Jump to content
sitoplasmat

Putera Antivrus Beta (akan Datang)

Recommended Posts

"Putera Antivrus Beta (akan Datang), Bakal menjatuhkan AV Kaspersky!!!"

menjatuhkan AV Kaspersky dalam graphics dan design ajelah kot?
programnya masih dalam stealth mode, tak boleh nampak.
kalau nak run program antivirus ini kena guna imaginasi sendiri.

kwang! kwang! kwang!

uih...ada lagi wujud thred nei..hahaha..ak sebagai [b]TS[/b] mengumumkan bahawa [b]projek AV putera[/b] ini [b]dibekukan[/b] buat sementara waktu sehingga ada yg betul2 [b]pakar[/b] dalam AV develop tampil kehadapan utk menjadi [b]ketua[/b] bagi projek ini...[b]Alasan[/b]..majoriti ahli tiada pengalaman dalam AV @ program develop..pembuat design ada..itu sahaja..harap maklum dan harap maaf..TQ.. B)

Harap otai2 yg kat luar sana boleh menjadi ketua terutama nya bab programing...@ sesiapa boleh carikan ketua..? Edited by sitoplasmat

ala sayang la terbengkalai
aku klu bahagian web boleh la tolong
standalone apps x berani lg nak hulur tangan
tp aku sarankan guna c++ dengan wxWidgets utk develope antivirus ni
well nak buat antivirus kena tahu mcm mana virus tu berfungsi
but nak kalahkan Kaspersky? thats sounds like impossible
kaspersky labur berjuta-juta dollar dan masa buat kajian pasal virus
buat yg biasa2 dulu..
try check open source antivirus http://www.clamav.net/lang/en/
just my 1 sen Edited by slier

[font="Times New Roman"][/font][size="3"][/size] bro semua aku nak join nyh macam mana i can supply virus my collection pon terlebih banyak aq nak join nyh macam mana?? aq semangat satu je aq nak cakap jangan wat hangat2 taik ayam x syok la kat malaysia nyh x ramai org wat av so aq harap sangat project nyh menjadi

[quote name='sitoplasmat' timestamp='1267439020' post='1019582']
uih...ada lagi wujud thred nei..hahaha..ak sebagai [b]TS[/b] mengumumkan bahawa [b]projek AV putera[/b] ini [b]dibekukan[/b] buat sementara waktu sehingga ada yg betul2 [b]pakar[/b] dalam AV develop tampil kehadapan utk menjadi [b]ketua[/b] bagi projek ini...[b]Alasan[/b]..majoriti ahli tiada pengalaman dalam AV @ program develop..pembuat design ada..itu sahaja..harap maklum dan harap maaf..TQ.. B)

Harap otai2 yg kat luar sana boleh menjadi ketua terutama nya bab programing...@ sesiapa boleh carikan ketua..?
[/quote]

[color="#FF0000"][size="3"]Close Topic[/size][/color],

[quote name='@hackaholic' timestamp='1301642110' post='1066095']
bro jangan la tutup wa semangat nak join apa kata kita suruh ja aponie ketuai apa macam
[/quote]

Huhuhu, dulu pernah juga buat [i]antivirus[/i] masa masih pakai tmnet dialup hingga awal2 ada streamyx, tapi tak pernah [i]release[/i] di internet. Cuma pada kawan2 rapat je. Kemudian check2 internet memang ramai je orang malaysia yang dah buat [i]antivirus[/i]. Tapi bila terserempak thread ni rasa macam nak buat semula lah... hehe

[quote name='@hackaholic' timestamp='1302766580' post='1066995']
bro kalau nak relse nak silakan saya akan sumbangkan antu2 belaan saya
[/quote]

peh.... bomoh ke ? :155:

Terasa nak join lak.. huhu.. dulu aku hangat2 taik biawak gak.. tp sempat ler buat CLAV sampai v2.0.. pastu stop.. tgk thread neh... erm.. rasa nak buat balik.. tp skarang pakai JAVA laa plak.. kalo dulu mIRC script.. hahaha.. kalo perlukan JAVA boleh aku try.. tp kalo C++ aku x reti noh..

[size="2"][font="Arial"][/font][/size]

Assalammualaikum, saya baru mendaftar dan nak buat komen skit kat sini berkenaan projek anti virus nih.
Saya berusia 50 tahun, bersekolah setakat MCE/SPM sahaja dan tidak pernah mengikuti sebarang kursus ICT waima hardware/software.
Saya mulai mengenali PC sejak tahun 1993 pasal minat, beli PC hutang melalui akaun kawan

Pernah bekerja menjual, merepair, mengajar WinNT, membangun modul MLVK dan mengajar PC System, Server/Networing, Programming, membina Invoicing/PO/DO untuk sebuah kilang menggunakan Lotus 123 Macro (zaman dulu).

Sekarang ni sedang membangunkan stand alone multimedia system (fully multimedia: audio, video, printout, user interfacing) menggunakan VB6 (hanya itu yang saya pandai) untuk kanak2 blajar mengenal huruf, mengeja, mengira dan sbg.nya.

Cita2 untuk membangunkan perisian stand alone ni (berskala industri standard, bullet prof, User Friendly, Open database Concept, yang disasarkan untuk dipasaran di seluruh dunia menggunakan pelbagai bahasa) bermula sejak saya mengenali PC.

Koding dimulakan dan sambil belajar/debuging/uji/mengenalpasti sistem/ sejak akhir tahun 90an sambil menangani dan menggalas tanggungjawab merawat/menjaga anak yang menghidap kanser ketika usianya 3 setengah tahun (2008 - sekarang berusia 7 tahun dan bersekolah) dan seorang lagi anak SD yang tidak memiliki dubur ketika lahir (sekarang berusia 5 tahun).

Saya membangunkan perisian ni secara sendirian (kerana terpaksa) dan secara sambilan (juga kerana terpaksa). Saya pernah mengajukan prototaip perisian tersebut kepada sebuah syarikat tetapi mereka tidak mempunyai peruntukan untuk R&D, percubaan permohonan untuk mendapatkan geran dari melalui kertas kerja juga gagal (mungkin sebab saya tak seolah tinggi, ibarat seorang nelayan pantai yang bercita-cita dan berusaha untuk membina sebuah kapal selam berkuasa nuklear atau kalau boleh membina sebuah kapal pengangkut (aircraft carrier, macam USS Eishenhower) yang hanya menghasilkan momokan orang.

Dan untuk pengetahuan saudara-saudari para paar ICT di sini, saya masih lagi meneruskan projek saya ni, dan telahpun digunakan oleh anak saya walaupun masih belum lengkap sepenuhnya.

Cuba bayangkan, betapa sukarnya membangunkan koding untuk Mousehook di atas Form_Mouse_Move Event tanpa skrin flicker menggunakan VB6, membuat koding untuk memaparkan Video dalam format yang bersais kecil, drag & drop event, berpuloh > ratus naming convention, oding untuk 2D, dan bayangkanlah bagaimana saya terpaksa mengelakkan daripada menggunakan 3rd party VB component atas sebab licencing dan OS platform, dan mengerah kudrat minda untuk mengolah resepi Win API untuk speed dan compatibility komputer end user nanti.

Bayangkan bagaimana kesukaran memecahkan kepala untuk mengolah source code yang telah menghampiri 1 rim kertas A4 kalau dicetak.

Tapi saya tetap bersemangat kerana setelah bertahun-tahun saya mencuba dan berusaha secara sendirian perisian tersebut telah hampir siap dan sekarang nih sedang membangunkan content i.e. video, bunyi, suara, grafik dsb. walaupun saya semakin tua dan matlamatnya kalau boleh sebelum hidup saya berakhir, sekurang-kurangnya perisian saya ini dapat digunakan/dijual di seluruh Malaysia kalau tak pun diseluruh Dunia bak kata Rahim Maarof (Istana Menanti)

Dan untuk saudara-saudari yang masih muda, darah anda yang masih mengalir deras, semangat anda biarlah sentiasa panas, mengapa cepat surrender sedangkan didikan yang anda terima tinggi darjatnya (Degree/Master/PhD) berbanding saya.

Kenapa takut bersaing dengan Kapersy, Norton, AVG, Avira, McAfee dll sedangan sais kepala mereka lebih kurang sama dengan kita, kita pun makan roti, beger, kek, steak, french fries jugak.

Untuk anda saudara-saudari yang pakar sekalian, saya percaya bahawa saudara-saudari sekalian bukan dari keturunan yang hanya tahu mengguna tanpa tahu/takut untuk mencipta.

Saya minta maaf untuk komen saya yang menceceh ni.

aku ada buat simple av..kalau nak try..bleh la cuba download di

[CODE]http://data.iloike.net/NTRBeta.rar [/CODE]

walaupun tak sempurna lagi..tapi basic core dah hampir sempurna..mohon cuba..sebarang masalah atau bugs..boleh maklum di http://neologylab.iloike.net

[quote name='NeoLogy' timestamp='1314280203' post='1071518']
aku ada buat simple av..kalau nak try..bleh la cuba download di

[CODE]http://data.iloike.net/NTRBeta.rar [/CODE]

walaupun tak sempurna lagi..tapi basic core dah hampir sempurna..mohon cuba..sebarang masalah atau bugs..boleh maklum di [url="http://neologylab.iloike.net"]http://neologylab.iloike.net[/url]
[/quote]
Neo nk extract .rar tu ada password la...ape passwordnyeee?
Neo ko buat antivirus ni gune language ape? hebatnye ko Edited by mon678

ada problem la lepas update database antivirus tu....hang antivirus tu not responding

tu masalah dengan update..yang tu memang problem sket..tengah usaha untuk improve update system..yang hang tu biasanya sebab file update besar sangat..tak silap definition 5 yang besar..ada lebih 10 ribu signatures baru..mase dia install signature tu yang lambat dan hang tu..

anyway..tu build yang lama..yang baru ni tak upload lagi..insyallaah kalo tak bizi..nanti aku upload yang latest build..

terbaik neology..anyway interface best...ringan...space pn kecik...ada market ni kalau nk buat comercial hehe