Jump to content
Sign in to follow this  
riderterunggul

VR gaming

Recommended Posts

weh aku teringin nak cuba game VR yg mcm dlm johnny English strikes again yg baru tu.. dia pakai mesin VR kt mata tu sekali dgn platform utk berjalan tapi dia pi jalan keluar habis semua org dia redah n rembat haha! mana weh nak jumpa exact gitu, menarik hahah

On 11/22/2019 at 11:33 AM, riderterunggul said:

weh aku teringin nak cuba game VR yg mcm dlm johnny English strikes again yg baru tu.. dia pakai mesin VR kt mata tu sekali dgn platform utk berjalan tapi dia pi jalan keluar habis semua org dia redah n rembat haha! mana weh nak jumpa exact gitu, menarik hahah

Malaysia boleh ke wat camtu? Aku takut kena rembat ngn abam polis je nnti bhahahahhaha

7 minutes ago, farid joo said:

tu diaa kalau nak main mnde tu kene ada support internet besar laa. skrg 4g tak boleh, kene tggu 5g laa. hahha

bendanya mmg dh ada tapi kat Malaysia tak smpai lagi laa. nak kena pakai 5g pnya internet. kita pn baru nak start percubaan line. 

On 11/27/2019 at 2:37 PM, farid joo said:

tu diaa kalau nak main mnde tu kene ada support internet besar laa. skrg 4g tak boleh, kene tggu 5g laa. hahha

Guna AR VR mmg kena ada internet yg latensi dia rendah la. Tak syok la nnti tgh2 main asyik lag memanjang. tak nikmat woi

On 11/22/2019 at 11:33 AM, riderterunggul said:

nampak real woo macam dok alam lain tuh. hahha. Tm lancar 5g nati boleh lah survey

On 11/29/2019 at 7:45 AM, zentuah said:

Guna AR VR mmg kena ada internet yg latensi dia rendah la. Tak syok la nnti tgh2 main asyik lag memanjang. tak nikmat woi

ni kalu dapat min tanpa lag ni.. aish tak tau laah anak muda camana nanti. hahha. teknologi skrg ni pn dh bahayakan anak muda. kene sllu pantau lah depa ni

oh baru tau kene rendah. sori lah tak berapa tau bab ni. hahha. yg aku baca teknologi 5G nnti akan buat permainan sangat lancar, responsif, dan konsisten. tu je. haha. apa kalau maian e sport pn boleh kan guna 5g ni

On 11/27/2019 at 5:49 AM, somboi said:

Malaysia boleh ke wat camtu? Aku takut kena rembat ngn abam polis je nnti bhahahahhaha

main kat rumah je bro. kalau main luar habis laah langgar org. haha

bagi aku laa kan, bila ada game VR ni pengalaman permainan akan lbh mendalam, jadi lebih mudah bagi peminat permainan video game ni konon nak lari dari dunia biasa. hahha. yelah dh mcm reality. kalau nk nampak real, main tanpa lag pastu secure connection. harap sgt 5g ni cpt smpai

sbnrnya kan permainan mcm ni ada kait jugak sikit skit dgn IoT pnya tech. tp antara punca kurangnya keberkesanan Internet untuk segalanya (IoT) hingga kini adalah sbb sistem rangkaian yang belum laju untuk mengoperasikannya. sbb tu dia mmerlukan rangkaian yang pantas dan bukan sekadar isyarat gelombang radio yang dimiliki sekarang. so, dri 4g pergilah pula ke 5g skrg

time latency untuk 4G sekarang adalah 15 milisaat tapi kita nk lbih pantas untuk melaksanakan IoT yang hubungkan mesin ke mesin tanpa membawa sebarang masalah. sbb tu nk main vr game ni mmg kene tgok latency

On 11/27/2019 at 5:49 AM, somboi said:

Dlm cite tu je yg dia ingat dah tekan on rupanya tak tekan pun, tu yg dia main jalan je keluar rembat nenek tu guna roti baguette tu haha. Tapi betul, menarik sangat wey mcm tu, Kalau gaming2 sekarang mcam tu kan best. 

Haah, kalau ping tinggi wey nak main pubg pun susah. Aku tgk adik aku geram je sebab asal tgh main pubg confirm ping tinggi tak syok main. Dan2 tambah telco yg coverage pun mcm biskut, lagi la naik geram haha

On 11/27/2019 at 2:41 PM, rambo said:

bendanya mmg dh ada tapi kat Malaysia tak smpai lagi laa. nak kena pakai 5g pnya internet. kita pn baru nak start percubaan line. 

Itulah. Apa2 invention yg ada atau nak buat lagi elok guna 5g nanti. 5g pun mcm yg kita tahu bape kali tah kelajuan dia nak compare dgn 4g skrg. 4g skrg pun tgk telco2, tulis je kt tepon mcm tu tapi line tak ada. Hmmm

On 12/1/2019 at 10:59 AM, rambo said:

bagi aku laa kan, bila ada game VR ni pengalaman permainan akan lbh mendalam, jadi lebih mudah bagi peminat permainan video game ni konon nak lari dari dunia biasa. hahha. yelah dh mcm reality. kalau nk nampak real, main tanpa lag pastu secure connection. harap sgt 5g ni cpt smpai

Haah, tu yg syok kalau ada 5g nanti. Ping pun tak banyak, kurang sangat la nak compare dgn 4g skrg. So confirm nak main VR tu lagi layannnn sbab tak de gangguan 

Edited by lalalaraa

On 11/30/2019 at 6:31 PM, farid joo said:

oh baru tau kene rendah. sori lah tak berapa tau bab ni. hahha. yg aku baca teknologi 5G nnti akan buat permainan sangat lancar, responsif, dan konsisten. tu je. haha. apa kalau maian e sport pn boleh kan guna 5g ni

Sama la, baru tahu juga bila baca topic ni haha! Siapa kaki gamers mesti tunggu game2 baru nanti bila 5G dah fully implement kt Malaysia.. possible gak VR yg mcm rider cerita tu akan wujud kt Malaysia, tak mustahil kan

4 hours ago, MissRA said:

Haah, kalau ping tinggi wey nak main pubg pun susah. Aku tgk adik aku geram je sebab asal tgh main pubg confirm ping tinggi tak syok main. Dan2 tambah telco yg coverage pun mcm biskut, lagi la naik geram haha

Tukarlah telco.. Dpd asyik sakit hati je.. I pun tertanya2 juga telco2 ni boleh ke nak buat 5G ni, 4G skrg pun asyik hilang hehehe.. Tapi yg I rasa boleh stand still TM lah, diorang dpd dial up dulu dah wujud, infra pun kukuh kan betul tak

5 hours ago, MissRA said:

Dlm cite tu je yg dia ingat dah tekan on rupanya tak tekan pun, tu yg dia main jalan je keluar rembat nenek tu guna roti baguette tu haha. Tapi betul, menarik sangat wey mcm tu, Kalau gaming2 sekarang mcam tu kan best. 

haa betul tu! mesti ko penah tgk jugak en.. gelak guling2 aku tgk tapi tu la, best wey benda tu.. simple tapi VR experience dia memang superb.. cuma tu la 5g pun nak implement dah kan, kot ada yg nak invent benda mcm ni biar jadi real ke hehehe

42 minutes ago, laydeeash129 said:

Tukarlah telco.. Dpd asyik sakit hati je.. I pun tertanya2 juga telco2 ni boleh ke nak buat 5G ni, 4G skrg pun asyik hilang hehehe.. Tapi yg I rasa boleh stand still TM lah, diorang dpd dial up dulu dah wujud, infra pun kukuh kan betul tak

aku dulu sempat la guna dial up, memang guna tm je dulu sebab tak silap aku tm je kan yg wujud dulu.. sampai skrg wey aku guna, la ni guna unifi la.. memang elok tu yg aku pun yakin diorang ni boleh provide 5g yg superb gituu