Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

huhu tula..membe aku cakap pon org islam yg digambarkan dlm filem tu teruk..

[quote name='KeH' timestamp='1349497515' post='1085179']
huhu tula..membe aku cakap pon org islam yg digambarkan dlm filem tu teruk..
[/quote]

yer laa ada pulak gengster yang buat bisnes pelacuran tuh depa buatnya beragama islam... bukan nak kata orang islam nih semua nya baekk... tapi kenapa depa nak buat yang penjahat tuh islam. tak payah laa kait kan agama... tak payah tunjuk jer depa tuh agama paa... dah laa berlakon kat istanbul...

masa bapak dia kena culik tuh..dia kena tutup kepala.. sampai satu tempat dengar bunyi azan yerlaa kat istanbul kan.. boleh pulak dia kata "Singing"... memang laa paham depa taktau apa tuh azan.. tapi perlu ke ada adegan camtu... huhuhuhu

tak jadi issue pulak filem nih yekk... chaiittt...

[img]http://cdn1.sciencefiction.com/wp-content/uploads/2012/10/sinister-movie-poster.jpeg[/img]

layan sinister aritu... best gak crite nih.. tapi still berkisar pasar penculikan roh kanak2 sama macam cerita the possession pemakan roh kanak2.. asyik sama jer.. depa nih pung dah macam kat malaysia dah.. asyik cerita antu yang sama jer... tapi jalan cerita dia agak sereemmm juge...

cerita nih tentang pembunuhan kejam dan HORROR... so sapa nak aku cerita dari mula sampai abis.. aku leh karang novel sini diatas permintaan ramai laa yek.. hahahhahaa..... Edited by akuccputsedut

cite taken 2 ni lebih mcm cite propaganda America

[quote name='mon678' timestamp='1351727326' post='1086140']
cite taken 2 ni lebih mcm cite propaganda America
[/quote]

taken 2 ntah pape.. menghina orang islam ngan tunjuk orang islam sebagai penjahat terulung... hampeh..

semalam aku layan Silent Hill 3D... memang agak berdebar jantung dan paru2... banyak part orang yang huduh tuh kuar depan2 muka kita.... hahhahaa... part paling aku suka dalam cerita nih masa dia cantas kepala si mak devil tuh... sempoii arrr... hihihihihi...

tapi ramai orang terkezut masa yang perempuan dalam beg plastik tuh tiba2 hidup... aku tak terkezut pun part tuh..sebab dah boleh agak...tapi ending dia.. hampeh gak arr.. wakakkakakaka....

[img]http://moviereviewweekly.com/cover_images/silent_hill_revelation_2012.jpg[/img]

Malam tadi tengok lakonan ke 3 Daniel Craig,
Sempena 50 tahun kewujudan agent double O seven ni..
Kesetiaan bond pada M ditunjukkan pada kali ini.. tapi ending yang sangat sadis berakhir di Skyfall..

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a7/Skyfall_poster.jpg[/img]

[quote name='hairulfadly' timestamp='1352021472' post='1086289']
Kesetiaan bond pada M ditunjukkan pada kali ini.. tapi ending yang sangat sadis berakhir di Skyfall..

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a7/Skyfall_poster.jpg[/img]
[/quote]

nak request ending cerita dia boleh tak..??? cerita laa weii.. hahahahha.. aku belum pi tgk lagi...

[quote name='hairulfadly' timestamp='1352087311' post='1086306']
mana bleh.. tengok ler sendiri..hehe..
[/quote]

chaiiittt..... deeyyy... kedekut giler arr....

[quote name='umarzuki' timestamp='1352475103' post='1086594']
aku ingat klab wayang ni tempat setting tt tengok movie
rupanya macam "movie apa aku tengok harini"
[/quote]

ada gak aku set tgk wayang geng northen jer arr... sini semua utk orang kaki wayang.. kalau hang nak set pi tgk wayang jom ajer... aku no hal... actually utk pengetahuan hang kan umarzuki... aku pernah jumpa beberapa geng PDC northen sahaja macam miss u.A, arfaie, Helpdesk dan 2-3 orang lagi... yang lain dak KL Rai, Loy, Oggy, Neiny...

kalau hang nak buat sesi pi tengok wayang.. set saja time dan masa.. cari orang yang dekat tempat hang budak PDC.. leh jer pi tengok wayang sesama.... gambar aku lepak tgk wayang ngan geng PDC ada kat FB aku..bleh pi jenguk laa... hihihihihi...

aku saspek [baca: respect] dengan [url="http://tontonfilem.blogspot.com/"]blog ni[/url]. filem melayu diulasnya dengan begitu jelas dan tersendiri, sampai aku yang tak minat langsung dengan filem melayu, atau beranggapan jelik terhadap beberapa judul filem melayu, jadi menarik untuk menonton dan membuktikan ulasannya. huhu.

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1352529267' post='1086613']
aku saspek [baca: respect] dengan [url="http://tontonfilem.blogspot.com/"]blog ni[/url]. filem melayu diulasnya dengan begitu jelas dan tersendiri, sampai aku yang tak minat langsung dengan filem melayu, atau beranggapan jelik terhadap beberapa judul filem melayu, jadi menarik untuk menonton dan membuktikan ulasannya. huhu.
[/quote]

panjang nya ulasan kat blog tuh... samapi tak terbaca pung.. aku filem melayu tengok ngan family atau ngan kawan2 yang memang layan jer arr atau memang rasa citer tuh best... kalau yang biasa2 jer aku tak tgk tunggu jer jap jer dah ada kat astro...

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1352576524' post='1086646']
umah ko ade astro...umah aku ade stimix je..hehe..

tapi itu lah...dia ulas terperinci dan guna sudut pandang tersendiri
[/quote]

hahahahha.. lupe umah kamu takde astro yekk.... ulasan nya sampai bleh wat novel... hihihihi... aku nak pi tengok skyfall nih tapi asyik busy jer belum ada kesempatan... istanbul aku datang tuh pung macam aku nak pi tengok jugak.. wakkakakaa... layan cerita leleh...

[img]http://7tab.in/wp-content/uploads/2012/11/The-Twilight-Saga-Breaking-Dawn-Part-2-Wallpaper-150x150.jpg[/img]

pi layan breaking dawn part 2 hari kedua tayangan... errmmm memang best laa crite kali nih.. tak puas laa nak panjang lagi citer dia... nih sekejap sangat dah abis dah... ada tak part 3 punya..??

dapat layan semua sekali gus baru best aku rasa...
[img]http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/large_lightbox/hash/a3/a7/a3a7867e8e5aa7624f5c312d0825c3fd.jpg[/img] Edited by akuccputsedut

[quote name='arfaie' timestamp='1354006708' post='1087140']
ooo aku bukan hantu twilight...hehe
[/quote]

loorrgghh... aku ingat ko nak crite pi tengok juge... dah abis dah semua cerita.. dah takde nak nanti cerite pe dah.. transformer dah abis.. harry porter dah abis.. twilight dah abis... lord of the ring lagi arr berkurun dah abis..

apa crita lagi yek...

baru pi tengok rabu lepas sebab aku request ending aritu ampa tak mau cerita... memang berakhir di skyfall.. walaupun setia giler kat M tapi macam lembab skit ler hero nya... ada gak part kelakar hihihihi walaupun muka serius jer masa wat kelakar maklum ler james bond hahahhaa

....

Semalam layan LIFE of PI... menarik cerita dia... aku tak pasti laa apa yang ditemui nya dia laut tuh memang betui ada dalam kehidupan sebenar atau dongengan cerita jer.. part obor2 masa malam tuh memang cantik sangat.. tapi masa ombak besar tuh serem juge... kalau 3D nih memang best arr... aku layan 2D jer... hihihihi....

tak rugi pi tengok.. 

UPSIDE DOWN....

Cerita pasal  2 buah planet yang bercantum tapi mempunyai tarikan graviti masing2... kesah cinta nih bermula bila lelaki dari planet bawah bercinta ngan perempuan dari planet atas..

planet atas dapat nama sebab planet nih kaya raya dengan memanipulasi kan rakyat planet bawah... planet atas amik minyak dari planet bawah tapi sebab planet atas ada orang2 yang bijak jadi diaorang kaya raya..

planet bawah jadi nama planet bawah sebab takde hasil mende.. minyak pung planet atas dah amik dan tindas planet bawah.. jadi planet bawah nih cam miskin jer arr... hihihihi..

berbelit arr cerita dia.. sebab nama pung dah upside down kan.. so mende semua terbalik2 laa... kesimpulan nya cerita nih ok laa kalau nak layan.. kisah cinta laa kan...

thrill ke tak

tak thrill langsung... relaxx santai jerr cerita nya.. takyah fikir langsung.. cuma ko kena paham jer mana satu up mana satu down.. kalau ko paham tuh ok.. kalau tak paham ko mungkin rasa pening dan menyampah.. hahahahaha

UPSIDE DOWN ni cerita cinta dia banyak ke sikit? Ke memang pasal cinta je ni?

dari mula sampai abis kisah cinta jer.....sampai pregnant laa punya bercinta nya... isk isk isk.. 

Edited by akuccputsedut