Jump to content
K.A.

Polis Tembak Mati Budak

Recommended Posts

Indonesia tu saja je cari musuh luar guna nasionalisme, dia satukan rakyat dengan cari musuh luar negara. Kalau tak memang haru la tiap2 hari jadi rusuhan yang kita selalu tengok video tu... huhu

ganti periuk baru kira kena buat balik perlembagaan la .. :lol: .Lepas tu bila satu kaum ni dah tertinggal sangat ke belakang pasal dah takde keistimewaan itu ini , pergh memang lagi best la negara kita jadi. Takpa, kita harap jela satu kaum ni tetiba jadi maju dan pandai selepas keistimewaan2 tu dah takda.

[quote name='hampeh' date='04 May 2010 - 03:05 PM' timestamp='1272956726' post='1028880']
ganti periuk baru kira kena buat balik perlembagaan la .. :lol: .Lepas tu bila satu kaum ni dah tertinggal sangat ke belakang pasal dah takde keistimewaan itu ini , pergh memang lagi best la negara kita jadi. Takpa, kita harap jela satu kaum ni tetiba jadi maju dan pandai selepas keistimewaan2 tu dah takda.
[/quote]

Satu kaum tu plak... mmg terkenal cukup susah nak pandai kalau x de keistimewaan.. mmg haru biru pastuh.

15 tahun kemudian perdana menteri kita start dengan nama Lim xxx xxx.

Sekali time tu la dia nak buat apa yg Indonesia penah buat... semua rakyat mesti tukar nama kepada nama Lim dihadapan. Mmg parah... :lol:

*Boleh tahan jauh lari topik kalian semua.. mmg mengkagumkan.. haha..

topik tak lari jika anda membaca dari muka surat awal dan bukan dari mukasurat akhir lalu memberi konklusi.

pening2,
macam2 cite kuar kat paper

yang tu macam backup polis
yang nie cite dari pihak budak tu

same macam kes beng hock je -_-

[quote name='loy_azloy' date='04 May 2010 - 03:29 PM' timestamp='1272958188' post='1028887']
topik tak lari jika anda membaca dari muka surat awal dan bukan dari mukasurat akhir lalu memberi konklusi.
[/quote]

Oh.. begitukah tuan hamba.. patik mamai agaknya.. LOL.. :lol:

[quote name='Dominant Star' date='04 May 2010 - 04:14 PM' timestamp='1272960865' post='1028900']
Oh.. begitukah tuan hamba.. patik mamai agaknya.. LOL.. :lol:
[/quote]
mamai tidak mengapa,maimon hamba tak kenal... :lol:

assalamualaikum,

[media]http://www.youtube.com/watch?v=xlXXcYt0ZOc&feature=player_embedded[/media]

bukti baju dia berdarah mana...

kata rebah atas riba dia...

lagi 1 elok jer budak tuh... tak lebam2 pon~~ kata kene belasah teruk...

calar sikit jer kat siku... biasa kalau kene belasah musti lebam2 punya badan dia ngan muka...

siap kene terajang kat kepala tuh... sungguh meragukan... laporan doktor mana yg mengesahkan kecederaan dia kene belasah...

btw... tgk!!! takde lesen dia dah bergesel ngan keta org di jalan yg agak lengang...

kalau time tuh dia terlanggar org mcm mana...

sepatutnya witness tak boleh release statement camtu. tapi polis buat bodo je skang. al-maklum la dier 'budak'.

ko siap la ko dalam court nanti. prosecutor ngan hakim push ko gile2, kang nangis ko dalam tu nak cerita bende betul. :angry:

macamana plak dengan kenyataan polis yang mendakwa remaja tersebut adalah suspek geng samun.
polis mensyakinya sebagai penyamun. dakwaan senjata berupa parang di dalam kereta terbabit seperti yang didakwa polis dan media, nie apa ke hal?

Baru syak dah boleh tembak. oh ngerinya. Edited by OngBok

[quote name='OngBok' date='05 May 2010 - 06:09 AM' timestamp='1273010976' post='1028982']
macamana plak dengan kenyataan polis yang mendakwa remaja tersebut adalah suspek geng samun.
polis mensyakinya sebagai penyamun. dakwaan senjata berupa parang di dalam kereta terbabit seperti yang didakwa polis dan media, nie apa ke hal?

Baru syak dah boleh tembak. oh ngerinya.
[/quote]
tolonglah jangan buat statement mcm saksi tu ongbok huhu...
pembetulan : [b]polis syak[/b]. [b]Tambahan pula budak ni tak nak berhenti[/b], apelagi mcm ada yang tak kena la. Siaplah dalam court,dia ingat laporan polis tu kalau dia tipu boleh lepas?kalau dah duduk dalam court tu peh memang aku rasa teruk budak tu kena nanti...

P.S kenapa tak keluar ape2 kat post user no1 tu?pc aku ke?

korang ingat budak tu reka2 cerita ker?
korang ingat statement polis dan laporan akhbar tu betul & tepat ker.

nie kes nyawa nie.

hai tu baru petikan statement, aku tak kutuk pun

[quote name='Nezict' date='05 May 2010 - 02:37 AM' timestamp='1272998272' post='1028975']
sepatutnya witness tak boleh release statement camtu. tapi polis buat bodo je skang. al-maklum la dier 'budak'.

ko siap la ko dalam court nanti. prosecutor ngan hakim push ko gile2, kang nangis ko dalam tu nak cerita bende betul. :angry:
[/quote]

Kenapa hati aku rasa mcm nak salahkan ibubapa budak tu ye... patutnya ibubapa dia jgn la bagi anak bawak kereta...
Tapi sian plak kat mak bapak dia.. dah anak meninggal.. kena bombard plak pasal isu ni.. kasihan..

*Alamak.. aku nak click reply.. terclick menatang alah negative 1 tuh.. ada effek x kat kehidupan ko?? Sorry boss..

pakcik plak tak salahkan ibubapak budak tu, sebab bukan dia yang sengaja beri kereta kat budak tu. budak zaman sekarang dah pandai dan berani buat, pakcik zaman kanak2 dulu pun macam tu, dah pernah kena tembak ke udara. pakcik tak salahkan ibubapak pakcik.

kenapa orang lain buat salah, orang lain plak yang disalahkan?
fahaman menyalahkan orang lain menyebabkan remaja semakin berani
melakukan maksiat dan jenayah secara terang2an tanpa segan silu
kenapa tak salahkan pihak sekolah yang secara langsung dan formal
mengajar dan mendidik remaja menjadi pandai dan baik tetapi gagal.
pelik2.

ko tekan - tu kat sapa?.
kalau ko tekan aku punyer 100 kali pun tak der hal.
kehidupan aku seperti biasa jugak.
ha..ha..ha :lol: Edited by OngBok

[quote name='OngBok' date='05 May 2010 - 08:59 AM' timestamp='1273021184' post='1028991']
korang ingat budak tu reka2 cerita ker?
korang ingat statement polis dan laporan akhbar tu betul & tepat ker.

nie kes nyawa nie.

hai tu baru petikan statement, aku tak kutuk pun
[/quote]
tak tuduh dia reka cerita tapi kita ada akal,so memang tak logik kalau kita gunakan akal untuk berfikir.Segala apa yang dia laporkan tak sama dengan apa yang terjadi pada saksi tu,dia kata kena pukul beramai2 tapi luka cuma di tangan,itu salah satu contoh aku bagi.
aku tak kata ko kutuk,tapi aku cuma cakap statement ko kata polis baru syak dah tembak tu memang tak tepat,kalau polis syak terus tembak,aku rasa ramai penjenayah dan bukan penjenayah dah mati kena tembak disebabkan 'polisi polis syak terus tembak.'

yang aku duk fikir sekarang, macamana budak tu boleh terlepas
dalam situasi macam tu. apa yang polis buat setelah kereta tu
berhenti. rasa tak logik dek akal kalau polis tak dapat tangkap
budak tu. macam ada suatu tak kena jer.

[quote name='OngBok' date='05 May 2010 - 09:07 AM' timestamp='1273021624' post='1028995']
pakcik plak tak salahkan ibubapak budak tu, sebab bukan dia yang sengaja beri kereta kat budak tu. budak zaman sekarang dah pandai dan berani buat, pakcik zaman kanak2 dulu pun macam tu, dah pernah kena tembak ke udara. pakcik tak salahkan ibubapak pakcik.

[/quote]
ongbok,aku tetap salahkan ibu bapa budak tu.
kalau dia tau anak dia dimana tentu tak jadi benda ni
kalau dia tau anak dia bawak kereta curi2 tentu boleh nasihat "jgn bwk keta ko takde lesen lagi"
kalau setiap yang berlaku tu ibu bapa boleh lepas,so ape guna mereka ade diberikan gelaran ibu dan bapa?
memang kalau dia keluar secara curi2 tu aku percaya ibu bapanya tak perasan,tapi kalau anak dia kuar rumah dlm pukul 11-12 malam takkan mak ayah dia tak bertanya,mana amin?dia kuar pegi mana?kuar dgn sape?naik ape?
sebab encik ongbok kata budak zaman sekarang dah pandai dan berani buatlah ibu bapa kena amik tau.bukan amik jenazah.

[quote name='OngBok' date='05 May 2010 - 09:18 AM' timestamp='1273022280' post='1028998']
berhenti. [b]rasa tak logik dek akal kalau polis tak dapat tangkap
budak tu. macam ada suatu tak kena jer.[/b]
[/quote]
betul tu ongbok,polis kalau dah tahan mana dia akan lepaskan?kecualilah dengan belas ikhsan kalau kita bawak moto takde lesen atau roadtax mati tul tak?

satu lagi dalam video tu, bila orang tanya kat mana lebam
macam ada keraguan plak disitu. tak jelas sangat kesan lebam
kat tangan budak tu. tak tau la kalau lebam dah hilang.

peguam boleh jawab nanti dalam court.

aku dah tgk video tu,cara budak tu cakap tu amat tidak menyakinkan!!! seriously mmg tak logik dalam tak sampai berapa minit geng2 bermotosikal boleh kejar padahal yang dilanggar tu kereta,kedua moto yang langgar belakang kereta arwah?pastu dah langgar, motor lain tak jadi kejar?adoi ape ni?
cara budak tu ceritakan keadaan yang berlaku seolah2 cuba menghafal skrip.
aku rasa korang tgk pun mcm tak yakin.takde muka trauma,takde muka mata bengkak nangis kawan mati,mcm takde ape2 berlaku

[quote name='ArchNide' date='01 May 2010 - 11:56 PM' timestamp='1272729369' post='1028535']
dapat larikan diri daripada polis yang ramai dalam keadaan cedera tangan, kaki dan kepala.. hebat liat budak ni!
[/quote]

[quote name='OngBok' date='05 May 2010 - 09:18 AM' timestamp='1273022280' post='1028998']
berhenti. rasa tak logik dek akal kalau polis tak dapat tangkap
budak tu. macam ada suatu tak kena jer.
[/quote]
hehe..
dulu lagi aku pikir ngan report polis yang budak tu buat. macam karangan imaginasi je. aku rasa pasni kuar la pulak undang-undang spas Isya' budak-budak skolah/bawah umor takleh berkeliaran luar rumah sampai la Subuh kecuali bersama penjaga/ibubapa. leh kawal rempitan² bawah umor. Sure bebudak 'darah muda' ramai membrontak :D

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

zaman aku dulu keluar mlm balik pukul 12 pagi je kena rotan,budak2 sekarang ramai dah banyak lemak.InsysAllah kalau aku ade rezeki,aku akan didik anak aku mcm ayah aku didik aku.
hai mak ayah sekarag tak pentingkan keluarga,mereka pentingkan MLM...

BUDAK 15 THN BWK KETE,MANE MAK BAPAK?

TIME NIE SUME JADI HERO TU LA BYK SGT POLITIK,SUME NAK BACK UP BAJET JADI HERO RAKYAT

BIAR LA SIASTAN TELUS

POLIS JUGA MANUSIA,ADE FAMILY,ADE ANAK BINI

SO X PYH LA NAK SALAHKAN 100% POLIS

[quote name='loy_azloy' date='05 May 2010 - 10:48 AM' timestamp='1273027685' post='1029014']
zaman aku dulu keluar mlm balik pukul 12 pagi je kena rotan,budak2 sekarang ramai dah banyak lemak.InsysAllah kalau aku ade rezeki,aku akan didik anak aku mcm ayah aku didik aku.
hai mak ayah sekarag tak pentingkan keluarga,mereka pentingkan MLM...
[/quote]
mak bapak skang pon berlemak, nak rotan anak camna nak kejar anak pon sempot.. :D
12 ok lagi la loy, bapak aku nya rule kalau takde dalam jemaah maghrib memang sab sab sab..

bapak aku:kau, baca iqamah..
aku: iqamah panjang ke iqamah pendek pak?
kelepapp..!
aku: adeii!
solat maghrib tersedu-sedu..TT