Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

[quote name='ahaksz28' timestamp='1332363662' post='1080335']
Dekat Uxbridge. :P Hunger games layan dah?
[/quote]

Hunger games baru kuar arini arr... semalam aku check tengok takder pun midnite cite nih.. kalau tak confirm dah layan dah... cam transformer kan.. rabu malam dah layan dah tak sempat nak tunggu khamis.. wakakkakaka...

UXbridege tuh negara mana..??

UK. Aku tengok review Hunger Games ni macam menarik. Semua puji melambong2 haha. Cuma tak kuar lagi je rating. Haros tengok mungkin cerita ni. :D

[quote name='ahaksz28' timestamp='1332380306' post='1080340']
UK. Aku tengok review Hunger Games ni macam menarik. Semua puji melambong2 haha. Cuma tak kuar lagi je rating. Haros tengok mungkin cerita ni. :D
[/quote]

UK kat ulu kelang ke United Kingdom?? hahahhahaa.... aku nak tengok esok kot hunger games.. pasti pilih... citer action kan nih but in future laa...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1332385647' post='1080344']
UK kat ulu kelang ke United Kingdom?? hahahhahaa.... aku nak tengok esok kot hunger games.. pasti pilih... citer action kan nih but in future laa...
[/quote]

Dedua boleh pakai hehe. Sila layan pastu review sini. Macam teringin nak tengok.

[quote name='ahaksz28' timestamp='1332403964' post='1080356']
Dedua boleh pakai hehe. Sila layan pastu review sini. Macam teringin nak tengok.
[/quote]

rasa macam nak pi tengok malam nih jer arr... ok aku nak beli tiket sekarang laa... hiihihihi

dah gi tengok The hunger Games semalam... memang best arr citer dia... slow and steady jer... ada gak part yang menyayat hati... tak rugi layan wei... bestt aje... strategi dalam permainan nih utk kekal hidup.. tapi aku rasa game nih macam tak adil laa... sebab depa yang control permainan utk menjadikan nya sebahagian dari hiburan... mempertaruhkan nyawa manusia adalah sesuatu yang kejam.....

[img]http://www.jeffreysbooks.com.au/document/photos/001/890/234/large_9780545425124.jpg?1327380028[/img]

[quote name='PowerRootTongkatAli2011' timestamp='1332471232' post='1080384']
macam pernah tengok jer cite macam nie dulu. lupa lak tajuk dia.
[/quote]

citer race keta ke.?? yang peserta dia semua banduan yang buat jenayah berat... pastu lawan kalah mati.. sapa menang boleh bebas.. yang nih ke..??

[img]http://www.tumbaabierta.com/wp-content/uploads/2012/02/tumbaabierta_ira_de_titanes_carteles_4.jpg[/img]
semalam aku layan wrath of the titans... citer ok jugak arr.. ... pasal citer dewa2 nih kan... anak zeus laa.. poseidon laa...

ok arr kalau korang nak gi tengok.. kalau layan 3D aku rasa part last kot baru ada effect yang api2 bersepah-sepah dibaling ke arah anggota tentera... maybe situ jer laa kot... ada sapa2 yang dah layan 3D leh arr kongsi sini part mana ada effect... ok itu sahaja...

[b][i][sub]* paie aku merajuk ngan ko sehari lagi.. pastu jangan lupa belanja aku "The Avengers (2012)"... ko lupa jugak memang ar.. cerai talak 3... huh..[/sub][/i][/b] Edited by akuccputsedut

Baru lepas tgk filem Wrath of the Titans..memang banyak syiok tgk filem ni la..
kesinambungan dari clash of the titans..

10 tahun lepas kepala medusa dipancung oleh Perseus..
Kali ni Perseus dikehendaki menyelematkan bapaknya Zeus yg telah ditangkap oleh anaknya Ares, di Tartarus..

errmmm.. last weekk tengok mIRROr-mirror... jalan citer lembab... tak best sangat laa... kalau tak gi tengok pun takper,... huuuhuhuhuhuhu...
[img]http://www.disneydreaming.com/wp-content/uploads/2012/03/Mirror-Mirror-International.jpg[/img] Edited by akuccputsedut

korang tengok tak This Means War? Kelakar giler, bleh gelak guling2 dalam wayang tu.
Tapi rasanya dah habis kot tayangannya

Hunger game ok la. Starting agak bosan, kat ending baru best sket2
Mirror2 tu sebab citer snow white kan, so dah tau jalan citer camne. Julia Robert yang jadi mak tiri tak kejam sangat.
Ada la part2 yg kelakar, hero pun tak ensem
Better korang download je la dari pi wayang huhu :P

aku tak tengok pun lagi citer this means war... tak perasan ada lagi ke tak tayangan nya... citer mirror2 tuh memang nama perempuan tuh snow white pastu ada 7orang kerdil tapi jalan cerita nya tak sama langsung... tapi memang arr tak best sangat tak perlu arr layan kat wayang...

semalam aku aku layan street dance2 pulak... memang best arr... dah macam pi layan showdown yang kat TV tuh live... giler arr... depa menari memang best.. terbaekk dooohhhh....

sapa yang giler dance boleh pi layan... memang best....

[img]http://m.gmgrd.co.uk/sbres/953.$plit/C_67_article_2111326_body_articleblock_0_bodyimage.jpg?04%2F04%2F2012%2008%3A03%3A22%3A488[/img]

[quote name='hairulfadly' timestamp='1333686683' post='1080694']
Sape dah tgk Filem Titanic yang versi 3D?
Best ker?
[/quote]

citer nya kan sama jer just yang nih dalam 3D version.. confirm nampak air tuh merecik kat muka.. aku rasa gitu jer arr kot effect dia.. hahahhaha...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1332463018' post='1080380']
dah gi tengok The hunger Games semalam... memang best arr citer dia... slow and steady jer... ada gak part yang menyayat hati... tak rugi layan wei... bestt aje... strategi dalam permainan nih utk kekal hidup.. tapi aku rasa game nih macam tak adil laa... sebab depa yang control permainan utk menjadikan nya sebahagian dari hiburan... mempertaruhkan nyawa manusia adalah sesuatu yang kejam.....

[img]http://www.jeffreysbooks.com.au/document/photos/001/890/234/large_9780545425124.jpg?1327380028[/img]
[/quote]

Film ni asal dari Novel, Novel ye Trilogy.

Smlm baru je pi tgk cite BattleShips...best gak la cite ni -> [url="http://www.imdb.com/title/tt1440129/"]http://www.imdb.com/title/tt1440129/[/url]

aku leh bg 7/10 la...cume yg aku xpuas hati cmne alien yg bergitu maju leh kalah dgn battleship yg lama berusia 50thn huhu

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1332990135' post='1080510']
citer race keta ke.?? yang peserta dia semua banduan yang buat jenayah berat... pastu lawan kalah mati.. sapa menang boleh bebas.. yang nih ke..??

[img]http://www.tumbaabierta.com/wp-content/uploads/2012/02/tumbaabierta_ira_de_titanes_carteles_4.jpg[/img]
semalam aku layan wrath of the titans... citer ok jugak arr.. ... pasal citer dewa2 nih kan... anak zeus laa.. poseidon laa...

ok arr kalau korang nak gi tengok.. kalau layan 3D aku rasa part last kot baru ada effect yang api2 bersepah-sepah dibaling ke arah anggota tentera... maybe situ jer laa kot... ada sapa2 yang dah layan 3D leh arr kongsi sini part mana ada effect... ok itu sahaja...

[b][i][sub]* paie aku merajuk ngan ko sehari lagi.. pastu jangan lupa belanja aku "The Avengers (2012)"... ko lupa jugak memang ar.. cerai talak 3... huh..[/sub][/i][/b]
[/quote]

cite ni sambung drpd cite clash of the titans Edited by mon678

Battleship puas hati jugak la. Baru tengok semalam jugak. Cerita dia quite tense bagi aku. Aku terhibur jugak la tengok. Tertanya2 jugak bila nak habis pasal approaching hujung cerita tu still lagi tak nampak gaya nak habis.

Since Michael Bay yang buat cerita ni memang aku dah expect meletop2 bagai so memang banyak meletop pon haha. Story line pon OK la. Sure terhibur kalau pergi tengok. :D

Part yang kelakar bila orang2 lama berjalan gaya GAGAH! Hahaha and 1 lagi part yang ko rasa USA sangat lah powahhhh!! -_-

apa nih semua orang dah tengok battleship aku jer tak tengok lagi nih semua gara2 mall tutup aritu... huhuhuhu...

nak pi tengok malam nih arr.

[quote name='ahaksz28' timestamp='1334480994' post='1081007']
Battleship puas hati jugak la. Baru tengok semalam jugak. Cerita dia quite tense bagi aku. Aku terhibur jugak la tengok. Tertanya2 jugak bila nak habis pasal approaching hujung cerita tu still lagi tak nampak gaya nak habis.

Since Michael Bay yang buat cerita ni memang aku dah expect meletop2 bagai so memang banyak meletop pon haha. Story line pon OK la. Sure terhibur kalau pergi tengok. :D

Part yang kelakar bila orang2 lama berjalan gaya GAGAH! Hahaha and 1 lagi part yang ko rasa USA sangat lah powahhhh!! -_-
[/quote]
haha mmg USA nk bermegah2 dgn navy diaorg yg x boleh blah kapal lama pn power lg leh musnahkan mothership terus haha
next movie -> The Avenger! ...tanyangan perdana 28hb April ini!!!!

[quote name='mon678' timestamp='1334652917' post='1081086']
haha mmg USA nk bermegah2 dgn navy diaorg yg x boleh blah kapal lama pn power lg leh musnahkan mothership terus haha
next movie -> The Avenger! ...tanyangan perdana 28hb April ini!!!!
[/quote]
[img]http://www.fansshare.com/media/content/570_Official-Battleship-Movie-Poster-released-6457.jpg[/img]

baru pas layan citer nih tadi... giler best arr... yer ker michael bay wat citer nih... tak nampak pung nama dia... tapi real memang dah macam nak transformers pung ada... yang gasing2 terminator tuh... bestt ar yang tuh... ada part kelakar ada part yang sedih jugak... overall terbaekk.. walaupun aku tak paham apa motif diaorang buat kolaborasi ngan japan tuh siap ada cakap japan wat intipan ngan guna gerakan ombak tuh... selama 20tahun... tak paham sangat...

Nope. Bukan Michael Bay. Aku salah. Hahaha. Tah movie mana aku refer pon tatau. Ampunnnnnn. :P

Yang gerakan ombak tu cara alternative nak kesan musuh kalau radar tak berfungsi. Ini yang aku faham la. Bila ada pergerakan ombak yang pelik reading dari pelampong air tu lain or tak normal. So since battleship alien tu melompat2 macam katak ( :152:) ombak yang terhasil memang tak normal ala2 tsunami :153: So dari reading yang tak normal tu dorang tahu mana lokasi battleship alien tu.

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1334681435' post='1081121']
[img]http://www.fansshare.com/media/content/570_Official-Battleship-Movie-Poster-released-6457.jpg[/img]

baru pas layan citer nih tadi... giler best arr... yer ker michael bay wat citer nih... tak nampak pung nama dia... tapi real memang dah macam nak transformers pung ada... yang gasing2 terminator tuh... bestt ar yang tuh... ada part kelakar ada part yang sedih jugak... overall terbaekk.. walaupun aku tak paham apa motif diaorang buat kolaborasi ngan japan tuh siap ada cakap japan wat intipan ngan guna gerakan ombak tuh... selama 20tahun... tak paham sangat...
[/quote]
zaman dulu WW2 sistem radar tidak ada...diaorg gune analog dan coordinate....jd time japan fight navy USA dulu diaorg gune gerakan ombak utk serang kapal perang USA dulu, time tu USA kalah teruk dlm peperangan navy kt pearl harbor. yg kerjasama USA dan Japan tu diaorg kn tgh buat training ketenteraan bersama negara asia....malaysia pn ada kot...tp yg terperangkap dlm gelombang shield tu hanya 3 kapal , 2 kapal USA,1 kapal Japan

[quote name='mon678' timestamp='1334705302' post='1081127']
zaman dulu WW2 sistem radar tidak ada...diaorg gune analog dan coordinate....jd time japan fight navy USA dulu diaorg gune gerakan ombak utk serang kapal perang USA dulu, time tu USA kalah teruk dlm peperangan navy kt pearl harbor. yg kerjasama USA dan Japan tu diaorg kn tgh buat training ketenteraan bersama negara asia....malaysia pn ada kot...tp yg terperangkap dlm gelombang shield tu hanya 3 kapal , 2 kapal USA,1 kapal Japan
[/quote]

ooo kesah nya yang zaman dulu2 punya crita arr yek... yer ada dia sebut Malaysia juga Jenaral tuh nama cina.. pastu orang sowang navy tuh ajuk alloo.. allo... memang arr cina suka cakap allo..allo kan kan kan.. kelakar tui...

aku suka part last tuh.. strategi yang last tuh hopper ikut dalan buku art of war... hahah... kelakar dan terbaeekk arr...

bru lepas tgk tadi pagi..battleship kalau layan sinematografi dia mmg best la. cuma aku perasan la dua tiga menda janggal dlm filem tu, tp kecik2 je

[quote name='arfaie' timestamp='1334755856' post='1081172']
bru lepas tgk tadi pagi..battleship kalau layan sinematografi dia mmg best la. cuma aku perasan la dua tiga menda janggal dlm filem tu, tp kecik2 je
[/quote]

habaq mai sini. heheheh