Jump to content
bantal

Universiti Teknologi Mara

Recommended Posts

exammm..exammm...panas²!! Test 2 next weekkkk waaaaaaaaaaa...penin² smile.gif

kepada budak-budak UiTM aku ucapkan gud lux....especially to my member mohd. hafizuddin in UiTM Dungun (Hotel Management) ..... biggrin.gif

good luck gak dari aku kepada semua pelajar UiTM sem Julai-Nov nih..amik test elok2 & ia juga ditujukan kepada aku gak..hahahaha..kepada budak2 UIA yg akan amik final exam bulan nih good luck to u all!! walaupun dak UiTM exam lepas raya tapi good luck la yekk..nak tanya exam 10 nov or 7 nov..kalo ikut jadual 7 nov start dah!!~ tapi dgr most U start 10 nov

berita sedih dariku..

aku dah beli tiket ke Terangganu dari Penang pada 26hb. Oktober dan kembali ke Penang pada 4hb. November...

Begitu singkat aku beraya...sob..sob..sob..

sedih la woi...

ntah macam sial jer try korang masuk portal i-sudent jadual final x update2 lagi...apa la webmaster uitm buat agaknya

lagi satu....final dengar lecturer aku cakap di anjakkan pada 10hb....suma paper yang start 7hb dialihkan 10hb

a'ah aku dgr mcm tuh gak semua start 10hb tapi sedey faculty aku lak x stay 7hb sedeyyyy woooo..but x sure la...but most kawan2 aku ckp faculty aku je..x tukar date exam apa daaaaaaaaaa.... dry.gif

aller .. aku cuti raya 4 hari jek. itu pun masa malam raya aku masih bertugas. kol 9 malam masa orang takbir tu baru aku balik kampung.

bersyukur la cuti raya korang lagi lama .. jike kamu bersyukur maka Allah akan tambahkan lagit ..

hahahaha..kata2 encik darkwan mmg betul huhuhuhu...owh ok semua faculty anjak ke 10hb huhuhuhu..fac. aku sekali..apa da baru kasi tau la diorang..

nanti bukak thread apa makna raya bagi korank pada taun nih hahahaha.. biggrin.gif

No Offense smile.gif

akum n pekabo sume warga UiTM..tak kira la alumni ka..student ka..lecture ka..staf ka...pak guard kalo ader po cun gak:P ..saye nih member baru..baru jer wat surat beranak dalm putera nih:D..anyway selamat bekenalan..ceq pon dulu budak UiTM...so...tulun2 la patik dlm bab2 komputer nih..patik nih biol cket sad.gif ..nih skang dah tecampak kat dunia OS..dulu dok becenta ngan windows jerk..skang nih dah weng2 rolleyes.gif ..okla..last but not least...hepi frendship day guyzzz!!!

warga UiTM gak dulu...UiTM mana? Shah Alam ker? biggrin.gif

en DarKWan dah tua...takpe, waktu kecik2 dulu dia dah banyak kumpol duit raya!! biggrin.gif bagi la pluang kat aku pulak nak kumpul rm200 je.. tongue.gif

p/s: Selamat Ari Raye..Maaf Zahir Batin.. smile.gif

sampai ati kate aku tue laugh.gif aku mude lagi singel ebelebel lagik. hahaha

kiter nih xstudent UiTM shah alam..kire dah wujud b4 itm dinobatkan sebagai UiTM..mase UiTM naik taraf..kiter ader..rase terharu jerk..tp besh woo..sbb amik bahagian dlm acara perasmian...kiter jd pendekar..wacchhaaaaaaaaaa!!!he..he..at the same time hangin gak..napela nak naik taraf jd U..tp nak wat camner..dieorg nak gak...sbb bg kite la..kalo nak naik tarf U naikkan taraf silibus..facilities..lecturers:D...barulah boleh jd universiti bertaraf dunia..nih mgt pon ader political issues..hmmmm..sape nak jwb..la nih bangsa asing pon nak gak mntk U cam U kite...waduhhh..dahla..tak suke bab2 politik nih...he..he..dulu kiter amik cs10..bukan suke sgt pon komputer ni..tp dah rezeki..amik jerla..pehtuh smbg degree kat ctu gak..igt nak lari dr IT..so amik la buss comp..perghhh...bc buku sokmo..byk bende nak igt..la nih dah keje..tercampak balik dlm IT werld..adakah aku dilahirkan untuk menjadi programmer??!!ish...skang tgh training 4 open source comp..dulu tak penah mimpi nak beralih centa dr microsoft..tp...ikan dilaut asam didarat..dalam periuk..bikin muafakat:)..so ini jela citer kiter.....salam perkenalan tuk kawang2.....

dewi_biru ,

kiranya ko ni otai la kat UiTM yer..macamana dengan cara belajar dulu ngan skrg??banyak tak perbezaan??tapi, kat UiTM ni, satu jer yang aku tak puas hati..

STAF2 terlalu ego,dan kalau boleh semua nak kena dengar cakap mereka...SOMBONG,tu lagi satu masalah terutama orang2 atasan kat HEP..kadang2 tu meluat gak..ade ke patut, program2 yg diorg jalankan WAJIB dihadiri sedangkan time tu tgh ujian @ peperiksaan..diorg tak de hotak ker nak fikir..

maaf kalau terlalu emosi..

tapi tu lah kenyataan..

SATU LAGI!!

aku dengar, baru2 ni calon2 MPP, diorg yang pilih..bukan kehendak pelajar..sebab kalau boleh, MPP ni jadi diorang punya kaki dan tangan..ish..ish..ish..

MPP kat SHAH ALAM ker...rasa yg jadi ari tuh Farhan..hahahhaa aku x vote pun dia..poyo la dia tuh..ari tuh nampak dia lepak dawood pastuh hakim keje lepak je huhuhuhu~ biggrin.gif

dewi biru nih gurl ek? apa kabar kakak senior ku huhuhuhu~

DarkWan mmg abelebel jeeeeeee..bile borak ngan aku gerenti suruh bawak awek hehehehe..abelebel sungguh~

lantak la sama itu MPP ngan HEP jgn kaco aku sudeyyy~ biggrin.gif

ha...kan ceq dah habaq..UiTM nih mmg byk political issues..dr pak guard sampaile ke BIG BOZZ..same jer..mm..UiTM di hatiku..well..nak wat camner..kiter nih takder power kat ctu..he..he..ceq nih bukan otai..cume pengganaz jer tongue.gif cam taliban..kwang..kwang..kwang..idokle..kiter nih insan plg berhemah d UiTM ..so HeaVen X ko study sane kan?ha..skang ko je la jd suara2 kami yg dah tak ebelebel kat sana sad.gif luahkan perasaan ko..aiceh...tp jgn tunjuk prasaan lak..haruuuuu..staff kat UiTM mg la cenggitu..walopon dah tampal etika kerje..dok gitu jerla...aku rs kalo UiTM nih private..dah lame dier kene K**K .. nak wat camner...dieorg yg mgt kitenter hal kat sana..doa2kan ler dieorg berubah dlm bulan baik nih smile.gif mm..walopon byk kekurangan kat UiTM..tp kat ctula..aku mula2 jd brani nak bawak moto sorang2..sampai eksiden..pergh ribu2 lemon ler gak.. laugh.gif berdikari..walopon umah sekangkang gajah jer.. excersise naik tangga turun tangga naik bukit tonggek...huaaaa:D ..mm...bab koku tuh..mmgla..ramai yg tak pueh ati..tp..kalo korg pk dlm2..dok dlm bilik gelap..relax ur mind n self..sbnrnya bende2 nih memupuk rs tak purtus asa dlm diri kiter..kalo tak caye..cube le pikio2 kan..aku dah dok xperiment bende nih..ms aku jln g n blk keje..mm..baik gak aku nih kan? tongue.gif tp yg beshnye..kat UiTM bhs perantaraan BI..so..sume U lain kene la admit yg kiter nih ader kelebihan..jgn ader yg terasa ek?tp..mslhnyer...biler nak translate kat public dlm BM..problem lak..lg2 kalo gune jargon2 yg aku pon tak reti nak translate..he..he..oklah..ako dok membebel..bye..ade keje

ada part² ko membebel tuh aku x paham sgttt..tapi buek² paham je la biggrin.gif

tp yg beshnye..kat UiTM bhs perantaraan BI..so..sume U lain kene la admit yg kiter nih ader kelebihan..jgn ader yg terasa ek?tp..mslhnyer...biler nak translate kat public dlm BM..problem lak..lg2 kalo gune jargon2 yg aku pon tak reti nak translate..he..he..oklah..ako dok membebel..bye..ade keje

wahaha...banggakan UiTM dengan BInya? hampir sume IPT di m'sia sekarang pun guna BI jugak.....dan aku sure yang BI ni cuma guna dalam fakulti jea then bila dah habis kelas berterabur sume bahasa cina, tamil, melayu....janganlah banggakan dengan bahasa perantaraan BI kalau takat comunicate dalam kawasan fakulti jea.......

wahaha...banggakan UiTM dengan BInya? hampir sume IPT di m'sia sekarang pun guna BI jugak.....dan aku sure yang BI ni cuma guna dalam fakulti jea then bila dah habis kelas berterabur sume bahasa cina, tamil, melayu....janganlah banggakan dengan bahasa perantaraan BI kalau takat comunicate dalam kawasan fakulti jea.......

oopppsssssss..bukan banggakan BI..cumer skang nih market demand nak org ckp BI..ceq pon bukan reti ckp BI..berterabur..lantakla..janji org phm..tak kesahla kalo ckp kat fakulti pon..janji kiter praktis kan?belajo byk bhs pon baguih...kan dituntut agama smile.gif sng nak sebarkan ilmu kat bangsa lain..ceq kat UiTM pon amik 3rd lang..ehem...Mandarin..ade sape2 yang sekapal ngan kiter?...ok harap takdela yg terasa psl bahasa nih ek? cool.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...