Jump to content
sitoplasmat

Putera Antivrus Beta (akan Datang)

Recommended Posts

aku tolong promote kt kampus. chantekk x?

brader... aku masuk skali arr... tp aku dapat source code x..? yg previous ke..? or aku kena start dr awal...

hmmm... tp aku rasa susah la... sebab 1 hal lagi nak update DB virus.. hmmmmm... nak wat mcmni susah.. kalu takat scan menscan ni ok la...

creator GVR tu leh tolong kan...

emm.. so, apa tugas hang sitoplasmat? saper ketua projek nie?

bagi aku, kalau nak buat bebetul, yang ketua tu paling penting, sebab dia akan tentukan tugas setiap member.. nak bagi tugas pon susah gak, terutama bahagian programing, setakat mana kemahiran programing setiap member? sejauh mana pengetahuan setiap member pasal malware?

kalau terlalu ramai yang kurang tahu pasal malware/programing, menjadi bebanan kepada orang yang tahu pulak terpaksa nak ajar member yang kurang pandai...

Kalau projek ada sumbangan dari orang ramai, mungkin lagi ramai yang terer2 nak join.. bleh tempah satu tempat untuk tujuan perbincangan dan sebagainya..

QUOTE(GlowDark7 @ Nov 15 2008, 11:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

bagi aku, kalau nak buat bebetul, yang ketua tu paling penting, sebab dia akan tentukan tugas setiap member.. nak bagi tugas pon susah gak, terutama bahagian programing, setakat mana kemahiran programing setiap member? sejauh mana pengetahuan setiap member pasal malware?

kalau terlalu ramai yang kurang tahu pasal malware/programing, menjadi bebanan kepada orang yang tahu pulak terpaksa nak ajar member yang kurang pandai...

Kalau projek ada sumbangan dari orang ramai, mungkin lagi ramai yang terer2 nak join.. bleh tempah satu tempat untuk tujuan perbincangan dan sebagainya..

betul bro... aku rasa mende ni kena ade sponsor la... nak wat ni pun cam nak wat system gak.. pecah pale tgh2 malam... xtdo 3 4 hari sebelum deadline....

kalu nak wat sampingan je.. xdpt ni... tp tokei GVR tu selambe je... brape org involve tu...?

QUOTE(GlowDark7 @ Nov 15 2008, 11:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

aku bagi cadangan jer....setakat nak masuk bahagian graphic no hal....aku punya plan setiap department yang telah di listkan ada ketua dan penolong...diorang akan kawal setiap dipartment diorang (cth : graphic ada ketua dan penolong)...so...tak ler penin kepala 1 org kawal semua derpartment...aku pun tak ler arif sangat pasal pebangunan software nei...sikit2 tau la...huhuhu..

QUOTE(sh4m @ Nov 15 2008, 10:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hmmm... tp aku rasa susah la... sebab 1 hal lagi nak update DB virus.. hmmmmm... nak wat mcmni susah.. kalu takat scan menscan ni ok la...

creator GVR tu leh tolong kan...

tu ar...aku harap brader creator GVR tu blh tlg...tapi aku tak tau siapa dia....dan nak contact cam mana...bab source code kita kena start dari awal...YAKIN BOLEH...siapa blh panggil brader creator GVR tu amat dialu-alukan.... smile.gif

oleh kerana ramai yang berminat nak buat antivirus ni, aku nak bagi guidance untuk menghasil perisian antivirus moden yang berjaya. seperti yang korang tau, antivirus adalah antara program yang agak kompleks dan memerlukan pengetahuan dan kemahiran yang tinggi. antivirus/antimalware moden biasanya mempunyai ciri2 berikut:

1. file scanner
malware wujud dalam pelbagai keadaan seperti executables, file document, script, dsbnya.
biasanya malware ni dihasilkan untuk platform windows sebab platform ni paling ramai pengguna, ianya menjadi platform yang sangat ideal utk mendapatkan the best penetration. oleh itu, korang perlu study windows executables dalam bentuk Portable Executable(PE) files utk mendapatkan scanning result terbaik. sebagai contoh, GVR scanner menggunakan full file md5 hash untuk mengenalpasti file malware. tetapi teknik ini paling senang untuk dikalahkan kerana hanya satu byte patching akan memesongkan bacaan md5 hashing. walaupun begitu, pengetahuan mengenai PE diperlukan sebab patching secara membuta babi akan menyebabkan executable tidak akan berfungsi dengan baik. kalau korang dah tau pasal PE, nanti korang boleh parse PE file tersebut utk mencari bahagian mana paling sesuai untuk mendapat signatures dan 1 byte patching dapat dielakkan dgn lebih baik.
(aku akan terangkan lebih lanjut kalau ada feedback, sementara tu korang boleh study Clam AV)

2. realtime scanner.
bahagian ni agak susah nak dihasilkan sebab memerlukan pengetahuan mengenai cara windows operating system berfungsi. biasanya, antimalware scanner akan membaca dahulu executables file sebelum ianya dijalankan oleh pengguna. soalannya, macam mana antimalware tau bila program tu akan dijalan oleh pengguna? antimalware akan memasang hook kat kernel level. dengan memasang file access hook, antimalware boleh intercept dan memberhentikan process tersebut secara sementara untuk membuat scanning, selepas itu hook function akan bagi transfer balik execution kepada operating system.

3. self-protection
kalau nak explain bab ni, panjang sangat and agak kompleks. korang boleh baca the big picture kat sini dan sini dan lepas ni boleh tanya aku kalau tak faham.

4. hips
kebanyakan antimalware dah ada feature ni. korang baca dulu http://wiki.castlecops.com/HIPS_FAQ hehe. sementara tu, pegi download Rootkit Unhooker and korang boleh inspect kalau antimalware yg korang pasang ada hips. kalau nak implement this feature, aku suggest korang baca buku Windows Internal dulu.

tambahan:
utk pemahaman apakah bendanya hooking ni
http://www.google.com.my/search?hl=en&...ing&spell=1
http://www.codeproject.com/KB/winsdk/Monit...FileSystem.aspx
http://www.delphifaq.com/faq/delphi_windows_API/f518.shtml
http://www.windowsitlibrary.com/Content/356/06/2.html
Edited by aimbek

hmm...satu projek yg menarik ni...
Ni just cdgn je, huhu... utk permulaan, elok wat anti-virus yg simple2 je dlu, later on bila korg dah dapat feel dia, baru leh upgrade jd mkin complex..
Aku wat software pape pun cmtu jgkla, stat dari yg basic, simple, pastu baru upgrade giler2 punye. klu x, nanti bleh beserabut pale bila functions makin bertambah, mcm2 lagila nanti...
So, cdgn aku, stat dr yg simple dlu, maybe wat simple scanner dlu...pastu test ngan sample virus utk uji keberkesanannya, pastu br bleh tambah real-time scan ke ape...

Hopefully impian korg nak kuarkan antivirus ni tercapai... smile.gif

QUOTE(mikicun @ Nov 22 2008, 11:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
so progress dah takat mana skang.... x nampak sesapa mention pun....
still discuss atau dan start several percent..?

still discuss....sekarang aku thg cuti...kat rumah dah tak ada ternet lagi...skrg main kat cc jer nei..20/12 aku On 24 jam balik...hehehe ternet free...ok...buat masa nei kita kumpul ahli dan cari ilmu...serta cari otai-otai malaysia yg pernah buat AV join kat sini....OK harap dpt sambutan.... : )

aku tetap bantu...hehe..Insyaallah,aku dlam bahagian grafik boleh la..aku rase lagi bagus klau PUTERA ANTIVIRUS ni boleh kesan virus dlm unknown state mcm Rudra Antivirus (maknanya,x perlu lagi update defination virus terbaru)..Fungsi nih aku rase ramai brader2 kat Putera nih bleh wat coding utk tuh.. Edited by ariff_mmc

emm.. aku bleh jer tolong skit2.. aku pon xterer mana.. kalau bleh, kena set port forum/thread discussion yang private, dalam tu nanti leh post coding2 virus... sebab bagi aku, first step nak buat AV, kena kenal virus dulu.. nanti kalau buat public, ada jer budak2-x-matang ambik kesempatan..

p/s: adeh, pesal ramai yang join bab graphic jer nie.... ph34r.gif

sori,aku xdapat nak join la.bukan reti pun coding2 ni..tapi xpe aku akan jadi beta tester dan jadi promoter kat mane2 forum yang aku join.dan aku akan promote kat forum oversea kalo da siap putera av ni.
moga success...thanks

aku pon xtau pe psl bende nie.. jdi pnyebok jer bleh r.. rolleyes.gif tp alang2 da wat PUTERA antivirus tue pe kate wat PUTERAvirus lak.. hehehehe.. xde r sbb aku dgo org2 yg wat antivirus nie org2 yg sme wat virusnye.. tol ke ek?? Edited by Aku Sengal

PUTERAvirus

lain macam jer bunyi die ....

ala name2 tu leh pikir kan bile2 tapi yang penting project nih bile nak start nih....

aku ingat nak join gak sbb ade la pengalaman sikit pasal virus nih sbb theoretically aku tau jugak la cam mane virus nih merebak ngan infection die. sbb penah gak buat program untuk terminatekan virus. aku interested gak nih hehe. tapi yer la klu dah start buat AV, definition tu yang penting kene slalu update. klu tak KUNO la jadi nyer AV kite nie.

@Aku Sengal
Hahaha, bukan sme camtu...tapi mmg ada company antivirus yg upah cracker bt virus yg antivirus diorg je bleh fix.

Yup, aku sokong ckp bro ApoNie, b4 buat antivirusnya, korg mmg kna knal dlu ape benda virus tu, camna dia bfungsi, ape behaviour dia, n etc...

Dari situ baru leh nampak idea, mcmane nak stat antivirus korang nih. Pastu, mgkin leh stat dgn decide programming language ape nak guna...

p/s: maybe aku nak jd beta tester jgk, hehe. Aku nak test ngan sample virus sendiri tongue.gif

Sekarang amat dialu-alukan user putera yg berpegalaman,tidak berpegalaman @ berminat untuk join di bahagian programming dan pembangunan web....Jemput la kawan-kawan (terutamanya yg sedang belajar di IPTA/IPTS/SMK/IPT),awek ker....join sekali...

Aku nak bg sumbangan...
Tp bukan dlm bentuk wang...
Tp koleksi virus yg aku simpan....
Semuanya antara virus yg terkenal dulu...
Spt Nimda, Sircam, Klez, Bebla, I Love You, Anna Kournikova...
Tujuan aku nak sumbang... Utk buat signature antivirus definition...

Kalo nak, sila PM aku, aku akan bg...