Jump to content
schemie_katana

Kisah Seram ! (Kisah Benar)-Biarkan hidup anda diselubungi misteri

Recommended Posts

hye!! kawan2,kalo bleh korang citerlaa sket PENGALAMAN SEBENAR korang terjumpa,tertengok atau ternampak bende2 yg SERAM,MISTIK,PELIK,AJAIB,ANEH & MENAKUTKAN....mcm terserempak HANTU kerr....terjumpe bende2 yg PELIK kerr....bleh kite kongsi bersama...buat masa nie aku x penah lg....TAPI INGAT,MESTI KISAH BENAR TAWW....xnk yg reka2 or tipu2 punye....

huhu boleh naktambah x?

mcm ni korunk mesti dah dengar 2 cerita ni dan berlaku kat tempat yg sama iaitu lebuhraya kl ke kuantan(baru)

1st story....

kawan ayah sayw dia dari kuantan nak ke kl.... malam tu kira jam 11 malam la....

memang dia x bawa laju n x der banyak kereta....

sampai kat persimpangan tuuuut(x leh beritahu) dia ternampak la ada motor..... yg peliknya... motor tu ditunggangi org mcm lebai la... pakai serban semua....

dia cuba potong dan pandang muka pembonceng tu.... masya allah....tengkorak rupanya serius dia pecut laju dan x nak pandu malam dah....

2nd story masa tu musim org dah habis menunaikan haji.... di perhentian tempat yg sama(hint: kalau mulut x jaga apa nama tempat tu) pakcik tu berhentila kerana ada satu gerai je yg bukak kat perhentian tu... so dia makanla....

dah habis dia keluar exit gambang and berhenti solat kat stesen tol gambang.,,, jumpa org2 kat situ.... dia cakapla " kedai kat ******* tu sedap ye? bersih lagi.....

so pekerja2 kat situ kehairanan tahap gaban.... diorg beritahu mana bukak lagi kedai kat area ******* tu....? pakcik tu x percaya.... keesokan hari dia g sekali lagi n ternyata org2 tol ni betul.... piring cawan dan duitnya masih di situ.... dalam piring ada cacing and dalam cawan ada air mcm air paya....

huhu seram.....

1st story....

kawan ayah sayw dia dari kuantan nak ke kl.... malam tu kira jam 11 malam la....

memang dia x bawa laju n x der banyak kereta....

sampai kat persimpangan tuuuut(x leh beritahu) dia ternampak la ada motor..... yg peliknya... motor tu ditunggangi org mcm lebai la... pakai serban semua....

dia cuba potong dan pandang muka pembonceng tu.... masya allah....tengkorak rupanya serius dia pecut laju dan x nak pandu malam dah....

Ghost rider nie... :ph34r:

korang penah dgr x citer pasal kete volkswagen berhantu yg tanpa pemandu yg slalu kacau org kt lebuh raya tu?? citer tu betul kerr??

tanpa pemandu ker???

ape yg aku tau, wolksegen tu ade driver la... tp bkan org...

'BATU NISAN LELAKI & PEREMPUAN'..

tu pun aku tau lpas pegi tgk pameran hantu kt muzium shah alam tahun lpas...

best gak, seram2 ayam jer..

tp sape tk kuat smgt, bahaya la g tgk bnde2 mcm tu...

tp smpai skrg ni, aku tk prnah lg jumpe bnde2 mcm ni...

tk de rezeki lg kot... heheheh...

peace

Edited by boo_lat.zone

tanpa pemandu ker???

ape yg aku tau, wolksegen tu ade driver la... tp bkan org...

'BATU NISAN LELAKI & PEREMPUAN'..

tu pun aku tau lpas pegi tgk pameran hantu kt muzium shah alam tahun lpas...

best gak, seram2 ayam jer..

tp sape tk kuat smgt, bahaya la g tgk bnde2 mcm tu...

tp smpai skrg ni, aku tk prnah lg jumpe bnde2 mcm ni...

tk de rezeki lg kot... heheheh...

peace

tu laa. aku dah umur 23 tahun pon belom penah lagi kena /alami benda misteri yg korang citer kat atas ni..

hahahahhaaha

aku pon tak tahu apasal aku tak penah alami..

nak gak try sekali ..

:P

kalau nak... mesti org tu kena kuat iman.... x pernah tinggal solat(bagi warga islam putera je la) and amalan mesti tawadhuk....

kalau x benda tu suka mengacau.... and kita x tau apa yg mengacau.... schemie.... pernah dengar yg cerita kat sabah tu?

tentang batu pasung dahagakan darah.... btul ke aaa? yg ni sayw x pasti...

tp yg pasti.... orb memang wujud....

semlm aku berkesempatan tgk 2 video clip melalui hp kwn aku...video pertama yg pontianak menangis yg masuk kt dlm surat khabar metro tu...aku tgk mcm tipu jerr...sbb bleh plak pontianak tu maen angkat2 kain dia...dahlaa kain mcm baru beli kt kedai jerr...hehe...video kedua real sket,sbb kwn aku sendiri yg rakam...masa tu dorang tgh camping,member aku nie nk kencing...dia kencinglaa kt pagar yg ade semak...pastu member aku yg lg sorang nie saje jelaa rakam dia tgh kencing...masa dia tgh kencing tu,tiba2 ade pocong muncul kt luar pagar kt tempat yg dia kencing tu sambil lompat2...kelam kabut dia & yg rakam tu lari...tapi yg aku pelik,pocong tu bkn pocong yg biasa...pocong tu besar giler & tinggi giler....tinggi dpd tiang pagar tu...x penah aku tgk pocong yg mcm tu...ade org kata tu hantu galah...tapi dia siap berbungkus mcm pocong...siap ade ikat kt atas tu sambil lompat2...bdk2 tu semua terus demam seminggu...

tu laa. aku dah umur 23 tahun pon belom penah lagi kena /alami benda misteri yg korang citer kat atas ni..

hahahahhaaha

aku pon tak tahu apasal aku tak penah alami..

nak gak try sekali ..

:P

hehehe...

nnti nk jumpe ajak aku eh....

peace

semlm aku berkesempatan tgk 2 video clip melalui hp kwn aku...video pertama yg pontianak menangis yg masuk kt dlm surat khabar metro tu...aku tgk mcm tipu jerr...sbb bleh plak pontianak tu maen angkat2 kain dia...dahlaa kain mcm baru beli kt kedai jerr...hehe...video kedua real sket,sbb kwn aku sendiri yg rakam...masa tu dorang tgh camping,member aku nie nk kencing...dia kencinglaa kt pagar yg ade semak...pastu member aku yg lg sorang nie saje jelaa rakam dia tgh kencing...masa dia tgh kencing tu,tiba2 ade pocong muncul kt luar pagar kt tempat yg dia kencing tu sambil lompat2...kelam kabut dia & yg rakam tu lari...tapi yg aku pelik,pocong tu bkn pocong yg biasa...pocong tu besar giler & tinggi giler....tinggi dpd tiang pagar tu...x penah aku tgk pocong yg mcm tu...ade org kata tu hantu galah...tapi dia siap berbungkus mcm pocong...siap ade ikat kt atas tu sambil lompat2...bdk2 tu semua terus demam seminggu...

boleh x kongsi sama? nka usha gak...

coz 1st pontianak tu memang dah tipu dah yg 2nd tu rasanya bukan hantu galah dan pocong rasanya....

erm kalau bolehla sama2 kongsi...

boleh x kongsi sama? nka usha gak...

coz 1st pontianak tu memang dah tipu dah yg 2nd tu rasanya bukan hantu galah dan pocong rasanya....

erm kalau bolehla sama2 kongsi...

tapi mcm mane aku nk bg ko tgk?? aku x reti nk upload2 video nie...tapi video tu xdelaa lame sgt...dlm 30 saat jerr...video nie mmg bkn buat2..& bkn saje2 je nk kenekan org...sbb mmg member aku gak nie...secara kebetulan terrecord...ngam2 bdk tu habis kencing jerr,terus hantu tu sampai...dorang xleh nk rakam lame2 lg sbb semua dah takut...hantu tu muncul jerr terus dorang bertempiaran lari...termasuk dgn yg record tu...

tapi mcm mane aku nk bg ko tgk?? aku x reti nk upload2 video nie...tapi video tu xdelaa lame sgt...dlm 30 saat jerr...video nie mmg bkn buat2..& bkn saje2 je nk kenekan org...sbb mmg member aku gak nie...secara kebetulan terrecord...ngam2 bdk tu habis kencing jerr,terus hantu tu sampai...dorang xleh nk rakam lame2 lg sbb semua dah takut...hantu tu muncul jerr terus dorang bertempiaran lari...termasuk dgn yg record tu...

aku tngok mase schemie pasang ari tu..meremang bulu roma aku..hhuhu

aku sendiri pun penah kena mende2 cm nie..terpulang pada korang nk mempercayai atau x..

ni dalam bilik tidur aku sendiri,dulu la..

mase tu aku pakai katil double decker..katil atas aku x gune.pasal kitorang letak brg2,cm bantal sumer kt atas..(skali utk tetamu nye)\

aku nk amik bantal kt katil atas tuh,tetibe mata aku tnmpk satu makhluk berbaju putih dok relax atas katil aku...

rase nk terkucil gakz la aku..mau taknye dekat jer beb..dalam ati aku ckp jgn la die wat mende lain..naseb la tak bunyi,cume die senyum jer(ngeri ler senyum die)..

aku da capai bantal da..truz je aku baring balik..tutup muke beb..takut giler..!!

aku nk tgk video hantu tue...kat mane eh nk tgk?!!! :unsure:

aku sendiri pun penah kena mende2 cm nie..terpulang pada korang nk mempercayai atau x..

ni dalam bilik tidur aku sendiri,dulu la..

mase tu aku pakai katil double decker..katil atas aku x gune.pasal kitorang letak brg2,cm bantal sumer kt atas..(skali utk tetamu nye)\

aku nk amik bantal kt katil atas tuh,tetibe mata aku tnmpk satu makhluk berbaju putih dok relax atas katil aku...

rase nk terkucil gakz la aku..mau taknye dekat jer beb..dalam ati aku ckp jgn la die wat mende lain..naseb la tak bunyi,cume die senyum jer(ngeri ler senyum die)..

aku da capai bantal da..truz je aku baring balik..tutup muke beb..takut giler..!!

tu hantu bilik tu... memang ada.... dia cuma menumpang bilik yg x digunakan sahaja....

sebab tu dalam satu hadis

minta maaf ek kalau sayw salah....

jika rumah itu ditinggalkan lebih dr seminggu akan menetaplah makhluk allah yg lain....

mcm gtula...

so buat derk je....

kalau boleh jgn kasi kosong sangat bilik tu.... tu yg dia dok tumpang tu....

anyway... schemie upload kat youtube boleh....n lagi satu dulu2 kalau schemie dan semua putera... pernah x dapat email screensaver gambar2 kejadian aneh dan hantu....

yg sayw ingat....

ada gambar perempuan pakai kereta sorong lintas jalan (yg automatic)

tp belakang dia ada org sorong dan org tu x berkaki

lagi satu gambar kampung dr jauh.... ada ribut.... ribut tu tiba2 merupa banshee

pernah x ahli putera dapat atau schemie dapat? kalau dapat sayw nak gak la.... co sayw dah terkena penyakit terdelete....:P

tu hantu bilik tu... memang ada.... dia cuma menumpang bilik yg x digunakan sahaja....

sebab tu dalam satu hadis

minta maaf ek kalau sayw salah....

jika rumah itu ditinggalkan lebih dr seminggu akan menetaplah makhluk allah yg lain....

mcm gtula...

so buat derk je....

kalau boleh jgn kasi kosong sangat bilik tu.... tu yg dia dok tumpang tu....

anyway... schemie upload kat youtube boleh....n lagi satu dulu2 kalau schemie dan semua putera... pernah x dapat email screensaver gambar2 kejadian aneh dan hantu....

yg sayw ingat....

ada gambar perempuan pakai kereta sorong lintas jalan (yg automatic)

tp belakang dia ada org sorong dan org tu x berkaki

lagi satu gambar kampung dr jauh.... ada ribut.... ribut tu tiba2 merupa banshee

pernah x ahli putera dapat atau schemie dapat? kalau dapat sayw nak gak la.... co sayw dah terkena penyakit terdelete....:P

mane gambarnyer....nk tgk!!! :lol:

malam minggu lepas aku tidur dengan kucing jelmaan jin.teruk jugak aku kena sakat malam tu...

Saya ade juga pengalaman dengan benda-benda ghaib ni..

Pengalaman disakat/ditindih

Spoiler :
Pengalaman yang selalu sangat saya kena ialah disakat/tindih masa tidur..

Ha, gangguan begini saya rasa tentu ramai yang pernah kena kan?

Ada orang cakap dari segi sains, sebab kita letih dan berkaitan saraf..

Tapi tak tahu lah kan, kadang-kadang sains ni bercanggah dengan benda ghaib..

First time saya kena ganggu, boleh ingat lagi, masa tu umur 13 tahun.. Memang meraung lah lepas kena tu.

Siap Asma-ul-Husna lepas kena tu.. Sebab first time experience kan..

Then umur antara 15-17 tahun pun kerap kena, kadang-kadang dalam seminggu tu hampir setiap malam 'dia' datang...

Pernah sekali tu, saya ingatkan benda ni just kacau-kacau macam tu je, saya ignore la, tiba-tiba 'dia' ni overacting pula,

boleh pula nak angkat saya.. Geram betul mentang-mentang kita tak boleh bergerak..

Sebelah saya ada abang saya tidur, entah macam mana saya boleh sentuh tangan abang saya, then 'yang angkat saya' tadi tu letak saya balik..

Tu la pengalaman saya yang paling tak boleh lupa dari segi 'gangguan masa tidur/ditindih'..

Tapi gangguan macam ni sampai sekarang (23 tahun) pun masih kena...tapi dah tak rasa takut macam dulu lagi la..sebab

sekarang dah boleh set di minda, saya tak kacau dia, dia jangan kacau saya....kalau dia kacau juga saya biar je sampai dia boring...

Pengalaman orbs

Spoiler :
Pasal orbs pula, benda ni saya tak pernah nampak la dengan mata kasar,

saya rasa semua orang pun tak nampak dengan mata kasar orbs ni hehe..

Cuma dalam gambar banyak la..

Saya start kenal orbs ni dua tahun lepas (2006).. Entah macam mana secara tak sengaja saya jumpa koleksi gambar orbs

di internet masa sedang melayari website2 gambar aneh, mistik dan ufo (hobi suka-suka).

Then saya terjumpa gambar-gambar orbs, kemudian saya teringat macam pernah tengok benda-benda bulat tu..

Jadi saya kisai koleksi gambar kenangan dan jumpa benda yang sama..

Ada orbs di gambar yang di ambil dengan kamera digital, dan ada pula yang di ambil dengan kamera Kodak..

Ada gambar yang saya hantar kepada Uncle Seekers (iaitu penyiasat alam paranormal yang tak berapa boleh dipercayai haha) melalui myspace,

tapi dia pun jawab itu adalah orbs..

Saya search pula maklumat tentang orbs, definisinya ialah jasad jin yang masih lemah (alpha) (tak tahu benar ke tidak, saya tak berapa percaya, tapi bukan tak percaya), antara pasti atau tidak, sebab saya fikir adakah jin yang masih lemah itu ialah anak jin (jin itu beranak-pinak kan?)..naah biarlah jin dengan spesisnya, saya tak kacau dia...

Jin juga ada teknologi sendiri, mungkin dia juga menulis blog tentang manusia? Biarlah (kata Nidji)..

Pengalaman nampak

Spoiler :
Pengalaman ternampak benda aneh ni tak banyak sangat, rasanya baru dua kali..

First time semasa pakcik saya kahwin tahun 2002 tak silap..

Seberang jalan di depan rumah kampung saya ialah tanah perkuburan yang antaranya menempatkan kubur atuk saya..

Biasalah, malam majlis kahwin mana kami sepupu2 tidur awal.. Jadi kami dalam lima orang lepak di halaman rumah bermain Saidina berbumbungkan

khemah majlis kahwin yang belum diturunkan. Jadi enak bermain Saidina tu, kami terbau..sorry cakap...kentut. Bertekak la hakmilik siapakah ia..

Sungguh kurang sopan 'melepas' tatkala kami bermain Saidina. Jadi, seorang pun tak ada yang mengaku..

Saya terpandang ke kubur atuk, buntang mata terkejut, ada...entah la nak cakap macam mana,

ia berdiri dan berselubung di bawah pokok berdekatan kubur atuk. Ada dua, satu pendek, satu tinggi (macam parent dan anak),

tegak je...tak bergerak. Tapi saya buat ignore saje lah, nanti sepupu yang lain ni takut pula..

Tiba-tiba adik sepupu saya menangis dan tekup muka (dia dah besar darjah enam kot masa tu, anda jangan risau).

Jadi kami pun tak jadi lah habiskan main Saidina. Kami masuk ke rumah tanpa rasa was-was...

Dalam rumah, kitaorang tanya dia kenapa tiba-tiba menangis..? Dia cakap nampak 'hahu' di kubur.

Saya apa lagi, terkejut lah, ingatkan saya seorang saje nampak.. Boleh tipu minda sikit cakap itu semua khayalan.

Sekali dia cakap benda yang sama pula. Huh. Sampai sekarang tak berani lepak halaman pukul dua tiga pagi lagi.

Ha itu yang first time..

Yang second time pula, saya malas nak cerita sekarang..

Sebab baru lagi dalam hujung tahun 2007 di Kuala Selangor..

Malas nak ingat sangat sebab rumah sewa masih di sana.. Hehe.

Ha, itu saja lah pengalaman saya buat masa ni..

Nak diikutkan ada beberapa lagi, tapi taknak cerita lah..

Kadang-kadang kita boleh rasa keseraman itu suatu hiburan,

kadang-kadang juga kita boleh rasa keseraman itu suatu penyeksaan.

Tapi bagi mereka yang ada pengalaman macam ni, jangan lah rasa takut yang melampau..

Anggap ia suatu kebolehan atau kesempatan yang Allah beri..

Ada yang tak pernah jumpa pun..

Ada yang tak percaya pun..

Cuma beberapa perkara la saya nak ingatkan..

1) Jangan berkawan atau meminta tolong dengan/pada jin dan syaitan.

2) Jangan berkawan atau meminta tolong dengan/pada jin dan syaitan.

3) Jangan berkawan atau meminta tolong dengan/pada jin dan syaitan.

4) Jelmaan (atau hantu) bukan roh orang yang telah mati tetapi jelmaan jin, syaitan atau qarin.

5) Jangan suka bercakap besar atau celupar dan yang setara.

yeke btul???

kalo tk silap aku, mmber aku pun ade gak video tu...

dgr bunyi bnde mmg la seram, tp nmpak mcm TIPU jer...

lg 1, mmber aku ckap... mmber die yg rakam video ni...

die kate kt klang...

pening dh aku ni, mane 1 yg btul...

sah aku dh kene tipu, tp tk tau la sape yg tipu...

ko atau pun mmber aku....

tp aku rase, geng putera smua baik2 kan... tk tipu org kan..

hehhehehe...

secara jujur nye, aku kurang prcaya pada gmbar @ video hantu yg ade kt dlm tv atau pun internet...

kalo org cite die nmpak dgn mata sndiri aku bleh prcaya, tp tgk pd jenis org la gak..

sbb tk smua org bleh tgk bnde mcm ni, kalo yg bleh tgk pun msti org 2 yg murah rezeki...

hheheehe...

ape2 pun. tak yah la tkut kt bnde2 mcm ni..

takut kt ALLAH je dh la...

peace

Edited by boo_lat.zone

ni kisah aku nak crita plak..

1hari kan aku jalan2 la sorg2 kat blakang umh..

blkg umah aku tu ada lorong kecik je dah la kiri kanan pokok buluh je..

eeeeeeeeeee..takut la nak crita..xnak la crita..