Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

aku budak upm gak........kolej ktp..kolej budak2 tabligh.......thn..2001-2003...............heheee...............masa tu upm masih hutan lagi............skarang masa aku datang balik upm...ingat kenangan lama..perghh.......hutan batu dah.......dulu bukit ekspo...........cantik skarang dah cam hampeh

bdak sains kom - 2nd year nak masuk sem4.. :) neway, aku penah banyak kali teringat nak masuk thread ni tapi terlpe sampailah aku perasan ader new message kat thread ni..

Bbudak batch ko duk molej mana?Susah nk jumpa....

ps; aku duk sri serdang.....

Bbudak batch ko duk molej mana?Susah nk jumpa....

ps; aku duk sri serdang.....

batch lepas aku dok bersepah.. kalau tak silap mutimedia kat kmr, yang len2 kat k2.. yang aku dgar lah..

aku ngan member2 aku pon kira budak sains kom terakhir kat kt k15 nie.. ader gak batch aku yang dok kolej 15.. aku bercadang nak buat bengkel memasang pc kat cni.. kat maner aku bleh pinjam 6 biji pc? aku dah tdesak ni.. bengkel nak start minggu kedua sem depan.. urgent! :blink:

aku bercadang nak buat bengkel memasang pc kat cni.. kat maner aku bleh pinjam 6 biji pc? aku dah tdesak ni.. bengkel nak start minggu kedua sem depan.. urgent! :blink:

ko nak buat bengkel tu ada hitam putih tak ke BHEM? Kalau ada, takde masalah... minta je pada diorang... isi borang... kalau program kolej... ko kecek2 la dgn pengetua...gerenti dapat nyer komputer CC kolej tu..takpun last resort minta je kat kengkawan... haha...

ko nak buat bengkel tu ada hitam putih tak ke BHEM? Kalau ada, takde masalah... minta je pada diorang... isi borang... kalau program kolej... ko kecek2 la dgn pengetua...gerenti dapat nyer komputer CC kolej tu..takpun last resort minta je kat kengkawan... haha...

bengkel aku ader itam putih maa.. :) akhirnya dapat gak aku pinjam dari PIK..

p/s.. kolej aku still baru, takde cc lagi..

aku dengar cerita, kalau nak buka cc ke, kedai papa ke kat dalam kolej kat upm, kena "suap" sket kat orang dalam. member aku penah try....

kalau uum plak, dorang galakkan student dorang buka biz kat uum nun... kalau tak silap pemahaman aku la

dah tau dah saper yg curi hari tue.....students bangsa cina.....alahai....

Seminggu ni kecoh kolej aku kecurian...ramai org hilang duit, phone and stuffs.

And then tersebar luas khabar angin (budak dok forward di YM) cakap kata ada dua budak India di Kolej 10 yg giat mencuri. Modus operandi diorang cuba pulas pintu mana yg tak berkunci. Kalau takde org so diorang sambar apa yg ada di bilik...and kalau kantoi diorang cakap yg diorang kononnya jual pen.

Nak jadi cite, harini sblm aku kluar KL, tetiba aku nampak kelibat dua budak india (budak tu maksud aku sama cam budak sekolah rendah..paling tua pun dlm form 1 la..) tgh melilau di koridor level 5. Belum sempat terlintas di fikiran aku tetiba dua budak ni datang kat aku tunjuk pen dan cakap dia jual pen!

Since tu just khabar angin...so takde reason la aku nak tibai dua org budak tu...and then diorang plak budak...so lagila tak sampai hati nak tibai hanya kerana rumor...so aku dan member aku sound je la cakap takleh niaga di kawasan kolej..and aku cakap suruh keluar...kalau tak nanti pak gad tangkap.

lepas tu setelah member aku cerita kat pentadbir kolej yg kami baru halau saspek.. rupa2nya memang benar dua makhluk tu wanted pun...bukan sekadar rumor.... cess...kalau aku tau...memang aku kunci je bebudak tu dalam bilik aku and sikat secukup rasa... hehe... :P

Search punya search memang la tak jumpa dua budak tu...since aku dan member aku dah gertak kuat... there goes one pencuri, nyesal plak, mana tau nanti dia datang lagi. Huhu....

sem lepas jadi kt k12.....lebih kurang camtue gakla style diorg mencilok....bangsa india gak, tp org dah tua sket, dalam linkungan 30's la......aku rasa diorg nie sama gengla......sure diorg dtg lagi nnti......so jaga2 jer la...

time cuti aritu aku ade la lepak kt kolej10.. siapkn final year project.. byk gak lah kes2 kecurian nih.. slalu blaku dlm kol 10 pagi.. ramai member2 yg kena.. time tu ade gak budak keling nih dtg jual pensil... kitaorg ingat dia gak la.. tp sbnrnye ade org lain gak. kantoi ngan aku akak2 indon tukang cuci tuh...

ade satu hari tu cleaner2 tu nk curik kt bilik aku.. memula test pintu kunci ke tak.. (aku mmg xkunci pun time tu sbb saje nk tgk sape pencurik nih) last2 dia bukak n masuk.. kaki dah masuk selangkah.. pastu dia cam aku tgh buat2 tido.. ape lg.. dia lari lah.. tp aku sempat la cam muka dia.. yg lawaknye dia siap tertinggal selipar lagi tu.. haha. kantoi gile...

tempat aku lagi sedih kat kolej 15 nie..aku ngan mmmber aku sewa bilik stor untuk simpan barang.. selama ni,takde pape..

tapi ble aku balik dari cuti, stor tu kene pecah, speker aku ilang, satu set pc ilang, 1 monitor, n satu cpu, sial gler sape yang pecah stor nie.. yang aku dngar citer kat kolej 15 nie, ader 2 orang india mintak derma, bukan jual pen :P

yeker byk kecurian kt k10??? ermmm...am bdak k11..so far..kat kolej kami ader musim2 org rajin curik2 brg ni..especially time hujung2 sem...msg2 dah sengkek..xpon guys jer yg rajin mcurik kot...ktorang gurls ok jer..huhuhuhu....

ade gak yek kes curik kt k11.. ish2. biase ape yg kena curik? laptop byk ilang tak?

biasala... bdk2 perempuan ni kdg2 lagi ganas dari budak lelaki... tengok sapa majoriti la...

ahaha....

join aku kat www.ragingdolphin.com (ktdi/upm)

Wah...1/7 ni aku & 3 org ex-classmates aku akan daftar masuk UPM.

Ujian MeDSi kat UPM so takde la janggal sgt tentang environment kat sana..

Tak sabar aku nak menjejakkan kaki ke kolej nanti & jumpa member2 baru. :lol:

Meyediakan nota/modul politeknik.

Dapatkan segera cuma Rm15.00 (harga promosi)

Sekali dgn belanja pos.

Sesiapa nak buat projek elektronik universiti/politeknik/kolej call/email saya

sedia membantu :

izan

013 355 6977

[email protected]

www.modulpoliteknik.com

SALAM U ALLrz..

sudah sekian lame aku x jejak langkah kt cn..

btw, pasni da nk start sem baru..

aku wish ntok budak2 CC EngR n yg seangkatan dengannya..

hope be better friendly n war again in stady..haha..

beress... ^_^

Aku dapat kolej 12. Dekat belakang kan? Masa ujian Medsi aritu aku sempat tido kat kolej KTDI...hihi...Bleh tahan kolej tu ek! Harap2 la ada TV & Astro kat kolej aku...Aku takleh hidup tanpa TV.. :lol:

And lagi satu, macam mana ek proses orientasi kat UPM nanti? Aku baca dalam surat tawaran ada sukan intergrasi & macam2...

Aku dapat kolej 12. Dekat belakang kan? Masa ujian Medsi aritu aku sempat tido kat kolej KTDI...hihi...Bleh tahan kolej tu ek! Harap2 la ada TV & Astro kat kolej aku...Aku takleh hidup tanpa TV.. :lol:

And lagi satu, macam mana ek proses orientasi kat UPM nanti? Aku baca dalam surat tawaran ada sukan intergrasi & macam2...

XPER..JGN RISO..huhu..

mengikut pengalaman aku 2 taon lepas..mmg best..

xpecially kalo ko dpt kolej10(boyz only)..hehe..kire kamceng ah satu team ngan k11(gurlz only)

kolej da cam apartment mewah, facility lengkap..hehe..

nk dpt makanan murah?panjat je pagar g padang(sri serdang) :D

aku n geng antara yg first kuar time tuh..first malam orientasi lagik dh berusa keras ntok mencari port2 yg best..

w/pun fakulti kejut just ntok budak engr shj..ttp korg sume kt luar masih dialu-alukan ntok dtg n mengakses internet free...wayarless beb dsamping komp kt unit IT yg laju cam gaban..haha...

juge tdapat kolam ntok kaki pancing..hehe

:P promote beb :P

erm..aha..orientasi ek?kalo x silap, akn mule sibuk n mata akan lebam...

bukan kes kene blasah..tp time tido akan terkaco dgn sendiriknye oleh senior2 faci yyg maha dasyat..hehe

tp jgn riso gk..seminggu ajerk..pas tu kalo nk tibai balik senior yg seksa tu..lantak ler..

erm..ader jugak sesi senaman@aerobik bersama awek2 k11 yg cun..

tp kitorg dulu cuci mate aj..haha..

dtg la k10&k11...korg akan tau betapa seronoknya berada d UPM..he B) ~JiMie86_Cc EnGr~

Ko study kat UPM lagi ke skrg? Kolej mana?

Erm..excited plak aku...Tak sabar plak..Tapi kolej aku ngan fakulti (fakulti pendidikan) jauh le..kalau ade motor kan senang... :mellow:

Aku taktau pun kolej 11 tu girls only.. :lol:

Sampai UPM nanti aku nak kena tau dulu selok-belok UPM so senang la aku nak buat ape2.. :rolleyes:

Edited by Nezz

jangan lupa..nanti freshies semua kena tanam pokok ..

maklumlah..kampus hijau la..katakan..

awek cun pun ramai kat UPM tu...

usha je la...

banyak betul kenangan indah aku kat UPM. huhuhuhu...

tapi aku dah habis belajar ..huhuhu