Jump to content
Sign in to follow this  
putradanny

Kof Rulez

Recommended Posts

mfar

jangan main tetembak jer

saya dah lama main kof2k3 kat neoragex

(sejak sebelum wujudnya forum tanya putera yg baru nih lagi... sebelum invision board tuh. yg kita ada satu forum baru skejap jer)

tadi sebelum tulis benda ni pun baru puas kalahkan mukai lebih 20 kali guna neoRAGEx yg ditulis kat bawah neoragex tuh version for EFMP by HappyASR. ini version neoragex khas untuk mainkan kof2k3 dan ada neogeo biosnya tersendiri so cuma kof2k3 tu jer yg buleh main kat neoragex khas nih

lagi pulak saya rasa bukan saya seorang jer kat sini yg dah main kof2k3 kat neoragex.

kalau nakkan p1 ni hah:

http://www.neogamez.net/downloads/utilidad...s/kof2k3_p1.zip

rom lain, guna jer mame atau winkawaks punyer. (buleh carik kat kedai)

rename jer name rom dia (tak tahulah kalau tak perlu tapi saya terus rename jer)

neoragex khas tu pulak, korang google lah sendiri

taip jer neoragex for kof2k3 download

cth jer tu..

downloadnya tu patut siap sekali dgn neogeo bios yg khas utk kof2k3 tuh

Neoragex rulezz man.....loading cepat giler....walaupun ada org ckp outdated....

Chow.

pelik apsal ada orang cakap kat nrx takleh main...

ingatkan ramai yg main kat nrx...rupanya ramai yg tak tau... sad.gif

laa ramai yg tak tau la.. termasuk aku sob sob sad.gif

so cemane ni?!!!!!!!!!!! waaa

kena ade rom kof2k3 tuk neorage ke ape?

cemane tulun la! sob sob

gian nak main ni asyik asyik kof 2k2 je sad.gif

ler...

pakai jer mame punya pun buleh. masukkan p1 rom tuh

tapi kena rename ler semua rom tu supaya standard buleh pakai kat neoragex (tak tahu ler kalau perlu, sebab version 0.x tuh boleh main rom kawaks trus untuk beberapa rom)

memandangkan saya sesangat ler kesian dgn org yg belum dapat main kof2k3 kat neoragex, nah ambik nih

http://excellion.bravehost.com/shamlixkof2k3.wav

tukarkan extension wav tuh kepada zip

guna 'save target as..'

di sini adalah neoragex khas tuh dgn neogeo bios nya sekali.

pasal rom, tahu tahu sendiri ler...

cepat-cepat ambik benda nih sebelum diorang tutup akaun saya tuh sebab upload benda-benda pelik

(diorang larang saya upload zip atau rar, apalagi kalau rom. apa buleh buat, dah host free terima jelar syarat tuh...)

lagi sekali kata, neoragex tuh hanya utk kof2k3 so jangan delete korang punya yg lama. kalau korang nak try jugak rom lain kat sini, cuma buleh dibuat jukebox dengar lagu game dari rom lain tu jer... biggrin.gif (buleh tahan jugak)

lagi satu lupa nak kata... takyah buang p2 kalau rom mame atau kawaks tu ada

haih.. ape la lagi silapnye aku ni...

ok apa yg aku buat mula mula camni... rom kof2k3 tuk mame tu yg nama nama file dlm nyer adalah seperti:

271-c1d.rom

271-m1d.bin

etc..

aku perlu tukar kepada kof2k3_c1.rom, kof2k3_m1.rom dan seterusnya....... lalu aku kena masukkan file kof2k3p_p1.rom so file kof2k3_p1.rom yg mmg dah ada dlm rom tu kena delete ke ape?

bios tu takyah letak man mana kan? biar je dlm folder tempat neoragenrx tu kan?

kalo tak keberatan leh tak linkkan file tuk download kof2k3_pi.rom tu? >.<

pasal aku mmg dah jumpa tapi cam tak betul je.. isk sad.gif

ni hah rom saya yg blum compress (dah unzip dlm hardisc)

kof2k3_c1.rom = 8,192 KB

kof2k3_c2.rom = 8,192 KB

kof2k3_c3.rom = 8,192 KB

kof2k3_c4.rom = 8,192 KB

kof2k3_c5.rom = 8,192 KB

kof2k3_c6.rom = 8,192 KB

kof2k3_c7.rom = 8,192 KB

kof2k3_c8.rom = 8,192 KB

kof2k3_m1.rom = 512 KB

kof2k3_p1.rom = 8,192 KB

kof2k3_p2.rom = 4,096 KB

kof2k3_s1.rom = 128 KB

kof2k3_v1.rom = 4,096 KB

kof2k3_v2.rom = 4,096 KB

kof2k3_v3.rom = 4,096 KB

kof2k3_v4.rom = 4,096 KB

semua sekali 92.6 MB

tak silap saya version mame punyer 80+ MB jer...

kalau ko buang rom p2, memang ler ko tak baca habis post saya sebelum nih!!! kalau mame takder p2, try carik kawaks punyer. tapi saya pasti yg saya beli cd rom utk mame. so kamu patut ada rom p2 tuh

takpyah ko khuatir pasal neogeo bios tuh salah tempat. kalau neogeo bios tu salah tempat langsung takler start neorage tuh. sebenarnya boleh letakkat luar tuh atau pun folder Roms. rom game pun buleh letakjer kat luar. ko pun buleh ubah ler address utk rom tapi saya rasa neogeo bios tuh mesti kat luar atau folder Roms (atau rom ikut yg ko tetapkan) kalau takleh nak load neoragex tapi nak tukar jugak address, edit je neorage.ini tuh

kalau takbleh jugak try unzip dulu tengok saiz file tuh. sama ke tak dgn saya punyer

mana dapat kof2k3p1.rom? tu pun saya dah bagi link sebelum nih

isk.. sekali garang pulak abang DRS kita ni >.<

mmg aku dah download p1 tu dari link yg ko bagi sebelum ni.. tapi tu la, pasal tak boleh jugak tu yg aku tanya lagi tu.. isk >.<

ok this time aku unzip tgk file dia besau mana.

maksih bebanyok~ biggrin.gif

rename...

271-c1d.rom -> kof2k3_c1.rom

271-v1d.rom -> kof2k3_v1.rom

271-p2d.bin -> kof2k3_p2.rom

271-m1d.bin -> kof2k3_m1.rom

...

file m1 ngan s1 maybe saiz tak sama tapi rasanya still bleh jalan lagi...

pastu compress normal dah la...

bukak neorage.ini

tambah ni kat bawah section rom...

/*ROMS*/

<168596,<filename>.zip <- tukar filename jadik nama zip ntuk kof2003 tu

nombor tu nak tukar lain pun boleh tapi nanti nrx (version yg DRS bagi tu) detect jadik "<filename>.zip (?)"...still bleh jalan gak... ph34r.gif

haih.. aku dah putus asa...

asyik asyik no matching gfx files found sad.gif

hmm aku dah tukar semua file name jadi kof2k3_xx.rom tukar jadi kof2003_xx.rom pun dah...

pastu masukkan file p1 yg drs kasi tu pastu zipkan semua sekali.

tak jugak boleh.. haih.. erm adekah sebab aku guna winrar? isk tapi takkan la ade effect pasal aku main kof 2002 guna winrar jugak file dia. hmm

erm korang rename file tu dlm winzip tu ke atau korang unzip semua sekali dulu baru rename?

...erm korang rename file tu dlm winzip tu ke atau korang unzip semua sekali dulu baru rename?...

Unzip (kalo zip file, Winrar bleh, Winzip pun bleh!! biggrin.gif ), rename file-file rom KOF2k3 ('271..' ke 'kof2k3..'), pastu zip balik dengan nama KOF2003!!

Tp bg aku, kalo betul aku nak tukar emulator dr Mame ke Neoragex....... KOF2k3 trainer ada tak? Aku mmg dah biasa ngan cheat Mame utk main 'hidden characters' (Kusanagi, Chizuru Kagura, Maki Kagura, Mukai & Adel Bernstein) sbb kalo ikut cheat biasa, sampai 'ligat' tangan masuk coding nak main Kusanagi & Chizuru, tp tak bleh..... (gara-gara 'timing' masa 'last-second code' tak tepat atau masalah PC)

Uih korang terernya!!!! Aku nak pon cuba lah camni... dah la lama tak main NeorageX ni. Asik main PC game ja. Sesapa yg nak download rom Kof2k3 for Winkawaks boleh pergi website ni Roms

mfar, Hello!!

haih.. aku dah putus asa...

asyik asyik no matching gfx files found sad.gif

erm korang rename file tu dlm winzip tu ke atau korang unzip semua sekali dulu baru rename?

no matching gfx file found tu maksudnya ada di antara 8 rom kof2k3_cX ko yg rosak atau salah nama atau memang bukan kof2k3 punyer

apa yg rom rosak atau salah nama atau memang salah:

c = "loading error: no matching gfx rom found"

m = "unable to load program code"

p = lepas import pun neoragex takbleh nak detect rom tuh

s = "unable to load gfx rom"

v = file utk music, kalau rosak atau salah, bunyi tak menentu (boleh tukar ke game lain aper...) kalau takder pun takper, bunyi macam gameboy pulak!

seperti kata mfar, unzip dulu. lepas selesai urusan menamakan rom baru zip balik.

soriler, rom p2 takyah, nak buang pun bleh

saya cuma tak buang hari tuh, tak sangka buleh main pulak... ^__^

mfar,

neoragex memang takder cheat ler...

nak buat code pusing-pusing tu memang susah kalau pakai kibod

lagi pun banyak keyboard yg tak support tekan dua button arah serentak

huh.. saya masih pakai lagi kibod lama saya walaupun komputer dah tukar baru. kibod baru saya bengang takleh nak tunduk tahan sambil serang dari arah tertentu!!

hihihi...pakai mame ajela orochi...best aper...

atau donlod aje kat link yg eyan bagi tuh....pastu bookmark (memang link favorite tu)

kawak pun okies jugak apa...

skang nak carik ntuk nebula pulak...dari dulu tak jumpa2...atau aku aje yg tak perasan... ph34r.gif

tapi mame grafik dia tak smooth dan tersekat sekat sad.gif

tu yg nak main neorage tu >.<

erm takpela... eh alel mana nak dapatkan patch tuk unlock chizuru tu?

skang nak carik ntuk nebula pulak...dari dulu tak jumpa2...atau aku aje yg tak perasan... ph34r.gif

saya ingat lagi ada sorang mamat kat putera nih (kat tempat lama dulu)

berlagak dah dapat main kof2k3 guna nebula siap dapat dari circle link ler kat korea. time rom tu masih belum release lagi...

siapa tu hah? buleh lah ko tanya kat dia... lagipun saya dah carik kat sekeliling. ntah ntah satu dunia ni dia sorang jer dapat main kat nebula!

Yayyy!!! Aku dah dapat main!!! Gumbiranya!!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Terima kasih banyak² weh... dgn tunjuk ajar DRS dan file p1 tu akhirnya dpt gak aku main Kof2k3 laugh.gif. Toche².

Orochi, apa yg problem nya? Ikut ja step yg DRS bagi tu... mesti okay punya smile.gif . Kau kena rename file rom kau ke kof2k3_blabla.rom lepastu kalau kau guna WinRAR kau pilih Archive format=ZIP. Aku buat camtu ja.

Yayyy!!! Aku dah dapat main!!! Gumbiranya!!!! biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  Terima kasih banyak?weh... dgn tunjuk ajar DRS dan file p1 tu akhirnya dpt gak aku main Kof2k3 laugh.gif. Toche?

Tahniah, Eyan!! Aku tabik kau mmg Xpert pasal nih!!

Kalo aku, takder hal kalo nak tukar rom versi Mame ke rom versi Neoragex cuma masalah teknikal utk unlock character Kusanagi & Chizuru Kagura!! sad.gif Apa nak buat, lebih baik kekalkan emulator Mame saja .....

Rom KOF2k3 bleh dimainkan Neoragex, Mame, Kawaks dan Nebula (nampaknya sorang mamat yg pernah disebutkan DRS kat board Putera.com dulu tu bukan cakap kosong jer!! blink.gif ), sebabnya aku ada jumpa cheat untuk unlock kesemua character (Kusanagi, Adelheid Bernstein, Chizuru Kagura, Maki Kagura dan Mukai) utk Mame dan Nebula!! Sitenya adalah di sini dan cheat file Mame (aku pakai skarang nih) adalah di sini!!

Kalo ada prob, bleh kongsi kat sini!! wink.gif

tongue.gif dan utk pengetahuan korang nrage-x dah boleh support kof2003 plus

will all characetr pictures kat select screen kalau yg before hidden kan tapi yg nie dah ade utk n-rage x ...

link pun adah ade ...

www.neo-arcadia-x.com

enjoys

* tapi korang kene reg dulu yek

elops sume...

aku nak mintak tolong skit la pasal utk convert rom Kawaks ke NeorageX. Bleh tunjukkan aku satu2 tak coz aku still x faham cara2 yg ditunjukkan dlm post2 yg lepas.

Especially ntuk Metal Slug 5 ngan kof2k3.

Ok? laugh.gif