Jump to content
sitoplasmat

Putera Antivrus Beta (akan Datang)

Recommended Posts

emmm.. aku pikir balik, ok jugak kalau aku join projek nie... aku boleh bagi guide untuk create AV.. wink.gif

ok, first, lebih elok kita bahagikan kumpulan kepada 3 group..

1. software developer
2. graphic, (interface, logo, dll)
3. Malware analysis..

dalam setiap group mungkin ada beberapa pecahan.. xper, tu kemudian.. yang penting kumpul orang untuk join 3 group nie..

kreteria ahli untuk setiap group:

1. Software developer

- oleh kerana aku fikir lebih elok jika buat AV nie dalam bahasa c++, so ahli dalam group nie kalau boleh mesti tahu c++, tahu salah satu skill berikut,
a-) Coding c++ connect ngan database
B-) Coding untuk windows activity seperti edit/baca/tulis registry, delete file, edit/baca/tulis structure file, dapatkan nilai hashing seperti MD5..
c-) Coding untuk buat file DLL
d-) GUI guna c++ (*kalau buat GUI guna c++)
- kalau ada yang tahu assembly lagi bagus..
- programmer untuk web pon perlu.. (kalau boleh open source punya seperti php + mysql)

2. Graphic
- bahagian nie mungkin kita memerlukan:
a-) designer untuk logo, interface (button, pregress bar, dll), dan lelain
b-) designer untuk web.

3. Malware analysis
- kalau boleh, ahli dalam kumpulan nie mesti tahu semua pasal windows, seperti pasal registry, jenis2 file, jenis2 malware, driver, dan pasal packing (cam UPX, aspack, dll), encryption (cam MD5, CRC32, dll) application..
- Kalau pandai bahagian Reverse Engeenering lagi bagus...

p/s: untuk tugas setiap ahli group. mungkin ada pertambahan selepas ini...

aku mungkin leh guide dalam 2 group, malware analysis dengan software developer.. sekadar guide jer, aku pon xterer sangat.. hehe...

untuk pengetahuan korang, aku ada setup domain baru, MalaysiAV.com, untuk kumpul semua rakyat Malaysia yang berkecimpung pasal malware dalam web nie.. Dalam tu akan buat perbincangan, perkongsian ilmu, pasal malware... nanti aku terangkan lebih lanjut...

Kalau semua orang setuju, nanti kita akan bincang semua pasal projek tu dalam forum web tersebut bila web tu dah ready.. wink.gif

Untuk group software developer tu, mungkin kita perlu buat perjumpaan untuk bincangkan langkah permulaan projek nie.. mungkin untuk group Malware analysis pon kena buat perjumpaan sekali, untuk bagi guide asas dalam analisis malware.. kalau setakat bincang dalam forum nie, aku rasa progress dia terlalu slow... Aku bajet projek nie mungkin boleh release yang beta punya paling cepat dalam masa 2 bulan... Tu semua bergantung kepada masa diluangkan oleh ahli...

Untuk perjumpaan tu, agak bermasalah jika ramai ahli bukan duk area KL... kalau ramai yang duk area KL, bleh ahh buat perjumpaan.. wink.gif kalau x, kita bleh set waktu untuk buat coference kat YM jer lahh...

Kerja yang dah boleh start sekarang ialah buat logo/icon untuk PuterAV nie.. semua boleh buat bnyak2, dan kita pilih yang terbaik...

p/s: saper2 yang join group nie, sila add aku kat YM, beritau yang korang adalah ahli untuk projek nie... YM ID: shahrir1999 Edited by ApoNie

kalo nak serius mende ni kene ada web domain khusus untuk antivirus putera beta...
kumpul semua ahli, bekerja teamwork, distribute task, ada target capai dalam masa sekian masa..

Okey... nanti aku try buat logo icon.. cukup lah dapat bagi sikit sumbangan.. hehehe. Imej kat button2 tu semua korang nak gak ker.. kalau nak bagi ler fungsi2 button tu nanti.. bleh ler buat kalau ada masa free...

hmmm... aku nyer still ade error.. tp vb6... aku tgh search camne nak wat software aku ni leh run dalam msdos... cam Norton Ghost...

Nak tnya...kita perlu wt perjumpaan ke???kena gak bentangkan proposal utk wt AV nie...takut susah r nanti...pasal 3 group yang korang baru bahagikan dah ada bpe org setiap group???tetapkan dateline supaya kita x lengahkan kerja kita dan capai matlamat kita utk rakyat malaysia...hehehe

tak perlu la buat kat forum lain, buat je kat forum ni. dah nama putera anti virus, buat je kat putera. dry.gif

suh admin create satu bahagian khusus untuk benda ni yg private. Ahli-ahli yang terlibat je boleh masuk dalam bahagian tu.

okay? laugh.gif

QUOTE(pokmat siko @ Dec 19 2008, 04:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tak perlu la buat kat forum lain, buat je kat forum ni. dah nama putera anti virus, buat je kat putera. dry.gif

suh admin create satu bahagian khusus untuk benda ni yg private. Ahli-ahli yang terlibat je boleh masuk dalam bahagian tu.

okay? laugh.gif

Cadangan memang ok...tapi kena ada org kuat pasal membuat software antivirus nei...baru admin percaya utk buka bahagian khusus tu...hehehe ApoNie,LanoX dan otai-otai lain kan ada kan ada...takpe aku rasa kita mulkan projek nei 1/1/2009...buat masa nei tarik ahli kumpulan dulu... dan cari ilmu dulu...berpandukan cadangan-cadangan lepas dlm topic nei...

terasa nak join..tapi...kemahiran diri nie..terasa blm cukup mahir lg nak tlg korang..apa2 pun....i sokong korang....semoga menjd realiti nanti.....

QUOTE(ICEBOX @ Jan 4 2009, 12:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
terasa nak join..tapi...kemahiran diri nie..terasa blm cukup mahir lg nak tlg korang..apa2 pun....i sokong korang....semoga menjd realiti nanti.....

same la bro..tringin sgt nak join tp ilmu blm cukup...

hoho..ya lah..minat dah ada pasal nie..sebabnya..kita dah ada banyak exprience pasal nie....cara2 nak atasi pun dah tahu...cara serangan pun boleh detect..software mana pun dah tahu...mana ada virus..mana yg xde virus dlm software tu....sebabnya..den setiap ari maintainance pc nie....kalo nak tlg kwn2 yg nak buat antivirus nie..den xtahu nak tlg apa....lg pun ilmu pun terasa blm cukup lg...

masa pula....takut...susah nak bahagikan masa pula....den pun blm abis blajar lg....tapi..den sokong sgt9...apa yg kwn2 nie buat....

aku antara bakal pengguna yg pertama AV ni amat2 berharap agar projek ini dpt berjalan secepat mgkn..

aku tgk tarikh topic ni open 1 nov, skrng 4 jan, dah sebualn lebih dh.. aku ni bkn tukang bagi tekanan, just tanya je..

lagipon aku ni stakt jadi tukang wat design bleh la (F.O.C)

p/s : mntk AVG atau KASPERSKY sponser laugh.gif

QUOTE(abow @ Jan 4 2009, 01:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku antara bakal pengguna yg pertama AV ni amat2 berharap agar projek ini dpt berjalan secepat mgkn..

aku tgk tarikh topic ni open 1 nov, skrng 4 jan, dah sebualn lebih dh.. aku ni bkn tukang bagi tekanan, just tanya je..

lagipon aku ni stakt jadi tukang wat design bleh la (F.O.C)

p/s : mntk AVG atau KASPERSKY sponser laugh.gif

Ya...aku tau...memang ramai yang nak AV nei wujud..tapi masa dan semangat memang susah nak cari...(tgh cari nei)...Byk gak aku tgk beberapa topic yg lepas nak buat sesuatu dlm satu kumpulan secara online terhenti separuh jalan..selalunya TS tak aktif..dalam kes projek AV nei...aku memang TS tapi tidak ketua projek..sebab aku pun baru kat putera nei dan tak mahir dlm kemahiran pembinaan AV nei (kecuali bab design aku on jer)...jadi sekarang tgh tunggu cadagan utk memilih ketua projek ini...mungkin mod blh buat sistem undi untuk memilih...dan utk penghasilan sesuatu yang bermutu perlu ada kesabaran dari segi masa...walaupun cadagan ini dah lama dikemukakan dan tiada sebarang peningkatan ini kerana untuk mengelak kan sifat "janji siap" yang pastinya akan menghasilan sesuatu produk yang kurang memuaskan dan untuk membetulnya kembali perlukan masa yang panjang...jadi sesama la kita berdoa agar projek ini dpt dijlnkan dgn jaya nya..suport us.. ; )

mmg tabik springgg gilerr kat korang otai2 sume..
malangnye ku dpt beri sokongan dari belakang je kat korang..
lg pun ilmu mmg cetek giler dlm programming sume nih..
ape pun ku doakan projek korang berjaya dgn jayanya..
semoga success....!!!
Hidup PUTERA..!!! Hidup puterAV..!! smile.gif