Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

"Ancaman yahudi dan freemanson melalui hiburan"

Recommended Posts

Miss U.A wrote:TS tuka le topik 'indo lupa diri ke??'...baru sedap sket nk ngutuk...
nih stakat ahmad dhani je...nk bantai band lain pun takot sepam lak nnt..hahhahaa
tak boleh sebab indonesia ni serumpun dgn kita,aku buka untuk mengingatkan bahawa ini adalah salah satu cara kaum yahudi untuk menyesatkan dan menghancurkan umat Islam...kenapa kat sana tak aman?sebab ramai dah sesat...disana melayu namun agama kristian...apa yang aku boleh kata mereka dah mula menjajah rakyat islam dinegara kita dengan hiburan,TV lain aku tak sentuh sebab hiburan ada namun tak terlalu banyak,namun TV3 terlalu banyak hiburan...sampaikan aku rasa TV3 adalah salah satu punca masalah ini...
oleh itu kepada kita semua tak perlulah mengagungkan Ahmad Dhani ini...

statement dia time buat konsert free haritu pun dah tunjuk betapa bongkaknya dia nih..

"Saya sudah kaya raya sekarang ini. Kalau bikin konsert percuma pun tidak mengapa,"

"Buat apa saya mahu malu? Sebagai sebuah kumpulan yang kaya raya dan juga berasal dari negara yang kaya raya, kami bangga kerana dapat mengadakan konsert yang percuma seperti ini. Kalau di Indonesia, ia perkara biasa bagi kami."

persoalannye, negara kaya-raya?? ::icon_lol::

kaya raya?apakah itu?jap aku search negara paling kaya kat google...tret...tret...tret... no answer hahaha....

kuang3....kaya raya...xbole blah ::icon_lol:: ::icon_lol:: ,konsert die free tuh sbnarnye utk mat indo yg xmampu nk byr tiket...lps nih,bwt konsert luar free,kluar dwit sndiri la ye dewa??ke still kne seponsor?? ::icon_lol:: ::icon_lol::

Kaya raya? Ker Kayap Rayap.
Ye la, negara sendiri Kayap, meRayap negara orang.
Kalau negara sendiri kaya raya, takde nyer PATI kat Malaysia yang kaya ni.
Sebab Malaysia kaya la ramai dari sana merayap kat sini.
Dah la Malaysia kaya dengan raya. Raya Puasa, Raya Haji, Raya Cina, Raya Deepavali, Bunga Raya, Lebuh Raya, Suraya.
Diorang?

p/s: harap tak kena merit post aku ni. haha.

huhu..aku mmg dari dulu lagi mmg x suka citer & lagu indo.
biarlah kata serumpun pun tapi perangai diorang mcm xder rumpun pun.
mintak maaf sesaper yg minat lagu/citer indo. aku boikot lama dah.

dgr statement diorang pun mcm org buduh.
kalau dah kaya tu diorang x cakapnyer mcm tuh. mungkin lebih educated skit sbb dah kaya, mestilah cara pun berbeza. hrmm..

\\aku x paham apsal ramai sgt org malaysia minat citer indo. mmg nyampah aku tgk ntahapa ada watak jin buncit la..pari2..adoiiilla..kalau rancangan seram melayu, kena tapis2.
aperhal ni?

Aku Tak Sengal wrote:statement dia time buat konsert free haritu pun dah tunjuk betapa bongkaknya dia nih..

"Saya sudah kaya raya sekarang ini. Kalau bikin konsert percuma pun tidak mengapa,"

"Buat apa saya mahu malu? Sebagai sebuah kumpulan yang kaya raya dan juga berasal dari negara yang kaya raya, kami bangga kerana dapat mengadakan konsert yang percuma seperti ini. Kalau di Indonesia, ia perkara biasa bagi kami."

persoalannye, negara kaya-raya?? ::icon_lol::

aku ade terbace statement nih dalam metro ahad kat corner aznil smlm..
prasan tol dirik tuh kaye sgt..
huh!
naek muak aku~

::icon_cool::

lol dari menghentam si ahmad dani ni , jadi hentam indonesia pulak . GANYANG indon!!! ::lol::

x payah la denga,lagu mengarut.org indo memang negara die banyak yahudi.darah dhani tu pn mesti ade keturunan yahudi tu sbb la cmtu.baik denga musik punk dari lagu org2 yg menyesat kan.

Terima kasih kepada saudara yg memaparkan isu ini...

sebenarnya gerakan yahudi memang dah bermula dengan terancang dan sangat jelas...

try tengok video nih (satu kedatangan):

http://www.youtube.com/watch?v=vXFZOn5qL60

atau dalam bahasa english dia "The Arrival"...
ada 50 episode smua...

yg ada subtitle dalam bahasa malaysia sampai 15 episod jer kut...x sure...
so lepas tuh korang bley amik yg subtitle indo...
tp indo punya bahasa faham2 je la...

kalau nak senang terus layan dalam versi ori punya..."The arrival"

korang boleh layan smua episod tuh...
mmg padat apa yg diorg bongkarkan...

aku jamin korg xkan menyesal tgk 50 episod nih...
aku habiskan dgn long run n syukur ada orang yg dedahkan benda nih...

salam...

p/s: Syukur sebab post aku yg ke-100 sangat2 bermakna...amin

owh The Arrival.. dah penah tengok but sangkut episod bape tah..
sejak ak tengok dokumentari tu la ak ban Starbucks (tp mmg tak penah pegi pon)

ni yang ak ingat..

Star= Israel , Bucks=dolar

Star+bucks= dolar/duit untuk Israel

Tersengih je kekadang aku tengok the arrival tuh , 2nd series dah kuar .Kenapa tersengih boleh la kot tengok siri tu.

Insya'allah x mudah bagi Israel nak memperdayakan kita.

Mlm baru ni aku follow satu ceramah ni kat masjid area rumah aku:

Zaman Kebangkitan Islam = 700 tahun

kemudian follow oleh zaman fitnah atau kejatuhan... selama 700 tahun.

700 tahun seterusnya adalah zaman kebangkitan kali ke-2. Kita sekarang hidup di zaman kebangkitan kali ke-2 nih. Tahun 1430 hijrah.

Inilah zaman Islam akan bangkit semula... semua penindas akan musnah... yang benar akan tertegak.. yang salah akan jatuh.

Menurut ustaz tu la... tapi dh tua benar ustaz tuh.. tgk cara dan air muka dia.. ilmu banyak didada tuh.. jenis orang yg aku percaya jugak. Sbb aku ni skeptical sesangat dgn ustaz2 dan ulama2 Malaysia nih.. risau kena yg sekadar tahu bercakap tapi ilmu x banyak pon.. mcm baru2 ni seseorang yg agak2 berilmu bercakap:

"Kita x boleh ikut Mekah sebab kita fahaman Ahli Sunnahwaljamaah. Kita x sesuai dgn fahaman mereka di Mekah."

aww... come on.. x kan anda nk cakap orang Mekah tuh bukan Sunnah Wal Jamaah?? Tapi ini isu sipi.. so kita close dan tamatkan disini.

but,
Perkara2 mcm ni byk buat aku berhati2 dgn ulama2 dn orang2 berilmu dlm Malaysia sendiri... kalau aku nk dengar apa dia cakap.. aku akan kaji dulu background dia... tgk amalan dia... baru aku buat keputusan nk follow ke idak. Bahaya btol sekarang.

ada full version x utk didonload?

dalam youtube tuh sebenarnya dah boleh dapatkan 52 episod (+ intro n ending)...
cuma ada beberapa video yg versi ori dr noreagaa xde sound...tapi kalau x silap dia dah betulkan balik kut...

kalau nak senang terus ke laman web official diorg...

http://wakeupproject.com/

bagi sapa2 yg ada facebook...
silakan add diorg or jadik fan...

http://www.facebook.com/pages/The-Arrivals/40497487822?v=wall

antara sebab aku minat Noreagaaa and Achernahr punya video nih sbb diorg telah menerangkan salah satu kitab yg aku baca karangan orang dari indo kalau x silap aku...

aku dah lupa mana kitab tuh tapi sekitar tahun 2001 dulu aku baca...
menerangkan secara terperinci dengan bukti (tanpa video la) mengenai amalan penyembahan syaitan yg still diamalkan sepertimana org2 pada zaman firaun dulu...

dalam kitab tuh jugak ada menerangkan tentang hadis dajjal yg merupakan kiasan dan bukan dalam bentuk direct...yela...sebelum aku baca kitab tuh yg aku dengar org duk kata dajjal makhluk pelik mata satu...boleh hidupkan orang mati mcm2...

tapi menurut kitab tuh menghidupkan orang mati bermaksud kuasa penyembuhan yg dikuasai oleh org2 barat...contoh mcm2 penyakit yg dahulu xde ubat n kalau kena akan menyebabkan kematian...tapi zaman skrg di barat mereka ada mcm2 ilmu dan alat yg boleh menyelamatkan manusia daripada penyakit yg pada dahulunya boleh menyebabkan kematian...

manakala buta mata pula bermaksud memandang dunia semata2...

xleh nak hurai byk sbb aku x jumpa dah kitab tuh...
tapi masa aku lepas baca tuh aku sedikit keliru sbb di sekeliling kita aku rasa mcm xde apa yg menyokong dakwaan tuh...

sehinggalah aku tgk video nih...
then baru aku sedar...
owh...betul apa yg org indo tulis dalam kitab tuh...

cuma yg peliknya kenapa yahudi memilih indonesia sebagai tempat utk sebarkan dakyah mereka?

ntah2 malaysia nih ada jugak...

aku teringat masa aku ikuti kisah HM Tuah Iskandar semasa dia masuk pejabat CIA...dia tgk kat peta...ada agen CIA di malaysia...slalunya agen2 CIA nih diorg latih dari kalangan penduduk di situh jugak...

cnth yg ketara osama bin ladin dari keturunan arab...wujudkah keturunan CIA dr keturunan melayu??

panjangnyerr aku tulis...sorik...hehe!

p/s: antara pendedahan yg aku paling teruja dalam the arrivals nih ialah National Treasurer, The Matrix, Amalan dari zaman firaun, n penyimpanan rahsia dalam bentuk senibina sepertimana pembinaan piramid yg misteri ( menurut ahli sejarah tak logik tiada langsung catatan pembinaan piramid sedangkan kaum mesir purba mencatat apa sahaja yg berlaku dalam tamadun mereka...ini menguatkan dakwaan yg mereka menyimpan rahsia itu dalam komuniti mereka sendiri kerana senibina merupakan cara mereka menyimpan kod rahsia)

aku ada satu sampai 50 dpt dari kawan... ada ckit side note dlm folder yg aku ada tuh.. :

no 39 mmg agk kontroversi..tgok komen psl episod 39 n 40 ..tgok mcm mane org kritik..vid ni sokong pendapat shia yg percaya psl 12 imam keturunan beturut dr saidina Ali..mmg ada hadith psl 12 imam dlm muslim,abu daud..narrated dr jabir ibn samurah..tp shia percaya 12 tu adalah 12 keturunan saidina Ali..mmg agk strong and valid gk melalui stand diorg..wallahua'lam.. lg 1 diorg pecaye imam mahdi anak hasan askari adalah imam mahdi yg akan muncul akhir zaman..lg sekali wallahua'alam...lagi satu diorang blame direct kat khalifah yg sebenarnya xterlibat langsung dengan pembunuhan keturunan ali tu.. Tentang pembunuhan oleh Khalifah tu, merupakan fitnah yang dirancang utk memburukkn khalifah & melagakan kelompok politik umaiyah & abbassiah ( yang akhirnya membawa kepada perpecahan sunni & syiah)...
((siap ada gmbr 12 imam n sedutan dr game assasin creed..lol!!))

tp pokoknya die just nak terangkan ttg pembawa kebenaran mmg dilayan dgn buruk sekali sampai diracun dan dibunuh..scholars2 sunni pn ramai gk kene bunuh, penjara,etc..
tp sayang die xluaskan persepsi die tp ikut persepsi shiah saje..(sbb bro lg 1 tu mmg shiah..lol!)
anyway tujuan diorg just nak satukan umat islam..
mmg keje ni sgt susah..lgpn org skg terlalu paranoid dgn hadith 73 sections smbl mengkafirkan dan menyalahkan pendapat yg berbeza..sejarah berulang..dlu pn pengikut2 taqlid shafii,hanafi,maliki pn menyalahkan satu sama lain..
skg plak orang terlalu tekejut dgn perbezaan pendapat sufi,philosopher,wahabi,salafi..etc
ada hadith ttg perangai asabiyah lah yg menyebabkan kita berpecah..
adekah kite asabiyah dan terlalu jumud dgn satu kumpulan pendapat?
adakah itu "jamaah" yg dibangga2 kan?

Yg penting lagi, ad hadith yg imam mahdi hanya akan muncul tym islam dah bangkit semula(khilafah dah tertegak), bererti umat islam akan bangkit dulu, then baru imam mahdi akan lahir dan menjadi khalifah... so, vid ni bkn menggalakkan orang utk tunggu imam mahdi, tapi mempersiapkan dunia utk kedatangan imam mahdi..
semoga bermanfaat..

but nevertheless mmg bagus benda ni...

silentfox wrote:
ada full version x utk didonload?

dalam youtube tuh sebenarnya dah boleh dapatkan 52 episod (+ intro n ending)...
cuma ada beberapa video yg versi ori dr noreagaa xde sound...tapi kalau x silap dia dah betulkan balik kut...

kalau nak senang terus ke laman web official diorg...

http://wakeupproject.com/

bagi sapa2 yg ada facebook...
silakan add diorg or jadik fan...

http://www.facebook.com/pages/The-Arrivals/40497487822?v=wall

antara sebab aku minat Noreagaaa and Achernahr punya video nih sbb diorg telah menerangkan salah satu kitab yg aku baca karangan orang dari indo kalau x silap aku...

aku dah lupa mana kitab tuh tapi sekitar tahun 2001 dulu aku baca...
menerangkan secara terperinci dengan bukti (tanpa video la) mengenai amalan penyembahan syaitan yg still diamalkan sepertimana org2 pada zaman firaun dulu...

dalam kitab tuh jugak ada menerangkan tentang hadis dajjal yg merupakan kiasan dan bukan dalam bentuk direct...yela...sebelum aku baca kitab tuh yg aku dengar org duk kata dajjal makhluk pelik mata satu...boleh hidupkan orang mati mcm2...

tapi menurut kitab tuh menghidupkan orang mati bermaksud kuasa penyembuhan yg dikuasai oleh org2 barat...contoh mcm2 penyakit yg dahulu xde ubat n kalau kena akan menyebabkan kematian...tapi zaman skrg di barat mereka ada mcm2 ilmu dan alat yg boleh menyelamatkan manusia daripada penyakit yg pada dahulunya boleh menyebabkan kematian...

manakala buta mata pula bermaksud memandang dunia semata2...

xleh nak hurai byk sbb aku x jumpa dah kitab tuh...
tapi masa aku lepas baca tuh aku sedikit keliru sbb di sekeliling kita aku rasa mcm xde apa yg menyokong dakwaan tuh...

sehinggalah aku tgk video nih...
then baru aku sedar...
owh...betul apa yg org indo tulis dalam kitab tuh...

cuma yg peliknya kenapa yahudi memilih indonesia sebagai tempat utk sebarkan dakyah mereka?

ntah2 malaysia nih ada jugak...

aku teringat masa aku ikuti kisah HM Tuah Iskandar semasa dia masuk pejabat CIA...dia tgk kat peta...ada agen CIA di malaysia...slalunya agen2 CIA nih diorg latih dari kalangan penduduk di situh jugak...

cnth yg ketara osama bin ladin dari keturunan arab...wujudkah keturunan CIA dr keturunan melayu??

panjangnyerr aku tulis...sorik...hehe!

p/s: antara pendedahan yg aku paling teruja dalam the arrivals nih ialah National Treasurer, The Matrix, Amalan dari zaman firaun, n penyimpanan rahsia dalam bentuk senibina sepertimana pembinaan piramid yg misteri ( menurut ahli sejarah tak logik tiada langsung catatan pembinaan piramid sedangkan kaum mesir purba mencatat apa sahaja yg berlaku dalam tamadun mereka...ini menguatkan dakwaan yg mereka menyimpan rahsia itu dalam komuniti mereka sendiri kerana senibina merupakan cara mereka menyimpan kod rahsia)

by the way... berkenaan samada Dajjal tu kiasan atau x.. pon menjadi khilaf ulama jugak sebenarnya.

Kalau follow buku Mohd. Isa Daud ("Dajjal akan Muncul dari Segi Tiga Bermuda") maka Dajjal ni direct. Literary.. bukan figurative. Sesetengah ulama menaksirkan Dajjal ni as something figurative... or lebih tepat lagi mcm bahasa ko la.. kiasan.

Aku pon banyak baca buku perihal Dajjal nih... and aku cenderung kepada pendapat bahawa Dajjal ni seorang dn bukan kiasan. Tapi ini sendiri pon isu sipi... yg penting adalah menyiapkan diri dlm menghadapi Dajjal ni. Mcm ada hadis Baginda S.A.W yg menyebut untuk membaca Surah Al-Kahfi setiap Jumaat sebagai perlindungan terhadap Dajjal.

Buku Indonesia tuh kalau carik kedai buku agama klasik ada lagi kot.. nanti aku carik balik.