Jump to content
nilasetitik

Undi Tak Percaya Kepada Pm

Recommended Posts

paklah silap.. bukan rakyat kena paham kerajaan tapi kerajaan kena paham rakyat.

rakyat kene paham keadaan negara jugak.

rakyat kene paham keadaan negara jugak.

rakyat paham setakat yg mereka faham, nak paham 100% pun bukan senang, kita bukan kerja duk kat umah cari maklumat pasal keadaan negara, hny stakat balik kerja, tgk berita, tu je, ni pak lah bg kelonggaran suh cari income tepi berniaga, langsung tak de masa nak paham keadaan negara....., tp rakyat dah bersuara, dah cakap, taraf hidup majoriti rakyat skrg tidak sesuai ngan apa yg kerajaan buat, dgn harga beras naik, harga minyak naik

kita paham harga minyak dunia naik, minyak makin kurang, aku bukak yahoo homepage dua tiga bulan dulu pun bnyk kali terpampang kat featured box dia mengenai kenaikan harga bahan api. cuma penarikan subsidi tu macam tak boleh diterima rakyat buat masa ini, dgn keadaan rakyat yg masih ramai gaji below 1K masih ramai miskin, dan rakyat harapkan ada perubahan yg akan dilakukan oleh kerajaan, mereka harap dalam ramai2 menteri yg bijak pandai ni boleh pikir satu cara kurangkan bebanan rakyat rentetan kenaikan harga minyak, tak silap aku bnyk buah fikiran, rayuan, harapan dan rintihan yg dihantar tak kiralah secara direct melalui site PM dan jugak kat TV3 aku ada dgr 2-3 kali jugak, ada yg bg idea, ada yg bg harapan... tp apa yg berlaku seolah2 rakyat sudah jatuh ditimpa tangga, sudahlah harga minyak global naik, subsidi minyak ditarik, dpt rebat secara tunai kalau dikira tak cukup, tu pun susahnya nak gi tuntut....

kalau dikira situasi kita ni, lepas jatuh, ditimpa tangga, patah kaki plak sbb harga beras melambung tinggi, tarif letrik bakal naik lagi, pasni tak tau la apa lg yg berlaku..... rakyat nak paham kerajaan, kerajaan tu kita anggap cam satu kelompok je, tp kerajaan nak paham rakyat banyak kelompok, berbilang kaum, berbagai taraf hidup dan sebagainya...

sbg rakyat ni, harapan tak dak lain, harap kerajaan dapat memayungi mereka dgn keadaan yg lebih selesa, terjamin, selamat, aman harmoni.. kita dah bersyukur ngan apa yg ada skrg ni, cuma bila kita rasa tindakan kerajaan tu macam tak sesuai, menyebabkan hidup kta makin terhimpit, salahkah kita bersuara, cari jawapan, cari punca, cari jalan penyeselaian kut2 kerajaan nak dgr, perkataan "rakyat kena paham" atau "polis kata jangan" atau "ubah cara hidup" tu tak boleh tutup mulut rakyat ataupun mengenyangkan perut rakyat atau menyelesaikan masalah bebanan hidup rakyat.... bila masalah2 camni lah mula rakyat cari penyeselaian sendiri dan dalam pencarian tulah duk dgr info sana sini mcm2 berita dan maklumat maka mulalah terhakis kepercayaan terhadap kepimpinan skrg dan tak salah kalo aku cakap pihak yg dah tunggu peluang camni akan "menyerang"......

peace...ngan situasi skrg, lain org, lain bebanan, lain rasa....

T/S: Sori, mcm off topic je plak.....

Edited by rakyatmalaysia

Susunan Nama Pm Mysia.,d sebalik nm tuanku abd RAHMAN.,.,kbetulan or tlh d'rancang?,.,..,fkr2 kn lah.,,.

1. Rahman

2. Abd razak

3. Hussein On

4. Mahathir

5. Anwar,.,.Abdullah ( spttnye anwar tp paklah yg dpt).....mgkn ada lg PM dr huruf A , Azizah or Abd hadi

6. Najib.,.(btl ke lps ni najib?,.,).,.,or Nik Aziz or Nurul Izzah.,.,

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Susunan Nama Pm Mysia.,d sebalik nm tuanku abd RAHMAN.,.,kbetulan or tlh d'rancang?,.,..,fkr2 kn lah.,,.

1. Rahman

2. Abd razak

3. Hussein On

4. Mahathir

5. Anwar,.,.Abdullah ( spttnye anwar tp paklah yg dpt).....mgkn ada lg PM dr huruf A , Azizah or Abd hadi

atau Nori Abdullah husband.

edited :lol:

"dik..orang pompuan xleh jadi pemimpin. Dakyus la lelaki kalau pilih depa jadi pemimpin. Suara mereka tu aurat tau.."

Note : Matlamat Menghalalkan Cara..

Edited by malayNUX

1. Rahman

2. Abd razak

3. Hussein On

4. Mahathir

meg je semua tu

kebetulan jer

kalau betul kenapa yang 1st bukan Abd Rahman?

kenapa ambik rahman je?

kenapa yang kedua mabik Abd Razak?kenapa bukan Razak?

kebetulan

sapa2 saja boleh jadi PM asalkan cara melaksanakan pemerintahannya mendapat kepuashatian rakyat. so, maksudnya asalkan kehidupan rakyat terjamin, itu dah ok.

"dik..orang pompuan xleh jadi pemimpin. Dakyus la lelaki kalau pilih depa jadi pemimpin. Suara mereka tu aurat tau.."

Betul tu perempuan tak leh jadi...hahaha pengarah perempuan tak leh jadi pemimpin.. patut pecat...HAHAHAH pastu adun Perempuan UMNO tak leh jadi ADUN...pecat...

Perempuan tak leh masuk jadi Ahli Parlimen, tak leh masuk Dewan Rakyat... kena dok diam mcm pekung....HAHAHHAHA tak leh bercakap sebab suara mereka aurat dok diam jer kat dewan rakyat...HAHHAHAHAHA lawak ko...

Kesian jadi perempuan... lawak...HAHAHAHAHA

Edited by TJ-Ariff
Tolong Jaga ADAP anda..

Note : Matlamat Menghalalkan Cara..

Bukan Ke Matlamat Tak Menghalalkan Cara..

Betul tu perempuan tak leh jadi...hahaha pengarah perempuan tak leh jadi pemimpin.. patut pecat...HAHAHAH pastu adun Perempuan UMNO tak leh jadi ADUN...pecat...

Perempuan tak leh masuk jadi Ahli Parlimen, tak leh masuk Dewan Rakyat... kena dok diam mcm pekung....HAHAHHAHA tak leh bercakap sebab suara mereka aurat dok diam jer kat dewan rakyat...HAHHAHAHAHA lawak ko...

Ko ni takde ke nak post yg berfaedah skit..

Menyakitkan hati orang lain ada la.

Edited by Geekspro

Jangan melencong !

Sila berikan pendapat mengikut sesuai dengan tajuk..

Mari Kembali ke tajuk asal...UNdi Tak Percaya Kepada PM, SBB Musabbab

kalau perempuan jadi PM, dunia ni jadi terbalik lah..

sape kata klu pmppuan jd Pm nnt dunia t'balik?.,,.nk ckp psl aurat?.,,.nun kt luar 2 tgk, xpn tgk bl p'rsdngan umno, bape rmai pmpuan umno btdung yg nmpk rmbt?.,,.2 apa?.,,bek xyah pkai tdung.,,.sm je.,.,suara 2 aurat?.,,.cb bgtau dh brapa rmai pemmpin pmpuan?.,.,lelaki dayus ke or dh xde pmimpin lelaki yg b'kaliber?.,,.

Note : nk tggu hgga slesai kes altantuya dgn linggam.,., :rolleyes:

aku tak kata camtu.. sebab tu ada tanda "...". 'Tok Guru' ku yang kata camtu.

Biar orang nk kata apa..sabar je lah. Yang penting 'penyampaian' tu sampai.

Sebab kenapa lelaki yang blh jadi pemimpin?

Al-Quran dah nyatakan.. Nabi s.a.w juga dah nyatakan.

Contoh :

(1) Cerai - hanya ada pada lelaki

(2) Imam sembahyang - perempuan hanya boleh jadi imam jika ada makmum perempaun sahaja

(3) Khutbah Jumaat

(4) Nabi & Rasul (semua lelaki)

(5) dan banyak lagi...

Psiko..

(1) Perempuan ada masanya bertindak mengikut hati. Mereka akan stress & gagal bertindak dengan sempurna mengikut akal jika mereka dalam haid (datang kotor). Jadi..mereka tidak sempurna untuk berfikir secara logik.

maaf la TS aku banyak ter' OFF topic

sape kata klu pmppuan jd Pm nnt dunia t'balik?.,,.nk ckp psl aurat?.,,.nun kt luar 2 tgk, xpn tgk bl p'rsdngan umno, bape rmai pmpuan umno btdung yg nmpk rmbt?.,,.2 apa?.,,bek xyah pkai tdung.,,.sm je.,.,suara 2 aurat?.,,.cb bgtau dh brapa rmai pemmpin pmpuan?.,.,lelaki dayus ke or dh xde pmimpin lelaki yg b'kaliber?.,,.

ilek la bro.. xkan xpaham sindiran

kau sokong aku ke atu tidak ni?.. maksud aku, kalau perempuan jadi PM, ertinya sudah melanggar hukum alam.. sedangkan hawa dijadikan daripada tulang rusuk adam. so, renungkan lah... dan fikirkan lah..

sila masuk sini.. http://forum.putera.com/tanya/t60411.html bincang tentang stesen minyak tutup sekarang ni...

:lol: last2 tak jadi nak undi tak percaya ,sembang kuat ..

kata hari senin nak undi tak percaya.. last² senyap je .. tapi yang pastinya, aku yakin sangat yg PRakyat sekarang tgh atur strategi. sebab hari senin bole katakan semua ahli parlimen BN temasuk PM dan TPM hadir dewan rakya.

Kalau dulu nak hadir... buleh kira dgn jari diorang ni .. bila dah ada pesaing baru la semua pakat duk dtg. yer la mana nak tau kalau tetiba² PR lagi ramai dari BN sbb diorang ni tak jadik menteri so bleh duk parlimen slalu, maka rang undang, atau usul akan memihak kepada PR.

pasal undi tak pecaya kpd PM ni , aku rasa PR akan tunggu masa ahli BN kurang dan diorang trus undi, ..

politik oohhh politik

Saya menyokong kepada UNDI PERCAYA KEPADA PM, ini kerana saya percaya beliau seorang yang masih relevan dan masih berjiwa rakyat. (Bukan senang nak jadi pemimpin oit..)

Pada dahulunya saya setia dan percaya dibawah kepimpinan Tun M, jadi sekarang kesetiaan dan kepercayaan telah diserahkan kepada Perdana Menteri kita sekarang, iaitu Abdullah Haji Ahmad Badawi. Ini kerana saya percaya akan tindakan Tun M kerana memilih Abdullah Haji Ahmad Badawi. Tiada silapnya, tentang skandal wanita mongolia dengan Datuk Najib, memang sengaja Tun M merahsiakannya. Jadi disebabkan hal peribadi Datuk Najib, beliau(Tun M) tidak memilihnya sebagai Perdana Menteri walaupun Tun M tahu undian antara Paklah dan Najib, Najib lebih banyak meraih undian.

Sekarang tibalah masa kepercayaan dan kesetiaan saya diserahkan kepada Paklah. Saya berpendapat bahawa beliau sangat berwibawa dan amat berjiwa rakyat. Namun cobaan tetap cobaan, Paklah sanggup menghadapinya dengan hati yang terbuka dan tawakal. Itulah ciri-ciri seorang pemimpin yang mukmin dan berjiwa rakyat. Jika andaian saya salah maka tergigitlah lidah saya, jika andaian saya betul,maka Malaysia dipimpin dibawah pemimpin yang kuat.

Faktor Undi Tak Percaya Kepada PM:

-Abdullah Haji Ahmad Badawi terlalu berlemah lembut dengan Yong Teck Lee (Sekurang-kurangnya dia ni kena amaran ke, dakwaan ke)

-Beliau disalahkan akibat pembangunan disabah tidak begitu memberangsangkan (Kenapa beliau harus salahkan paklah sedangkan Sabah itu adalah negerinya sendiri).

-Lawatan Anwar Ibrahim ke sabah (Perkara ini berlaku selepas lawatan Anwar ke Sabah).

rasanya banyak lagi kot, tapi cukuplah setakat ini. Renung-renung kanlah.

kau sokong aku ke atu tidak ni?.. maksud aku, kalau perempuan jadi PM, ertinya sudah melanggar hukum alam.. sedangkan hawa dijadikan daripada tulang rusuk adam. so, renungkan lah... dan fikirkan lah..

sila masuk sini.. http://forum.putera.com/tanya/t60411.html bincang tentang stesen minyak tutup sekarang ni...

Perempuan adalah PENOLONG & Pemberi Nasihat kepada lelaki.

Perempuan adalah PENOLONG & Pemberi Nasihat kepada lelaki.

Oklah tu daripada Menantu Lelaki memberi nasihat kepada lelaki...HAHAHAHAA

Edited by .mysahabat9

Ada hukum ke yang mengatakan wanita tak boleh jadi pemimpin.. maksud gue hadis ke apa ke ...

apa pun kurangnya karisma antara punca datangnya idea undi tidak percaya pada PM, kalau zaman tun mahadhir dulu la.. dah bersih semua ni .. dia memang akan pukul rata semua yang terlibat..

قَالَ صَلَّى الله٠عَلَيْه٠وَسَلَّمَ: “لَنْ ÙŠÙÙْلÙØ­ÙŽ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهÙمْ اÙمْرَأَةًâ€

“Tidak akan berbahagia / berjaya suatu kaum yang menyerahkan urusan mereka kepada wanita (mengangkat wanita sebagai pemimpin).â€

DERAJAT HADITS

Hadits ini dikeluarkan oleh:

- Imam Al-Bukhari dalam kitab Shahihnya di dua tempat. Kitabul Maghazi bab Kitab An-Nabi shallallahu ‘alaihi wa sallam ila Kisra wa Qaisar no. 4425 dan Kitabul Fitan no. 7099.

wah jika benar hadith itu ( saya tak ahli hadith ) maka soheh la perempuan tak boleh jadi pemimpin. tapi apapun Islam itu mudah so saya percaya akan ada kelapangan yang situasi membenarkan wanita dilantik sebagai pemimpin.

Apapun expose yang berlebihan dari menantu tatkala pak lah baru hijau sebagai PM turut menyumbang kepada perasaan tidak senang di kalangan ramai orang.

dan idea² seperti undi tidak percaya mulai timbul atas dasar keadilan. Benarkah segala tohmahan yg diberikan kepada Pak Lah. Adakah sekadar cakap ikut-ikutan atau berderta bukti yang sahih. Kalau ada bukti mengapa tidak didedahkan???

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...