D, tingkat 3, K10, UPM.

hehehe...

...

huh?! blink.gif banyak aku dgr cite cenggini..cuma aku je yg belum pernah kena... bila ahh aku nak kena...? cool.gif

aku pernah gak dlu dok UPM kat Kolej 12....kalo x silap kolej nih dia combine ngan kolej ke 14...best gak sbb kolej nih baru...tp jauh skit ngan dewan kuliah & fakulti....

combine? ntah... tak salah aku di dalam satu kawasan je... aku pun tak amik tau.. tongue.gif

And yes..mmg jauh dari fakulti...

err.. ko buat apa di kolej 12 truckster ..?

aper 'mende' tue?storyla sket....bleh aku sakat bebudak kt k10 tongue.gif

perghh.. aku dah dengar banyak cerita pasal 'menda' ghaib ni di K10 ni... siap yg ada yg kena 'sapa' sampai melekat kesan fizikal di badan, cuma aku sorang je tak pernah jumpa 'menda' ni seumur hidup aku. Cis... teringin gak nak jumpa mad.gif

anyway, baik mereka yang dah 'disapa menda' ni yg story.. aku hanya mendengar pengalaman menakutkan diorang dgn rasa jealous... dry.gif

murah hati ke tu pulangkan sim card?...hahhaha...bolehlah....

a'ah ukm senang je kuar malam...senang je nak masuk balik.....biasa lepak sampai pagi kat mapley....

heh.. kira murah hati la 1% sebab bila minta sim card, dia sanggup buka dan kasi balik. tp yg lain tu... iskh.. kalau korang kena pau, korang nak bagi terus tak? kalau la aku ada di situ, maybe aku takkan bagi barang aku kat perompak gitu.. biar lawan dulu, nampak nak kalah baru surrender.. tongue.gif

Edited by electroboy

HAh? tgk MMu je? erk...tapi kalo graduated kat OXFORD sekalipun, bagi kerja tak bley buat tak guna jgak kan? Ehehee...

Aku ada borak dgn Dr. Azis Ariffin dari Fakulti sains pemakanan..dia cakap sekarang ni, ramai bebudak 1st class degree yg tak bley buat kerja...tak critical dalam membuat keputusan...dan sebab tu, semua subject kat fakulti sains makanan dah tak buat format exam 100% objectives..semua subjective [secara berperingkat]

Aku dulu masa buat diploma kat UiTM, since 1st sem lagi dah kena pulun paper 100% subjective...terpeleot kepala otak nak mengarang panjang²..ahahaa...

tapi kat fakulti aku sekarang [perubatan dan sains kesihatan] dah tak pakai dah format objektif 100%...kalo pakai pun, untuk paper² critikal je...cam clinical approach yg kena jawab 150 soklan dalam masa sejam..tu pun open book...

kat fakulti korang macammana? mana lagi korang enjoy, objective ke subjective? aku enjoy subjectives! boleh ler merapu sket...ahahaa!

kat fakulti korang macammana? mana lagi korang enjoy, objective ke subjective? aku enjoy subjectives! boleh ler merapu sket...ahahaa!

hehe.. fakulti engineering lain pulak ceritanya. Bentuk soalan adalah mengikut citarasa lecturer itu masing- masing. Tp so far takde la yg bagi objective.

Antara contoh soalan2 test mengikut gaya citarasa para lecturer:

1) ada yg bagi 10 soalan, tp dia semak soalan no 7 saja.. haha kalau ko jawab 9 soalan tp tak jawab no 7.. maka 0 lah ko paper itu.

2) ada gak lecturer yang jenis bila test pukul 12 tgh hari nak mula...pagi tu office hour start baru dia set soalan... yg ni style lecturer taraf prof... test open book.. soalan memang habis maut.. sebab soalan dia ikut pengalaman dia sebagai engineer buat tugasan.. nak pitam tgk soalan dia.. betul2 kena ada thinking skills yg tajam.

3) ada gak lecturer yang betul2 baik.. buat soalan pun style budak sekolah, apa yg diajar.. tu lah yg keluar.

4) ada gak lecturer yg bagi soalan outdated (tak ikut perkembangan terkini) pastu bila kitorang bagi jawapan ikut perkembangan terkini, dia cakap nonsense dan bungkus.. yg ni adalah kategori lecturer super veteren yg dah nak pencen.

5) ada gak lecturer yg jenis dia bagi soalan dalam kelas.. pastu dia cakap "Soalan ni masuk test"... pastu memang BETUL-BETUL MASUK TEST!!! Takde cacat celanya. Tp yg masih ragu2 ialah apsal gred markah kelas aku konsisten je. meaning yg dpt gred A, B, C, D adalah seolah2 seimbang. huh.gif

... banyak lagi kalau nak cerita.. walau apa2 pun.. sebagai student kena la pandai tackle cara lecturer kita ni... wink.gif

Sub lagi best........bleh goreng2.......soalan2 kat fakulti sains komp semua subjektif.........xdapat aku bygkan macmanala rupernyer soalan programming objektif.... huh.gif

Tadi aku tgk MySiasat edisi mandarin......mahasiswa "chyna" buat demonstrasi boikot pilihanraya........Diorg lepaskan semua luahan perasaan diorg tue,esp ke takpuasanhati pada TNC DR Azali...

Then satu hari tue aku terbuka la pamplet budak India nie,ader gambar TNC Azali, n ader kesan contengan pada muka dier siap ader tulis "The greatest MALAY****".......

Well....per dah jadi ha?Aku dgr dari kwn2 (aku duk luar kampus)pilihanraya tue mmg xtelus pun,siap ader paksa memaksa lagi,siap ader gaduh2 kt K12.......BUT mahasiswa melayu pun merungut gak ttg tue,tp bagi kaum2 lain diorg salahkn kaum melayu plak....camner tue.....Panas skit topik nie admin......kalau rasa perlu delete,delete jerla post nie...

Rasanyer ader rasional pihak U wat camtue,sbb kepimpinan pembangkang seperti sebelum2 nie banyak menyusahkan pihak U..........yerla demonstrasi itu,demonstrasi ini.......students biasala suka sangat perjuangkan mende2 camtue,seolah2 lagi penting dari belajarla plak....memang x demokrasi......pada pendapat aku demokrasi kt IPT x bleh dibuat 100% demokrasi,coz yg mengundi pun mostly x 100% pun sampai level matang...mengundi berdasarkan emosional,PERJUANGAN KARUT,kawan etc....

Just my opinions.....

Edited by versanner