Jump to content
schemie_katana

Kisah Seram ! (Kisah Benar)-Biarkan hidup anda diselubungi misteri

Recommended Posts

kalu maen spirit of the coin @ spirit of the glass @ ap2 jenis spirit game nih...btol ke owg gtaw kalu roh tu x mo berenti,kte kna lyn die smpai die ckp die nk berenti????? :huh:

aa....jgn ar men...bende kat situ lagi walaupon korunk dah belah....

kalu maen spirit of the coin @ spirit of the glass @ ap2 jenis spirit game nih...btol ke owg gtaw kalu roh tu x mo berenti,kte kna lyn die smpai die ckp die nk berenti????? :huh:

teringat le pulak masa2 form 4 dulu......

hehehehe dah lama dah.... :rolleyes:

kalu maen spirit of the coin @ spirit of the glass @ ap2 jenis spirit game nih...btol ke owg gtaw kalu roh tu x mo berenti,kte kna lyn die smpai die ckp die nk berenti?????

erm sebenarnya memang syirik.... tp dalam arus masa zaman sekarang

budak2 suka panggil

dalam buku rawatan cina.... org yg panggil ni akan pendek nyawa..... x pasti tp it happen la....

so better be careful la....

skolah aku dulu ada la main mnatang ni....bdk form 4 main...pagi 2 depa main,tba2 ja angin kencang...abeh langsir, buku2 smua terbang...bdk senior taw la depa dok main...2 sbb jd cmni...apa lagi,bdk senior trus g blasah bdk yg main dalam dorm 2 la...

Bila ada yang main spirit-spirit ni, yang pasti benda yang datang tu bukan Roh...

Sebab bila orang dah mati, maka terputus sudah segala bentuk hubungan dia dengan orang yang masih hidup kecuali beberapa perkara

seperti doa dari anak yang soleh, ilmu yang diajarkan dan harta yang disedekahkan..

There is no way to call their Roh.. (err betul tak ni encik TJ-Ariff?)

Jadi, siapa yang datang sebenarnya? Renungkanlah sendiri. J kah? S kah? Q kah?

Spirit of the coin (dan yang seangkatan) ni aku rasa tidak lain dan tidak bukan adalah aktiviti pemujaan.

Kenapa? Sebab sebelum "kedatangan" si TUTT, si pemain ni mesti kena baca mentera, betul tak?

"Spirit-spirit of the coin, dari kegelapan kau ku seru...blablabla" betul tak macam tu mentera dia?

Huhmmm.. Jadi, as we already know, sebarang bentuk aktiviti pemujaan adalah SYIRIK..

So, siapa nak main, main lah..

Cuma kena ingat satu je, anda boleh jatuh murtad, dan dosa perbuatan Syirik tak akan diampun Allah.

p/s: So sesiapa yang sebelum ni tak tahu, sekarang sila lah tahu.. :P

main spirit leh pendek nyawa??

korang yg penah main ni tak tatot ke mende

tu ngikut or rasuk korang?

it happen on my late friend.... dia duk asrama.... dia nak tahu sapa yg ambik barang dia(kes kecurian)

memang dapat tahu sapa....

but after 2-3 bulan.... dia rasa macam diri dia x selesa....

muntah darah.... kulit merekah....

so in the end meninggal.... doktor kata kehilangan darah yg bnyak sampai badan dia habis darah.....

so where is the blood?

wallahu a'lam

x tahu sapa yg hisapnye........

Aku pun ada citer menarik yg nak dikongsi dengan korang..

Mcm nie, citer nie berlaku pada driver kat opis aku..lupa palk tahun berapa benda nie berlaku..

Masa tu,dia dengan member nak ker johor..ikut highway..dalam kul 1-2pg..memang time tu, takder kenderaan yg lalu lalang..yg ada cuma kete dia jer..tapi bukan dia yg bawak, tapi kawan dia..kira kawan dia mcam ustaz la skit2..alim la kot..Pastu time member dia tengah drive nie, tiba-tiba bunyi mcm org ketuk pintu kete..Mulanya pelan jer, lama2 kuat.. Yg si driver opis aku nie pelik la..mcamana lak bleh ada bunyi , jadi pun nak jenguk la dari dalam kete tu..member dia dah cakap jangan tengok..sebaik jer dia tengok je kat luar, masyallah..dia nampak...mahkluk tanpa muka, kaki pun takder yang ada cuma ada kepala dan tangan serta pakaian mcm pak guard..tengah terbang dan melekat pada pintu kete sambil ketuk pintu kete dia..Si driver kat opis aku nie punyalah takut sampai terkencing..lama gak la pintu kete tu kena ketuk..last2 senyap macamtu jer..

Lagi satu citer pasal laluan grik..kalau korang yg nak ke pantai timur, mesti lalu ikut jalan tu kan, kalau tak pun lalu ikut jalan alternatif lain macam kl, genting ker, gua musang ker..atau jalan kenyir yg baru nie..Aku ada satu citer menarik gak pasal laluan nie..

Lagi satu citer pasal laluan grik..kalau korang yg nak ke pantai timur, mesti lalu ikut jalan tu kan, kalau tak pun lalu ikut jalan alternatif lain macam kl, genting ker, gua musang ker..atau jalan kenyir yg baru nie..Aku ada satu citer menarik gak pasal laluan nie..

loll cita la apsal ngan laluan Grik nihh.br mggu lps jer aku g klate..

sayw,mbr ko time meninggal tu bdn dier xder darah ker?

kesimpulan nya main spirit ni adalah syirik

sesapa yg pernah main mende nie cepat2 lah tobat

kenapa mesti buat spirit nie kalo nak tau barang kita kena curi

kan kita boleh buat solat hajat dan tawakal

ni kata2 dari ustaz aku

Edited by SouthSider

x tahu sapa yg hisapnye........

takot bnda yg die panggil tu isap darah die coz penah gak dgr owg tua gtaw bnda tu ske isap drh owgkan...

n kalu pelihara bnda cntoh nyer saka @ ap2 je la....btol ke owg gtaw bnda peliharaan itu akn hisap drh tuan die??? @ die tu pegi cari owg laen nk isap drh...sbb nyer ad sowg kwn sy ni,ad beberape ekor bnda kaco die n salah seekor bnda yg kaco die tu dtg drpd seorg manusia yg jealous dgn die....(ni psl jin kat asrama)then kwn sy ni p la jmpe dgn seorg hamba allah yg tau selok belok psl sihir..pastu bnda tu rasuklah owg tu n berbicara dgn kwn sy....bnda tu gtaw kat kwn sy...die dh lama idup...berpuluh ribu taun dlu lg....die ad sowg tuan tp tuan die buang die dkat tmpt tu (kwsn asrama) ms zmn dlu...die gtaw die ske isap drh pompuan xpecialy yg dtg bulan...tp die bnci kat kwn sy coz die x dpt isap drh kwn sy(kwn sy tu wara')...sbb tu die ikut kwn sy....penah satu mlm tu,sblum tido,kwn sy bc yassin,pastu die tido...baru beberape minit je lelapkn mata,die rs lemas...mcm kna peluk dgn kuat..die pn bc la surah kursi n 3 kul...bile die buka mata..die tgk die dok bwh katil..bukan bwh katil die tp bwh katil dlm bilik yg x dihuni oleh sape2...dah la blik tu jauh beberape blok drpd bilik die.. bnyk lg cite psl kwn sy tu...coz ad bnyk bnda yg ikut die termsuk jin yg nk sruh kwn sy terima die n bnda yg dianta oleh si x yg jealous tu kpd die...penah skali tu kwn sy sakit pusat yg teramat sgt n sy bersama kwn sy tman die smpai pkul 3 pg (lg 1 minggu lebih nk xm spm)...pastu ayh kwn sy tu dtg amik die...

:)

Edited by nickeykah

takot bnda yg die panggil tu isap darah die coz penah gak dgr owg tua gtaw bnda tu ske isap drh owgkan...

n kalu pelihara bnda cntoh nyer saka @ ap2 je la....btol ke owg gtaw bnda peliharaan itu akn hisap drh tuan die??? @ die tu pegi cari owg laen nk isap drh...sbb nyer ad sowg kwn sy ni,ad beberape ekor bnda kaco die n salah seekor bnda yg kaco die tu dtg drpd seorg manusia yg jealous dgn die....(ni psl jin kat asrama)then kwn sy ni p la jmpe dgn seorg hamba allah yg tau selok belok psl sihir..pastu bnda tu rasuklah owg tu n berbicara dgn kwn sy....bnda tu gtaw kat kwn sy...die dh lama idup...berpuluh ribu taun dlu lg....die ad sowg tuan tp tuan die buang die dkat tmpt tu (kwsn asrama) ms zmn dlu...die gtaw die ske isap drh pompuan xpecialy yg dtg bulan...tp die bnci kat kwn sy coz die x dpt isap drh kwn sy(kwn sy tu wara')...sbb tu die ikut kwn sy....penah satu mlm tu,sblum tido,kwn sy bc yassin,pastu die tido...baru beberape minit je lelapkn mata,die rs lemas...mcm kna peluk dgn kuat..die pn bc la surah kursi n 3 kul...bile die buka mata..die tgk die dok bwh katil..bukan bwh katil die tp bwh katil dlm bilik yg x dihuni oleh sape2...dah la blik tu jauh beberape blok drpd bilik die.. bnyk lg cite psl kwn sy tu...coz ad bnyk bnda yg ikut die termsuk jin yg nk sruh kwn sy terima die n bnda yg dianta oleh si x yg jealous tu kpd die...penah skali tu kwn sy sakit pusat yg teramat sgt n sy bersama kwn sy tman die smpai pkul 3 pg (lg 1 minggu lebih nk xm spm)...pastu ayh kwn sy tu dtg amik die...

:)

kwn ko blaja kat ner?antu raya kot yang ngacau dier...

kwn ko blaja kat ner?

kat mrsm dlm p.timur..pstu die transfer kat skul sy...coz dkat dgn umh die...5 minit dah bley smpai..

mcm ni.... kejadian tu lepas kawan saya kena lepas main spirit of the coin.... bayangkan.... muka dia budak jd berkedut.....

yg doctor pelik... kan selalu ada masuk darah kat hospital(yg bergantung tu) habis.... dan ada kesan mcm bocor....

for sure bukan kelalaian.... sebab ada bekas....gigitan...

sayw,mbr ko time meninggal tu bdn dier xder darah ker?

yup x der darah pun

Edited by sayw

mcm ni.... kejadian tu lepas kawan saya kena lepas main spirit of the coin.... bayangkan.... muka dia budak jd berkedut.....

yg doctor pelik... kan selalu ada masuk darah kat hospital(yg bergantung tu) habis.... dan ada kesan mcm bocor....

for sure bukan kelalaian.... sebab ada bekas....gigitan...

ooo kira mende tu mai gigit lar?ha sayw,maner gamba antu yg sayw

nk letak tuu?lmbt g ker?

bdn xder darah mesti kering jer..ngeri la aku..sayw g lawat ke time jenazah nk kebumi?

Edited by wizard

lawat....

pic tu bukan hantu gigit

tp bekas buatan org kat sayw

nantila tunggu persetujuan schemie katana dulu yer....

lawat....

pic tu bukan hantu gigit

tp bekas buatan org kat sayw

nantila tunggu persetujuan schemie katana dulu yer....

ooo buatan org ek..

ala nk tgu schemie cam lmbat jer..

err sayw da byk cita antu ker?kongsi la lg kat cini..

ooo buatan org ek..

ala nk tgu schemie cam lmbat jer..

err sayw da byk cita antu ker?kongsi la lg kat cini..

korang nak tahu apa terjadi ke pada bulan april aku gan keluarga keluar ke semenanjug pusing malaysia katakan.kami keluar 2 biji kereta dari langkawi.negeri pertama kami pergi ialah kelantan.masa kt kelantan alhamdulillah tak de pe yang berlaku.lepas ari kedua kami pi terengganu tidur disana tak de apa berlaku.malam ketiga kami tidur di kuantan.aku ambil satu bilik gan keluarga aku.bilik full house budak reseption tu cakap dia bagi satu bilik tu family aku .hotel tu tayah bagi tau le nanti kau org takut pula.anak aku dan wife habis tidur dah.aku tak dapat tidur rasa orang dok goncang katil gan tarik ibu jari kaki.aku cuba bangun tengok wife aku tapi dia nok tidur baik punya.bila aku tidur dia tarik lagi gan goncang katil.aku ckap padanya aku nak tengok muka dia.tapi dia tak bagi tengok muka cuma berbisik di teliga aku dia cakap tempat tu dia punya.aku pun beralih tempat tidur di bawah.sampailah ke pagi.tapi nasihat aku kalau korang nak jalan jauh bawalah ayat2 alquran ke yassin ke di sisi kita.tapi jangan lupa bawa minyak gamat asli langkawi ubat kembong perut.

http://langkawihotel.blogspot.com/

Edited by bart72

tapi nasihat aku kalau korang nak jalan jauh bawalah ayat2 alquran ke yassin ke di sisi kita.tapi jangan lupa bawa minyak gamat asli langkawi ubat kembong perut.

http://langkawihotel.blogspot.com/

pembetulan. bukan bawa buku atau ape2 yg di tulis dgn yasin, ayat alquran dan sebagainya tp kena baca selalu, amalkan sebagai wirid. hatta ayat Qursi pon jin bole baca sampai abis kecuali kita tau kat mana sepatut kita berenti(wakaf) n baca berulang2, insyaAllah jin yg menggangu atau syaitan x kan dapat ikut sbb kita tau fadhilat wakaf yg kita berenti tu. ^_^

so bawa yasin dalam dada.