Jump to content
schemie_katana

Kisah Seram ! (Kisah Benar)-Biarkan hidup anda diselubungi misteri

Recommended Posts

sekali mase bacethread niih...

kamus kat blakang aku (atas rak) jatuh..

sengal jerk terkejut.

duk tengah fokus bace

bole pulak die jatuh

nih nak gi mandi ker tidak???

lepas tengah malam baru besh mndi....

Isshhh... tak elok mandi lepas pukul 12 atau tengah malam. Boleh bawak penyakit paru2 berair nanti kalo selalu di amalkan.... so, elakkan aktiviti ini ek...

Isshhh... tak elok mandi lepas pukul 12 atau tengah malam. Boleh bawak penyakit paru2 berair nanti kalo selalu di amalkan.... so, elakkan aktiviti ini ek...

betol ckp pak cik nie...

jgn mandi tgh mlm..

xelok....

jiran aku sllu berendam lam air, kna pnyakit paru2 berair (ape ketan ngn mandi mlm ek?watever)... :D

owh...

aku pun ada perangai mandi malam malam...

hehehe

assalamualaikum...

nih hantu ker? :huh:

prank sket malam2..huhu~

la..ko yg amik gambar..ko lak tanya kitorang balik..haha :lol:

prank sket malam2..huhu~

bro kalau nak tau...........tengok kaki dia kalau ada kaki itu org :lol: kalau x de kaki apalagi kasi larilah heheheeh :lol::lol:

bro.......ni aku nak crite satu kisah

menda ni jadi kat org rumah aku n anak aku..

masa tu pg dlm kul 10+, lepas balik dari kedai....

masuk dlm lift anak aku umur 2 thn pandang kat atas siling lift terus senyum......

(anak aku yg pandai cakap jerman jer)

yg anak umur 4 thn plak mcm takut semacam tunduk je, x brani angkat muke....

bile org rumah aku perasan apelagi tiba2 meremang bulu roma, x berani nak toleh blkang.

lepas keluar lift tengok lift tu singgah tiap2 tkt..........

biasalah bro......org pompuan

tapi kan dlm family aku,anak aku yg sulung rajin keke ngorat dgn mende ni.........

ader 1 hari tgh mlm, sorang2 tgk tv kat ruang tamu......berhampiran ngan balkoni.......

tiba2 jatuh tin minuman kat balkoni tu dari atas.....bila pegi keluar nak tengok bende tu x de.....

betol ckp pak cik nie...

jgn mandi tgh mlm..

xelok....

jiran aku sllu berendam lam air, kna pnyakit paru2 berair (ape ketan ngn mandi mlm ek?watever)... :D

Tu ler pakcik cakap awal2.. seboleh2nya elakkan mandi tengah2 malam nie... bila malam, keadaan cuaca sejuk dan embun pagi keluar. Masa tu bila kita bernafas, air wap2 tu masuk dalam paru2.. dan lama2 boleh menyebabkan sakit paru2 berair... :D

setan bertandok

Setan nie aku dari kecik lagi dah kagum giler2..Wakakakaka!

Aku ada byk story...Sume nya terjadi,and aku antara yg terlibat gak la..

1st story:

Spoiler :
Aku,sepupu aku ngan mmber dia nk pegy mancing kat kuantan..Otw kat Karak,aku ngan sepupu aku nmpak bnd tuh.Yg cm siot nya,mmber dia bleh plak ckp ala,anak orang asli je tuh..Sbbnye?aku nmpak makhlukk tu tgh cangkung kat atas papan tanda yg selekoh tuh...pastu,ktorang pn teruskan la perjalanan..pastu,ktorang terserempak lg dgn makhluk tu...sebijik!wat bnd yg same gak.kat selekoh..N yg siot nye,mmber sepupu aku pn jwb bnd yg same gak..anak orang asli tgh layan kepala sorang2.Kali ketiga,dah nk masuk simpang ke Gambang..Kan ada papan tanda lagi 2km nk masuk ke simpang kan?kali nie menatang tuh ada kat ats papan tanda tuh,cangkung rileks aje..

tyme tuh,sumer dlm kete tuh terus diam..sib baek sepupu aku nie hati kering sket.klaw x..konfom xcident sbb terkejut.

2nd story:

Spoiler :
Tahun 2005....Korang tny la ape yg jadik kat bebudak asrama Skolah Teknik Klang..Time tu,aku baru je balik dari Piala Datuk Syukor...Kejadian tuh berlaku sebelum aku pegy utk piala tuh.Mase tuh Maulud Nabi..Ada ceramah..Time tula..Bermulanya sesi2 rasuk2 kat asrama aku,sampai la hampir2 kene tutup..Mlm tuh,aku tgh lepak2 dgn mmber aku..then,ada sorang mmber aku ckp dia ada nmpak bnd tuh kat blakang..ktorang g la usha..mmg sah!ada!nmpak bnd tuh tgh nk naek tangki air kat blakang dorm ktorang..yg bestnya biler mmber aku siap interview lg bnd tuh..mmg best!sepanjang kejadian tuh,mcm2 aku nmpak.Antaranya,masa aku tgh cuci baju pkl 3 pagi,aku didatangi sebuah lembaga yg malu2..Aku xtaw cmner nk ckp..Sbbnyer,aku mcm dpt rasa..n hati aku nie mcm ada orang ckp,"kat situ ada bnd tuh.dia tgh pandang ko".serious.masa aku cuci baju tuh,biler kali ketiga aku pandang tempat yg makhluk tuh tgh perhatikan aku,trus aku dgr bunyik syupp!!mcm ada bnd laju bergerak..n aku sempat nmpak sekilas pandangan mahkhluk tuh..buruk giler!aku pn ape lagi..terus blah ar...sib baek aku dah bilas sumer baju2 aku.terpaksa la aku perah baju kat dlm dorm..hbs basah dorm aku..

3rd story:

Spoiler :
Aku masa kecik2 dulu slalu g camping.1998.Kat Sg Congkak..Mmg best time tuh.So,mlm tuh aku berjaga la malam..Nk diikutkan,kat camp site tuh toilet jauh giler..Yg x bestnya,tyme aku tgh lepak2 jaga patrol,ada lak junior aku nk terkencing terberak.Ape lagi..aku pn pegy la toilet yg jauh tu..bawak kunci..Masa nk bukak toilet tu,xdpt..kene plakx,kat situ ada 4 set toilet..sume toilet aku try dgn kunci aku..masa tu ada 3 orang aje..dah masuk kali keempat,aku xtahan.aku baca al-fatihah,selawat n istighfar..pastu,terus aje aku g toilet tuh,n kunci yg aku gune senang je terbukak.Masuk2 aje,terus nampak bnd tuh tgh dduk kat atas pembahagi jamban.Dgn bau busuk.And keadaan dlm toilet tu ngeri giler2..Junior aku yg 2 orang tuh dah pengsan.Tp,tetiba je aku dgr suara.Dia suruh aku kuar dari situ n trus pg campsite..Ngeri beb!sib baek aku x demam...

BTW,aku dgn geng aku suke pg seekers.Kalo nk join,bleh aje...

Byk tempat dah pegy...Byk bnd dah rase,antaranya:

-Hospital Ampang

-Hospital Selayang

-Rumah Dr Frenzy,Bkt Tungku

-Kubur kat USJ 21

-Kawasan2 USJ(byk sgt...ada yg keras,ada yg x,ada yg jmp)

-byk lagi la...

fuyoooooooooo.............bro ni awek saper??????????????

ade no tepon x???????????????????heheheeh :lol::lol:

Edited by aryana6871

prank sket malam2..huhu~

mcm gambar bandi amuk jer.tanpa warne.tak tkt pun.hehehe :ph34r:

Ni cerita dari apa aku aku kena,tapi tak seram la..So kalau nak aku leh cerita pengalaman dari kawan aku.banyak juga.

5 Tahun lepas,aku budak sekolah lagi waktu tuh..aku suka overnite sampai 3-4pg kuat ponteng sekolah kadang2 tido kelas.Aku tak penah kena apa2 pun,baik aku jalan sorang,atau berdua..biasanya aku jalan kaki je sebab kawasan aku nak kata jauh tak la jauh..setengah batu..waktu itu bulan puasa,cuti sekolah masa tu,jadi lagi seronok la aku,macam2 aku wat satu malam.sampai jadi budak2,main aci nyorok,keja2 sebab waktu 2 kedai semua tutup,termasuk kedai PC.jadi selepas selesai tuh.dalam 4 pagi tuh aku baik sebab nak dekat sahur.so aku berdua dengan kawan aku,lagi pun boleh katakan jiran sebab dekat sangat.jadi dalam perjalanan tuh,aku borak2 la nak hilang bosan sambil merokok,tiba2,kawan aku tuh,kata,"wei ko nampak apa yang aku nampak berulang kali" aku wat tak reti sebab kawan aku ni kuat kelentong(melawak tipu),jadi aku wat tak reti juga,banyak kali aku dah terkena dengan dia.Tiba2 diatarik tangan aku sambil kata,"ko cuba renung tuh,kat rumah tuh!!"aku dah seram tengkuk aku meremang tapi aku gagahkan sebab bulan puasa mana ada,.so aku renung la.betul!! aku nampak pontianak.aku cakap kat dia suruh tenang.dah aku toleh2 dah hilang,mustahil kalau telekung solat atau tudung putih sebab warna putih tu samar2 lampu kalimatang,dengan rambut menjurai panjang.muka dia putih semua kepala dia waktu tuh semakin lama semakin keatas(nak tengok kami)..sah! memang dia,memandangkan aku jalan berdua,so rasa takut tuh kurang la.so jadi dia sampai rumah dia dulu memandangkan rumah dia lebih dekat,aku kena tempuh 2 lorong gelap baru sampai rumah.sampai2 rumah aku terus tak leh tidur sampai ke pagi.dan memceritakan kepada kawan2 aku pada esoknya..

Edited by Superbandung