Jump to content
Sign in to follow this  
putradanny

Kof Rulez

Recommended Posts

wi, tulun tulun... unsure.gif

mcm mana sebenarnye guna godam p1 utk neorage tu?

bila dah unzip, nama dia nak kena rename ke? dari kof2003p_p1.rom tukar jadi kof2003_p1.rom? pastu baru masukkan dlm rom kof 2003? camtu ke?

ke tak payah rename? terus masukkan je dlm kof2003 rom tu?

pastu file uni-bios tu sebenarnye letak kat dlm folder mana? main folder of kof2003 ke atau dlm roms folder?

aku cuba dua dua tak jadi ape ape pun... ala~

tolong>.< sad.gif

wi, tulun tulun... unsure.gif

mcm mana sebenarnye guna godam p1 utk neorage tu?

bila dah unzip, nama dia nak kena rename ke? dari kof2003p_p1.rom tukar jadi kof2003_p1.rom? pastu baru masukkan dlm rom kof 2003? camtu ke?

ke tak payah rename? terus masukkan je dlm kof2003 rom tu?

pastu file uni-bios tu sebenarnye letak kat dlm folder mana? main folder of kof2003 ke atau dlm roms folder?

aku cuba dua dua tak jadi ape ape pun... ala~

tolong>.< sad.gif

yup btul p1 rom 2 ko kene remane ikot ko nyer romset smile.gif

kalo nak pakai boss kat nrx atau mame...pakai aje unibios...tapi aku tak suka pakai unibios ni...baik aku pakai cheat kat kawak atau nebula...

pee wan...tongue.gif

Em....... Mr. alel, leh ko bagitau aku camane yang ko kate guna unibios ntuk akses boss - boss dalam KOF tuh. Sekurang - kurangnya bagitau aku camane nak akses unibios tuh sendiri.

And.... sebelum nih aku ade terbaca tentang 'censored' ngan 'uncensored' cheat dalam post2 yang lepas. Alah...... yang tangan K9999 tukar jadik senapang tuh.

Ermm...... boleh tak kasik dienyer cheat.

Edited by Phoenixwunin

Yep yep...kof mi dah kuar....saw it with my own FOUR eyes..lol...

tapi bhs jepun...aku rasa english takde kot...cam SVC...takde english...

bhs jepun pun menu dia english gak...slack tak phm quote je la kot...kalau complete jepun aa... sad.gif

Second post within 5 minutes.

Bagi sesape yang dah main KOF:MI tuh, bleh gune analog tak. Ke macam KOF biasa yang aku ade, semua kena pakai arrow.

yo phoenixwunin..yg k9999 kuar senanpang tu..bukan cheat censored ker tak..tapi ko kena letak bios tu in japan bukan US..kalo us takder senapang but japan ader..try it..try dlm neorage pun bleh..

uni-bios tu taruk jer dlm folder rom kalo utk mame la..utk neorage taruk dlm folder neorage(bukan rom)..tapi neorage godam tidak bleh..kena neorage biasa je bleh pakai uni-bios..mcm neorage 0.6b atau tec..but not neorage godam..

Nanni.........

KOF mi dah kuar???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dah sayangggg.....

aku dah beli dah....(tapi lom main)

Rm5 pon kemut ka???

Dah beli. dan ada sedikit penyesalan. Ye, takleh guna analog. Pastu hanya menu shj dlm bahasa inggeris. Story mode bhs jepun. takde subtitle. takde win quote. Iori ngan kyo takde special intro [versus mode laa, lain aku tak tahu]. Grafik dia ok laa. sama cam dlm gambar yg kat hompage dia tuh. Tapi bayangkan orang dah jatuh still bleh pukul. Kyo punye Shiki Oniyaki [dp + C] pun bleh hit org tgh tegolek. Tah hape hape. mad.gif Dengan ada kof kof seperti kof2k3 dan kof MI ni, aku bleh kata kof dah hancus. Thanks to Eolith/SNK Playmore. Mcm takde harapan je kof2k4 nanti. Hmmm...

oh tidak~!

jangan mengburkan masa depan kof >.<

au harap biarlah kof 2003 ni jadi seperti kof 99... masa kof99 byk org komplen ttg perubahan dia.. tapi bila kof 2000 ia jadi versi yg byk improvement. harap kof 2004 akan memuaskan hati para kof-ers~ smile.gif

kof mi...3D? no sleep.gif kof versi 3D takkan berjaya sleep.gif

lek dulu...aku pun tak main lagi kofmi lagi...

tapi biasa la tu, first 3D kof game...tunggu yg 2nd, baru komplen byk2...

Aku baru je beli KOF : MI dan ternyata memang takleh nak guna analog. Dalam erti kata lainnya... kebarangkalian aku akan menang apabila main Maximum Impact nih hanyalah 5% to 10% only. Ini kerana aku memang sangat bermasalah apabila main game lawan tak guna analog. Guna arrow nak buat power memang leh putus jari woo.

Jadi aku nak tanya skit. Kat kedai yang jual PS2 skang nih aku ada banyak kali jumpa joystick ala Arcade stick punya tuh. Jadik aku nak tau, kalau aku guna joystick tuh main semua PS2 nyer KOF bleh tak. Terutama sekali KOF : MI.

Sidenotes : Kpd mereka yang main guna KOF 2003 guna Kawaks, nape tak guna developer mode aje ntuk main sebagai BOSS. Kan senang, data game tak kacau bilau, Alt + C pun takyah nat tekan.

Edited by Phoenixwunin

1. Ini kerana aku memang sangat bermasalah apabila main game lawan tak guna analog. Guna arrow nak buat power memang leh putus jari woo.

2.Jadi aku nak tanya skit. Kat kedai yang jual PS2 skang nih aku ada banyak kali jumpa joystick ala Arcade stick punya tuh. Jadik aku nak tau, kalau aku guna joystick tuh main semua PS2 nyer KOF bleh tak. Terutama sekali KOF : MI.

1. Melecet dulu...baru putus... tongue.gif

2. Boleh.

Iye ke. Malang sekali aku tak tau nak komen camane... mungkin mengecewakan gak sebab aku tak gheti buat power. Sob... sob.... sob....

saper2 reti nak sumbat kof2k3 kat kawaks? ader kener pakai bios baru ker? coz aku dah letak dlm folder roms dan rescan game, dier masih x detect rom tue. Sakit ati tullah x dapet pakai kawaks, asyok pakai uni-bios jer....

-aku pakai kawaks 1.47 beta version-

Hello...

As usual... masalah aku ngan analog PS2 aku.

Apesal aku dengar orang kat jepun sane leh je guna analog untuk main KOF PS2. Termasuklah Maximum Impact.

Ade kaitan ngan Regional setting ke. Maklumlah PS2 nih bermacam-macam region setting die.

To NEZICT, mlang betullah bagi kau pasal dulu ade satu website yang sediakan KOF2003 along with dienyer KAWAKS sekali ngan uni-bios skali.

http://sneakhouse.no-ip.com:81/kof2k3.htm

Tapi skarang dah takleh pakai... dah down.

Nampaknye terpaksalah ko cari orang yang pandai godam.

Nezict...

ni link dia...(beware...lot of popups)

aku sarankan ko pakai kawaks1.48dev (kat 1emulation pun ada),

actually, xperlu unibios pun xpe...lagipun unibios ni still ada bugs...(althou v1.3)...

btw, mmg p1 lagi yg dia nak...tapi maybe ada problem gak kalo xde p2...

file2 lain tu pastikan jugak cukup... ph34r.gif

Hello...

Apesal aku dengar orang kat jepun sane leh je guna analog untuk main KOF PS2. Termasuklah Maximum Impact.

Ade kaitan ngan Regional setting ke. Maklumlah PS2 nih bermacam-macam region setting die.

dr mana ko dpt fakta yg mengatakan org kat jepun leh main Kof:mi pakai analog? leh ko bagi link dier?

Actually, aku sendiri ade analog tuh.

Tapi dah hancur sebab terlalu lasak main game DB Budokai. Analog tuh sepupu aku kasi kat aku. Dier punye abang kerja kat Sony dan baru balik dari Jepun taim tuh. Ape die buat kat sana ade kaitan lah ngan Sony but not my problem.

Tu la sebab aku nak tanya, ade kaitan ngan Region ke.

Ok lah. Aku tukar soalan. Pade sesiapa yang main versi USnye boleh tak ko orang main gune analog.

Sebelum analog aku tuh rosak.... aku main KOF 2001 gune mende tu le. But... bile saje die rosak awal tahun nih.... semua game fighting jepun aku takleh gune analog kecuali Capcom Vs Snk 2 (this one US), Dragonball Z Budokai and Dragonball Z Budokai 2.

Tule sebab kenapa aku sekarang nih trouble sangat nak buat power. Sebelum nih senang.

Well, tu aje.

Edited by Phoenixwunin

Hello...

.

aku pon pelikla, mmula aku masukkan cd KOF: MI tue, leh lak aku main pakai analog, ilek jer(single player).

Pastue kawan aku join skali (team vs), trus xleh guner analog. Apsal ha?

and then, aku main balik single, dah xbleh pakai analog lagi....

nie yg aku heran giler nie...

Well guyz... ni ape yang tertulis kat belakang analog PS2 aku yang leh gune ntuk main game KOF :

SONY R

Analog Controller

SonyComputer

Entertainment Inc. A

SCPH-10010 Made In Japan

U.S Pat Nos.555169,3 ; 5716274 ; 5863328

Additional Pats , If any, marked on package.

So.... bagi yang sesiapa yang pakar tuh... leh bagi pendapat skit tak.

Wow.... discussion about The King Of Fighters. Memang menarik. Tapi yang paling menarik sekali adalah about analog PS2. Lawak betullah, memeningkan kepala sendiri ngan masalah analog tuh. Heh... heh... now let me clear up something.

To phoenixwunin and Nezict, kalau betullah korang punye analog boleh guna pada games KOF, ber,akna kat Malaysia nih memang hanya korang je lah yang boleh. Korang punye analog adalah special mod punye yang digunekan khas kat Jepun. Berdasarkan spec yang phonexwunin beri tuh, memang nyata sekali apa yang aku kate nih ade pada kau. About Nezict plak, memang agak mengelirukan skit, sebab analog tuh tak sepatutnye tetiba je tak boleh nak guna. Taktaulah aku.

Kalau ade yang fenin kenapa dan ape mende yang aku cakap nih... biar aku kasik tau... aku KERJA DEKAT SONY. So... memang aku taulah mende-mende nih. Aku sendirik pun ade gak analog tuh... pade sesiapa yang juga kerja Sony, mesti korang boleh agak macamana aku dapat bende nih... sebab ia takdijual di Malaysia.

Adios amigos.....................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!