Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

Wah .. ader senior dari Kolej 5 (kolej bahagian pompuan) kasi amaran kat dak baru ...

Ayat2 telah ditukar tetapi mempunyai maksud yang hampir sama ...

Senior : Ko apsal x datang aktiviti?

Junior : X tawu ader aktiviti, wajib hadir ke?

Senior : Memang la .. Umur ko brape?

(Sebenarnya cuma aktiviti kolej untuk dapatkan merit dan bukannya tersangat2 wajib hadir)

Junior : Baru je 22 tahun

Senior : Aku 20 tahun tapi aku senior ko .. so, ko kena panggil aku senior dan kena hormat ngan aku ...

Junior senyap .. dan terus blah

Kerek nye ye bila dah ader jawatan kat kolej tu .. memang dah diajar gitu ke oleh warga UPM? atau memang dasar kurang ajar?

Naik panas aku dengar ...

P/s: Sebaik la bukan aku yang kena ... hehehe .... kalu x .... hehehhe ... hehehhe

Edited by Mr Ijan

Haha... ko tampar je budak spesis camtu, baru jadi senior setahun dah rasa tua, banyak spesis camni aku jumpa sebelum ni (Oops).

Ni negara bebas, ko toksah tertipu dgn sesapapun yg paksa masuk mana2 aktiviti yg kononnya "wajib" tu....hokhokhok

Edited by electroboy

Hahaha .. ya ya .. sebaik aku ada pengalaman sebagai dak dip dan menjadi jahat buat seketika .. kalu x, diganyang ganyang dek senior nih kate orang Indonesia ... So, dengan selambernya, wat masa skang nih aku just hormat kat dak2 senior nih, ape yang diorang cakap iyekan saje, senyumkan aje, tapi mau lebih2 .. citer luar la .... baru nampak senior junior nye .. hehehehehe

Wah .. encik Izuardi .. dengar citer ngan senior aku, x tawu le kalu aku kena tipu ke x, kalu dapat 3.75 atas automatik UPM tawar/sponsor masuk ke PHD .. ada benarkah? Wah ... untung bangat nih ..

Hahaha .. ya ya .. sebaik aku ada pengalaman sebagai dak dip dan menjadi jahat buat seketika .. kalu x, diganyang ganyang dek senior nih kate orang Indonesia ... So, dengan selambernya, wat masa skang nih aku just hormat kat dak2 senior nih, ape yang diorang cakap iyekan saje, senyumkan aje, tapi mau lebih2 .. citer luar la .... baru nampak senior junior nye .. hehehehehe

Wah .. encik Izuardi .. dengar citer ngan senior aku, x tawu le kalu aku kena tipu ke x, kalu dapat 3.75 atas automatik UPM tawar/sponsor masuk ke PHD .. ada benarkah? Wah ... untung bangat nih ..

Kat fakulti aku kalau dapat pointer 2.x pun leh sambung master/GRA pastu sambung ke PHD, dengan syarat ko baik dgn lecturer dan boleh menyumbang sesuatu pada UPM.

nak sambung master di fakulti engineering, requirements:

student degree engineering -> min cgpa 2.2

students degree science (others) -> min cgpa 3.0

art student -> tak leh kot.

sambung la master CC eng, best woo.. ada gak student fakulti ko yg sambung sini. Haha.. siap dah jadi lecturer pun ada =)

p/s: ko mesti tak pernah dgr lagi kan, senior dah dua tahun pun pernah kena sound dgn budak jr yg baru masuk....lala....

Edited by electroboy

Weh, kenapa time aku datang kolej kwn aku kat kolej 10, ada pengumuman suruh pelajar tahun 1 turun kawat. Lepas tu 10 minit kemudian penuh dah pelajar tahun 1 kawad beramai2 sambil membawa bendera Malaysia. Kesian time tu pukul 10 malam kena kawat memekak jer

Edited by matrik02

Weh, kenapa time aku datang kolej kwn aku kat kolej 10, ada pengumuman suruh pelajar tahun 1 turun kawat. Lepas tu 10 minit kemudian penuh dah pelajar tahun 1 kawad beramai2 sambil membawa bendera Malaysia. Kesian time tu pukul 10 malam kena kawat memekak jer

haha...tu ar namenye sayang kolej..bukan stakat mlm jer..pg2 bute pon da kene sound suh turun...aku yg x b'salah tgh tido nie pon terase tempiasnyer...tp aku raser junior batch nie mmg kene teruk ar jugak...cam time aku dulu still best lg, siap bley main2 lagi..xder pon nk tednshen2.huahaha :lol:

Budak budak yg duduk kolej dh xbleh bawak keter ....naikla bas semput yg slalu lewat tue hahaha:P

Hahaha... cam ulang siar je mende ni... sejak aku mulai first masuk empat tahun lepas, tiap2 sem dari sem 1 sampai sem 8 aku di sana asyik mende ni je yg ditampal di notice board... tp bolehpun aku parking kete di kolej aku, siap dpt stiker UPM lagi...lala...

melampau gak tu ijan.. mane boleh berlagak macam tu, aku rasa mesti lingkup la budak gile kuasa macam tu...

die salah jumpe orang tu, mujur budak umor 22 tahun tu penyabar, buatnya sama2 samseng, maunyer terbakar pejabat kolej tu..

Peristiwa semalam/or minggu nie:

sorg staff kolej 12 tu citer kt aku, dlm minggu nie, ader ramai pelajar fakulti pertanian x dapat pergi kampus sebab MINI BUS UPM XDER driver hehehehehe....so ramaila yg x dtg kelas......

Dahla x bagi students bawak kenderaan, kemudahan pengangkutan plak x bagus...camner tue??

Kat fakulti aku kalau dapat pointer 2.x pun leh sambung master/GRA pastu sambung ke PHD, dengan syarat ko baik dgn lecturer dan boleh menyumbang sesuatu pada UPM.

nak sambung master di fakulti engineering, requirements:

student degree engineering -> min cgpa 2.2

students degree science (others) -> min cgpa 3.0

art student -> tak leh kot.

sambung la master CC eng, best woo.. ada gak student fakulti ko yg sambung sini. Haha.. siap dah jadi lecturer pun ada =)

p/s: ko mesti tak pernah dgr lagi kan, senior dah dua tahun pun pernah kena sound dgn budak jr yg baru masuk....lala....

Uih, bukan skip master la? Bongek senior aku yang x brape senior nih ... sebaik aku dah curiga ari tuh .. har har har...

Uih .. Master jauh lagi .. wat setakat nih sebab masih baru tengah usha boleh ke wat double major kat situ .. kalu ader, alhamdullillah, kalu x der .. adeh, follow the rule je la nampaknya ..

melampau gak tu ijan.. mane boleh berlagak macam tu, aku rasa mesti lingkup la budak gile kuasa macam tu...

die salah jumpe orang tu, mujur budak umor 22 tahun tu penyabar, buatnya sama2 samseng, maunyer terbakar pejabat kolej tu..

Hahaha, tu la, kat politeknik pun x der kerek camtuh, kuat2 pun masa orientasi, lepas orientasi dah x der ape dah, kenal pun tidak .... masing2 wat hal masing meskipun otai2 rempit dan seangkatannya ada kat situ .. :lol:

Tapi, kalu ader yang wat hal kepoyoannye tu .. royal rumble la pasnih, tapi besanya yang gile kuasa camni takder sape nak tolong bila kat luar, x tawu le kenapa ajk2 yang ikut sesame tu x brani bersuara, cam tersekat je batu kat kerongkong tu ..... hehehe

sorg staff kolej 12 tu citer kt aku, dlm minggu nie, ader ramai pelajar fakulti pertanian x dapat pergi kampus sebab MINI BUS UPM XDER driver hehehehehe....so ramaila yg x dtg kelas......

Dahla x bagi students bawak kenderaan, kemudahan pengangkutan plak x bagus...camner tue??

Uih .. ader ke iklan ditampal kat situ? Huhuhu .. sebaik kete aku sudah park di flet ikan, jauh pun jauh la ... hehehe

P/s: Fakulti Pertanian .. perghhh ... sunyi sepi tapi indah, dan tenang suasananya .... cume bas je sket, dan lambat nak gerak ... huhuhu

Masalah yang sama tiap2 semester... ngadu je la kat MPP, stakat mengadu je la...tindakan entah la ada ke tak..haha

Uih, bukan skip master la? Bongek senior aku yang x brape senior nih ... sebaik aku dah curiga ari tuh .. har har har...

Uih .. Master jauh lagi .. wat setakat nih sebab masih baru tengah usha boleh ke wat double major kat situ .. kalu ader, alhamdullillah, kalu x der .. adeh, follow the rule je la nampaknya ..

Skip master i think is possible, sebab ada sorang lecturer aku skip master trus ke PHD. But I'm not so sure about this... so as double major..rasanya takde kot di UPM ni double major... clarify la dgn bahagian akademik.

Peristiwa tadi...jadi kt housemate aku, dier nk naik bas dari kampus ke fakulti medic...n bas lewat selama 2 JAM 45 MINIT....so, dier x dapatla pergi kelas tambahan 3 jam kredit......then dier tanya la driver bas tue, knapa lambat....driver bas tue jawab NAK CEPAT BAWAK BAS SENDIRI LA hahahahahahhahaha i love u UPM :P

Peristiwa tadi...jadi kt housemate aku, dier nk naik bas dari kampus ke fakulti medic...n bas lewat selama 2 JAM 45 MINIT....so, dier x dapatla pergi kelas tambahan 3 jam kredit......then dier tanya la driver bas tue, knapa lambat....driver bas tue jawab NAK CEPAT BAWAK BAS SENDIRI LA hahahahahahhahaha i love u UPM :P

Walaupun aku dah dkt 3 tahun (sejak grad) tak naik bas UPM, tapi tak pernah lagi aku jumpa driver celupar camni, kalau dia cakap camtu kat aku, mmg nak kena "tembak" balik la dia... haha... tp bab lambat tu mmg tak dinafikan, sebab tu aku naek kete sendiri....masa tu penting beb... 2 jam 45 minit tu kalau coding dah siap dua tiga module, kalau study untuk cert/exam pun lepas satu bab tu...haha :P

Sepanjang aku kt upm, aku naik bas masa sem 1 n 2 jer, start sem 3 sampaila sem 7 nie, aku naik keter......waktu sem 1 pun, aku naik bas pergi komuter serdang pun skali jer....lain2 semua naik teksi....

member aku mmg nk bertumbuk dh dgn driver tue, tp masa tgh tegang tue, dg mmber driver bas tue 3 org, badan ala bouncer smua....

Aku setiap hari pergi kuliah nai bas.

Selama 5 tahun aku naik bas Sekolah ni.

Dari kolej 12 pastu berhenti kat FSKTM.

Sampai aku dah ingat nama-nama bas yang warna kuning tu.

Bas Sekolah tersebut akan bergerak dari satu fakulti ke satu fakulti dengan muatan student yang ramai.

Ada beberapa jenis destinasi bas ni iaitu:

Bas Kolej 10 dan 11 (Bas UPM)

Bas Kolej 12,13,14,15,16 (Bas Sekolah)

Bas KPZ, KTP, K5 (Bas UPM)

Bas KOSSAS, K2,KC,KTDI (Bas UPM)

Bas Komuter (Bas UPM) - bas ni pergi mines

Antara waktu yang ramai menaiki bas bagi student ni iaitu waktu puncak (peak hour): Antaranya:

Pukul 8 pagi (nak pergi ke kuliah)

Pukul 12 tghari (balik ke kuliah)

Pukul 2 petang (nak pergi ke kuliah balik)

Pukul 5-6 petang (balik ke kolej)

Pukul 8 malam (ramai balik ada yang kuliah malam)

Pukul 10-11 malam (ramai nak balik ke kolej nak study dan tido)

Insiden yang aku tak dapat lupakan naik bas ni adalah aku pernah tengok bas ni terbabas ke padang depan Kolej Canselor.

Bas ni kekadang sarat juga dengan student. Dah la berebut-rebut naik.

Aku terpaksa memberi peluang kepada siswi dulu naik bas.

Last-last baru aku dapat naik.

Malas nak berebut-rebut dengan girls ni..

Kekadang rebut gak..ye la

Datang je bas, dah habis orang tunggu, pastu datang lagi orang tunggu bas..

Bila la aku dapat naik...

So aku naik la bas kat FSKTM. Tu je kawasan yang tak ramai la juga bebudak naik. Ramai turun.

Kebanyakkan student akan turun kat depan fakulti alam sekitar.

Aku nasihatkan naik la bas waktu kurang student menunggu bas yakni waktu yang aku senaraikan kat atas.

Itu la kenangan aku bersama bas UPM.

Sekian.

Assalamualaikum...

Aku nak share jugak lah kenangan pasal bas nih..

Dulu aku masuk diploma upm,dip sc comp.Duk kat KPZ,naik bas masa sem 1 ngan sem 2 jer.Aku paling x suka berebut..

Pergi kuliah jalan kaki je memanjang sorang2,sampai bilik kuliah siap menitik lg peluh..hahaha

abes diploma aku sambung degree,duk kat k12 seminggu..x tahan beb,aku mintak tukar KPZ,siap gaduh2 lg ngan pengurus k12 waktu tu..siott betul.

Alih2 dapat jgk duk KPZ,dah serasi dgn KPZ,tu la pasal nak duk KPZ,tp waktu aku masuk degree tu KPZ dah berubah,pengurusan dia....masya'allah...teruk sgt.Aku siap nak bertumbuk ngan staff kolej,geramsgt2...

hehe tapi tulah tlalu byk kenangan,rasa mc mnak belajar semula..

Ganas betulmu Zul. Siap wrestling lagi dengan staff kolej.

Lepas tu semester akhir mu beli motor.

Huhu.. lepas tu tak lepak lagi dah dengan kawe pergi ke Masjid UPM tiap-tiap hari Jumaat.

......tp aku ngan member2 aku suka berebut naik bas pagi dgn gals......time berebut tue hampir smua gals dh x jadi cam pompuan dh, ganas giler tp bg kitorg best sebab dpt touch.........................u know what i mean :P

sem lepas ader gangguan hantu budak lari2 kt koridor k12 blok L1, then ader hantu main ketuk2 tingkap bilik....

sem nie ader kes hantu indon bertukang kt blok p4 kolej 15......aku x pnah alami, n harap xkn alami hehehe

Satu-satunya universiti yang ada jerat cina paling padat adalah UPM. Aku pun tak tahu asal-usul kubur Cina ni.

Tanam rapat-rapat di antara satu sama lain.

Kata mulut orang, kawasan jerat cina ni adalah mayat daripada Peristiwa 13 Mei ..

Aku pun tak tahu betul ke tak cerita ni..

Aku dengar-dengar je ..

Huhuhuhu..

yarobs, bergusti dgn staff kolej... iskh iskh kalah askar zionis... haha.. aku pernah teman membe aku pasang banner kat jirat cina tu...sejam kami duk di situ... siap kami laung lagi panggil mende tu kluar... tapi takde apa-apapun... haha.

sem lepas ader gangguan hantu budak lari2 kt koridor k12 blok L1, then ader hantu main ketuk2 tingkap bilik....

sem nie ader kes hantu indon bertukang kt blok p4 kolej 15......aku x pnah alami, n harap xkn alami hehehe

2 tahun aku dok kat situ, tak pernah kene ganggu pun.. pelik..

ye ke ade hantu ?