Jump to content
Superior

Putera.com Kurang Ahli Perempuan

Recommended Posts

Sebab apa kurang ahli perempuan? dry.gif

Jawapannya ialah perempuan yang saya perhatikan dalam forum Putera.net lebih suka menumpukan cerita - cerita yang amatlah tidak penting dalam kehidupan sehari - hari. Contohnya cerita mengenai pakwe, luahan hati dan poligami.

Bila masuk Putera.com lain pula topik dibuka. Lebih berbentuk ilmiah dan bernas pada akal fikiran......

ALAIHAI.....bilalah Perempuan Melayu Terakhir akan berubah..... sad.gif

Ha'ah...betul.

Aku pun slalu alami benda cengggini di YM, kalau ada pompuan (budak kenalan aku) minta add nama, aku add. Tp bila chat..semua luahan hati dan perasaan boyfriend la... tanya aku masalah boyfriend dia, kesetiaan la ...apa la..luv stuff, yuks... tak ilmiah langusng.. bila aku buat donno, diorang kata aku sombong..hai perempuan.. baik member2 putera yg selalu chat dgn aku... walaupun korang tak lawa, tp banyak gak ilmu yg boleh dikongsi masa chat... hmm...pompuan..pompuan... wink.gif

Ha'ah...betul.

Aku pun slalu alami benda cengggini di YM, kalau ada pompuan (budak kenalan aku) minta add nama, aku add. Tp bila chat..semua luahan hati dan perasaan boyfriend la... tanya aku masalah boyfriend dia, kesetiaan la ...apa la..luv stuff, yuks... tak ilmiah langusng.. bila aku buat donno, diorang kata aku sombong..hai perempuan.. baik member2 putera yg selalu chat dgn aku... walaupun korang tak lawa, tp banyak gak ilmu yg boleh dikongsi masa chat... hmm...pompuan..pompuan... wink.gif

biasa laa tuuu.... smile.gif

Ha'ah...betul.

Aku pun slalu alami benda cengggini di YM, kalau ada pompuan (budak kenalan aku) minta add nama, aku add. Tp bila chat..semua luahan hati dan perasaan boyfriend la... tanya aku masalah boyfriend dia, kesetiaan la ...apa la..luv stuff, yuks... tak ilmiah langusng.. bila aku buat donno, diorang kata aku sombong..hai perempuan.. baik member2 putera yg selalu chat dgn aku... walaupun korang tak lawa, tp banyak gak ilmu yg boleh dikongsi masa chat... hmm...pompuan..pompuan...  wink.gif

Mmmmmm......Betul tu. Yang penting kita dapat Ilmu. Bila tambah Imu maka kita akan ada wawasan dan misi untuk hidup.

Takkan nak jadi katak bawah tempurung. Asyik tak berubah mengikut perkembangan semasa..... Mari kita bersatu berubah ke arah masyarakat Melayu yang ada Wawasan hidup...

WAWASAN 2020

woiiii...mana boleh cakapmacamtu... tak sema pompuan macam tu ar.... kaau kau kenal elya kau tahulah...hai.... laki-laki... suka pandang rendah kat pompan... cool.gif

wahai.............laki -laki yang nak kenalerempuan yang pelik macam aku ni.... lets.... talkabout IT and information teknologi.... wooooo.... elya bodoh IT tapi tak ada sapa nak ajor...

tolong ajar...

kesimpulan yg aku dapat setelah melawat 2 web site ni (putera.com & putera.net) org pompuan ni tak minat bincang pasal komputer & stail perbincangan dia org pon lain... tak aku pon tak tau nak terangkan mcm mana stail dia org ni... ko org tengok sendiri la kat putera.net tu pasal kat situ aku rasa banyak pompuan, mod dia pon pompuan... sampai aku pon terus takde idea nak bincang kat situ... terasa duduk kat alam lain lak... puas aku tengok 1 per 1 topik yg ade kat situ... tak leh nak mencelah... krg kalu balun je dah janggal lak... aku rasa dia org takde problem kot pasal komputer ni... rasanya sumer yg daftar kat sini pon mesti ade problem ngan komputer & nak tau penyelesaian ngan cepat atau pon nak renovate/upgrade pc masing2 serta carik barang murah yg lain tu sampingan je...  ph34r.gif

ko pelik ker elya?? pelik mcm mana tuh? aku x sure la sebab apa putera.com kurang ahli pompuan mayb sebab nama atau mcm electroboy ckp x ramai gurl suka bincang pasal PC mcm tuh juga la kurangnye pompuan kurang suka bincang pasal Bola Sepak...tapi lecturer IT aku pompuan hahahahahaha best dia ajar..

tapi serious la classmate aku mostly semua x minat bab hal2 computer..kenapa ek? kenapa ramai pompuan x suka pasal benda2 computer nih? elya ko bole tlg explain x? biggrin.gif

wahai.............laki -laki yang nak kenalerempuan yang pelik macam aku ni.... lets.... talkabout IT and information teknologi.... wooooo.... elya bodoh IT tapi tak ada sapa nak ajor...

tolong ajar...

huk oloh...merendah diri la plak tongue.gif ...bukan maksud kami kaum lelaki nak merendah2kan kaum perempuan. ohmy.gif ..tp kekadang tu aku rasa betol juga apa yg electroboy, Sang_pengembara n yg lain2 ckp pasal perempuan nie..(malas nak komen panjang2)...aku rasa laa bebudak nie semua cakap camtu utk bg dorongan kpd golongan nie sama2 menyertai forum ni n bidang ICT ...b.dunia IT nie tiada batasan dan had...terbuka kepada sesiapa saja x kira lelaki ataupon perempuan....so sama2 la kita belajar dan mendalami cabang ilmu nie...belajar n terus belajar....... biggrin.gif

(ntah apa2 laa aku cakap nieee......sorry klu tersilap!!!) laugh.gif

pompuan tak reti edit pos

tengok je la, sampai 3x pos tu

pasal tu diorang tak suke masuk sini. pasal diorang takut kat gamba ni

user posted image

laaaaaaa lariiiii jangan tak lariiiiii!!!!!!!

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image

Edited by C-Fu

Ni pun dah kira ok gak dieorang tak ramai....

kalau ramai habis la korang....

pasti Sembang diaorang yang kawal punya.. laugh.gif

takleh mencelah kita nanti

diorang kawal? x mungkin? kalo dok sembang benda merapu mereng kerapu abis kena close thread tuh caya lah hehehehe.. biggrin.gif

sebab perempuan tak ramai -

1. ko tak ajak awek ko join

2. ko tak ajak awek-awek ko join

3. ko mana ada awek nak ajak dia join

4. aku tak nak ajak awek aku join (eee bahaya!!)

ko nak buat apa perempuan dalam ni? aku rasa sama je lelaki ke perempuan ke, oh ye aku dah nikah, kena jaga-jaga-jaga takut terlajak!!! baik layan serupa semuanya. lelaki ke perempuan ke, yang penting boleh kongsi2 pendapat, ilmu, marah, benci, hairan ... ala apa saja la.

aku nak belajar edit. kat mana butang edit ni...

oo kat situ...

Edited by kbvc

Kalau betul perempuan tunjuklah BUKTInya!!!!!!! ph34r.gif

tolong ajar...

Dah dah la tu... aku sendiri dah jrg tgk2 post ni.. meleret2 la korang ni..

apa perlunya perempuan dalam forum ni... dan

apa perlunya lelaki dalam forum ni... ????

kalu nak sangat, nanti aku usahakan mereka daftar. tapi jangan harap

mereka akan buat apa-apa, sekadar parking NICK je boleh lah....

tapi nak buat apa macam tu...

yg penting ialah mereka yang boleh beri manafaat kepada kumpulan

seperti c-fu

aku rasa manafaat c-fu ialah tolong menyusahkan orang!!

ha ha aku JOKE je sifu...

itulah budak-budak sekarang. bila lelaki nak berbual-bual dengan

perempuan ... begitulah sebaliknya.

tah tah aku ni perempuan??? ko tak tau...

Bila baca balik sedapnya lah korang nih ekkk bagi pendapat ...itulah inilah... macam2 komen. emmm agaknya korang semua ada peluang & tempat nak melepaskan komen.

Pompuan bukan taknak, tapi mgkn pendedahan dan minat takder... satu lagi terus terang ckp lah kan...tak terkejar market IT nih...mgkn yang penting skali kerana MINAT. takder minat...takderlah hati nak join benda2 nih...

Mungkin tahap pemikiran kedepan individu berbeza, mana yang nak maju mgkn buat perubahan dan ambil tahu, mana yang tak mampu...buat setakat apa yang mampu... betul tak??? dan korang semua tak perlulah nak prejudis sama ada pompuan nih mampu melakukan atau tidak kerana TGN YG MENGHAYUNKAN BUAIAN MAMPU MENGGONCANGKAN DUNIA... YEAH.....!!!! HIDUP KAUM POMPUAN.....

ecececeh

apekene mengene la plak ngan IT??? kalo soal nak majukan industri IT takyah la pikir pasal pompuan skit ke banyak...yg penting komuniti tu dpt majukan IT sudahle (ape da aku ckp) tak kire lelaki banyak ke pompuan skit ke, nie kalo pompuan byk tapi membebel je tapi tak sumbang idea baik takyah ph34r.gif

dah...dah... jangan plak pasal nie nak bergaduh...buat malu jer...x kisah laa, laki @pmpuan..semua ada hak dan tgjawab dalam memajukan sector ICT....x penah wujud diskriminasi n perbezaan antara golongan lelaki atau pmpn dalam bidang ICT......kesimpulannya..sapa yg bijak ,kuat n kreatif serta berdaya saing yg tinngi jer buleh berjaya..........(ntah apa2 laa aku cakap....klu salah tlg betolkan yek!!!)

aku rasa manafaat c-fu ialah tolong menyusahkan orang!!

ha ha aku JOKE je sifu...

ah ko jangan......

kang ako fire ko kang baru tau!!!!! kang jadi cam mamat2 yang asyik dok marah2 kat ako pasal dulu nangis2 ako bantai!!!!

SEDARLAH

ah ko jangan......

kang ako fire ko kang baru tau!!!!! kang jadi cam mamat2 yang asyik dok marah2 kat ako pasal  dulu nangis2 ako bantai!!!!

SEDARLAH

Kah kah kah...

Kalau dulu pinguspy bagi aku gelak sampai terkeluar keropok yg aku tgh makan.. ko pulak menyebabkan spaghetti di mulut aku tersembur keluar.

Betul-betul cam budak sekolah... speaking of which selaras dgn topik ni (aku takkan lari tajuk...) aku nak ceritakan sedikit pengalaman aku yg sememangnya menarik dan berkaitan dengan topik ini dan juga adik Childish-Fu kesayangan ramai ini... (walaupun aku tgh busy dgn study + project, luanglah sedikit masa relaks kan minda untuk bercerita secara ringkas).

Kisahnya....

Ada seorang budak ex-anak murid aku form 2 (time aku jadik guru sandaran) dulu, dia ni sememangnya speechless dalam kelas (brilliant lagi tuh...) dan kategori budak skima yg sememangnya apabila aku tanya soalan, dia c-pu c-pu menjawabnya...

Akan tetapi, di internet kuat slamming cikgu rupa2nya... terutamanya di friendster. Aku dapat tahu dari students aku yg lain yg dia ni dlm net mmg kuat slamming ramai guru2, tp guru2 tak tau sebab tak berinternet dan ber friendster... dan suatu hari dia pun ter'slamming' aku (sebab aku tanya dia banyak sgt soalan dlm kelas dan dia tak leh jawab) Tgk screenshot testimonial di bawah, aku amik yg dia slam aku saja, cikgu2 lain tak yah:

user posted image

user posted image

P/s: Uiks... tak ke ayatnya sama cam adik Childish-Fu di post di atas?

So aku pun satu hari panggillah dia jumpa aku minta penjelasan kenapa slam aku dan guru2 lain dlm friendster.. dia tak leh jawab (sebab nerd ter cpu-cpu) dan seterusnya menangis mohon maaf... wahahahaha......

(Uiks.. C-Fu , ko cakap pasal pengalaman ko ke di post atas tu bab menangis tu...)

Utk membuktikan yg screenshot di atas tu bukannya hasil kerja photoshop dan kisah ini bukannya fairy tales, korang boleh tgk sendiri profile friendster budak ni dan baca testimonial. Friendster profile budak tu pun bukan main ganas (tp realitinya nerd).. log-in friendster dan tgk profile dia:

EDIT: Oleh nasihat beberapa member putera, aku ubah fikiran utk rahsiakan identiti budak ni

P/s: testimonialnya yg kutuk guru2 pun banyak dah dipadam atas arahan aku. tp maybe korang leh jumpa saki bakinya yg ada...

Apa kaitan cerita ini dengan topik perbincangan?

Muehehe.. selepas itu, kakaknya (form 5) datang jumpa aku minta maaf padaku dengan wajah sungul dan kesal dgn tindakan adiknya itu... dia cakap dia memang tak suka dengan perangai adiknya tu.. sebab tu dia kekadang tak tahan dengan adiknya yg sorang ni....

So moralnya: Selagi ada C-Fu di forum ni.. aku rasa lebih ramai perempuan yg takut utk masuk ke forum putera.com ini.. bukan sebab tak minat IT (aku course computer engineering pun separuh kelas pompuan).. tp ada budak2 Childish-Fu sebegini yg buat onar dlm forum dan diorang tak tahan... but don't worry girls.. ni hanya seorang budak nerd yg inginkan perhatian sahaja sebab di dunia realiti dia dipermain2kan... dia cuma nak recognition org lain....

Kah kah kah... ingat Childish-Fu sayang oii... sebelum ni aku hanya buat donno je atas beberapa posting ko yg merapu, dan ada gak yg aku layan je ko sebab tgk ko cam budak2 kesayangan aku di sek dulu. Tp mulai skang.. memandangkan ko dah jadik cyberpet terbaru akubaik ko pada2 dgn posting ko.. . aku mark ko C-Fu.. aku tak pandai tapi lebih ramai yg tak pandai di UPM berdiri di belakang aku... budak sekolah tak matang will forever be budak sekolah tak matang....smell u later alligator! Nak sambung makan spaghetti... laugh.giflaugh.gif

EDIT:

P/s: Minta maaf pada semua yg membaca sekiranya posting ini kurang sesuai utk forum sebegini. Aku hanya cuba ambil nasihat admin ingin menunjuk ajar mereka yang kurang didikan. Sekiranya kurang sesuai, mod/pemantau/admin boleh padamkan. Harap maaf

Edited by electroboy

ok,back to the topic - kurang ahli perempuan?lelaki pun kurang jugak....

punca-punca:

1.tiada iklan di majalah2 tanahair ,sbg contoh : lyn ade buat iklan dkt beberapa majalah pc tempatan.

2.promosi website kurang,kalau ade event pc tu bawak2la join promote website.

3.siape yg nk all-it forum? ,resepi kejayaan buat lyn : adunan hal-ehwal semasa,hobi dll.tolong jgn cakap putera.com ni sume psal pc,psl name putera pun bukan berkaitan dgn pc.

4.ape motif buat dua website putera sedangkan satu tu tak aktif (putera.net),kenape tak digabungkan isi kandungan ke dalam putera.com....

dll.........

kalau diikutkan, banyak gak pompuan ambik aper2 kos IT, tapi yg herannya naper tak banyak minta pertolongan kat putera.com nih... mungkin belajar secara paksa kot, hehehehe, aku iklankan link putera.com kat amboi.net chat, awek tu ambik course IT, dia kata wat per nak gi sana, tak minatlah..

ni macam belajar secara paksa ni, takder minat...

waduh waduh.... mereka lebih suka hiburan, hehehehe jangan mare yerrr & jangan gado-gado, rileksss...

Ntah lah oi.... kalo tak pasang target a.k.a. wawasan... terperuklah diorang dlm 'pulau hanyut'!

Tapi kalo nak ikut kesungguhan, ada jugak pompuan jenis over, tapi masalahnya .... kelebihan lelaki yg x ada pada pompuan; bila time lecture, lelaki boleh berfikir cabang (literal thinking), pompuan tengah sugul dengar lecture (concerntration)... lelaki boleh berimaginasi secara spontan, pompuan tak; kena construct dulu baru ada!!