Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

"Ancaman yahudi dan freemanson melalui hiburan"

Recommended Posts

bg aku, gerakan bawah tanah ni ada banyak...
ada the elite, patriot, freemason, new Templar soldier dan mcm2 lg...
tp ni mungkin nama samaran diorg je...
dia punya source satu je...yahudi...

tech_frix wrote:bg aku, gerakan bawah tanah ni ada banyak...
ada the elite, patriot, freemason, new Templar soldier dan mcm2 lg...
tp ni mungkin nama samaran diorg je...
dia punya source satu je...yahudi...

sos sebenarnya adalah Iblis Laknatullah...sbb dia dh janji pd Allah Taala nk sestkn ank2 adam...rujuk balik sejarah penciptaan manusia ...iblis d perintah utk hormat pd nabi adam tp dia bongkak sbb dia kta dia d cipta dr api sedangkan manusia d cipta dr tanah...maka terkena la laknat Allah keatasnya...iblis sblum manusia d cipta rasanya berada paling atas d antara kedudukan malaikat...tp malaikat d cipta dr cahaya sedangkan iblis n jin n syaiton dr api. ::icon_exclaim::

takde point pun , tapi kalau nak point gak aku boleh kata yang dia ni memang banyak membaca dan dapat mencantum bahagian2 yang mungkin susah untuk dipahami menjadi satu penerangan yang mudah difahami . Bahan bacaan menarik la pendek cerita , tak berniat jahat/buruk pun aku dengan posting sebelum ni .Sori,kalau posting aku tu agak pendek + tetiba mati... kehkeh

::icon_cheers::

aku dah tgk semua episod the arrival tuh.. mmg best.. sebenarnye banyak lagi yg di reveal kat internet.. especially kat youtube. !

youtube kekadang delete video dia tu mungkin pasal dia pakai scene2 dari the matrix + copyright lain kot .

Hiburan... Satu perkara yang nampaknya sinonim dgn masyarakat kita akhir2 ini. Rancangan2 berupa ilmiah semakin tenggelam dan rancangan hiburan semakin mewarnai stesen2 televisyen kita. Kalau ada rancangan ilmiah pon, nampak seakan2 mengisi slot kosong waktu siaran TV. Adakah kita akan terus hanyut?

Bukan kata tak boleh berhibur, tp setiap perkara ada batas2 yang ditetapkan. Aku ada satu persoalan, jom kita bincangkan, apa pendapat korang tentang rancangan2 hiburan yang semakin berlambak di stesen2 TV kita hari ini?

kezamx wrote:ni mainan pysco,diorng main pemikiran kite.tu je.kalo xtau agama tu yg hancur tu.
itu dinamakan Reverse Psycology...

pada pendapat ak hiburan sekarang amat merugikan bangsa melayu n melalaikan umat Islam kerana tidak berlandaskan syariat malah terlalu banyak pengaruh2 'kotor' yg setiap detik terserap ke dalam minda manusia hari ini...tidak seperti zaman ak kecil2 dahulu...hokhokhok

balik skoolah buka TV tgk rancangan kuiz sains antara pelajar2...slot lain pulak ada rancangan rekacipta cm tutorial buat Bat Ping Pong...Azan n Asmaul Husna serta pujian2 kpd Tuhan sekelian alam yg merdu-merdu berkumandang selalu...forum2 ilmu yg bermanfaat...rancangan dokumentari yg membuka minda n lain2 yg bermanfaat.- Psni ada yg fire x kta skrg pn ada smua tu...mmg ada...tp........

tetapi sekarang zaman dh d penghujung n bapak2 tokey stesen TV ni adalah jahil n mengejar keuntungan d samping ada yg menjalankan propaganda kerana sektor ini ramai yg d terajui oleh org bukan Islam ( maka lebih mudahlah pengaruh satanic menyerap yg mana berlawanan dgn sifat tujuan penciptaan manusia )...klo yg Islam pon tetapi jahil...siap la sapa2 yg halalkan lesen konsert2 yg haram , atau lbh mudahnya x menuruti apa yg Allah perintahkan a.k.a melanggar hukum hakamnya ( yg berkaitan sudut hiburan ) d akhirat kelak smua akan d balas apa yg d kerjakan d ataih moka bomi ini .Beruntunglah org yg taat perintah tuhannya.

~ Ya Rohman Irham Dho'fana ~

kae wrote:aku dah tgk semua episod the arrival tuh.. mmg best.. sebenarnye banyak lagi yg di reveal kat internet.. especially kat youtube. !

salam
selain youtube ad x cara lain nak donlod satu kedatangan tu
sy nak 50 episod tu
sape yg ad
bleh tlg x?
sy nasihatkan kepada diri sendiri dn jugak rakan2
kuatkan iman
rajin bersolat
moga dilindungi dari kekejaman israel laknatullah

Sedikit recommendation bahan bacaan selain the arrival.

Sesiapa ada buku Dajjal Akan Muncul Dari Segi Tiga Bermuda.. bacala..
itu pon powerful reading gak.

Another one is 'Yahudi Antarabangsa' by Henry Ford. Very powerful reading.

game dan movie.. pun ancaman yahudi gak.. nie dipanggil Illusion attack (kot)

tgk la bape ramai orang main game, tua ke muda ker semua main game
solat ditangguh2kan pasal benda nie..

cube korang tgk..
ade yang pelajaran terganggu pasal game nie, otak mereka sentiasa terbayang2 ngan game tersebut,..
nak tido pun teringat2 game/movie yang ditonton oleh kita

tak salah kalau kita tgk, cube had kan jer..
selalu2 la tgk benda yang berfaedah/positif,.. secara tak langsung kita akan berfikiran positif

khairul anwar wrote:game dan movie.. pun ancaman yahudi gak.. nie dipanggil Illusion attack (kot)

cube korang tgk..
ade yang pelajaran terganggu pasal game nie, otak mereka sentiasa terbayang2 ngan game tersebut,..

selalu2 la tgk benda yang berfaedah/positif,.. secara tak langsung kita akan berfikiran positif

memamg pon...cara tu paling berkesan utk melalaikan iman...
kira cam suntikan halus...x terasa tapi berkesan...

khairul anwar wrote:game dan movie.. pun ancaman yahudi gak.. nie dipanggil Illusion attack (kot)

cube korang tgk..

jangan lupa fesbuk dan twitter....
pernah dgr wasiat atau amanat King Henry 5th? (aku lupa plak yg mana)
selepas perang salib, time tu kristian kalah teruk...
dia ada kata kat pegawai dia bahawa org islam ni mmg kuat kalau berperang...
kerana org islam ni kalau perang mmg perang untuk mati...syahid..
tp org kristian ni perang utuk hidup...
so dia decide untuk lemahkan org islam dari dalam iaitu moral dan sosial...
dan di situ lah bermulanya kejatuhan islam di andalusia...
skrg kita dah boleh nampak plak diorg guna fesbuk la hape la just untuk merosakkan minda kita...
aku pernah nampak ada org yg mmg ketagih fesbuk...
ble kata setiap saat nak update...
ntahlah...kita mmg lemah ke dari segi dalaman...?
fikirkanla sama2...

Uiks.
Takleh macam tu..
Fesbuk tak bersalah..
Fesbuk cuma evolusi teknologi dari Burung Merpati -> Telegram -> Surat menyurat -> SMS -> e-Mail -> YM -> Friendster -> Myspace -> Twitter -> Facebook etc-etc.
Yang bersalah orang yang menggunakan teknologi tu, tak pandai bahagi masa, penyalahgunaan ruang bersuara etc etc.. Huhu.
Sama macam ubat.. Amik sikit2 jadi sihat, amik byk2 jadi dadah, ketagih.
Rasanya lah.
Tak semua yang datangnya dari barat adalah satu ancaman akidah.
Erm, kalau kita tolak semua, sampai sekarang la kita gunakan Burung Merpati untuk hal surat menyurat. :-(
JM2C.

macam toys kata tu aku setuju , bukan semua ciptaan barat tu jahat , yang baik kita ambil , yang tak elok kita lempar jauh2.

lol <- nampak macam spam tapi sebenarnya aku lol pasal orang kita ni terlampau taksub dengan benda ni (pasal ajl24 tuh)