Jump to content
Superior

Putera.com Kurang Ahli Perempuan

Recommended Posts

Daripada pengalaman aku perempuan yang belajar IT ni kebanyakkan mereka kalau ada masalah diaorang akan terus mintak orang tolong buatkan, bukannya nak bertanya dan selesaikan sendiri.

Jangan marah wahai perempuan. Bukan semua perempuan begini, tapi kebanyakkannya memang macam ni.

Daripada pengalaman aku perempuan yang belajar IT ni kebanyakkan mereka kalau ada masalah diaorang akan terus mintak orang tolong buatkan, bukannya nak bertanya dan selesaikan sendiri.

Jangan marah wahai perempuan. Bukan semua perempuan begini, tapi kebanyakkannya memang macam ni.

as'kum... tak semestinyer....ada jugak lain ...macam aku dah terkena skali terus blajar sendiri walaupun tak sepandai org lain...cuma banyak rujuk ngan kekawan lelaki dan forum nie...tq smile.gif

elok le laki lebih byk tau tang pc...samaade hardware atau software...senang skit wat business...wekeke...

as'kum... tak semestinyer....ada jugak lain ...macam aku dah terkena skali terus blajar sendiri walaupun tak sepandai org lain...cuma banyak rujuk ngan kekawan lelaki dan forum nie...tq smile.gif

Baguslah kalau macam tu

Benda ni aku tak tujukan pada semua perempuan.

tapi nilah pengalaman aku

diorang manja2 suruh buat wub.gif ako suke

diorang manja2 suruh buat wub.gif ako suke

Mana ada... di tempat aku terbalik, lelaki yg suka suruh perempuan buat assignment programming, sebab lelaki banyak yg malas nak jawab soalan programming assignement (termasuk aku)... tp kalau buat application bukan main semangat pulak.. pelik kan?

P/S: aku baru dapat tahu yg ada beberapa perempuan yg score programming sebab diorang hafal semua program dlm buku teks silibus... adus... apa nak jadi la dgn member2 aku ni...

Mana ada... di tempat aku terbalik, lelaki yg suka suruh perempuan buat assignment programming, sebab lelaki banyak yg malas nak jawab soalan programming assignement (termasuk aku)... tp kalau buat application bukan main semangat pulak.. pelik kan?

P/S: aku baru dapat tahu yg ada beberapa perempuan yg score programming sebab diorang hafal semua program dlm buku teks silibus... adus... apa nak jadi la dgn member2 aku ni...

Ntahlah, mungkin daya ingatan lelaki kurang berbanding pompuan, hehehe, sebab tu bila putus cinta pompuan susah nak lupakan boyprennyer sebab daya ingatan kuat sesangat takleh buang, tapi bukan semua camtu, majoritinyer jelah... biggrin.gif hehehehe

bagus jugak le pompuan kurang kat sini, cube ade problem...tak dapat nak solve, dtg pulak saorang pompuan baik hati tolong solve kan...malu woooo jatuh standart

hahaha... kalau gitu... rasanya dah lama dah jatuh standard lelaki ni, sebab aku tau ada segelintir otai di putera.com ni adalah perempuan, dan selalu solve problem mengalahkan lelaki.. wacko.gif

Aku rasa biar dia je yg ngaku, tak payah la aku sebut, kang marah pulak puan.. ahaks... biggrin.gif

jgn jadik hipokrit...xksah ar pompuan pon yg ngajar...jnji ilmu...

muahah...bdk pompuan nie rajin...tp lambat pick up... tongue.gif

argh...apa yg aku taip nih... blink.gifblink.gif

Edited by nelza_ax

bagus jugak le pompuan kurang kat sini, cube ade problem...tak dapat nak solve, dtg pulak saorang pompuan baik hati tolong solve kan...malu woooo jatuh standart

Hahah... abis kalo saje je nak tunjuk macho tak nak terima idea dari pompuan... mana pompuan nak sumbang idea kat sini... dia sumbang idea pon ko taknak terima tu yg dia org tak nak masuk tu....

peace..........

Tak kisahlah ape2 pun.

Pemuda dan pemudi, marilah kita sama-sama berforum untuk menambahkan ilmu.

Kalau yang pandai tolong ajar yang kurang pandai. Yang kurang pandai kenalah hormat bila orang dah tolong.

Lelaki dan perempuan sama memerlukan, jangan cakap lelaki power dalam perkara ni perempuan power dalam perkara tu kerana ada dalam sesetengan keadaan lelaki dapat menguasai bidang yang sememangnya untuk perempuan (Cth : Chef) dan sebaliknya.

Lelaki dan perempuan sangat memerlukan antara satu sama lain. Lihatlah sampai terhasilnya kita ni.

Pasal nak invite pompuan masuk Putera.com nih... kena kreatif lah skit... promote website tu, dah mmg kije admin, pasal nak invite secara 'direct', kena tengok gak.. pompuan mana dlm area korang yg suka surf web² berunsur ilmiah... tapi jgn lah sampai buat promosi ala 'direct-selling' tongue.gif

(berdasarkan kawan - kawan pompuan aku belum lagi aku ketemu pompuan yg gile komputer dan pc games  )
PC games? ada pompuan suka SIM City... siap up-to-date lagi versi game tu ohmy.gif

Pasal nak invite pompuan masuk Putera.com nih... kena kreatif lah skit... promote website tu, dah mmg kije admin, pasal nak invite secara 'direct', kena tengok gak.. pompuan mana dlm area korang yg suka surf web² berunsur ilmiah... tapi jgn lah sampai buat promosi ala 'direct-selling' tongue.gif

PC games? ada pompuan suka SIM City... siap up-to-date lagi versi game tu ohmy.gif

mereka pun suka pinball, hehehehe

member minah ako ni minat gile main MMORPG

Edited by Shanai

ade tak pompuan yg suka counter strike... tak pon Battlefield, medal of honor atau Need for Speed Underground....

ade tak pompuan yg suka counter strike... tak pon Battlefield, medal of honor atau Need for Speed Underground....

Ada... mmg ada laugh.gif... tapi xderlah sampai tahap kipas-susah-mati cam laki² cam KITA.. diorang main juz suka² jer, atau nak try main jugak game apa pakwe diorang main (manjalah tu konon)... lagipun dah mmg namanya pompuan; takderlah sampai kemaruk main 'ganas'²!!

Tapi, kebanyakan pompuan jenis cam nihlah korang kata 'jenis sukakan hiburan sahaja'... yg jenis sukakan ilmiah tu, cara bermain diorang kekadang tu tahap 'kureng', tapi cari bahan asignment, bukan main rajin lagi wink.gif

kat tempat aku de seyyy....bdk pandai plak tuh........ tongue.gif

Edited by nelza_ax

hahaha... kalau gitu... rasanya dah lama dah jatuh standard lelaki ni, sebab aku tau ada segelintir otai di putera.com ni adalah perempuan, dan selalu solve problem mengalahkan lelaki.. wacko.gif

Aku rasa biar dia je yg ngaku, tak payah la aku sebut, kang marah pulak puan.. ahaks... biggrin.gif

macam ku kenal itu perempuan

rajin gila dia contribute tu!

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ahahah runnnn!

cam ne nak ramai kaum perempuan, org perempuan sebuk kat dapo dan jaga anak je. Selain itu org perempuan asyik cuci baju, masak nasi tu pun klu tau buat semua keje tu... x pon tau tengok tv cerita cinta koria jer macam liza tuh.. huhuhuhuuuu hahahaaaahaaaaa.

kak cuci baju saya boleh x huhuhuiuuuuuuuuu.....

cam ne nak ramai kaum perempuan, org perempuan sebuk kat dapo dan jaga anak je. Selain itu org perempuan asyik cuci baju, masak nasi tu pun klu tau buat semua keje tu... x pon tau tengok tv cerita cinta koria jer macam liza tuh.. huhuhuhuuuu hahahaaaahaaaaa.

Apa kejadah kau taip nih (selamat datang, ahli baru member Putera!)?... kalo ada com + network line kat umah, patutnya sedikit sebyk mendedahkan kaum Hawa berstatus isteri + surirumah nih kepada dunia Internet! Tapi kalo pasal pompuan yg suka tgk citer drama beromen tu, itu hal diorang, kita nak kata apa!

Tapi aku taip mender nih, skop yg lebih luas drpd skop asal topik... jadi, kalolah ada pompuan dlm Putera.com berstatus cam tu... kiranya menarik jugak!

<<<< Amboi amboi amboi...... Pompuan yang post ni hilang ke mana ek.... isk...

Mmg la kerja kaum hawa cuci baju, masak...[nak try masakan snow moh la ke kedah... laksam extra podaih..]

Tapi kalau nak cari yang ekstrem tuh... gi check out kat cc[ramai woo] yang selal main game/ cari bahan rujukan... pastuh ajak lew... ehe....

Ini adalah aku.... ehe.... saja je lotak gambau...

user posted image

Edited by SnoWolf