Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

lanun.. aku rase ko dah tau aku budak UPM ker tak... yg pastinye aku bukan student... smile.gif

ikh! maaf yer, saya tak kenal incik biggrin.gif bole pekenal diri tak? ngeeee.... rolleyes.gif

abixpert... roti planta banjir kari daging pun best gak kat bismisllah tue..

pehh... aku blom try.pas raya bole le try..

tapi kari daging kat situ memang besh!

aku tmbah lg citer pasal UPM.

duk, kt K10, selalu mrngkak cam kombet nk pegi petronas. ikut pagar lubang. skg xbleh dh, dah ade tembok besar...

simpang kluar dr petronas tu kawasan maut. ari tu ada sorg budak UPM mati on-the-spot kt ctu. naik motor, langgar dek kete. budak kolej dlm rasanye...

punca utama tembok dibina keliling K10 & K11. dulu budak2 kuar ikut pagar belakang kolej nk makan kt padang @ nk pegi sri serdang. lalu la kt taman perumahan tu. gelap nk mampos, aku pun seram lalu ctu klu sorg2. kesnye, sorng budak K11, (pompuan) la, kuar snsorng nk pegi SS. kt satu simpang, ada satu laki india tarik dia. dia suruh budak tu pegang anu dia. cuak budak tu. nak xnk pegang la. klu x, lg teruk. mujur x drogol nye budak tu...

...

Hehehe... lama aku tak reply dalam ruangan nih..

Abixpert..

itu dulu punyer citer.. masa tuh aku semeser pertama.. ada orang cuba rompak BCB... apa lagi.. sumer mati kena tembak.. ada yang mati dlam longkang.. dalam keter.. isshh...!! masa tuh member aku gi ke koop.. nasib baik tak kena peluru sesat..

Nasron...

meh lagi aku tambah..

kes pasal 'holy water'.. kecoh sioott..

rembat motor.. parts.. ekzos

acara bertempur antara budak Kelantan ngan Johor+Selangor+Perak

romen + raba + rogol + cabul... (dengarnyalah)

race moto sampai pecah paler kat Desa Serdang

belasah Bangla kat Sri Serdang + Desa Serdang

duduk serumah pompuan ngan lelaki... best sioottt

jumpa hantu cina..

dan banyak lagik..

p/s: aku dulu budak canselor.. kolej 4.. cam siott jer..!! tak best.. lepas tuh aku tukar pi kolej 12.. perghh.. leh bawak tv, ps2.. kuwar masuk sukati mak bapak jer... jirat cina dekat jer.. tapi relax tak takut pun..

hahahaha... aku siap bawak dapur gas kecik ngan periuk nasik lagi kat kolej 12... sempoi...

*ituhari aku turun UPM... perghhh bdk2 skrg ni lagi vogue siol.... bertambah la kes2 maksiat.....

-rugi tak dapat nak skodeng dalam kelas org meraba lagi......... waaaaaaaaaaaa....

acara bertempur antara budak Kelantan ngan Johor+Selangor+Perak

masa batch terakhir komat pun ader gak, Kelantan(senjata: stand moto,rantai moto,besi dll) vs Semenanjung(senjata: anggota badan sendirik dry.gif ).

siap polis datang, pastu ader kena tangkap polis, berita nie masuk dalam paper cina. yang koma pun ader.

ituhari aku turun UPM... perghhh bdk2 skrg ni lagi vogue siol....

penuh keta kat kolej 12/14 sebab budak2 sekarang dah pakai keta, mewahnya depa, aku jeq ngn moto sampai la sekarang

lepas tuh aku tukar pi kolej 12.. perghh.. leh bawak tv, ps2.. kuwar masuk sukati mak bapak jer....

1st komputer aku hilang kat L4 mad.gif cam aram, PJS tak amik tindakan apa pun, suruh aku report polis jeq.pintu bilik kena pecah, tapi PJS tukar pintu baru, polis datang nak siasat, bukti plak dah hilang. memang aku tak pueh ati ngn PJS nih! dah la deposit lambat nak mampus nak bayar balik.

jirat cina dekat jer.. tapi relax tak takut pun..

masa zaman kegelapan aku dulu, siap main spirit of the coin, aderla borak2 ngn antu cina, melayu pun ada. siap ada apek mana ntah, tak reti cakap melayu kot, ntah apa2 dia eja kat papan urup tu. hehe

Dalam Kenangan: KOMAT, Block C, Floor 3... rumble, 'ambik' buah-buahan kat kebun, kaco awek yang lalu lalang depan blok, camping, race motor, main mercun, main daun terup,main bola,main snoq,tak posa (beli nasik kat Maulana padang), main kuda (ikut member jeq: g kajang kul 3am, berenti/balik pas azan subuh) pastu tak g kelas, jalan kaki dari KOMAT ke padang (cc the one) semata-mata nak main CS (kalau sekarang nie suruh aku jalan kaki cenggitu, jgn arap la biggrin.gif ) jalan kaki ke Jas Cafe,sebab bosan makan kat dalam, dll ikh! banyaknya kenangan tongue.gif

Edited by abixpert

Dewan kuliah yang paling aku suka sekali ialah kat DK1 - DK4.. sebelah security punyer opis..

Pasal apa aku suka ..

1. tinggi

2. leh sekodeng skirt awek.. (masa ko naik carik tempat)

3. leh sekodeng belakang awek.. (kalau ko duduk belakang dia - nasib baik.. dapat tgk awek pakai 'g'... ahahha)

4. leh booking awal utk member

5. kalau buhsan ko boelh buat kerja lain..

chiow..

p/s: dulu aku suka lepark kat kolej kontena ngan awek kalau exam week.

abixpert....

Heheh... aku rasa aku tau pasal apa budak Kelantan gado ngan budak Semenanjung kat Komat.. pasal ping pong kalau tak silap aku..!! Silap budak Semenanjung gak.. yang over-confident budak Kelantan tak return apesal.. malam kena sebat sampai masuk sepital.. koma.. sape nama dia..? lupa laaa... aku kenal budak tuh.. tapi yang best.. dia mintak tolong budak Johor ...

lagi satu... pasal ko nak duit deposit dari PJS... heheh.. aku dah kerja setahun setengah baru dapat... macam gamp***... ko kena selalu tanya kat kaunter tuh.. akak rambut kerinting yang cun tuh ada lagik..?? perghh.. gebu siooott..

hehehe.. mmg tak silap la tuh pasal kes gaduh tu.. masa tu kebetulan aku lepak kat bilik member aku kat komat tuh.. pergghh gamat gille.. siap ada budak gi azan kat surau... aku ingat ada yg dah kiok dah... ada sowang mamat johor naik kriss kaler bendera johor kene teruk gak.....

pasal pjs tu, mmg diorang cam siol... aku dah 2 tahun grad, takde crite pasal deposit aku pon.. anyway, korang ada no tepon pjs tu? bak maii aku nak gegar... cilakak sungguh .. aku HARAMKAN DUNIA DAN AKHIRAT.. duit tu hak aku.. aku susah2 carik duit diorang main lps tagn jerk... geram..................

wallahua'lam

Heheh... aku rasa aku tau pasal apa budak Kelantan gado ngan budak Semenanjung kat Komat.. pasal ping pong kalau tak silap aku..!!

bukan pasal ping pong jeq, macam2 pasal lagi... curi moto, curi barang, blasah orang sesuka ati eemmm... dry.gif ada 1 kes tu, mamat engin tgk budak Kelantan dekat Fud Kot, balik Komat, dah kena blasah, alasan sebab tgk budak Kelantan tu. laki tgk laki, bukan mamat engin tu tgk awek kelantan. ade ke patut... dulu memang aku anti budak kelantan, hal remeh temeh pun nak gaduh. sesetengah la. tapi ada yang ok, roomate aku, budak kelantan, ok, sekepala ngn aku, daripada berkawan ngn dia, aku dapat lagi ramai kawan termasuk budak kelantan (betul kot orang kata, jangan terlalu membenci seseorang, lama-lama jadi suka) biggrin.gif sekarang nie dah ok, tadak gaduh-gaduh lagi (ntahla kot2 aku tak dengar citer hehe)

anyway, korang ada no tepon pjs tu? bak maii aku nak gegar

kalau aku ader, nanti aku kasik, aku pun memang tak pueh ati nie. yang aku tau, memang ko kena selalu g tanya deposit ko tuh! siot tul PJS nie!

(betul kot orang kata, jangan terlalu membenci seseorang, lama-lama jadi suka) biggrin.gif

memang betul pun.. org rumah aku org Ganu.. mujur tak Kelantan. Tapi member aku Jamil (budak Johor) kalau ko kenal laaa.. dulu pakai kriss.. nak kawen ngan org Kelantan.. dulu pantang jumpa.. bertempur ajer mamat Jamil nih..

ko kena kejar diorang (PJS) abixpert... kalau ko tak kejar.. hmmm diorang buat buduh ajer..

UPM.. banyak siot nostalgia.. best giler. Aku rasa macam nak masuk balik amik Master... sajer lepak kat UPM. Tapi aku dengar UPM sekang dia punyer Naib VC HEP nak lomba ngan Zolhaidi nak jadi VC..? Korang ada dengar itu citer kaa..??

p/s: ingat dulu masa musim durian + rambutan + cempedak.... perghhh.. keluar pepagi buta pi amik durian kat ladang.. best siottt.. D24.

memang betul pun.. org rumah aku org Ganu.. mujur tak Kelantan. Tapi member aku Jamil (budak Johor) kalau ko kenal laaa.. dulu pakai kriss.. nak kawen ngan org Kelantan.. dulu pantang jumpa.. bertempur ajer mamat Jamil nih..

mmmm.. nape cam ada unsur2 kenegerian je nih... mana2 negeri pon, sama ajee... pokok pangkal, hati dan didikan ibubapa + masyarakat setempat je... dah.. toksah nak ungkit pasal negeri aje dah...

*aku bakal nikah ngan org kelantan... ok je... ramai member aku org kelantan.. best jugak member ngan diorang.. jgn pilih bulu...

wallahua'lam

mmmm.. nape cam ada unsur2 kenegerian je nih... mana2 negeri pon, sama ajee... toksah nak ungkit pasal negeri aje dah...

*aku bakal nikah ngan org kelantan... ok je... ramai member aku org kelantan.. best jugak member ngan diorang.. jgn pilih bulu...

orang citer masa zaman UPM laaaa Nasron.. sekarang takder daaaa.. dulu masa belajar.. cheetttt..

hehe tul la Nasron,

tu masa zaman dolo-dolo

hehe sekarang tadak lagi dah.

Jamil?, budak Komat ker? cool.gif

ramai member aku org kelantan.. best jugak member ngan diorang.. jgn pilih bulu...

refer nih...

roomate aku, budak kelantan, ok, sekepala ngn aku, daripada berkawan ngn dia, aku dapat lagi ramai kawan termasuk budak kelantan

hehe, tadak pilih bulu punya. ngeee...

Aku rasa macam nak masuk balik amik Master

amik la, kalau ader keinginan. aku sekarang ni amik master la. kredit subjek untuk gred 12 kredit jeq, tak macam masa degree, 100 kredit. bes gila. dulu masa aku tak jadik Research Assistant, kelas aku isnin pagi ngn jumaat pagi. masa lain yang terluang, apa lagi, main gem sepuas-puasnya. hararhahrrhar. sekarang nie terhad plak nak main gem, malam ja buleh main, tu pun kejap je. tak pueh.sebab letih keje kot. takpa, nak cari duit kawin ngn beli keta punya pasal. sanggup ku berkorban daripada main gem. huhu

Tapi aku dengar UPM sekang dia punyer Naib VC HEP nak lomba ngan Zolhaidi nak jadi VC..? Korang ada dengar itu citer kaa..??

tatau plak aku, nanti aku cek, kot2 ader yang tau. tapi politik kat UPM nie memang kuat la

hehehe.. ok.. ok .. jgn hentam aku.. aku tak bersalah..... tidaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkk..........

sempena bulan baik ni, maafkanlah aku...ooo... maafkanlah.. diriku ini... tidak ku duga begini akhirnya.. oooo.. aaa....lalalalalal.... yo yo..

harharharhar ntah apa2 la ko nie nasron, tapi takpa, memandangkan aku nie tengah buhsan gila tahap gaban, bole le aku gelak warghahahahhahah warghahahahahhahahhhahah tongue.gif

aku sekarang ni amik master la. kredit subjek untuk gred 12 kredit jeq, tak macam masa degree, 100 kredit

baper sen ko bayo untuk 12 kredit..? baper tawun tu..? and ko amik field apa..? Isshh.. banyak lak soalan aku..

Nasronn.. lek aarrr.. no offence.. tak der apa pun..

Lordnikon... ko pun budak UPM ke..??

teringat masa bangunan math (xfakulti sains komputer) terbakar.. kecoh gile siol.. plak tu masa tu musim universiti terbakar.. baru lps UM terbakar, bangunan tu lak bakar.....

*baik bakar gereja tu je............

teringat masa bangunan math (xfakulti sains komputer) terbakar.. kecoh gile siol.. plak tu masa tu musim universiti terbakar.. baru lps UM terbakar, bangunan tu lak bakar.....

*baik bakar gereja tu je............

hehe, aku sutuju...

baper sen ko bayo untuk 12 kredit..? baper tawun tu..? and ko amik field apa..? Isshh.. banyak lak soalan aku..

aku amik master science (consumer science)

1st semester RM1600 lebey kurang

2nd semester dan seterusnya RM1200 lebey kurang

semester last untuk pelajar yang ader tesis RM1600 lebey kurang

max buat master 3 taun, aku nak buat 2 taun kot.

jom la meramaikan bebudak master, upm nak banyakkan budak master lepasan upm, aku dengar masa konvo aku dulu C berucap

nasron, cuba ko check kat PJS deposit ko tu, yang aku tau, depa ada kasik cek, aku dah amik cek tunang aku, tapi cek aku blom klua, siot tul

mmm..malas gila nak gi pjs.. takde masa la.. ingat nak kol dulu.. tp takde nombor lak.. tp la.. aku cuba gak gi...

*takkan nak amik cuti semata2 sbb pjs bengong......