Jump to content
Sign in to follow this  
putradanny

Kof Rulez

Recommended Posts

aaa...pastu...nak tanya skit...dlm kof 2k1, iori ada infinit kan? camana nak buat a? blur seh aku tgk cina buat. tah hape yg ditekan. takkan start button kot? [takkaaaaann la start button..]

??? infinit? apa budak cina tu buat kat iori sampai kau kata iori ada infinit!?

dan mmg aku sokong, kof2002 adalah yg paling best antara semua kof termasuk kof2003 yg amat mengecewakan -.-".. dah la lawan chizuru bengang gila >.<

Eh, ini dah kira bagus apa? kalo review balik pada game KOF'96 (korang mmg tak minat main game lama dah sebab suka main game baru!) Chizuru is on the top dlm difficulty rank among fighters; cuma bwh lvl dr Goenitz saja, tak ada stail nak kalahkannya langsung! Cuma bila dah masuk KOF'97-'98, char ini buat-buat lembab plak (gara-gara lebih lemah drpd Kyo & Iori)!

Kyo, Iori, K'.... even Shingo (char ini hebat plak, boleh lawan Chizuru, Maki, Mukai dan Adel dengan gayanya sendiri) still on top; sentiasa hebat & tak pernah menghampakan peminat!!

Adalah diingatkan bahawa setiap empat tahun, siri kof adalah dream match [as in match in a dream] so maknanya it never happens. Basically, utk semua dream match, final boss adalah Rugal [unless lepas ni SNK Playmore decide nak tukar]. Dan Encik Rugal Bin Bernstein ni pulak mengidam kuasa orochi. Memandangkan dia hanya manusia biasa, beliau telah melakukan beberapa modifikasi ke atas tubuh badannya supaya baginda dapat mengekang kuasa Orochi tersebut. [Cewah boleh jadi pengulas komik nih...hnss hnnss kembang idung].

Tapi kalau dah tak berbakat, bagi kuasa semua bos yang ada dlm dunia game pun ni takkan dapat. So by this time kita patut dah paham, Kof 94, 98 2002, adalah dream match ==> Boss = Rugal. 95-97 The Story of Orochi, 99-2k1 NEST Cartel. 2k3-2k5/2k6 Story Of ...Tak tahu..teke sendiri.

Yang aku kata 2k5/2k6 adalah sebab aku ada terbaca katanya kali ni kof ada 4 siri. tak tahulah adanya berita tersebut adalah khabar angin atau idaknyee..

HSDM best apa. Kalau kene fuuuuhh...[kene kat opponent aaa bukan kita]...puas hati lebih daripada tu. Hahaha...Isk...ni nak gi main pasni nih...huhu...

Menjawab soalan menteri pertahan dan sukan pula beliau berkata" Itu yang saya tak paham. Saya nampak, iori tu buat skill Aoi Hana [qcb + A/C (3x)] tu hanya bahagian yang pertama sahaja. maksudnya, sekali sajalah qcb +A/C tuh. Tapi lepas tu, dia buat lagi. Yang peliknye, iori tak buat follow up, dia still buat yang first. Kombo pulak tu. Ini yang pening kami di kementerian ni pikir nih. So, kepada orang ramai, sila laporkan skill tersebut, anda akan digemari dan direspect kerana tak makan sorang seperti sesetengah orang tuuu..."

sape pulak la kata HSDM ni tak best... cuma sesetengan HSDM tu susah teramat la sgt nak buat. sesetengahnye senang. haih.

bila kepingin nak buat HSDM bertutut turut ni la yg aku start guna trainer. kekek.

eh tapi jgn salah sangka... aku selalu main kof2002 tak pakai trainer...lvl 8 dan mengalahkan rugal adalah perkara biasa smile.gif

billy kane, blue mary, shermie, mature, yamazaki, orochi shermie(tuk lawan rugal je tongue.gif ) adalah character kegemaran ku ^^

hohoho...lvl 8...ni bleh lawan aku nih...hohoho....hsdm sapa yg ko susah nak buat? pada aku yg susah K nyer je....sbb nak kene laju betul baru jadi....K ngan Ryo...

aku main 2k2 guna nebula...kat cheat dia aku hanya ubah dari censored kepada uncensored....baru laa tgn K9999 jadi senapang bila buat DM dia tu...huhu...

hari tu aku tgk ada budak main goro dia buat: B, crouch C, hcb 2x C. tebelit gak aku tgk tgn dia buat...rasa cam susah je tu...

ni k9999 aku nye kombo [utk 2k2] : [max mode] jump tap C, stand C, f+A, before 3rd hit cancel -> qcf+A, before 2nd hit cancel -> d,f,df+ABCD. Siap! tu dia...90% damage walaupun nyawa dia full...kalau kene dari awal, senyum je... biggrin.gif K9999 ni mmg faveret aku...dia ada attitude...hohoho...

ni pehal anarchy99 ni? ufo ape la plak?

sinful:

bagi aku yg susah tu HSDM cm blur mary, vice... nak kena pusing 360 degree ngan 180 degree... isk.. HSDM athena toksah kata la, tu gila punya HSDM tu, tah sape tah yg reka HSDM camtu. dry.gif

yg orochi shermie plak aku suka HSDM dia, tapi ade chance dia plak kena -.-"

tapi kalau HSDM cam joe qcf 2x BD, senang je... billy pun senang. ish tak adil la camni >.<

aku kan sebenarnye impikan kat arcade machine dia ade buat control cam kat pc... pasal aku dah bertahun biase guna keyboard. skill aku bila guna keyboard 140% biggrin.gif tapi kalau guna arcade punya controller dlm 70% je sad.gif

kebod jer saya terer buat combo. kalau main kat arcade main buleh menang tapi kalau org terer main joystick datang celen, kalah ler...

btw, kebod lama saya ni memang kegemaran. lepas tukar computer baru pun masih pakai lagi sebab yg baru ni takbleh support crouching sambil attack. kenapa yer? sebab ada kebod kualiti murah dan mahal? mana nak carik yg bagus punya?

anachy tu dengki...yela yela bukan 90%..80% pun ok ape....chet..mcm tak penah tgk aku main... tongue.gif

orochi:

mary ngan vice aku bleh buat. athena nyer ko kene set shortcut. sbb dia qcf + abcd kan? mesti keyboard lock kalo ko tekan bebanyak. huhu. pasu, lepas 1st hit, baru ko start input AA..BB..CC..DD etc etc...tu style aku...AA..BB. aku buat camtu timing tak lari...tak tau la ko buat jadi ke tak..aku ok.

ni yg terrer main kat keybord je ni mesti bangsa SF nih..pastu mesti direction tgn kanan. isk isk...mcmana nak transfr kat arcade? hoho [mcm bagus je mamat nih!? tongue.gif ]

ni yg terrer main kat keybord je ni mesti bangsa SF nih..pastu mesti direction tgn kanan. isk isk...mcmana nak transfr kat arcade? hoho [mcm bagus je mamat nih!? tongue.gif ]

SF? tah.. aku mana ade main SF .. main masa dulu je la, kat game 8-bit tu je... tak minat SF dah.

tgk kanan?? maksudnye?

ala bukannye aku tak boleh langsug main kat arcade... biase jugak kalahkan rugal kat arcade. tapi combo byk tak jadi la.. tu je.

jom...PvP...lolololol...

Dah... start merapu plak dah dia nih!!

ni yg terrer main kat keybord je ni mesti bangsa SF nih..

Sorry, aku pun sama ngan orochi (Eolith), bukan fan SF tau dry.gif Malah aku memang tak berapa suka sangat main SF; movement char, gambarnya, walaupun ala-kartun tapi tak realistik cam KOF; 'smooth' sampai nampak btul-btul realistik (characters aja tongue.gif )... I'm fan of KOF, u know!?

alaa..ilek aa..tu pun emo...aku ajak pvp sbb...kof kan game player versus player aka fighting..tu je...pvp bukan khusus tuk ro atau apa apa 'o' lain.. rolleyes.gif

*makan biskut coklat sambil mata terkebil-kebil melihat sekeliling*

takde org ke kat sini?

*musykil sbb tak tahu nak share biskut ngan sape*

wei..takde org tahu ke camana nak buat iori 2001 nyer infinit...jgn aa kemuuttt... tongue.gif

Sian kau yer, Sinful (penuh dosa laugh.gif )!!

infint eh?? Hanya Iori KOF2k1 aja yg spesel; setiap move ada 'join'nya blink.gif mcm:

=>Aoi Hana X 2 (qcb + A/C) + Shiki Oniyaki (f,d,df + A/C)

=>Aoi Hana (qcb + A/C) + hcb + B/D (tak tau nama movenya) / Shiki Oniyaki / qcf + A/C / Shiki ... (qcf,hcb + A/C)

.... d.s.b.nya

Tapi infint yg budak Cina tunjukkan pd kau sebenarnya 'starting' utk move lain ohmy.gif (kalo buat move sama pun takpe; qcb + A/C tapi kena pandai agak masa stopping move) sbb setiap move Iori ada connection ngan move lain!!

hello geng....bertemu kembali..hahahaa..best2..post aku banyak kali nie..

aku tgk korang sumer skang nie pandai ekk kritik tu kritik nie pasal kof..haha..pada mfar,drs dan yg aku kenali..huhu..kof rulez maa.. laugh.gif

apa cerita KOF ni? aku dah jarang main rolleyes.gif. Baik korang download comic KOF... best la plak aku baca hari tu KOF zillion.

hari tu aku baru nampak komik kof 2001 yg 6 in 1.. rupanya dah jilid 4 dah.. kekeke. aku suka beli yg cenggini..murah dan padat.. ^^

tak kira la dah ketinggalan pun. hehe. biggrin.gif

Edited by orochi

hari tu aku baru nampak komik kof 2001 yg 6 in 1.. rupanya dah jilid 4 dah.. kekeke. aku suka beli yg cenggini..murah dan padat.. ^^

tak kira la dah ketinggalan pun. hehe.

Betol tu... aku pon ingat nak beli macam kau punya tu. Tapi harga nya berapa? Kat mana nak cari? Aku pon tak kisah dah ketinggalan ke apa. Sebab banyak episod KOF 2001 aku tak baca lagi.