Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

"Ancaman yahudi dan freemanson melalui hiburan"

Recommended Posts

fuh! berjaya jgk aku catch-up 7 PAGES ni! hahah....

smua link korang bg, smua aku baca....

Pope Roman Peter II = Dajjal..

Bknkah Dajjal memiliki ciri2 yang tidak sempurna (mata satu myb?) dan berbdn bsr?

sekadar persoalan... ::icon_biggrin::

TOYSЯUS wrote:Uiks.
Takleh macam tu..
Fesbuk tak bersalah..
Fesbuk cuma evolusi teknologi dari Burung Merpati -> Telegram -> Surat menyurat -> SMS -> e-Mail -> YM -> Friendster -> Myspace -> Twitter -> Facebook etc-etc.
Yang bersalah orang yang menggunakan teknologi tu, tak pandai bahagi masa, penyalahgunaan ruang bersuara etc etc.. Huhu.
Sama macam ubat.. Amik sikit2 jadi sihat, amik byk2 jadi dadah, ketagih.
Rasanya lah.
Tak semua yang datangnya dari barat adalah satu ancaman akidah.
Erm, kalau kita tolak semua, sampai sekarang la kita gunakan Burung Merpati untuk hal surat menyurat. :-(
JM2C.

kita kena ikut perkembangan teknologi tp pernah pikif natijah dia??
aku pernah tgk oprah kat tv...
ada satu kes ni di mana ada kanak2 dirogol dan dirakam aksinya akibat perkenalan fesbuk...
budak tu skrg tgh wat tour sau US utk create awareness...
kes kat malaysia plak kita ble nampak yg org kita taksub dgn fesbuk..
aku pernah satu opis ngn satu pompuan yg gila fesbuk...
boleh dikatakan setiap saat dia akan mengadap pc...
bg aku tu mmg dah kronik...
satu lg kesan buruk fesbuk adaalah kita akan jadi lebih terbuka meaning kita tiada lagi boundaries...
ramai budak melayu upload pics seksi dan seksa kat fesbuk, myspace, frenster dan sebagainya..
nampak tak ke mana benda2 ni bawak kita??
tq.

Yang tu memang tak bagus, tapi bukan fesbuk yang tak bagus, cara mereka menggunaan fesbuk yang tak bagus.
Guna MMS pun boleh hantar pics seksi, kat forum pun bleh, awek ngan balak bergayut kat telefon 24 jam menghabiskan duit, atau sms berjela2 mengabiskan kredit, malah ada yang bersms lucah-lucah (aku pernah terbaca member aku punya sms). So kat mana2 pun bleh terjadi penyalahgunaan.
Tapi takde pulak orang kata berMMS tu tak bagus, berSMS tu tak bagus, bercakap dlm telefon tu tak bagus.

So semuanya berbalik kepada cara kita menggunakan sesuatu.
Dalam kes fesbuk ni, bagi I, orang lah yang menjadikan fesbuk tak bagus, bukan fesbuk yang menjadikan orang tak bagus.
Sebab ada juga orang yang guna fesbuk untuk menyebarkan maklumat penting, berdiskus tentang pelajaran, melaporkan jenayah setempat etc etc.

Anyway, maybe I dah terlajak jauh dari agenda utama kita dengan kes fesbuk ni. Huhuhu. Sorri pembaca2.
Last but not least, terpulang pada pendapat masing2. Pada I, ia bukan satu ancaman dari pihak Yahudi / Freemasons.. :-)

kita skrg dah serasi dgn benda2 mcm ni sampai kita sendiri tak dapat nak akui yang benda ni melalaikan kita..
aku bukan apa, kalau kita kaji balik sejarah zaman uthmaniah, mcm ni la ancaman yang diorg gunakan..hiburan..
mcm ni jugak la kejatuhan andalusia...kemunculan kamal attartuk dan mcm2 lagi....
mereka tidak lagi berperang menggunakan kekerasan sebaliknya menggunakan media yang boleh memesongkan kita...
perasan tak kenapa mereka serang palestine, iraq dan afghan??
sbb mereka cukup susah untuk dipengaruhi oleh hiburan barat..dan negara mereka juga tidak membenarkan hiburan dari barat...
disebabkan inilah org kafir barat menggunakan kekerasan untuk menakluk mereka kerana operasi secara hiburan mereka gagal untuk melunturkan mereka...
bayangkanlah kalau satu hari kerajaan kita haramkan fesbuk, forum dan gaming...
rasa2 la kan, sapa yg paling hebat bantah??pikirkan la...ermm

betul jgk kata tech_frix tu ye.. Depa anta setan prebet je kat kita dah abis lebur. kat palestine tu anta setan general lagi tu.. siap bom sana sini. pun depa tak menang-menang lagi smpi skrg..

satu lagi korang semua kene ingat baik buruk tu semua datang dari allah.allah bagi kita pilihan apa yang kite suke.allah tuhan yang satu itulah sangat penyayang kepada hamba2nya.

25% vs 75%

poll result

hahaa...

lame da benda nie di bicara kan baru sekarang dr m nak bagi tau ke?

tunfaris88 wrote:
abixpert wrote:aku tak leh masuk web http://holywar-efairy.blogspot.com/

salam..ak pn dah xboleh masuk blog ni..xkan da kne ban?

aku rasa, myb dia tutup sementara kot, sbb skrg ni dorang tgh tracking sape yg rancak menyebarkan kebenaran2 ni...

tu juz pandangan aku je la..tapi kalo korang perasan, blog ni tutup since berita pasal AJL kat surat khabar....

korang perasan x? ::icon_eek::

nak download semua entry ek? research gak tadi..tapi tak jumpa. Look like owner blog saja yg boleh download and backup semua enty dia.

ada few kawan kita kat sini isukan tentang facebook - baik or buruk. Pandangan aku.. kita kena tengok pada diri sendiri. Kalo facebook membawa banyak keburukkan.. elok la di elakkan. Ada ramai kawan aku yg jadi hamba pada aplikasi facebook.. hari hari berkebun dalam facebook sampai tak keluar rumah. Yang gila game dota lagi dasyat..pernah aku jumpa sampai sanggup apply cuti semester sebab nak fully focus pada game. Macam tu juga dengan TV or media media yang lain. Aku sendiri pernah sangat lalai dengan TV.. duduk terpaku atas sofa 4 5 jam setiap malam macam robot takde bateri. terima saja semua sogokan dari media. Dengar azan dari depan rumah pon sayup2 saja (bunyi dari TV lagi kuat) , nak ke masjid pula.. cuma jumaat saja. Tu pun kadang2 miss. So dalam situasi aku, facebook and other media melalaikan (wajidb di elakkan). Aku slowly elakkan.. and mula rasa kesan yg positif.

Ini video di youtube yg aku rasa berbaloi untuk di tonton..

[quote name='MenCaRi' date='06 March 2010 - 09:32 PM' timestamp='1267882352' post='1020399']
ni penulisan kawan blogger aku
harap puteranian boleh bacanya
[url="http://erk888.blogspot.com/2010/02/kepada-pengkaji-pengkaji-illuminati-dan.html"]http://erk888.blogsp...minati-dan.html[/url]
[/quote]

masing2 nye pendapat

tapi bagi aku pendapat yang bagus untuk dirujuk adalah orang yang mahir dalam agama... macam zaharuddin (dia ade komen pasal nie)

kerana mereka lebih mengetahui sesuatu perkara mengikut pandangan syariat/islam

setakat ilmu dunia je ade pastu nak komen2, bagi pendapat, tak kemane pun.. sebab jawapan diorang tak jelas,,..

[quote name='khairul anwar' date='07 March 2010 - 01:07 PM' timestamp='1267938441' post='1020455']
masing2 nye pendapat

tapi bagi aku pendapat yang bagus untuk dirujuk adalah orang yang mahir dalam agama... macam zaharuddin (dia ade komen pasal nie)

kerana mereka lebih mengetahui sesuatu perkara mengikut pandangan syariat/islam

setakat ilmu dunia je ade pastu nak komen2, bagi pendapat, tak kemane pun.. sebab jawapan diorang tak jelas,,..
[/quote]

mamat kat blog tu ada tulis fasal benda-benda kat bawah ini,
someting yang menarik untuk di fikir :rolleyes:

[quote name=]
Kepada pengkaji-pengkaji illuminati dan freemanson, bacalah ini.
Manchester United tiada kaitan dengan freemanson pun ok. Ada sebarang bantahan?

Kepada para pengunjung ERK888, terima kasih kepada sudi melayan artikel-artikel aku yang sedikit panjang kebelakangan ini. Aku sedaya upaya cuba mengurangkan entry yang berunsur bola, tapi hujung minggu ni ada satu lagi liveblogging bola (mungkin dua?), so just wait for it ok.

Melihat kepada tajuk entri kali ini, mungkin ada yang menjangkakan aku akan menulis mengenai penemuan terbaru mengenai illuminati atau pun mengenai taktik baru gerakan freemanson.
Oh tidak. tidak sama sekali. Baca sampai habis ok.

Aku sungguh tidak faham kenapa ramai betul orang yang rajin mengkaji mengenai illuminati atau freemanson ni. Siap ada blog khas lagi, dan kalau kat fesbuk tu siap ada group lagi. Sememangnya tidak salah kaji mengenai gerakan ini, malah bagus kerana menyebarkan maklumat mengenai musuh Islam ini. Bagus, satu usaha yang amat mengagumkan dan harus dipuji.

Tetapi kalau dah semua benda nak dikaitkan dengan illuminati susah juga la. Sebuah anugerah muzik Januari lalu (korang mesti tahu punya la) dikatakan mempunyai banyak unsur-unsur illuminati di dalam persembahan mereka. Pentas, tali pemegang gitar, baju, semua benda dikatakan mempunyai unsur-unsur illuminati. Itu baru pasal anugerah muzik, belum campur lagi mengenai orang-orang ternama yang dikatakan terbabit dengan gerakan freemanson. Sedikit kelakarnya, fesbuk dan blog dikatakan taktik illuminati tetapi mereka-mereka ini ada juga fesbuk dan blog. Tak kisah la kalau tak tunjuk identiti sebenar pun.

Secara peribadi, aku merasakan lebih banyak lagi perkara yang lebih berguna dan berfaedah yang patut dikaji atau pun ditentang. Lebih baik aku membaca dan mengkaji mengenai masalah rasuah yang berleluasa ketika ini, atau pun menentang usaha untuk melaksanakan GST di negara ini. Tak tahu GST tu apa?Sila google sendiri ok. Zewt banyak menulis mengenai GST, baca pasal tu jangan malas-malas ok??

[u][b]Kepada para pengkaji illuminati dan freemanson,
terima kasih banyak-banyak di atas info yang telah korang berikan.
Tetapi, daripada terlampau mengkaji mengenai musuh Islam,
apa kata kita mengkaji isi-isi kitab Al-Quran dan juga hadis-hadis. [/b]
[/u]
Bukankah itu lebih baik dan mampu menguatkan akidah dan keimanan kita kepada Allah S.W.T. Bila iman dan akidah kita sudah kuat, setakat illuminati atau pun freemanson, kita mampu menewaskan mereka.
Ada sebarang bantahan keras mengenai artikel aku ini?Marilah kita berdebat di ruangan komen. erk888[/quote]