Jump to content
Superior

Dragonball Movie

Recommended Posts

Pikor...

Ye ke ni?

nampak macam B-grade movie je T_T

tengok kualiti preview macam haram je gambar die..

baik buat CG macam '300' tu, aku rasa lagi ok..

p/s: aku ingat lagi, masa tengok matrix 3 dulu, scene lawan terbang2 aku da terbayang DBZ da :lol:

nampak macam B-grade movie je T_T

tengok kualiti preview macam haram je gambar die..

baik buat CG macam '300' tu, aku rasa lagi ok..

p/s: aku ingat lagi, masa tengok matrix 3 dulu, scene lawan terbang2 aku da terbayang DBZ da :lol:

mana ko dapat preview dia?

Lei Wulong takder ke dalam senarai cast?

kena sangat kalau Jackie Chan yg main

jangan nanti jadi mcm dead or alive je

Edited by DRS

sabtu lpas ako gi tgk wayang...poster dragonball da kua da...tp dia tunjuk bola naga je cam nih...

dengar cite producer dia stephen chow..musti gempak efek dia kalo mamat ni yg wat...huhuhuh

Edited by DragoN

byk dah org comment pasal film dragon ball nih akan jadi film yg hampeh lepas diorank tgk cast2 yg diambil dijadikan watak2 dragonball..hurmm ntah la blum sampai masa nak comment sepenuhnye but harap lepas dah kasi edit tambah cgi semua jadi la ia movie yg best..kalo x...mmg hancus la..

dulu masa org nak buat transformer punya movie pun banyak yg berpendapat sama mcm ko

jgn risau le, mmg le diorang ada masukkan computerize special effect

kalau setakat berlakon biasa je dah lama siap

belanja diorang bukannya sikit tapi 100,000,000 dollars tuh

pada aku filem transformers adalah mengarut. dia bukan kisah transformers, tapi kisah robot2 besar pecah2kan bangunan. cerita tuh takder spirit transformers. selalunya bukan aku nak stereotype, tapi org yg minat movie transformers tuh bukan tau apa2 pasal transformers pon. kalo tau pon cuma tgk G1 punya episod,lain2 punya cam headmasters, powermasters, victory, zone depa tak tau.cerita movie transformers tuh lebih pada Sam, bukan Autobots. sejak bila trasformers amik humanity sebagai theme dia??oh, tuh transformers animated pon lagik satu mengarut..

Sejak bila Autobot jaga Detroid jer? Lagik sekali, sekadar pendapat aku, series nih buat Autobot nampak mcm superheroes.Pulak tuh, dia punya jalan cerita punya meraban, sampai kutuk series Headmasters dlm salah satu episod dia..

Headmasters sebenar.

Pendek kata, apa jer franchise Jepun yang org US amik akan jahanam. Buktinya?

Mangsa terbaru, Dragon Ball..sigh..

Kenapa la org Jepun sendirik tanak buat movie nih..apsal la nak tgk hasil warisan sendiri kena cincang ngan mat salleh nih..aduyai..

Kenapa la org Jepun sendirik tanak buat movie nih..apsal la nak tgk hasil warisan sendiri kena cincang ngan mat salleh nih..aduyai..

org Jepun tgh sibuk asyik buat anime baru. Kalau diorang buat jadi movie org betul pun (contoh death note pun kena cincang org sendiri) bukanlah hebat sangat melainkan diorang buat semua CG macam Final Fantasy Advent Children, tapi budget lagi banyak la. Mcm tu punya famous FF:AC pun majoriti yg menonton download jek. Lain le kalau macam org korea nak sangat belanja banyak tak berpulangan pun masih nak buat movie2 penuh CG mcm cerita naga yg tak best tu.

Movie yg asal dari anime atau game yg penuh lawan2 tak pernah menjadi. Mcm cerita DOA yg ko suggest tu, siapa buat pun sama je melainkan kalau diorang buat CG mcm FF:AC. Super Mario Bros boleh buat movie org betul ke? Org jepun buat pun tak selera nak tengok. Godzilla tu namanya sendiri dah tak kena, kalau org Jepun yg buat mmg still tak laku kat US sedangkan movie godzilla tu sendiri boleh tahan, patut tukar je nama monster dia tak guna nama godzilla. Dan org yg bertanggungjawab promote movie ni tersalah promote.

pendek kata, tak semestinya Jepun buat boleh lebih bagus. Kita tunggu je lah yg hollywood version punya DB ni sebab diorang ada hati dan ada duit nak buat.

org Jepun tgh sibuk asyik buat anime baru. Kalau diorang buat jadi movie org betul pun (contoh death note pun kena cincang org sendiri) bukanlah hebat sangat melainkan diorang buat semua CG macam Final Fantasy Advent Children, tapi budget lagi banyak la. Mcm tu punya famous FF:AC pun majoriti yg menonton download jek. Lain le kalau macam org korea nak sangat belanja banyak tak berpulangan pun masih nak buat movie2 penuh CG mcm cerita naga yg tak best tu.

pasal Death Note aku mmg tak follow, sebab zaman aku anime kitorang layan Mospeada, Macross, Transformers, Dragon Balls, pendek kata manga dan anime old skool.

Movie yg asal dari anime atau game yg penuh lawan2 tak pernah menjadi. Mcm cerita DOA yg ko suggest tu, siapa buat pun sama je melainkan kalau diorang buat CG mcm FF:AC.

bro, game lawan mmg tak boleh buat movie, tambah2 franchise cam DOA..aduyai..buat la CGI mcm mana pon, sebab heritage dia terlalu lemah.

Super Mario Bros boleh buat movie org betul ke?

tuh depa buat tuh :lol: Aku ingat lagik. time tuh aku sekolah menengah..reger tiket RM5 tgk kat Rex KL. Rasa duit tuh lebih baik sedekah kat mesjid :lol:

Org jepun buat pun tak selera nak tengok.

satu benda la bro, aku kerja di kelilingi oleh org Jepun. Depa nih bangsa yang amat patriotik, depa akan tgk simply because ia dari Nippon. Mmg depa support bangsa depa. Tuh masa Final Fantasy Spirits Within rugi, Sony dok inject balik capital utk Square supaya depa tak bankrap.

Godzilla tu namanya sendiri dah tak kena, kalau org Jepun yg buat mmg still tak laku kat US sedangkan movie godzilla tu sendiri boleh tahan,

saya nak tanya satu benda, pernah tak tgk movie godzilla yang klasik?atau tgk yang pasling baru, Godzilla Final Wars? Sebenarnya, Godzilla adalah salah satu franchise org Jepun yang dah dapat cult status di banyak tempat di dunia. Kalau ada follow siri movie Godzilla, tentu akan notice mcm mana org putih punya Godzilla langsung takder relevance dlm spirit Godzilla tuh sendiri. Mmg kita akui, Godzilla org putih hebat dari segi CGInya, tapi ada sense of novelty bila fans Godzilla tgk suit getah, itu yang buat fans cam saya nih minat, sebab kami follow semua movies dia. :lol:

patut tukar je nama monster dia tak guna nama godzilla. Dan org yg bertanggungjawab promote movie ni tersalah promote.

amat2 setuju. :)

pendek kata, tak semestinya Jepun buat boleh lebih bagus. Kita tunggu je lah yg hollywood version punya DB ni sebab diorang ada hati dan ada duit nak buat.

betul, tapi kita kene tgk apa definasi 'bagus' itu. pada saya, bagus dlm konteks nih ialah filem itu sendiri mesti ada spirit original franchise. sebab filem tuh bertulangkan fanchise yang original utk berken\mbang, jadik tak adillah kalau ia amat lari dari segi konsep dan identiti. nih risau lagik satu franchise yang akan dimoviekan, Akira..aduyai..

huhuh mcm2 .... x po la dari x ada yg buat bia la holliwood buat .... sedangkan transformas yg robot tu pon depa leh hasilkan dan sampai 2 bulan lebih duk ramai yg tengok memang gile ... 1st la filem yg paling ramai yg tengok.....masakan tidak dbz ... dengan bantuan stpen chow ..aku rase dbz ni best gak setanding gan transformas .... jepun anime + holliwood movie = best!

depa tau ape yg depa buat .. korang ni jangan terlampau komen .... lain la klu malaysia buat movie the best ... kita duk komen padahal kita yg duk gitu gak :lol:

Edited by sleyer

waaaa. aku tengok orang yang jadi goku tu tak best langsung . :( . Kene tengok camne lakonan dorang lak la,kalau bagus ...ok la :) .

poster

sapo ni ? :wacko:

aku yang fan dragonball dari taun 1994

pun tak tau

hudus bebeno

Pikor...

Pikor ni boleh la aku bagi 80%

Edited by zer0

aku sokong ape yg snipersnake citer pasal transformers tu,citer kartun ni pun diaorg masukkan manusia tu sebagai watak sampingan aje,dia lebih tertumpu pada kisah robot tu saja,meskipun citer ni mmg best jalan citernya tapi patut kisah robot ni lebih diutamakan,bukan kisah sam dan lain2 manusia...teruk betul..kalau ko tgk transformer beast war pun mane ade manusia dlm kisah dia sume pasal autobot dgn decepticon...

back to topic,dragon ball ni aku rasa lagi 2 tahun baru la kuar kot?dah dekat 4 tahun dah diorg canang2 nak buat citer DBZ the movie tapi sampai sekarang tak buat2 lagi...pelakon2 pun asik bertukar2

tunggu ajelah citer skrg pun tak guna...

Edited by Tun loy_azloy

Bukan Mei 2009 ke keluar?

Aku tgk kat wikipedia.. Movie yg bakal keluar tahun depan.. Cerita ni dlm senarai.

Ntah...cam x layak jer mamat 2 jd Goku,cap ayam jer, bg korang la sapa yg lyak jg Goku hah

P/S:Best klu movie 2 time tnjuk Goku time kecik jer.... :ph34r:

sebelum ni aku kata cite ni mungkin best , tapi lepas jenguk2 gambar2 promo dia aku rasa macam akan hancur je movie Dragon Ball nih .

Teros Z ke? Lawan Abang Gokou, Raditz? Pekes tetibe start cam tu. Ke nak citer pe mendenye DragonBall? Lawl macam tak mo tengok je citer ni.

kalau kuar pun

bukan zaman dia dah -_-

aku yang peminat setia no. 1 dia pun

dah tak minat langsung nak baca komik dia

inikan pulak nak tengok cita yg eronya uduh nak mampus

Yang jadi Goku plkon dier nma justin chadwin ( x glamer lngsung <_< ), C Yun Fatt jadi Master Roshi ( bole la kot ), yg len2 ntah sapa2 ntah

bagi stepen chow buat filem ni pun best....mesti lawak giler :lol: