Jump to content
BasicCX

Bukti 'festival Fesyen Islam' Hina Islam: Penaung Ffi Rosmah M

Recommended Posts

jadi adakah kita patut buat bodo dan buat2 tak tau jer apa yg dia org nak buat dan biarkan sahaja nama islam dicemar???

niceboat~~~

mmg betul ada diantara pereka tuh bukan org bukan islam...

tapi mustahil org yg menaungnya tuh tak tau apa2 apa yg di naunginya tuh...

mesti dia org ada melawat tgk dan ambik tau perkembangan apa yg di naunginya...

dia penaungnya jadik sebagai penaung dia mesti ada kuasa utk membetulkan apa yg terpesong dari tema pertunjukkan tuh...

malah dah terang2 tulis kat situ yg council2 tuh bertindak sebagai penasihat terhadap event tuh...

jadik adakah pereka2 jahil tuh jugak yg 1000% bersalah kerana buat design mcm tuh...

dan ini bukan ditujukan kepada dia jer tapi semua council yg terlibat...

kalau tgk dari gambo tuh rasa sebahagian besar darinya adalah org yg mengaku dia adalah islam...

lain la kalau dia adalah tetamu yg dijemput hadir...

mmg dtg tengok time dia org buat persembahan jer...

patut dia org tukar jer nama pertunjukkan tuh jadik "arab festival fesyen"...

ps: pegang anjing bukannya haram cuma kene lah samak lepas pegang tuh (jadi bukan sebab dia ada brain dammage kalau ada org islam yg pegang anjing)malah anjing boleh digunakan lagi utk berburu... tapi kalau org islam makan anjing tuh mmg ler haram walaupon time tuh terdapat banyak makanan halal yg lain... tuh mmg brain damage yg serius...

Bukan nak defend ke apa, tapi yang pakaian yang nama Nabi Muhammad tu dengan yang kebanyakkan dedah2 tu dekat monte carlo, dah tentu orang yang bukan Islam yang reka fesyen. Mungkin ada orang kafir yang amik kesempatan untuk hina Islam dan sebar fahaman pelik2 tuk pengaruh orang Islam yang lebih kurang je.

Ada gambar islamic fesyen show ni yang kat KL, aku tengok semua tutup aurat.. Taktau la ada yang terlepas pandang tak amik kira yang diadakan kat KL. Dorang ni pun satu, nak buat fesyen kononnya Islamik gi buat kat negara kafir yang tentunya banyak pereka fesyen kafir..

semoga perkara ni jadi iktibar...yang terjadi bukan disengajakan,tak dinafikan akan datang akan ade benda yang akan terjadi namun masa dan situasi yang berlainan dan orang lain berbeza.
kita pun jangan terlalu amat mudah menunjuk jari kearah mana2 pihak,kritikan membina bagus,kritikan mengeji tidak akan menempatkan kita ke tahap yang lebih tinggi dari orang yang kita hina.

[quote name='Gunso' date='23 October 2010 - 02:12 PM' timestamp='1287814363' post='1051042']
jadi adakah kita patut buat bodo dan buat2 tak tau jer apa yg dia org nak buat dan biarkan sahaja nama islam dicemar???

niceboat~~~

mmg betul ada diantara pereka tuh bukan org bukan islam...

tapi mustahil org yg menaungnya tuh tak tau apa2 apa yg di naunginya tuh...

mesti dia org ada melawat tgk dan ambik tau perkembangan apa yg di naunginya...

dia penaungnya jadik sebagai penaung dia mesti ada kuasa utk membetulkan apa yg terpesong dari tema pertunjukkan tuh...

malah dah terang2 tulis kat situ yg council2 tuh bertindak sebagai penasihat terhadap event tuh...

jadik adakah pereka2 jahil tuh jugak yg 1000% bersalah kerana buat design mcm tuh...

dan ini bukan ditujukan kepada dia jer tapi semua council yg terlibat...

kalau tgk dari gambo tuh rasa sebahagian besar darinya adalah org yg mengaku dia adalah islam...

lain la kalau dia adalah tetamu yg dijemput hadir...

mmg dtg tengok time dia org buat persembahan jer...

patut dia org tukar jer nama pertunjukkan tuh jadik "arab festival fesyen"...

ps: pegang anjing bukannya haram cuma kene lah samak lepas pegang tuh (jadi bukan sebab dia ada brain dammage kalau ada org islam yg pegang anjing)malah anjing boleh digunakan lagi utk berburu... tapi kalau org islam makan anjing tuh mmg ler haram walaupon time tuh terdapat banyak makanan halal yg lain... tuh mmg brain damage yg serius...
[/quote]

Dia jadi masalah bila penaung sendiri pun tak mengamalkan sunnah dan hukum syarak.

Ramai kalangan penaung yang tak pakai tudung tapi berani nak anjurkan Islamic Fashion Show?

baiklah, jika kita nak katakan ini kesilapan terlepas pandang penganjur...kita lihat jika ada musim keduanya...

jika berulang, memang begitu mungkin pemikirannya. atau jika kita mahu rujuk sejarah sebagai pengalaman, terpulang kepada kaedah pemikiran masing2.

ada yang menjadikan kesalahan silam sebagai hujah untuk mengatakan "kesengajaan" dalam kesilapan kali ini. namun boleh jadi telah bertaubat! namun kesalahan kali ini jika berulang? maka nantikan di kemudian hari untuk memastikannya.

berhubung solat berseluar pendek, tak pakai kopiah, pakai cap, sentuh anjing, benda tu di bawah perbezaan mazhab, dan mazhab rasmi di malaysia, mazhab syafie tak seperti itu, jangan pulak meniru..

sepatutnya mereka meraikan mazhab di malaysia, ikut seperti budaya kita, namun jika mereka nak kekal dengan cara mereka apa hak kita nak katakan mereka salah? atau jika kita kata mereka salah jelas benar kita jahil.

arak....susah aku nak jelaskan di sini tapi mungkin mereka jahil. mungkin mereka menganggap arak di malaysia sepertimana minuman yang halal di negara mereka. seperti di negara kita ada tapai, makan banyak pun mabuk juga. gonyeh sireh katanya kalau banyak boleh mabuk juga. adakah tapai haram? jikapun di negara mereka haram tapi jika kita makan tapai di negara mereka kita tetap kita menganggap tapai halal bukan? begitulah lebih kurangnya. panjang nak dihuraikan.

ada seseorang sebut sebelum ini, sentuh anjing tak haram. sebenarnya tak haram bagi mereka manakala bagi kita masih haram jika menyentuh tanpa sebab. kerana bagi kita anjing najis berat manakala satu mazhab dari yang empat mengatakan tidak. menyentuh najis tanpa sebab berdosa kerana melakukan yang sia-sia dan menyusahkan pula (kena sucikan diri dari najis). melainkan untuk tujuan pelajaran veterinar, untuk membancuh baja kompos contohnya, untuk istinjak selepas qadha hajat, bergelumang dengan najis ayam kerana membersihkan reban di belakang rumah, kerana sebab yang dibenarkan, boleh tetapi mesti segera mencuci selepas selesai urusan tersebut.

::POST EDITED::

Aku rasa post aku banyak main dengan api. Takut makan diri pula kelak. So aku padamjer la.

Haraf maaf dan wassalam. Edited by Phoenixwunin

lepas aku tulis yg tadi, aku ke kelas, dan semasa di kelas aku terpikirkan sesuatu tentang bangsa arab.

ya, alQuran turun dalam bahasa arab dan penerimanya yang mula adalah orang arab.

namun kita bukan berdalilkan ARAB tetapi berdalilkan ISLAM, syarak yang dibawa oleh nabi SAW daripada Allah SWT.

arab buat silap, dia pun manusia macam kita, boleh dihasut iblis dan syaitan. apa yang salah pada dia kenapa kita nak ikut?

arab pun ada yang tak faham maksud al-Quran kerana tak mendalami ilmu bahasa. baca dan terjemah maknanya supaya difahami secara mendatar tu boleh lah tetapi maksud kehendak alQuran tu tak dapat.

bahasa arab bahasa yang kompleks tapi menarik dan indah. semalam mufti mesir sebutkan kepada kami para hadirin bahawasanya bahasa arab adalah bahasa yang mensihirkan seluruh makhluk. bahasa arab adalah sihir yang disukai dan dicari-cari. sihir yang paling indah dan paling bermanfaat adalah bahasa arab.

sapa yang solat baca surah fatihah berbahasa selain arab? sapa yang takbiratul ihram solat dia berbahasa selain arab? siapa yang azan dalam bahasa selain arab? bahasa arab mengkhayalkan seluruh ummat,

tapi itu bahasa arab....bukan syarak. bahasa arab hanya mentafsirkan kehendak syarak kepada bentuk tulisan dan bacaan.

dan orang arab yang mula-mula menerima Islam sebagai contoh sahaja kepada pameran ISLAM dalam kehidupan. mereka bukan syariat Islam.

apatah lagi orang arab yang menyeleweng zaman sekarang, bukan contoh tauladan, syariat jauhlah sangat.

namun nisbah mereka sebagai kaum arab adalah satu kelebihan, kerana ada kelebihan tertentu sebagai kaum arab yang disebutkan nabi SAW dalam beberapa hadis. janganlah mencerca kaum arab hanya kerana segelintir yang menyeleweng.

sedih tgk

macam korang cakapkan

ISLAMIC FASHION, so kene la ikut garis panduan ISLAM

bukan name jer ISLAM tapi pemikiran ikut hawa nafsu......

takde ke diorang heboh pasal nie??
NGO islam takde ke bangkit pasal hal ni???

[quote name='khairul anwar' date='24 October 2010 - 02:19 PM' timestamp='1287901147' post='1051145']
sedih tgk

macam korang cakapkan

ISLAMIC FASHION, so kene la ikut garis panduan ISLAM

bukan name jer ISLAM tapi pemikiran ikut hawa nafsu......

takde ke diorang heboh pasal nie??
NGO islam takde ke bangkit pasal hal ni???
[/quote]

Salam, ada bro siap buat perhimpunan lepas solat Jumaat lagi dekat masjid-masjid negeri Jumaat baru-baru ini. Ustaz Zaharuddin & Ustaz Asri pun dah keluarkan kenyataan.

Cuma media-media perdana je sorokkan isu ni.

[quote name='BasicCX' date='24 October 2010 - 02:32 PM' timestamp='1287901944' post='1051151']
Salam, ada bro siap buat perhimpunan lepas solat Jumaat lagi dekat masjid-masjid negeri Jumaat baru-baru ini. Ustaz Zaharuddin & Ustaz Asri pun dah keluarkan kenyataan.

Cuma media-media perdana je sorokkan isu ni.
[/quote]

oyeker? ade la diorang wat bantahan?
tak de la info pasal nie

thanks for da info

rasanya isu ni tak penah kot keluar di media arus perdana seperti tv, radio or surat khabar..macam nak sorokkan je isu ni..tapi pantang kalo isu ni berkaitan dengan pihak PR..baru khabar angin pun dah heboh dalam berita kat tv, radio dan surat khabar especially Utusan Malaysia..

well, realiti ni semua orang dah tau..tapi aku xnak amik port sangat pasal benda ni..just curious la..mane pergi mufti2..ulama2 muda..mane kenyataan rasmi mereka berkaitan isu ini?kalau tidak mahu menyalahkan Ds Rosmah pun, at least isu perkataan ISLAMIC fashion festival pada fesyen org 'telanjang' ni disuarakan pandangan mereka secara rasmi...

seorang ulamak muda UMNO, Fathul Bari (kalo tak silap) menyelar pembangkang kerana tidak menyoal terlebih dahulu penganjur sebelum mendakwa rosmah..tidak menyelidiki dulu..tapi ini adalah satu kenyataan yang mengelirukan..sepatutnya..pihak penganjur bertanya atau menyoal ahli agama dan ulamak sebelum melaksanakan IFF ni..bertanya tentang fesyen2 yang direka ini memenuhi tuntutan syarak atau tidak..bukannya menyuruh ahli agama dan ulamak menyoal penganjur tentang apa yang mereka buat..

nak bawak nama ISLAM, kena la tanya org2 yang alim mengenainya..ISLAM satu nama yang besar dan berat utk dipikul..andai tersilap percaturan atau langkah, ISLAM yang dipikul itu akan 'jatuh dan berkecai'.. Edited by NeoLogy

kedah aurat simpel aje..

1- mesti tutup kawasan yang wajib tutup
2- tutup pulak dengan sesuatu yang cukup tebalnya, tak menampakkan warna kulit
3- tutup tu jugak dengan sesuatu yang longgar tak nampak bentuk tubuh

buat lah fesyen camne pun, patuhi kaedah 3 nih...

:salam:

Cam biasa, penyokong tegar Rosmah berdiri teguh dibelakang beliau.

:4:

'ANJING politik'?

Oppss...terlebih sudah.

Kthxbai.

[url="http://ruangbicarapriamalaya.blogspot.com/2010/10/isu-ffi-kalau-ada-yang-kata-rosmah-tak.html"]Isu IFF: "Kalau ada yang kata Rosmah tak bersalah, mereka adalah ANJING politik!" - Blogger Umno [/url] Edited by Jedi

[quote name='Hijikata Toushiro' date='28 October 2010 - 10:49 PM' timestamp='1288277354' post='1051689']
kepada ******* tahniah kerana klik (-) dikomen aku...serius nih...
[/quote]
rilek lah bro...diorang x setuju pandangan ko cuma xde sebab untuk tak setuju (bak kata sesetengah pihak itu stupid-akhlak tak elok betul suka mencerca orang).

atau ada sebab cumanya mereka tak tahu nak elaborate that point...

mintaklah hujah elok2...taknak bagi hujah ko pintas hujah dia...settle...

bukan kita nak nilaikan hujah kita betul atau salah, kuat atau lemah...tapi pembaca lain yang akan nilaikan.

lagi satu, ko moderator, rasanya ko dan mod lain boleh nampak siapa yang klik (+) atau (-) dekat post sesiapa pun...even untuk post sendiri aku rasa tak sepatutnya ko dan mod lain tengok "siapa" yang klik (-) tapi kalau ada merah mintaklah huraian kenapa buat begitu. Edited by Panglima Khalid

[quote name='Panglima Khalid' date='30 October 2010 - 04:48 PM' timestamp='1288428533' post='1051836']
rilek lah bro...diorang x setuju pandangan ko cuma xde sebab untuk tak setuju (bak kata sesetengah pihak itu stupid-akhlak tak elok betul suka mencerca orang).

atau ada sebab cumanya mereka tak tahu nak elaborate that point...

mintaklah hujah elok2...taknak bagi hujah ko pintas hujah dia...settle...

bukan kita nak nilaikan hujah kita betul atau salah, kuat atau lemah...tapi pembaca lain yang akan nilaikan.

lagi satu, ko moderator, rasanya ko dan mod lain boleh nampak siapa yang klik (+) atau (-) dekat post sesiapa pun...even untuk post sendiri aku rasa tak sepatutnya ko dan mod lain tengok "siapa" yang klik (-) tapi kalau ada merah mintaklah huraian kenapa buat begitu.
[/quote]

setuju..bile kite bagi pandangan/hujah dengan harapan org lain terbuka menerima pandangan /hujah kite..kite jugak mestila terbuka untuk menerima penilaian orang terhadap hujah/pandangan kite..tambah-tambah ko sebagai mod..bukan dengan nada sinis 'memuji' orang yang menilai buruk hujah/pandangan ko..

[quote name='Hijikata Toushiro' date='30 October 2010 - 08:06 PM' timestamp='1288440392' post='1051842']
btw kalau terasa aku minta maaflah aku tujukan kat [b][color="#000080"]semua org[/color][/b] pasal klik merah atau hijau.
[quote name='Hijikata Toushiro' date='28 October 2010 - 10:49 PM']
kepada ******* tahniah kerana klik (-) dikomen aku...serius nih...
[/quote]
[/quote]
ini bukan semua orang..ni orang yg gune nama/nick ******* .."[b]Panglima Khalid[/b]" tak mungkin.."[b]Jedi[/b]" pun xmungkin.."[b]Khairul Anwar[/b]" pun xmungkin gak.."[b]Neology[/b]" pun lagi la tak mungkin..sebab aku memang xpenah klik pada komen sape2 pun..

[b]kepada semua yg tak sependapat dengan point aku[/b]..sila beri point anda.."hujah lawan hujah"..jangan hanya menafikan dengan berkata tiada fakta dan sebagainya..jika tidak benar fakta yang diberi..berikan fakta sebenar..jangan hanya menuduh bahawa itu tidak benar,tipu dan sebagainya..mungkin sumber fakta yang diterima aku tidak tepat tanpa aku sedari..jadi berikan fakta sebenar bersama pengesahan(jika perlu)..baru seronok berbincang..bile dah masuk emosi dalam hujah..perbincangan jadi panas dan mula mencerca satu sama lain..tu yang tak best..

okeh la..ko btol..aku salah..abis citer..kang melalut lak dari topik perbincangan..walhal aku sokong kenyataan panglima khalid je..dgn sedikit pndangan je..jgn amik ati ok..maaf kn aku kalo kata2 aku telah mengguris hati ko..semua org nk defend diri tentang ape yg diorg paham..mcm panglima khalid ckp, bukan kita yg menilai kuat,lemah,betul,salah pandangan kita..tapi pembaca lain yg menilai..

[quote name='NeoLogy' date='30 October 2010 - 10:52 PM' timestamp='1288450342' post='1051854']
okeh la..ko btol..aku salah..abis citer..kang melalut lak dari topik perbincangan..walhal aku sokong kenyataan panglima khalid je..dgn sedikit pndangan je..jgn amik ati ok..maaf kn aku kalo kata2 aku telah mengguris hati ko..semua org nk defend diri tentang ape yg diorg paham..mcm panglima khalid ckp, bukan kita yg menilai kuat,lemah,betul,salah pandangan kita..tapi pembaca lain yg menilai..
[/quote]
hah mcm nilah,oklah aku pun bukannya suka nak bertikam lidah,dengan ini aku padam komen2 aku agar orang lain tak baca,lepas ni harap jangan terlalu emosi dan terlalu negatif apabila mengarang suatu topik,buat kajian dan selidik dahulu sejurus mendapat info agar tidak tersilap.

[quote name='NeoLogy' date='21 November 2010 - 04:21 PM' timestamp='1290327716' post='1054016']
lagi fesyen ala-ala IFF menular di Malaysia

[spoiler]
[img]http://4.bp.blogspot.com/_6us0acYAvHU/TOT9yADou-I/AAAAAAAABWc/zI19ElhEhFc/s320/tuudng+%252B+skrit.jpg[/img]
[/spoiler]
[/quote]
ini bodoh namanya...aku kalau jumpe gini aku lalu sebelah dan cuba mangalunkan azan sekuat yang mungkin...
fesyen ni sebelum IFF pun dah ade...mak bapak mane? tak jaga anak ke?

tiada kesedaran dalam beragama..orang pakai tudung..dia pun nak pakai..tapi dia tak tau pakai tudung tu untuk apa..takde kesedaran bahawa tudung tu untuk tutup aurat..tapi dok dedah aurat lagi..