Jump to content
K.A.

Masalah Resdung

Recommended Posts

[quote name='ogGY' date='12 November 2010 - 12:19 AM' timestamp='1289492368' post='1053137']
Ada jual NASONEX tu... tu yang paling femes sambur kat dalam hidung.Elok ko amik kat spital gov ,mahal sikitlah kalau beli kat luar...untung ko bayar RM1 dapat barang harga RM ++ .
[/quote]

Kalau nak ambik kat Hospital pendaftaran tiap2 sesi (tiap2 ade temujanji ngan doktor tak termasuk temujanji untuk ambik ubat sahaja) RM 5. Kalau kat klinik baru RM 1, tapi tak tau lah klinik ade sediakan ubat ni sebab klinik pon suruh rujuk kat hospital.

Kalau rase ade duit lebih malas nak gi Hospital nak beratur lama-lama beli je kat Farmasi. Kalau temujanji dia kate pukul 9 ko datang lambat 30 min leh jadi ko tunggu nanti sampai kol 1 petang.

ko pakai bape doses ?140 or 60 ? yang 140D sekitar RM 1++ la...60D sekitar RM 50+.barang ni pun aku dah lama xorder,aku order2 tak sampai pun.

[quote name='ogGY' date='13 November 2010 - 01:15 AM' timestamp='1289582150' post='1053247']
ko pakai bape doses ?140 or 60 ? yang 140D sekitar RM 1++ la...60D sekitar RM 50+.barang ni pun aku dah lama xorder,aku order2 tak sampai pun.
[/quote]

140 metered sprays. tiap2 4 bulan temujanji dengan doktor, tiap2 bulan amik ubat. Tiap2 4 bulan RM 5. 140 RM 1++ wah mahal giler. Tapi ubat ni memang mujarab mengeringkan hidung.

Sebab ape hidung berair, bukan sebab antibody kite tak kuat, sebab antibody kite terlampau bertindak sampai mengeluarkan air. Nasonex ni kasi kering dan aku ade makan satu lagi ubat untuk buat antibody aku tak aktif sangat nama ubat [b]ezede, Loratadine 10mg[/b].

o0o Ezede...xepasoul punya product,untuk alergi dan gatal2.Aku dlu makan jugak sebab selalu kene alergi,skang ni dah tak kene...

Sungguh pun banyak ubat yang boleh didapati yang penting ialah disiplin. Tak ade ubat yang sekali guna terus elok semuanya ade jangka masa. Disiplin dan pantang adalah yang paling kena ade dalam diri kalau nak sihat.

Aku sendiri pun susah nak guna ubat ikut masa kekadang terlupa, pas tu kena balik lah jawabnye kena start dari mula.

[quote name='e_X' date='16 November 2010 - 03:23 AM' timestamp='1289849009' post='1053457']
Sungguh pun banyak ubat yang boleh didapati yang penting ialah disiplin. Tak ade ubat yang sekali guna terus elok semuanya ade jangka masa. Disiplin dan pantang adalah yang paling kena ade dalam diri kalau nak sihat.

Aku sendiri pun susah nak guna ubat ikut masa kekadang terlupa, pas tu kena balik lah jawabnye kena start dari mula.
[/quote]

betul tu

aku nie bukan tak disiplin. (ye la tu) :P

tapi bila ubat da abes, rase malas je g beli..

Tak de penyakit yang x boleh sembuh melainkan mati je...ikhtiar pun kene buat,pantang pun kene buat jugak untuk dapat kesan yang terbaik. :) Edited by ogGY

[quote name='ogGY' date='17 November 2010 - 01:47 AM' timestamp='1289929638' post='1053593']
Tak de penyakit yang x boleh sembuh melainkan mati je...ikhtiar pun kene buat,pantang pun kene buat jugak untuk dapat kesan yang terbaik. :)
[/quote]

Ade tak ubat nak hilangkan ketagih dari sesuatu?

Salam
:bismillah:

Hamba ada guna ubat tradisional untuk Resdung/Gatal/Badan/Alahan
Harga dia RM50.00 sepasang.
Makan 2 biji pagi, 2 biji malam. Makan selama 3 hari.

Lepas 3 hari boleh rasa perubahan boleh makan apa-apa aje
tak ada pantang.
InsyaAllah boleh sembuh.

Kalau tak sembuh jugak, boleh order lagi dan makan hingga sembuh.
OK. Edited by OngBok

aku pun rasa mcm kena resdung gak, asal bgn pagi jer bersin. xder motif aku bersin pagi2.
tp mak aku cakap aku seduang aku per tah. asal makan belacan skit gatal2 kepala, tapi aku tahan jer sebab suka punya pasal.
dlu ok jer, skrg dah meningkat umur jadi camtu huuu.

tapi muka aku xder jerawat plak.
kadang2 lubang hidung aku gatal2, aku syak bulu hidung aku beracun la, logik x masalah bulu hidung beracun? Edited by Batista

[quote name='OngBok' timestamp='1291701241' post='1055842']
Salam
:bismillah:

Hamba ada guna ubat tradisional untuk Resdung/Gatal/Badan/Alahan
Harga dia RM50.00 sepasang.
Makan 2 biji pagi, 2 biji malam. Makan selama 3 hari.

Lepas 3 hari boleh rasa perubahan boleh makan apa-apa aje
tak ada pantang.
InsyaAllah boleh sembuh.

Kalau tak sembuh jugak, boleh order lagi dan makan hingga sembuh.
OK.
[/quote]
RM50 sepasang, 2biji harga RM50? Mahal tu harga untuk ubat tradisional. ^_^

[quote name='Batista' timestamp='1292280107' post='1056453']
aku pun rasa mcm kena resdung gak, asal bgn pagi jer bersin. xder motif aku bersin pagi2.
tp mak aku cakap aku seduang aku per tah. asal makan belacan skit gatal2 kepala, tapi aku tahan jer sebab suka punya pasal.
dlu ok jer, skrg dah meningkat umur jadi camtu huuu.

tapi muka aku xder jerawat plak.
kadang2 lubang hidung aku gatal2, aku syak bulu hidung aku beracun la, logik x masalah bulu hidung beracun?
[/quote]
Apa da bulu hidung beracun, biar betul ko ni. Resdung la tu.

Assalamualaikum,

Aku pon rasanya mmg resdung kot. Tapi mgkin tak berapa kronik je. Tak pernah lak pi tanya doktor atau dapatkn nasihat pasal ni. Symptom² yg aku perasan dan mmg aku x suke :

[list]
[*]Ade lendir dibahagian antara tekak dan hidung. Bukan hidung berair / selsema.
[*]Terasa pedih hidung secara otomatik bila ade org menumis sambal. Kadang tu smpai mata berair pedihnya.
[*]Selalu pening kepala dan sering menguap (Ni aku rasa sbb kurang oksigen la ni pasal masalah lendir tu)
[/list]
3 symptom ni mmg aku pling x skela. [b]Especially lendir antara tekak dan hidung[/b] tu. Smpai aku risau takut² sesak nafas smpai leh mati je. Sib baikla xde Asma / lemah jantung lagi. Tapi mmg rimasla sbb tak rasa nikmat bernafas secara tenang dan lancar. Pendapat korang ape aku perlu buat ek? Masalah lain mcm korang tu bersin² bgn pagi, jerawat teruk mcm kat belakang badan, Alahan pada makanan tu alhamdulillah la xde. Cuma muka jela rajin naik satu dua jerawat dan kadang² muka gatal skit. Pemakanan rasa aku kadang² jela mkn sotong, kerang, ketam dan udang. Seminggu tu mungkin sekali dua jela.

Oggy, ade recommendation? ni 1st time aku mintak pendapat secara professional dari ko Ehehehe. Klu tak, mengarut jela kojenye.. ni series skit Muehehehe :P

[quote name='Hiruka' timestamp='1292291586' post='1056462']
Assalamualaikum,

Aku pon rasanya mmg resdung kot. Tapi mgkin tak berapa kronik je. Tak pernah lak pi tanya doktor atau dapatkn nasihat pasal ni. Symptom² yg aku perasan dan mmg aku x suke :

[list][*]Ade lendir dibahagian antara tekak dan hidung. Bukan hidung berair / selsema.[*][b][color="#8B0000"]Terasa pedih hidung secara otomatik bila ade org menumis sambal. Kadang tu smpai mata berair pedihnya.[/color][/b][*]Selalu pening kepala dan sering menguap (Ni aku rasa sbb kurang oksigen la ni pasal masalah lendir tu)[/list]
3 symptom ni mmg aku pling x skela. [b]Especially lendir antara tekak dan hidung[/b] tu. Smpai aku risau takut² sesak nafas smpai leh mati je. Sib baikla xde Asma / lemah jantung lagi. Tapi mmg rimasla sbb tak rasa nikmat bernafas secara tenang dan lancar. Pendapat korang ape aku perlu buat ek? Masalah lain mcm korang tu bersin² bgn pagi, jerawat teruk mcm kat belakang badan, Alahan pada makanan tu alhamdulillah la xde. Cuma muka jela rajin naik satu dua jerawat dan kadang² muka gatal skit. Pemakanan rasa aku kadang² jela mkn sotong, kerang, ketam dan udang. Seminggu tu mungkin sekali dua jela.

Oggy, ade recommendation? ni 1st time aku mintak pendapat secara professional dari ko Ehehehe. Klu tak, mengarut jela kojenye.. ni series skit Muehehehe :P
[/quote]

radang mata,.

wakkaka, welcome to the club bro..

btw, hang try la pi klinik dulu. tgk ape Dr kate,.. hospital pun dekat kat umah hang tu..

Assalamualaikum,

Hospital mmg la dekat..tapi penantian nye mcm aku dari bangi mai lari sungai buloh ni..haha <_<
nk pi pon ari sabtu jela. Tu pon kena serbu awal dalam kol 7 pakat tggu ramai² depan pagar klinik tu. Mcm kambeng kluar kandang klu tgk ragam masing² dari jauh.. :4:

Nk tggu ape kata Doktor Oggy Rozmey plak.. :P

[quote name='e_X' timestamp='1289239422' post='1052740']doktor kate orang2 resdung ni mesti ade jerawat sebab darah kotor.[/quote]

yang ni aku xsetuju dengan doc ko, sebab sepanjang aku kena resdung dari kecik smpai sekarang ni...aku xpernah ade masalah dengan jerawat, muka aku bersih tanpa jerawat. resdung ni xsemestinya kena ade jerawat.. sebab kalau orang yang ade resdung yang kat dalam je macam aku ni, mesti xde jerawat tapi penderitaan die sama dengan orang yang ade redung kat luar tu..

Mmg x semua Resdung ade jerawat. Yg aku perasan, klu aku tido x jaga atau byk pressure keluarla jerawat tu nanti.. Tapi mmg commonla bagi org yg ade mslh jerawat ni especially jerawat batu yg agak teruk sebab Resdung bila dirujuk pada Doktor. Mcm kwn aku, abis muka ngan belakang badan penuh jerawat. Alhamdulillah jerawat aku xdela seteruk mana. Muka jela kena sket. Tapi tension gak dgnla kesan yg ade kat muka ni dgn Parut-marut jeragat sume lepas jerawat kering <_<

Ingat nnti nk try Cream & Masking Ansina tuk masalah jerawat ni. Tgk testimoni agak geli gakla bile bintik² hitam dan isi jerawat yg mcm kantung minyak kecik tu melekat kat mask tu..hoho :lol:

[quote name='kukucing' timestamp='1292398702' post='1056610']
yang ni aku xsetuju dengan doc ko, sebab sepanjang aku kena resdung dari kecik smpai sekarang ni...aku xpernah ade masalah dengan jerawat, muka aku bersih tanpa jerawat. resdung ni xsemestinya kena ade jerawat.. sebab kalau orang yang ade resdung yang kat dalam je macam aku ni, mesti xde jerawat tapi penderitaan die sama dengan orang yang ade redung kat luar tu..
[/quote]

Kalau tak setuju tak ape lah. Kalau dari kecik sampai sekarang ko kena penyakit ni maknenye ko ni tak sayangkan diri ko biar je diri ko dalam penderitaan yang ko cakap tuh. Memang ko tak de jerawat tapi ko pernah tak tengok ape yang ade dalam hidung kau tuh? Pernah tak kamera tiub tu masuk dalam hidung ko? Pernah ko ade niat nak jumpe pakar. Setakat ubat tradisional yang kat pasar2 tu dah beratus kali aku cube. Last2 doktor jugak.

Sebab ape dah beratus2 kali cube ubat resdung tradisional tak elok2? Sebab bukannye penyakit resdong, ade penyakit lain yang sama macam resdung ni gegatal, bersin2 etc. Mungkin alergi dan mungkin ade ketumbuhan dalam hidung yang membuatkan hidung sentiase berair dan tersumbat. Resdung juga biasenye berbau.

Pernah dengar orang kena bedah hidung nak hilangkan resdung ni? Mesti punye sebab dah ade ketumbuhan dalam tu dan ketumbuhan dalam tu dah tak leh nak susut da, sebab dah tahap kritical. Kat pasar2 tu kalau ko nasib baik dia siap ade tunjuk gambar ketumbuhan tuh, dia siap cakap kalau dah tahap macam ni ubat ni tak leh kena pergi jumpe doktor da.

Ok dah kena bedah, pernah dengar dah kena bedah resdung tu jadi balik? Sebab apa? Sebab tak jage da ingat konon dah elok 100% tapi silap. Ketumbuhan dan alergi tu datangnye dari pemakanan dan persekitaran jugak. Tak jage makan, bilik berabuk mesti datang balik dalam beberape tahun. Edited by e_X

Assalam'laikum...

Sori lama tak masuk,agak bz sikit skang ni :D Untuk rawatan tradisional bolehlah cuba apa yang ongbok cadangkan tu,mana tahu elok plak,bak kata orang tak cuba tak tahu kan..

EX kata punca dari darah kotor pun memang ada jugak,ada yang kene dari kecik dan ada yang kene masa dah dewasa,yelah skang ni kan macam2 bahan tercemar ada kat sekeliling kita,tu salah satu...

Simtom yang hiruka bagi tu memang betul resdong dah tahap pertengahan,kalau da kronik boleh sampai ke tahap hidung ko keluarkan bau hanyir,pada orang yang kene je yang boleh bau tu.

Hospital tempat ko ramai penduduk kot,cuba dok pedalam sikit mesti kureng hehe...aku g hos melaka pun da rimas,ramai gile orang...walaupun dah ada appoinment,masih tunggu dari pagi sampai petang.periksanya kejap je..

Salam,

[quote name='ogGY' timestamp='1292728314' post='1056900']
Assalam'laikum...

Sori lama tak masuk,agak bz sikit skang ni :D Untuk rawatan tradisional bolehlah cuba apa yang ongbok cadangkan tu,mana tahu elok plak,bak kata orang tak cuba tak tahu kan..

EX kata punca dari darah kotor pun memang ada jugak,ada yang kene dari kecik dan ada yang kene masa dah dewasa,yelah skang ni kan macam2 bahan tercemar ada kat sekeliling kita,tu salah satu...

Simtom yang hiruka bagi tu memang betul resdong dah tahap pertengahan,kalau da kronik boleh sampai ke tahap hidung ko keluarkan bau hanyir,pada orang yang kene je yang boleh bau tu.

Hospital tempat ko ramai penduduk kot,cuba dok pedalam sikit mesti kureng hehe...aku g hos melaka pun da rimas,ramai gile orang...walaupun dah ada appoinment,masih tunggu dari pagi sampai petang.periksanya kejap je..
[/quote]
Weh..ade ubat pharmacy yg ko leh rekemen tak? listkan mengikut level of recommendation. Mane tau leh beli direct kat ko ke? HahA Sapot ni :125:

Askum...sy ingin menceritakan pengalaman sy sendiri...resdung memang bahya yg blh membawa maut..! Ibu sy doktor mengesahkan menghidap resdung kronik@ Rhinosinusitis yg blh membuat seseorng sesak nafas. 3 bln lps ibu d serang lagi..sy ngn adik2 lain hanya mampu melihat ayah membawa ibu ke hospital! Disini sy ingin berkongsi pengalaman ibu sy...bertahun merana penyakit resdung! Ubat yg d beri doktor sumenya untuk melegakan buat sementara saja! Hidung ibu asyik tersumbat aje walaupn baru d pam menggunakan inhaler..mcm2 jns doktor bg ibu tp kesanya sama gak hanya sementara..ibu pn byk mencuba secara traditional tp sama gak..hinggalah seorg kwn ibu perkenalkan sejenis minyak klpa.dara..Alhamdulillah..ibu kelihatan.sihat semula dn ibu juga memberi kami mkn juga untuk bg mencegah penyakit2 lain kerana minyak ini blh menyembuhkan mcm2 penyakit termasuk stroke,jantung,kanser n mcm2 lg.. harganya pun sume org mampu membeli! Hubungi ibu sy sendiri0
19-2325513..

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]"RM50 sepasang, 2biji harga RM50? Mahal tu harga untuk ubat tradisional. "[/size][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]Sepasang tu maksudnya sepasang botol (dua botol) ada 40 biji.[/size][/font][/color]

syai tak abes2 ngan monavie dia...

ongbok... 1 botol 40biji

ke 2 botol 40biji