Jump to content
NeoLogy

Iklan Raya Aidilfitri Macam Krismas?

Recommended Posts

[quote name='TOYSЯUS' date='06 September 2010 - 02:06 PM' timestamp='1283753197' post='1047320']
p/s: Teringat plak aku kat iklan kopi Super Power.
Pun satu, mintak tolong kat Jin untuk mendapatkan kopi power.
Syirik.
Dah iklan mintak tolong kat jin sbb tu anak2 muda skarang ni perangai macam jin, beranak pastu buang.
Tapi iklan ni tak ramai yg perasan. nape ek?
[/quote]

:18: iye tak iye jugak.....ko ckp nih baru aku perasan.mebi penonton terhibur ngn iklan tuh kot..sbb die kan cm lawak2 sket..siap ngn ayat 'SAYA NAK POWERRRRR!!!' tuh...sbb tuh xperasan...
agaknye la..

[quote name='TOYSЯUS' date='06 September 2010 - 02:06 PM' timestamp='1283753197' post='1047320']
LOL?

Kalau nak buat iklan "zaman millenium" tak payah nak bunga2 lotus, beca2 ajaib merapu bagai.
Nak gambarkan zaman millenium senang je, letak objek laptop, letak e-kad raya, pastu gayakan dengan anak2 Melayu tu sedang guna laptop tu utk bertukar2
e-kad raya. Logik pun logik, berpijak la di bumi nyata.
Bukan angan-angan beca terbang sampai ke bulan mcm angan2 org Kristian tentang Santa Claus.
Non-Muslim penerbit? Patut lah tulis jawi pun terbalik.
Tak mungkin iklan ni tak disengajakan. RM200,000 utk buat iklan secara tak sengaja? Apa kes?
Senang2 mintak maaf. Ingat org senang nak maafkan ker pasal soal akidah ni?
Selagi kita senang2 maafkan orang macam ni, selagi tu mereka akan senang2 mintak maaf lepas sengaja buat salah lagi nanti.

p/s: Teringat plak aku kat iklan kopi Super Power.
Pun satu, mintak tolong kat Jin untuk mendapatkan kopi power.
Syirik.
Dah iklan mintak tolong kat jin sbb tu anak2 muda skarang ni perangai macam jin, beranak pastu buang.
Tapi iklan ni tak ramai yg perasan. nape ek?
[/quote]
tv rosak sebelum aku sampai tanah melayu awal ogos lepas lagi, so, banyak info dapat dari FB terlebih dahulu. dan iklan kopi power tu tak nampak lagi lah pulak.

kos buat iklan sampai 200k tu sebab props, pelakon, dan edit komputer berteknologi tinggi. standard lah kot. katanya iklan petronas pun makan kos hampir sejuta. tu baru buat iklan, belum lagi harga pengiklanan di tv yang harganya ikut waktu.

but, dia orang kafir, imaginasi dia memang terbang melangit lah, kita tak boleh nak salahkan dia atas imaginasi dia, tapi sepatutnya dia sebagai seorang yang akan persembahkan idea dia kepada masyarakat umum, perlulah mengetahui juga "apa" yang nak dibuatnya, skopnya, adat dan budayanya.

[quote name='sayw' date='06 September 2010 - 11:46 AM' timestamp='1283744808' post='1047300']
makn politik minum politik even reply pun politik ke? bodoh

ikhlas dari saya
[/quote]
terima kasih perhatian IKHLAS saudara. memang semua reply aku politik ye? memang patutlah aku padam semua reply aku dalam putera nih sebab politik semuanya.

sampaikan tak nampak isu yang aku bawak, sikap double standard yang diamalkan dalam negara? dalam banyak isu?

sehinggakan dalam isu kritikal bab akidah dan bab mengharamkan yang halal dan halalkan yang haram.

aku point pada sesuatu parti? atau isunya pada ayat provokasi yang di"strike"kan?

dia "tak nampak" dengan terang dan jelas lagi posting hang tu,

akan datang paham la kot

Topik perbincangan ini ditutup kerana didapati terkeluar dari skop forum atau tidak menepati kesesuaian forum. Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...