Jump to content
Sign in to follow this  
Gunso

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Recommended Posts

aku pun xberape setuju..better duit tu dilaburkan dalam bidang pendidikan..beri pendidikan kepada rakyat..invest dalam penyelidikkan di universiti..kita develop sendiri teknologi daripada sumber tempatan..baru la negara kita maju..

lagipun, menyertai f1 tidak menepati slogan "rakyat didahulukan"..yg dapat untung daripada f1 ni sape?bukan rakyat terbanyak..hanya segelintir golongan elit..ditambah lagi dengan ekonomi negara yang lembab..memang xsesuai langsung..

nak join f1 bleh, tapi biarlah tapak kita kukuh dulu..sekarang ni, keadaan kita tidak begitu kukuh..di saat gergasi automotif dunia menarik diri dari f1..kita pula nk terhegeh2 nk join..lagipun, ada ke kerajaan bincang dengan rakyat dulu dalam hal ni?ckp xnk amalkan sikap "kerajaan tau semua"..

ape pun,
"rakyat dihulukan, nama diutamakan"

yg aku nmpk la dalam kes f1 ni..

Baru2 ni Rapid LRT dok terkandas kat Chan Sow Lin.
Duit tu upgrade pengangkutan awam lagi bagus.

Duit tu tambah gerabak Putra LRT tu.
Seksanya nak naik gi/balik kerja...pack giler.

Spoiler:

Asik buat keputusan salah camni, alamat kalah lagi la kat Bagan Pinang.
Oppps...terlebih sudah ::icon_razz::

mitutoyo wrote:Lotus?

Lotus mana eh yg terlibat?

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/9/9934.html
Tak kisah la Lotus mana yang terlibat.. Sama jugak, Lotus jugak dapat nama

Tengok la season depan
With on-race refuelling ban, wonder how the will survive with the Cosworth engine.. LOL

Proton invest in F1 to to get F1 technology?
Proton once refused to use technology acquired by Petronas..
Instead they focus on designing their own engine..

Nah, got your sluggish torque-dipped CamPro

Diorang guna Cosworth engine? ::lol::

Ingat balik la masa Minardi dulu.
Dengan Alex Yoong & Mark Webber bungkus ::icon_lol::

DNF (Did not finish) tak memanjang.

silap besar la gune cosworth engine.. mcm Jedi ckp tu.. bleh bilang brape kali je abeh race..haha
pelik la cmner kerajaan tiba2 bleh buat decision nk join f1 sbb mmg aku x nampak mner benefit utk rakyat..
mungkin ada nama proton kt kereta tu pastu mat saleh sume nk beli proton? cmtu ke?
ekonomi pn x stabil lagi tiba2 pegi join..

ini semua pendapat,kita perlukan hujah yang tepat dari mereka2 tahu serba sedikit apa benefit yg kita dapat...pastu baru kita mudah untuk kita fikirkan,sebab selagi kita tak faham oleh itu kita tak dapat nak menilai...

that's why kerajaan perlu dedahkan butiran investment k'jaan dalam f1 ni..ape prospek jangka pendek..ape prospek jangka panjang..jangkaan untung/rugi..risiko2 dia..ape yg rakyat kebanyakkan dpt daripada pelaburan itu?dapat dividen ke..dapat saham ke..dapat AP ke..dapat bonus ke..sebab tu duit rakyat..rakyat berhak tau..

kalau join semata2 nak kan teknologi F1 tuh.. baik buat time rakyat dah takde yg merempat lagi kat bumi sendirik...

teknologi yg ada kat lotus tuh pon dah cukup elok per kalau nak dibangunkan lagi... nih dah berapa lama lotus tuh m'sia pegang tapi apa hasilnya.. baru buat seketul enjin campro tuh... nih kalau nak teknologi keta F1 mana nak sumbat enjin tuh.. nak buat stail mcm ferrari.. berapa ketul lak nanti rakyat m'sia yg mampu beli menantang tuh... sedangkan ada lotus pon proton masih mcm tuh gak... kalau ekonomi negara sekarang nih mcm US ker apa tak kisah lah nak masuk F1 atau perlumbaan kapal angkasa sekali pon... sekarang nih pon nak bersaing ngan singapore pon sakit...

Lotus masa F1 antara tahun 1985-1987 dulu mendiang Ayrton Senna yang memandu.
Mendiang Ayrton Senna legenda...memang hebat la masa dia drive.

1985 (Lotus-Renault) - Kedudukan keseluruhan dunia 4th.
1986 (Lotus-Renault) - 4th
1987 (Lotus-Honda)- 3rd

Kita?
Sapa nak drive?
Lotus-Cosworth lak tu.
Nasib sama cam Minardi.
Takkan pemandu hebat2 nak join?
Mampu nak bayar diorang juta2?

dah dia org kata pemandu tempatan..

tukang tukar tayar ngan isi minyak kat pit stop pon org m'sia...

takkan si alex tuh lagi... sorang lagi mkn calonnya dari Formula A1...

iklan dia pon dah start kuar tv dah...

tekejut aku time dia org umum pasal mende nih kat tv hari tuh...

sedang banyak kompeni termasuk kat tempat aku keje sekarang nih tgh strugle nak survive dan tgh berjaga2 ancaman gelombang ke 2 masalah ekonomi... dia leh tabur duit mcm tuh jer...

terkedu aku tgk kan...

Kalau kemaruk sangat nak terlibat dalam sukan permotoran...jaga A1 GP tu lagi baik.

Tapi ikutkan la...ishhh...duit tu tolong kita (rakyat Malaysia) lagi bagus.

tak tau lah apa nak jadik ngan m'sia nih...

belanja mcm negara kaya... join F1 lah.. nak hantar lagi pi angkasa lepas lah...

tapi tiap2 taun harga barang makin naik... inflasi bertambah... buat tak nampak jer...

sedangkan dlm negara sendiri masih ramai lagi yg tgh terkais hanya nak carik sesuap nasik...

perlu sgat ker time2 tgh keadaan mcm nih... melabur kat F1 tuh...

Gunso wrote:tak tau lah apa nak jadik ngan m'sia nih...

belanja mcm negara kaya... join F1 lah.. nak hantar lagi pi angkasa lepas lah...

tapi tiap2 taun harga barang makin naik... inflasi bertambah... buat tak nampak jer...

sedangkan dlm negara sendiri masih ramai lagi yg tgh terkais hanya nak carik sesuap nasik...

perlu sgat ker time2 tgh keadaan mcm nih... melabur kat F1 tuh...

betul bro,

sedangkan gula pun tak leh control, lagi kan belanjawan F1,..

keta proton pun jual kat rakyat malaysia mahal lak tue..

korang cakap tarik pelancong? ade banyak cara nak tarik pelancong bang, indonesia ngan thailand takde F1, tp pelancong ramai jer ape??

tambah2 lak keadaan ekonomi sekarang nie..

lain la kalo ade kompeni swasta malaysia nie berminat.. (tp tak mungkin kot, dari segi pendapatan org la, honda punyer kaya pun tarik diri)

so aku memang tak sokong kalo gomen nak tubuhkan F1 malaysia

neology wrote:that's why kerajaan perlu dedahkan butiran investment k'jaan dalam f1 ni..ape prospek jangka pendek..ape prospek jangka panjang..jangkaan untung/rugi..risiko2 dia..ape yg rakyat kebanyakkan dpt daripada pelaburan itu?dapat dividen ke..dapat saham ke..dapat AP ke..dapat bonus ke..sebab tu duit rakyat..rakyat berhak tau..

Pelaburan jangka pendek ialah untuk menarik para pelancung yang kaya-raya supaya berbelanja dan melabur di Malaysia tetapi bukan menarik pelancung semata-mata untuk bersiar-siar.
Pelaburan jangka panjang ialah untuk meneroka teknologi-teknologi baru dalam bidang permotoran dan bukat setakat dah berpuas hati dengan teknology yang ada sekarang.Pelaburan jangka panjang ini adalah untuk generasi 20 hingga 30 tahun akan datang dan mungkin aku pun dah tak ada di dunia ni.

assalamulaikum

saya memang minat giler ngan F1 ni tapi saya x berapa nak setuju Malaysia nak buat team F1 sebab kos die tinggi,pemandu lagi mana nak cari.

A1 pun x pas nak F1 Pulak ::icon_mad:: ::icon_mad:: ::icon_mad::

arifthegamer wrote:assalamulaikum

saya memang minat giler ngan F1 ni tapi saya x berapa nak setuju Malaysia nak buat team F1 sebab kos die tinggi,pemandu lagi mana nak cari.

A1 pun x pas nak F1 Pulak ::icon_mad:: ::icon_mad:: ::icon_mad::

waalaikumsalam , saya tak setuju la bro team A1 malaysia not bad .. ada few wins podium finish , and talented driver kita memamng ada macam fairus fauzy , jazeman

A1 GP musim baru lepas ni bagus.
Sebab Fairuz Fauzi yang drive.

Alex Yoong?
Bersara lagi baik la ::icon_wink::

sheikomatic wrote:
mitutoyo wrote:Lotus?

Lotus mana eh yg terlibat?

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/9/9934.html
Tak kisah la Lotus mana yang terlibat.. Sama jugak, Lotus jugak dapat nama

Tengok la season depan
With on-race refuelling ban, wonder how the will survive with the Cosworth engine.. LOL

Proton invest in F1 to to get F1 technology?
Proton once refused to use technology acquired by Petronas..
Instead they focus on designing their own engine..

Nah, got your sluggish torque-dipped CamPro

maksud aku,kalo LOTUS terlibat,secara tak langsung Proton pun berkaitan.

waalaikumsalam , saya tak setuju la bro team A1 malaysia not bad .. ada few wins podium finish , and talented driver kita memamng ada macam fairus fauzy , jazeman[/quote]

assalamulaikum

ya saya tahu A1 malaysia is not bad dan mempunyai telented driver macam Fairus Fauzy,
tapi itu A1 enjin,aerodinamik sama cuma kena guna kepandaian enginer dan driver
F1 lain enjin lain,aerodinamik lain dan lebih complex dari A1.