Jump to content
schemie_katana

Kisah Seram ! (Kisah Benar)-Biarkan hidup anda diselubungi misteri

Recommended Posts

apsal bila kita npk antu mesti demam ek??

sbb t'kezot sgt kot..

then, smgt ilang..

2 yg demam 2 kot...

Edited by cool_gurl_beb!

Kisah ni berlaku ketika aku berada di tingkatan satu.

Ketika itu aku tinggal di asrama.

Macam biasa, aku mula letakkan kepala atas bantal ketika jam hampir menunjukkan 12:00 tengah malam.

Tapi malam tu aku rasa sedikit gelisah.

Entah apa puncanya, tak dapat aku pastikan.

Aku cuba pejamkan mata, tapi tak berjaya.

Akhirnya, lebih setengah jam berhempas-pulas,

kelopak mataku berjaya juga dirapatkan.

Tak lama kemudian, aku dikejutkan oleh suatu bunyi aneh yang agak kuat.

Bunyi sebegitu tak pernah aku dengar sebelum ni.

Aku cuba pastikan arah datangnya bunyi tersebut.

Seketika kemudian aku tergamam.

Berbantukan cahaya samar-samar dari kaki lima dorm,

kelihatan satu kepala tanpa badan sedang menyikat rambutnya,

betul-betul di atas katil bersetentang dengan katilku.

Rambutnya panjang mencecah siling.

Ngeri jugak aku. Dalam separuh sedar tu, aku cuba kejut rakanku yang sedang tidur di katil sebelah.

"Ina! Ina! Ina..!". Ina tersedar.

"Apa hal kejut aku tengah sedap tidur ni?" ngomel Ina sambil menggenyeh matanya.

Tanpa memandang ke arahnya, aku memuncungkan mulutku.

"Tengok tu."

Ina memandang ke depan, dan sesaat kemudian memandang ke arahku semula.

"Takde apa pun! Engkau mengigau la... Dahlah, tidurlah! Aku ngantuk ni."

Ina tak pedulikan kata-kata aku, dan terus menarik selimutnya semula.

Aku berasa takut. Makhluk itu terus menyikat rambutnya.

Semakin kuat sikatannya, semakin kuat pula bunyinya.

Aku betul-betul tak tahu nak buat apa.

Aku cuba nak kejutkan Ina sekali lagi, tapi kali ni mulutku seolah-olah terkunci.

Aku memusingkan badan.

Sambil meniarap, aku memekup telinga dengan bantal. Aku takut. Bunyi tersebut semakin kuat.

Selang lima minit kemudian, bunyi tersebut semakin perlahan, dan akhirnya terus lenyap.

Aku masih tak berani pusingkan kepala.

Manalah tahu, tiba-tiba je makhluk tu dah terpacul depan aku, tak ke naya!

Tiba-tiba suasana sekeliling menjadi hingar.

Ruang dorm yang tadinya gelap, kini terang benderang.

Aku lihat ada makhluk di kanan kiri aku.

Ada yang bawa baldi dan ada yang bawa tuala serta berus gigi.

"Bangun Yati oiiii! Mandi. Sembahyang subuh."

Aku mengangkat bantal yang memekup telinga,

dan dengan perlahan aku bangun lalu ke hujung katil sambil mataku tak berkelip memandang ke katil depan.

Apa yang aku nampak? Tak ada apa, melainkan suatu lakaran di dinding yang tak pernah aku nampak sebelum ni!

aku xpenah kena kacau dgn makhluk halus ni...

tp penah kena kacau dgn member yg kunun2 jd antu penah lah time kat asrama dulu...

time aku tido trus sergah aku...trus kena penyepak...

kan ke sia2..jd hantu org xtakut tp kena sepak lak tu...

off topik la plak..hehehhee...

kejadian ko ni same gak ape yg terjadi pada aku..

roronazoro..( fuh..susah tul nak eja )

kena usik ngan antu jadian..huhu..

huhu..

Al-kisahnye bermula pada malam tu..

terjadi kat asrama sekolah teknik..

aku tgh tido masa tu..

Katil aku dok kat betul2 kat pintu ( kire aku lah penjaga pintu..huhu..dari form4, hingga form 5..huhu..)

pintu tu mmg kitorang x pernah kunci, n aku sendirik pun x pernah rase nak kunci..coz panas..

kire kalu dok kat katil aku.leh nampak lak koridor...

tgkt bwh lak tu..

Nak djadikan cite..

Tibe2..mase aku ngah syok tido...

tibe2 ade kelibat datang...

fiush..fiush... (hehe..cam cite afdlin sauki lak..huhuhu..)

die leh panggil lak nama aku...

aku pun ngan muke blurnye menjengoklah dah die kejut aku..dengan muke blur n ngantuknye..

aku dekatkan muke aku tgk dier..

coz aku x nampak coz aku rabun..huhuhu..

Dgn selamba jer.. aku tgk dgn dekat..

"la, ni antu ke aper ni..

dengan selambanye aku tido blk..huhhu..

Pagi besoknye..

kecoh dengar citer ..senior kena terajang ngan junior..

huhu..

rupe2nye...

member aku yg katil atas, terkejut lalu menujahkan beberape

tendangan kat muka senior tu..

lembam sebelah mata..huhu..

patutla..die x usik aku balik..huhhu..

sori..off topic jap.. :lol:

hehehehe...ko penah npk antu ke cool gurl?

TIDAK!!

aku xpnah lg kna kaco n jmp antoo..

ALHAMDULILLAH..

smpai ble2 aku xmo jmp mende..

Hehe...

Takde 'mende' lain yg buleh amik nyawa melainkan Malaikat Maut...

tu pun 'dia' akan rentap semua sekali, xde ditinggalkan separuh2....

Kes tu bg aku la, aku kelaskan sebagai kawan ko tu cumalah 'dirasuk'

je...

Cerita aku x jumpa hantu tapi menakutkan......nih citer betul......

Sebelum aku ada lesen memandu....aku ada belajar memandu kat Taman Samudera sana...belakang Giant batu caves......tiap2 pagi aku lalu situ belajar aku x perasan la sebelah kanan aku tuh padang kosong........aku jenis concentare belajar.......dengar arahan cikgu yg mengajar tuh..........ok yg beshnya aku lulus belajaar so ok

chapter 2

bila dah lulus belajar dan ada kereta sendiri....aku pun dah pandai mula keluar malam........jalan2 test skill.........ada satu malam tuh hari jumaat kalau x salah......aku ngan selamba naik la kereta ingat nak pi main2(bawak laju@test driver kerta aku kebetulan kereta baru).........aku terpikr plak satu kawasan baikkkkk punya jauh dari orang......

chapter 3.

so aku pun pi la sorang dalam pukul 10 malam gitu.......jalan punya jalan naik kereta makin lama makin jauh ...........makin gelap.......semua hitam je.........

aku nyalakan lampu highbeam aku ....tuppp terang ..........oooh depan aku rupanya ada jalan lagi........

chapter 4

so aku teruskan perjalanan........dan ternyata makin sunyi.......aku turunkan power window......biar angin masuk.....pastu matikan aircond jimat minyak........tetiba....alamak ........aku terpaksa memberhentikan kereta aku............... :ph34r:

chapter 5

la ada palang rupanya dah hujung jal;an rupanya.......patut la ada signboad sekolah memandu besar2 tergantung kat tepi tuh ..........so aku pun nak reverse......aku pun reverse la ngan tanpa segan dan silu..............ngan lampu high beam menyala tuh......aku reverse pusing ke arah kiri......so lampu akan menghadap ke kanan.....dan menyebabkan depan kereta aku nak corner ke kiri la.........

chpater 6

Tiba-tiba aku x leh gerak......kaki dan tangan aku x bermaya.......aku terdiam sebentar.....terpana didepan mata ..........didepan mata aku ngan lampu terang highbeam aku rupanya yg PADANG tuh yg aku dok selalu lalu lalang naik kereta belajar sebelum tuh merupakan ..........kubur-3.jpg

dan pada ketika itu jugak enjin kereta aku mati x bergerak dan suasana jadik sejuk je....bulu roma aku berdiri tegak......dan lampu kereta aku tepat kena pada salah satu `tiang` yg warna putih.....memantul kena pada `tiang` lain,......menjadikan kawasan tuh `terang` .............dan time time tuh jugak la aku teringat hantu dalam cerita Jangan pandang belakang................ :ph34r:

chapter 7(final)

aku start enjin sambil berzanji ke beristigfar ke selawat atas nabi kuat2 sambil jari pulas kunci kereta.....krett krett .......enjin hidup masuk tekan clutch masuk gear 1......tetiba enjin kerta aku mati lagi tapi tergerak ke depan dan sememangnya makin hampir ngan kawasan perkuburan tersebut..............aku nekad pulas kunci kereta.......clucth tekan pastu gear reverse.......so dah ok dah lepas....sekali masa on the way nak keluar dari situ lampu kereta aku tersuluh plak kedai keranda kat tepi jalan.......bebetul ada keranda depan kedai tuh.....macam nak buat satu.............pergh aku xde nak slow2 zupppppppp laju redah bumper xde brake..............

apsal la x de signboard situ kawasan perkuburan islam......adoiiiiiiiiii taubat aku lalu situ malam2 ........

Edited by I am The Angel Of Dead

Cerita aku x jumpa hantu tapi menakutkan......nih citer betul......

Spoiler :

Sebelum aku ada lesen memandu....aku ada belajar memandu kat Taman Samudera sana...belakang Giant batu caves......tiap2 pagi aku lalu situ belajar aku x perasan la sebelah kanan aku tuh padang kosong........aku jenis concentare belajar.......dengar arahan cikgu yg mengajar tuh..........ok yg beshnya aku lulus belajaar so ok

Spoiler :

chapter 2

bila dah lulus belajar dan ada kereta sendiri....aku pun dah pandai mula keluar malam........jalan2 test skill.........ada satu malam tuh hari jumaat kalau x salah......aku ngan selamba naik la kereta ingat nak pi main2(bawak laju@test driver kerta aku kebetulan kereta baru).........aku terpikr plak satu kawasan baikkkkk punya jauh dari orang......

chapter 3.

so aku pun pi la sorang dalam pukul 10 malam gitu.......jalan punya jalan naik kereta makin lama makin jauh ...........makin gelap.......semua hitam je.........

aku nyalakan lampu highbeam aku ....tuppp terang ..........oooh depan aku rupanya ada jalan lagi........

chapter 4

so aku teruskan perjalanan........dan ternyata makin sunyi.......aku turunkan power window......biar angin masuk.....pastu matikan aircond jimat minyak........tetiba....alamak ........aku terpaksa memberhentikan kereta aku............... :ph34r:

chapter 5

la ada palang rupanya dah hujung jal;an rupanya.......patut la ada signboad sekolah memandu besar2 tergantung kat tepi tuh ..........so aku pun nak reverse......aku pun reverse la ngan tanpa segan dan silu..............ngan lampu high beam menyala tuh......aku reverse pusing ke arah kiri......so lampu akan menghadap ke kanan.....dan menyebabkan depan kereta aku nak corner ke kiri la.........

chpater 6

Tiba-tiba aku x leh gerak......kaki dan tangan aku x bermaya.......aku terdiam sebentar.....terpana didepan mata ..........didepan mata aku ngan lampu terang highbeam aku rupanya yg PADANG tuh yg aku dok selalu lalu lalang naik kereta belajar sebelum tuh merupakan ..........kubur-3.jpg

dan pada ketika itu jugak enjin kereta aku mati x bergerak dan suasana jadik sejuk je....bulu roma aku berdiri tegak......dan lampu kereta aku tepat kena pada salah satu `tiang` yg warna putih.....memantul kena pada `tiang` lain,......menjadikan kawasan tuh `terang` .............dan time time tuh jugak la aku teringat hantu dalam cerita Jangan pandang belakang................ :ph34r:

chapter 7(final)

aku start enjin sambil berzanji ke beristigfar ke selawat atas nabi kuat2 sambil jari pulas kunci kereta.....krett krett .......enjin hidup masuk tekan clutch masuk gear 1......tetiba enjin kerta aku mati lagi tapi tergerak ke depan dan sememangnya makin hampir ngan kawasan perkuburan tersebut..............aku nekad pulas kunci kereta.......clucth tekan pastu gear reverse.......so dah ok dah lepas....sekali masa on the way nak keluar dari situ lampu kereta aku tersuluh plak kedai keranda kat tepi jalan.......bebetul ada keranda depan kedai tuh.....macam nak buat satu.............pergh aku xde nak slow2 zupppppppp laju redah bumper xde brake..............

chapter 2

chapter 3.

chapter 4

chapter 5

chpater 6

chapter 7(final)

apsal la x de signboard situ kawasan perkuburan islam......adoiiiiiiiiii taubat aku lalu situ malam2 ........

okhokhkookho

penakut gak ko yer..

errm biasa laa tu

kadang2 jadi camtu, berdebar gak.. :lol:

okhokhkookho

penakut gak ko yer..

errm biasa laa tu

kadang2 jadi camtu, berdebar gak.. :lol:

mana aku tau bro.....aku bukan penakut pasal apa.....aku ingat padang bola ke atau tanah terbiar.....tengok kosong je sekali lampu kereta aku straight menyuluh ke arah `kawasan` tuh mau x terperanjat :lol:

Kisah ni berlaku ketika aku berada di tingkatan satu.

Ketika itu aku tinggal di asrama.

Macam biasa, aku mula letakkan kepala atas bantal ketika jam hampir menunjukkan 12:00 tengah malam.

Tapi malam tu aku rasa sedikit gelisah.

Entah apa puncanya, tak dapat aku pastikan.

Aku cuba pejamkan mata, tapi tak berjaya.

Akhirnya, lebih setengah jam berhempas-pulas,

kelopak mataku berjaya juga dirapatkan.

Tak lama kemudian, aku dikejutkan oleh suatu bunyi aneh yang agak kuat.

Bunyi sebegitu tak pernah aku dengar sebelum ni.

Aku cuba pastikan arah datangnya bunyi tersebut.

Seketika kemudian aku tergamam.

Berbantukan cahaya samar-samar dari kaki lima dorm,

kelihatan satu kepala tanpa badan sedang menyikat rambutnya,

betul-betul di atas katil bersetentang dengan katilku.

Rambutnya panjang mencecah siling.

Ngeri jugak aku. Dalam separuh sedar tu, aku cuba kejut rakanku yang sedang tidur di katil sebelah.

"Ina! Ina! Ina..!". Ina tersedar.

"Apa hal kejut aku tengah sedap tidur ni?" ngomel Ina sambil menggenyeh matanya.

Tanpa memandang ke arahnya, aku memuncungkan mulutku.

"Tengok tu."

Ina memandang ke depan, dan sesaat kemudian memandang ke arahku semula.

"Takde apa pun! Engkau mengigau la... Dahlah, tidurlah! Aku ngantuk ni."

Ina tak pedulikan kata-kata aku, dan terus menarik selimutnya semula.

Aku berasa takut. Makhluk itu terus menyikat rambutnya.

Semakin kuat sikatannya, semakin kuat pula bunyinya.

Aku betul-betul tak tahu nak buat apa.

Aku cuba nak kejutkan Ina sekali lagi, tapi kali ni mulutku seolah-olah terkunci.

Aku memusingkan badan.

Sambil meniarap, aku memekup telinga dengan bantal. Aku takut. Bunyi tersebut semakin kuat.

Selang lima minit kemudian, bunyi tersebut semakin perlahan, dan akhirnya terus lenyap.

Aku masih tak berani pusingkan kepala.

Manalah tahu, tiba-tiba je makhluk tu dah terpacul depan aku, tak ke naya!

Tiba-tiba suasana sekeliling menjadi hingar.

Ruang dorm yang tadinya gelap, kini terang benderang.

Aku lihat ada makhluk di kanan kiri aku.

Ada yang bawa baldi dan ada yang bawa tuala serta berus gigi.

"Bangun Yati oiiii! Mandi. Sembahyang subuh."

Aku mengangkat bantal yang memekup telinga,

dan dengan perlahan aku bangun lalu ke hujung katil sambil mataku tak berkelip memandang ke katil depan.

Apa yang aku nampak? Tak ada apa, melainkan suatu lakaran di dinding yang tak pernah aku nampak sebelum ni!

ko nie da cm buat novel lak..hurmmm..

best2 la citer korang ni..aku pn nk story gak la pengalaman kwn aku ni...

cite nyer cmni..

kjdian berlaku msa thn 1999..msa tu bdk2 skola lg..membe aku ni slalu blk dkt 2-3 pg sbb rajin g jamming mlm2..

1ari tu, membe aku cam biasa la pas jamming, blik dekat kol 3pg. tinggal kt kwsn umah stinggan lak tu..jln sorg2 nk blk umah.

spnjg pejalanan mmg dh sunyi..membe aku ni jln cam biasa sambil isap rokok..then sblm smpai umah dia,

kenalah lalu satu lorong yg memang gelap..

masa jln kat lorong tu tetiba dia nmpak satu kepala yang bercahaya betul2 datang kearah membe aku ni..kepala tu warna ijau lak tu..

membe aku ni punya la menggelabah..masa tu dah xbejalan dah..tgk jer mende tu dtg..bulu roma dh meremang, kaki lak dah lembik, tercegat je la tgk mende tu...dlm kepala dh terpikir toyol..

bila kepala yg bercahaya tu makin dekat kat membe aku ni, baru la membe aku perasan upanya...

kepala yg bercahaya tu kepala Alien Workshop (gmbor kt bju org yg jalan kt situ). hampeh...sbb msa taun tu mmg popular jenama alien workshop ni.. :P

ari2 ada member aku cita..kat skolah teknik dia...time 2 dia turun pagi2 kat blik prep(blk study)..bwh ostel dia jer....slalu dia mmg suka study time pagi2...xdak gangguan....tp pg 2,dalam pukul 3pg kot...dia turun la....tgk2 kat blk prep 2 ada sorang member 1 blk ngan dia...so ada org teman study la pg ni...dia pun study la ngan member dia...dia pun heran,member dia slalu dok tgk dia,pas2 dok senyum...dia wat besa ja la...pas2 tiba2 pen dia jatuh (msti ramai penah dgaq cita cam ni), dia tunduk la nak amik pen dia...pas2 dia pnya terkejut,member dia xdak kaki!!!!! dia trus kemas buku2 dia.. sambil dok kelam kabut tgh kemas, member dia tegur,Ooooo dah taw dah ka...so apa lagi...lari trus ar masuk blk...pas2 dia sempat usha,member dia 2 tgh tdo baik pnyaaaa kat sbelah katil dia....sapa td 2...argghhhh tdkkk....sbelum ni dia penah dgaq cita sbijik cam ni..hantu yg suka tegur org...last2 kena kat dia.....serik dia nak study pagi2...

nie same kes ngan member aku la..

die ni lagi truk kna la..

duk asrama..first biase ar study 2-3 pagi kan..

turun kt bilik prep tuh.da tu ade la teman sowang lega la..

tapi die pelik la..minah tu tunduk je..tibe minah tu alih tpt duk sblh die,dlm ati die ckp ingat minah tu nk tanye mende..die pndang muke minah tu..btul2 dpn muke beb..minah tu sengih,nmpk gigi taring beb..

waaa..

lari member aku tuh..da tu,die nmpk lak ade makhluk duk atas buai,kt tepi skool..waa...siap mengilai.

takut lak..

yg tak tahan antu tu kejar die..da tu die duduk dlm blik,tido atas katil..ingat da selesai..takut beb..

nyorok bawah selimut.

tibe2 je..hambik ko..

ko taw sbelah die sape,antu tadi la,siap main rambut n mengilai..demam member aku beb..

cian kt die..

Tu ler... korang, len kali kalo jumpe member kat tempat2 sunyi camtu.. bagi salam dulu sebelum masuk. Kalau dia tak sahut salam ko tu, ada makna ler tu.... ghehehehehe :D

korng bunuh tikus dlm kol 12a.m keatas... dgn cara melemaskn....

lepastu... cuba lemparkan dkt blkng rumah krg....

10 ~ 15 minit akn dtg mahkluk berkepala "only" dtg mkn tikus tuh... membe aku yg ckp... nth bet0l ke tdk hehe....

Huhuhu.. Sesiapa nak bagi tips macam mana nak nampak TUTT tu,

sila buat eksperimen ke atas diri sendiri dulu..

Bila dah jadi, baru postkan.. Baru lah best..

Taknak la dengar dari kawan ke ape.. Sama je dengar petua orang dulu2..

Last-last semuanya hampeh..

Haha.. Amacam?

Tips yang telah TERberjaya oleh saya lol:

1. Waktu malam kenduri-kendara / kenduri kahwin etc, sila berlepak-lepakan di luar rumah (setelah keadaan sunyi). Rasakan.......

2. Siapa ada camera digital sila tangkap gambar (dengan flash) di waktu malam, lokasi ialah padang, pokok, bukit dan kawasan-kawasan lapang.

Tangkap seberapa banyak gambar secukup rasa. Kemudian balik, transfer gambar-gambar ke dalam komputer dan lihat kewujudan Orbs di sekeliling anda.

Selamat mencuba!

kalau kat tandas tue.asyik ade najis dan kencing.....je....yg peliknyer tak ade org pernah berak atau kencing kat atas...tapi sentiasa ade najis baru kat tandas tue.......huhu :ph34r:

p/s:kejadian nie....berlaku kat kedai kilang aku keje(kilang convert jd kedai)cume ade pekerja jer....semua ckp tak pernah buang air kat tandas tue...tandas yg aku cite nie kat tingkat2 kdai nie...tngkat2 mmg tak gune ar...cume ade bilik solat jer...tandas lagi satu ade kat bawah...kita semua gune tandas yg kat bawah je...termasuk amik air sembahyang...

semlm aku berkesempatan tgk 2 video clip melalui hp kwn aku...video pertama yg pontianak menangis yg masuk kt dlm surat khabar metro tu...aku tgk mcm tipu jerr...sbb bleh plak pontianak tu maen angkat2 kain dia...dahlaa kain mcm baru beli kt kedai jerr...hehe...video kedua real sket,sbb kwn aku sendiri yg rakam...masa tu dorang tgh camping,member aku nie nk kencing...dia kencinglaa kt pagar yg ade semak...pastu member aku yg lg sorang nie saje jelaa rakam dia tgh kencing...masa dia tgh kencing tu,tiba2 ade pocong muncul kt luar pagar kt tempat yg dia kencing tu sambil lompat2...kelam kabut dia & yg rakam tu lari...tapi yg aku pelik,pocong tu bkn pocong yg biasa...pocong tu besar giler & tinggi giler....tinggi dpd tiang pagar tu...x penah aku tgk pocong yg mcm tu...ade org kata tu hantu galah...tapi dia siap berbungkus mcm pocong...siap ade ikat kt atas tu sambil lompat2...bdk2 tu semua terus demam seminggu...

bro..uplaod video nak tgk..huhu..kalau tak reti upload,aku bleh ajar ko step by step..hehe

sekali mase bacethread niih...

kamus kat blakang aku (atas rak) jatuh..

sengal jerk terkejut.

duk tengah fokus bace

bole pulak die jatuh

nih nak gi mandi ker tidak???

lepas tengah malam baru besh mndi....

nih nak gi mandi ker tidak???

lepas tengah malam baru besh mndi....

bilik air kat mana? kat luar atau dalam rumah?

ada lampu? ke pakai lilin?

pakai air paip atau air tempayan? :lol:

aku baca thread nie..sambil scroll slow2 dr atas ke bawah...

kot2 ader orang letak pic prank :P