Jump to content
sitoplasmat

Putera Antivrus Beta (akan Datang)

Recommended Posts

1. I rasa kita patut update list nama siapa yang nak join projek ni.

2. Perlu ker ahli2 team ni ada satu medium iaitu forum khas bagi develop projek ni? Free forum pun ok kot. Kalau korang setuju, i boleh register kat free forum untuk team AV ni.

3. Paling penting, kena ada proposal lengkap sebab ia akan menentukan langkah pertama dan halatuju serta halaju sesebuah momentum. Antara kandungan yang boleh ada dalam proposal:

- Pengenalan
- Visi dan Misi
- Objektif Am / Khusus
- Organisasi (senarai peserta dan tugas / tanggungjawab)
- Tugas bahagian / unit (kena nyatakan dengan detail)
- Pelan Tindakan (kena nyatakan satu persatu senarai aktiviti yang bakal dilaksanakan. Rancang bila nak start develop dan bila dateline)

Dipersilakan untuk menyumbangkan idea / cadangan. Thanks... Edited by adinor

Aku jadi tukang test jer lah... bila projek nie nak start? Dah lebih 3 pages nie... tak start2 lagi.. hehehe biggrin.gif

aku mmg berminat nak join projek ni.
tp fikir secara realistik la.
kalo aku menganggur mcm dulu2 mmg x de masalah sbb bnyk ms.
probnya skang aku bekerja ada tanggungjawab dan sgt sibuk.
kalo aku keje berkaitan dgn develop software x pe lah jgk.

kesimpulannya, aku nak join tp just support team la which means kalo aku ada ms aku akan buat task yg diberikan.kalo aku asyik menghadap task bg development antivirus ni jerk jawabnya keje2 aku kat pejabat ni akan terbengkalai la.

ini adalah pandangan ikhlas dr aku.aku x nak janji mcm2 tp last2 habuk pun tarak.better aku mention awal2.
akunya skills c++.

I rasa kita patut update list nama siapa yang nak join projek ni.

= dah update setiap ahli yg nak join...

Perlu ker ahli2 team ni ada satu medium iaitu forum khas bagi develop projek ni? Free forum pun ok kot. Kalau korang setuju, i boleh register kat free forum untuk team AV ni.

= adinor....dipersilakan lah buat forum tu...

Paling penting, kena ada proposal lengkap sebab ia akan menentukan langkah pertama dan halatuju serta halaju sesebuah momentum

= on the way...aku tunggu tarikh keramat untuk buat tu...

Boleh aku tau nak develop antivirus ni guna apa?

=kena tanya ahli yang bahagian programming....hehehhe...aku tak tau sangat...aku rasa diorang nak buat c++...tgh tunggu ramai ahli dulu..

Aku jadi tukang test jer lah... bila projek nie nak start? Dah lebih 3 pages nie... tak start2 lagi.. hehehe

=masalah utama nya ialah tenaga kerja....kena kumpul dulu...sampai tahap yang memuaskan untuk start projek nei...terutamanya di bahagian programming...sebab bahagian programming yg menentukan kewujudan putera AV nei..

Kena lantik ketua dulu. Aku vote sitoplasmat sebab ni idea beliau.

=errrr...aku tak jadi ketua...kita buat undian...setiap dipartment ada ketua dan penolong...

p/s :AKU TAK DAPAT GERAK AKTIF SEKARANG...TERNET KAT RUMAH TAK ADA..DALAM 27 @ 28 HB 12 AKU AKAN AKTIF BALIK....JADI DIHARAP KORANG SEMUA DAPAT MENGHASUT AHLI PUTERA KHUSUSNYA OTAI-OTAI programming DAN PEMBANGUNAN WEB...UNTUK JOIN PROGRAM NEI...

kalu gabungkan suma inventor AV kat Putera.com camner? Cam ApoNie ( GVR ) ngan inventor Portable AV ( aku dh lupa nama )? Edited by Syden

QUOTE(Syden @ Nov 28 2008, 04:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalu gabungkan suma inventor AV kat Putera.com camner? Cam ApoNie ( GVR ) ngan inventor Portable AV ( aku dh lupa nama )?

Try jemput diorang...hehehe laugh.gif

QUOTE(adinor @ Nov 28 2008, 08:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
I choose forumarena.com and co.cc to create online community, its ok?

mana2 pun tak po...asalkan best..hehe

prob yg aku nampak...

1. sponsor.. sebab kebanyakkan yg kat sini terutama programmer ade komitmen masing2.. so kalu ade gaji, mungkin baru start..
pasal server update lg...
2. prototype - xde pe2 contoh or progreess yg leh continue or discuss..
3. leader yg mengepala sume ni...

ni je la aku nampak.. aku ade example source dalam VB6 and vb.net.. C++ pun ade... tp ni aku amik kat internet la.. sekadar nak tau cara2 scan, update, n so on..

happy.gif aku juz bg pandangan je.. aku leh wat.. tp secara part time je.. tu pun guna source org lain skit n + ngan code aku sendiri.. nnt mesti ade yg xpuas hati...

QUOTE (sh4m @ Dec 3 2008, 07:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
prob yg aku nampak...

1. sponsor.. sebab kebanyakkan yg kat sini terutama programmer ade komitmen masing2.. so kalu ade gaji, mungkin baru start..
pasal server update lg...
2. prototype - xde pe2 contoh or progreess yg leh continue or discuss..
3. leader yg mengepala sume ni...

ni je la aku nampak.. aku ade example source dalam VB6 and vb.net.. C++ pun ade... tp ni aku amik kat internet la.. sekadar nak tau cara2 scan, update, n so on..

happy.gif aku juz bg pandangan je.. aku leh wat.. tp secara part time je.. tu pun guna source org lain skit n + ngan code aku sendiri.. nnt mesti ade yg xpuas hati...

1. Main situation yang i nampak...takder leader.
2. Dari mana u dapat source code tu? open source AV ker or whatever. Pasal ada yang tak puashati tu ntahla...buat apa diorang nak bising?
3. I fikir u boleh mulakan sekarang...(ikut suka hati i jer)