Jump to content
schemie_katana

Kisah Seram ! (Kisah Benar)-Biarkan hidup anda diselubungi misteri

Recommended Posts

untuk memanjangkan lagi thread antu ni meh aku bagitau satu cite , ni kes jadi kat member sebilik aku la , aku duduk kolej .

Pukul 2-3 pagi ada la mmber kepada member aku datang bilik nak sedut movie so dalam 15 minit camtu dia dtg sedut dia blah balik tdo . Masa tu ade 3 orang je dalam bilik tuh ,aku da tido da time tu , tinggal la 2 orang member aku tengah main pc . Dalam pukul 3.30-4 camtu member aku yang men pc ni dia g tdo gak tinggal la yang main laptop tu sorang2 dalam gelap . Tetiba ada bunyi ketuk pintu , dia ingat member dia yang sebelum ni dtg nak amek movie lagi ,so dia bukak la pintu ......... tengok2 takde orang , dia ok lagi ingat ada dak2 sengal kaco .

Elok2 dia dok mengadap laptop dia , pintu bunyi cam kene ketuk lagi , dia angin la ingat dok memain . Sekali dia bukak takde orang lagi daaaaaa....siap ada bunyi bayi menangis , dia siap kluar bilik cari source bunyi tu tapi tak jumpe. Dia masuk bilik ,tutup laptop , terus tido ... tapi bunyi ketuk tu kekadang ada ..whahahahahahahahaa

pengalaman aku lak. masa tu tingkatan 1. aku dok dkt asrama. kejadian berlaku dlm kul 12 tgh malam. masa tue aku terjaga dr tido. tekak aku tgh kering. aku bgn la dr tido. dapur sek n asrama sebelah2 jek. so aku g la ke dapur sorang2. masa tue tgh mengantuk. so aku x pk yg bukan2 masa tue. aku g la dkt dapur. panaskan air nak buat milo la konon. masa aku tgh panaskan air. ttibe angin kuat2. aku lak terpandang dkt luar cermin. blakang asrama tue dh la hutan. aku nampak kelibat warna putih. jarak dia cuma 10 meter. rupa dia? hanya aku saja yg boleh bayangkan. time tue dr mengantuk, terus segar. jantung aku dh nak gugur masa tue. betul2 aku x leh nak buat apa2. kaku jap. aku x nak tulis lg. meremang bulu roma aku nie

Edited by nurmohd

assalamualaikum...

pengalaman aku lak. masa tu tingkatan 1. aku dok dkt asrama. kejadian berlaku dlm kul 12 tgh malam. masa tue aku terjaga dr tido. tekak aku tgh kering. aku bgn la dr tido. dapur sek n asrama sebelah2 jek. so aku g la ke dapur sorang2. masa tue tgh mengantuk. so aku x pk yg bukan2 masa tue. aku g la dkt dapur. panaskan air nak buat milo la konon. masa aku tgh panaskan air. ttibe angin kuat2. aku lak terpandang dkt luar cermin. blakang asrama tue dh la hutan. aku nampak kelibat warna putih. jarak dia cuma 10 meter. rupa dia? hanya aku saja yg boleh bayangkan. time tue dr mengantuk, terus segar. jantung aku dh nak gugur masa tue. betul2 aku x leh nak buat apa2. kaku jap. aku x nak tulis lg. meremang bulu roma aku nie

dia nak milo ko tu..mai secawan..dia kata :D

apsal makhluk ni selalu kacau budak asrama? tak paham tul

assalamualaikum...

dia nak milo ko tu..mai secawan..dia kata :D

apsal makhluk ni selalu kacau budak asrama? tak paham tul

mai secawan, blm dia ckp. aku dh menggeletar.

semlm aku berkesempatan tgk 2 video clip melalui hp kwn aku...video pertama yg pontianak menangis yg masuk kt dlm surat khabar metro tu...aku tgk mcm tipu jerr...sbb bleh plak pontianak tu maen angkat2 kain dia...dahlaa kain mcm baru beli kt kedai jerr...hehe...video kedua real sket,sbb kwn aku sendiri yg rakam...masa tu dorang tgh camping,member aku nie nk kencing...dia kencinglaa kt pagar yg ade semak...pastu member aku yg lg sorang nie saje jelaa rakam dia tgh kencing...masa dia tgh kencing tu,tiba2 ade pocong muncul kt luar pagar kt tempat yg dia kencing tu sambil lompat2...kelam kabut dia & yg rakam tu lari...tapi yg aku pelik,pocong tu bkn pocong yg biasa...pocong tu besar giler & tinggi giler....tinggi dpd tiang pagar tu...x penah aku tgk pocong yg mcm tu...ade org kata tu hantu galah...tapi dia siap berbungkus mcm pocong...siap ade ikat kt atas tu sambil lompat2...bdk2 tu semua terus demam seminggu...

ni kisah aku nak crita plak..

1hari kan aku jalan2 la sorg2 kat blakang umh..

blkg umah aku tu ada lorong kecik je dah la kiri kanan pokok buluh je..

eeeeeeeeeee..takut la nak crita..xnak la crita..

baik takyah crite wat owg tetanya jek <_<

aku pung ade crite pengalama sendiri wo..

alkisahnye begini..aku ni bru dapat jawatan baru kat sek...la..nak dijadikan cerita aku nih dok sowang2 wat keje kat makmal komputer..memang aku ari2 dok sowang..tp kadang2 ada la cekgu sowang 2 dtg nak guna tenet..tak kesah r..

bila aku dok sowang je ada la aku dgr bunyi owg ketuk simen..kadang2 gunting pokok..aku ingatkan ada tukang kebun wat keje aku wat tak kesah je la..tp satu ari tu aku jd nak tau gak ape tukang kebun tu wat ari2 dok ketuk simen..bila aku kuar jek pusing satu bangunan makmal tak de plak aku nampak tukang kebun wat keje..da musykil da aku wat andaian sendiri agaknye aku silap dgr

tp keesokannya pun aku dgr lagi owg gunting pokok bunga..dalam ati aku kata rajin tul tukang kebun nih tak berenti wat keje...

sampai la nak dijadikan cerita yang meremangkan bulu roma aku tukang kbun tu dok r lepak kat makmal skali ngan aku nak tmpang jap katanya panas..ok r aku tgh kusyuk wat keje nih..tgh ralit wat keje tiba2 tukang kebun tu tanya aku bunyi ape tu..masa tu dia dgr owg tgh ketuk simen..tekejut r aku sebab aku ingatkan dia yg wat keje sume tu yg aku dgr slama nih..pastu aku ckp r ingatkan dia yang wat ketuk simen tuh kutnye nak wat tembok ke ape ke? pastu dia kata tak..masa tu tuhan je yang tau betapa nak gugur jantung aku slama nih aku di sakat upenye..

tukang kebun tu tak puas ati dia g tgk r dtg dr mana owg ketuk simen..sbb dia yang jaga area bangunan makmal dlm beberapa minit dia g servey dia dtg blik kat makmal bunyi tu still ada tp hanya d dlm makmal

kdg2 aku dgr buku terjatuh la aku ingatkan ada owg g servey tgk ada tak buku jatuh tp tak de lak..

smpai ar skang aku masih lagi ditemani ngan bunyi yang mestarius itu..wat keje ngan antu hikhikhik :blush:

pendek je cita dia

Cita dia cam :unsure:

satu malam dalam kul 4,5 pagi

aku pii la tidoq kat kat katil aku macam biasa

dan seperti biasa, dia pun menyebuk nak tindan aku

aku yang mood tak seperti ari biasa :angry:

punyaaaaa la sakit ati

lepas dapat lepas dari tindanan mangkuk tu

aku pun apo lagi

aku pun cakap

"Hoi mangkuk,kalau ko nak gadoh mai la keluaq,jumpa depan2'

lepas tu Tiba2, tepon bapak aku (aku tak de enpon) kat atas meja bunyi :blink::blink:

Tut' tut'

aku pun angkat

Bila aku angkat jo

aku dengar suara pelik yang dalam nada tengah marah2, tapi aku tak paham pun apo dia cakap

aku dengar la,lama la jugak aku dengar tapi bila dah lama sangat aku pun boring

lepas tu aku letak ajo la tepon tu

aku pun sambung tido balik dan cita pun abis ^_^

Hahaahahahha

erm...saka...aku pun de saka gak...tapi tak tau la kalu pe yang aku bagitau ni termasuk dalam saka gak..aku dapat silat dari arwah atuk aku..sebelum dia pergi..dia amanahkan silat ni dekat sorang tuk guru ni...awl2 lagi sebelum dia meninggal dia dah pesan kat adik beradik aku..just anak mak aku ngn anak pak long aku jer yang dapat waris silat ni...waktu tu aku ngn sepupu aku ni tak lahir lagi tau..sangkaan dia memang tepat..aku ngn anak pak long aku adelah lelaki..atok aku cakap..hanya lelaki leh waris silat ni..tepatlah kiranya tekaan dia...anak2 atok aku yang len kebanyakannya pompuan n ade yang takde anak..ade yang lelaki tapi tak sebaya kitorang...so aku dah cukup 7 tahun aku g la belajar...banyak pantang larang aku kena ikut..termasuk sepupu aku..aku ni anak kg jer...tapi sepupu aku yang duk kl pun kena ikut duk kg gak..6 tahun belajar silat..kitoreang khatam..aku bukan nak bangga diri..just aku nak kongsi pengalaman..dulu waktu aku sekolah menengah...sekolah aku memang feymes ngn india..penah satu hari tu..ade budak india cari pasal ngn aku...aku gaduh luar sekolah...tapi sampai hari ni..aku ingat waktu aku first shot budak india tu je...pastu aku tak ingat pape...membe2 aku cakap..aku tibai budk2 india seramai seploh orang macam binatang..takde perasaan..ade yang pastu tak berani tegur aku..ade yang tukar sekolah..waktu gaduh aku memang tak ingat pape..sampai la sekarang klau aku gaduh...still same..last2 yang aku tau aku tengah duduk sambil pandang budak2 yang aku pukul dekat nak mati..tulah...satu jer...aku takleh ajar silat ni kat orang lain..nanti aku sendiri n keturunan aku akan hilang silat ni dari dalam diri...sepupu aku sekarang wakil tekwando malaysia..n dia selalu kena sound sebab belasah lawan dia macam nak mati..n aku..tengah cari tips tahan sabar...hehehe..

huhu...ni saka ni kene buang ni...x elok pun...care nk kurang kan marah n tingkatkn sabar ialah ngan byk berzikir n berselawat.istifar byk2 n ingt tuhan slalu..insyallah...sy pun penah gak belasah org, tp penumbuk yg first je nampak dier, pastu tetibe gelap gelita..terkozut eden..dah belasah trk2 bdk tuh br tersedar..kesian plak tgk member kene belasah camtu..tp sape suh cr sakit ye x? time tu sy br darjah 5..bygkn klu sy still camtu skg? huhu naya2... dah la sy pompuan dier plak laki...pastu yg bestnye, dier dtg blk kt sy. kire k tumbuk sy blk la..skali camne ntah..tersasar leh tumbuk meja sy plak....meraung dier..hahahaha..padan muke..jahat sgt..kitorg sekelas, kt sek plak tu gaduh..

hahahaha....pueh hati aku...

Teringat pulak aku dengan kisah masa kat Taman Pertanian Shah Alam dulu (2001 kot), masa tu ada kem 2 hari 1 malam kat situ untuk dak2 badan beruniform (KRS) sekolah aku, peserta lebih kurang 20-30 orang dan dijaga oleh 2 orang cikgu dan dibantu oleh 1 suami cikgu (askar) . Lokasi pula kat tapak perkhemahan, dan keadaan struktur muka bumi tu agak berbukit.

Nak dijadikan cerita masa mula-mula sampai kat situ, lepas pasang khemah dan aktiviti lain, pelajar-pelajar ni termasuk aku diarahkan untuk membersihkan diri di bilik mandi yang disediakan. Maka, beramai-ramai la kitorang ni pergi mandi. Nak dijadikan cerita, ada la 2-3 budak (Tingkatan 1 kot) ni sesuka hati pergi mandi kat kolam yang tak sepatutnya diorang pergi. Salah sorang dak ni aku namakan A.

Malam tu, selepas beberapa aktiviti dan menjelang tengah malam, aku dan sorang lagi kawan aku (aku namakan B ) ditugaskan untuk menjaga keselamatan sekitar khemah laki dan perempuan (lebih kurang pukul 2-4 kot) sementara dak2 ni semua tidur di khemah masing-masing . Duduk bawah lampu la, sambil borak-borak kosong tapi area khemah tu je la. Lebih-lebih lagi, tak berani den.

Nak dijadikan cerita, setelah tamat tempoh jadi guard tu, aku dan B ni pun jenguklah ke khemah aku untuk kejutkan C (dak lain) untuk gantikan kitorang. Masa tu aku, C, dan A ditempatkan dalam khemah yang sama. Masa tengah kejutkan C pakai lampu suluh tu, tetiba kitorang nampak si A ni tengah gerak-gerakkan tangan dan kaki macam sedang berada dalam satu belon (bulatan) dan cuba nak lepaskan diri dengan mata tertutupnya tu. Kira-kira korang bayangkan cam lipas kalu terbalik, kaki atas badan bawah, tak buleh nak bangun. Pusing-punya pusing, akhirnya si A ni dapat la juga bangun, merangkak dan pandang kitorang dengan matanya yang dibesarkan tu. Tak semena-mena, tetiba si A ni menyeringaikan gigi yang tetiba nampak cam panjang dari biasa. Aku dan B yang sedang menyuluh ni ape lagi, terkejut beruk la dan berundur 3-5 langkah sambil berfikir ape nak buat dalam 10 saat tu. Kemudian, kitorang pun memberanikan diri dan menyuluh balik.

Nak dijadikan cerita, si C yang tengah tido tadi pun akhirnya bangun. Kira-kira cam orang bangun tido, pandang kiri dan pandang kanan. Dan si C ni pun dengan mata yang agak mamai tu pun pandang kat si A ni yang telah bertukar aktivitinya. Pandang cam orang bodoh la jugak sebab tak tahu ape2 masa tu. Si A ni pulak macam tengah cari sesuatu, dibukanya beg, diselongkar barang-barang, dan ape saja yang tangannya ni boleh capai. Kemudian, dipegang-pegangnya kain khemah tu seolah-olah cuba keluar dari situ. Aku, dan B pun tetap menyuluh si A ni sambil cuba berfikir ape la sebenarnya mamat ni tengah ngigau (rasa nak gelak dan teruja pun ada masa tu). Lalu, si A dan si C ni pun cuba keluar pada masa yang sama dan si A ni kat tangannya pada masa tu ada plastik. Dan untuk pengetahuan juga, khemah yang kitorang guna tu pintunya guna zip yang ditutup dari bawah ke atas. Maka, setelah si A ni keluar dulu, dengan plastik kat tangan dan si C ni pula kepalanya baru jenguk kat luar, dicuba pula ditutupnya khemah tersebut dengan menarik zip tu ke atas. Ape lagi, si C ni pula agak terkejut dengan keadaan mamai tu sambil sound "Weh, ape hal ni ... " (lebih kurang camtu la, dah 6 tahun lepas, lupa daa) . Kira korang leh bayangkan, leher terjenguk kat luar khemah, badan pulak kat dalam lepas tu zip tu sampai ke leher. Sebaik si A ni tak zipkan sampai ke kulit leher tu .. :P .

Aku dan B masa tu dah berundur 5-10 langkah dari khemah tu sambil menyuluh aktiviti dak si C dan A ni. Tetiba je, si A ni berlari dari khemah tu dengan bawa plastik tu. Ape lagi, aku dengan si B pun menjerit la sambil kejar. Tapi agak terkejut la sebab si A ni boleh lari punya la laju sampai tak terkejar kitorang. Sebaik la masa tu ada dak2 Universiti tengah buat perkhemahan kat bawah bukit tu, dan perasan ada dak pelik tetiba lari depan diorang pagi2 buta tu dan tangkap la si A ni.

Lepas je hantar si A ni kat kitorang balik, suami cikgu yang kerja askar tu pun soal siasat si A ni (mata masih tertutup), nak pergi mana. Kata si A ni setelah dicampuradukkan segala jawapan dan yang agak tak faham tu, katanya nak pergi mandi kat kolam jadi tu yang dia bawak tuala (plastik yang disangkanya tuala) . Tanya pula tanya, akhirnya si A ni separuh sedar dan diarah ambil air sembahyang dan baca ayat-ayat suci.

Setelah keadaan reda, aku dan si B ni balik dan tido la satu khemah. Tetiba dak A ni diarah supaya tido balik. Ape lagi, tak keruan la kitorang masa tu sebab satu khemah dengan si A ni. Macam-macam gak la baca untuk keselamatan diri. Mana la tahu, tetiba gigi dak A ni panjang lagi sekali dan dimasukkan kepala kitorang ni dalam plastik. Tapi, risau-risau camtu, akhirnya kitorang ni terlena la jugak sehingga la ke pagi sebab kepenatan menguruskan aktiviti semalamnya.

Lepas je aktiviti sembahyang Subuh, dan sarapan, baru la aku dan B tahu rupanya dak A ni naik balik "semangatnya" malam tadi dalam khemah tu. Lari dan ditangkap lagi sekali. Segala detail yang berlaku dalam khemah tu langsung aku dan B tak perasan. Tah ape la mamat tu buat masa tu, seram sejuk la jugak masa tu lepas dengar. Selepas soal siasat, rupanya baru la kitorang tahu yang si A dan 2 budak lagi dah pergi mandi kat kolam berdekatan situ. Tapi, tah macam mana, 2 orang lagi tu tak kena pulak ape2. Manakala, lepas je kitorang suruh si A ni buka mulutnya dan menyeringaikan gigi, melihat kepada susunan dan bentuk giginya, ape yang kitorang nampak malam tu sangat la berlainan dengan susunan giginya yang normal. Tak panjang seperti sepatutnya. Dan A pun tak ingat ape-ape pun yang berlaku sepanjang malam rupanya.

Anyway, itu saje la kisah aku kat situ. Walaupun kes tu berlaku lama dahulu, tapi ia tetap menjadi pengalaman berharga untuk aku. Live depan mata dan image tentang gigi tu masih tidak pudar .... :P

P/s: Gila punya rajin aku menulis cerita pagi ni ... kekeke .. :P

Edited by Mr Ijan

yaa... sgt pjg cite kamu.... hehehh seram pulak pg2 nih....

ak xpnh la alami lg sndr

cuma

ak ni bdk archy

salu la kne lepak studio wat kje

salunye smpai lewat mlm la

tp sbb kat kampus perak tym 2 rules die agk ketat

so, ktorg salu stay smpi kul 11 lbh jela

1 hari ni

ak on da way nk blek bilik r

ak jln berdua je tym 2

ngn ex ak

ms 2 ak kapel ngn klasmate

perjlnn ktorg mmg akn tepi 1 bukit ni

ktorg pggl bukit archy

sambil jln, ktorg cm bese la sembang2 kn

tetibe die cm pndang kat bukit 2

pas2 die pndg ak

trus muke die cuak semcm

lame die tenung ak

ak pn tnye la apsal kn

die diam

pas2 die kate:

"xde pape. kt diam je bleh x?"

ak cm dh dpt agak dh

sbb mmg ak tau die salu ternmpk mnde2 ni

meremang ak mlm 2

xleh tdo beb

smpai skang ak suh die citer, die tanak

pasal kalo kt tgglkn bilik lame2 2...

mmg nnt ad yg tumpng la

kat umah ak salu mk ak tggl sorg je

abg ak ad

tp salu kje smpai lewat mlm

so, bilik salu jrg ad org tggl la kn

so

ap mak ak wat

die akn gne bilik ak utk gosok bj

die ltk la iron ngn iron board kat bilik ak

kire dlm seminggu 2

sure la die akn msuk gk kn

xde la tggl sgt kirenye

sekian...

wahahahaa....sume org tingat, aku pun tingat gak...aku dl sek kt teknik rompin..angker gak ar klj tu..memember tiap2 mlm kene tindih..tah, aku pun x phm..tdo x membace ke...alhamdulillah aku x penah kene.. tp aku jahat, kuat nyakat member aku ni..hahaha...tp 1 day tu, aku dpt rase la jgk even sket je..hahaha,...

ade la satu hari tu, lampu toilet kt floor aku terbakar. so, tandas tuh mmg org x msk la plus tandas floor aku ni dasat gak..hehehe....pastu aku ni, dr floor bwh nk naik floor aku ni.aku gune la tangga yg dat side.. pastu tetibe je aku dgr bunyi air kuat giler..cam org x ttp paip air tuh..aku nih plak, jenis x bleh nk biar camtu je..sbb aku rase membazir..termenung aku camne nk buat, dah la gelap gelita...fuh, kecut siot. last2, aku x thn, aku beranikan diri jugak..g ttp paip air kt sinki tu..pastu aku g tandas cangkung kt blkg tu nk buang air kecil(dah alang2 masuk).. pastu tetibe aku dgr paip air tu terbuke blk..kurang hajar btl..menggelabah jgk aku, tp aku lawan perasaan takut aku.. pastu aku kuar tandas, aku g ttp blk pastu aku sound kuat2 aku ckp "dah dah la tu, xyah nk membazir sgt"...pastu aku jln relaks je kuar dr toilet (padahal rase cam nk lari x ckp tanah je)..kontrol le sbb aku xnk dier tgk aku takut kt dier...nnt lg dier ske nyakat aku....aku jln sampai la kaw yg lampu nye x rosak..br la aku lega.. fuh2...sgt lah berdebar aku saat itu...

byk g story aku, tp next time plak..nnt dah xde story nk share..ni br intro..hehehee....

Kepada yang suka tulis cara SMS tu, mintak2 la ubah cara tu yek, dalam Putera.com ni banyak lagi ruang-ruang kosong yang korang buleh taip tu, beratus ribu pun takpe, besar ruang simpanan dalam Putera ni. Ye paham ni hak korang, aku nasihat je, aku pun minat gak nak baca cerita dan pengalaman korang tu, tapi banyak jugak la tenaga kcal ni yang hilang nak tafsirkan ayat2 SMS tu kepada yang aku dan rakan2 kat Putera ni supaya faham cerita korang tu .... tu je, sekian.

Thank you for your cooperation

Yap. Betul tu Mr Ijan.

Apa salahnya tulis dengan ayat yang penuh.

Senang dan mudah kami semua nak baca...

Harap maklum. :)

aduhai terbaca plah thread ni..

dhlar aku sorang2 jer mlm ni on9....

muahahhah... aku pun penah gk.. tp 1 time jeh... tak tau aku dh cite ke tak.. aku penah cite tp aku lupe aku post kat mane...

ringkasan die aku penah nmpk 1 pala botak intai aku on the way nk g toilet. ye best nye pala tu kat luar koridor.. yg kompem takde tempat memijak di tingkat 3. time 2 kul 3 am... aku nmpk die trus tak jd g toilet hehheh

tpt kejadian? uitm segamat kolej baru....

pengalaman aku:

subang jaya - time aku form 4, time tu tengah tinggal ngan parents lagi laaaa :D ok cite dia camni.. umah aku ni ada 1 pokok yg besar and lagi tinggi dari rumah 2 tingkat aku. ramai jiran komplen asal lepas pukul 12 malam je mesti ada benda duk atas tu. ramai dah kena kacau, so pada hari sabtu yang aku, adik lelaki aku & bapak aku free kitorang buat mission tebang pokok tu and buat tempat duduk. aku pulak gi busuk mulut tepuk pokok tu and gelak sambil cakap "hahaha, padan muka ko dah xde tempat tinggal". malam tu kul 3 pagi lepas tengok qualifying F1 aku malas nak masuk bilik terus je tidur kat ruang tamu. bapak aku pun sama tapi jarak aku ngan bapak aku agak jauh sebab aku gi amik port kat depan aircond. aku dok sedap tidur sekali rasa panas. pelik gak sebab tadi before tidur aku dah amik port paling sejuk dalam umah :D aku buka la mata. tengok2 aku dah kat bawah meja makan. pelik gak. aku senyum la sebab ingat ni mesti adik lelaki aku majal aku kaw-kaw ni. aku cuba bangun nak keluar dari bawah meja. skali badan aku berat gila daaa.. xleh nak bangun. x sampai 10 saat aku try nak bangun aku dengar lak suara perempuan tengah gelak kuar diiringi dengan nyalakan anjing if nampak hantu. haaaa.. that time aku dah kelam-kabut, berderau gila jantung ni. dah jadi macam orang x betul. nak baca ayat kursi pun dah berterabur. dah la isya` aku tak solat time tu. aku cuba ronta lagi sampai la dapat bangun.... tiba-tiba aku dapat keluar dari bawah meja tapi terjatuh kat depan sliding door. booolehhh lakkk time tu aku nye langsir leh terbukak sikit & sliding door tu lak menghadap pokok yang aku sindir petang tu. aku nampak ada benda tengah duduk kat pokok tu ngan bersalut kain putih tapi sebab langsir tu terbuka sikit je so aku nampak sampai paras pinggang benda tu je. aku dah xde keberanian diri nak bangun and buka semua langsir utk usha benda tu. aku rentap badan for the last time, LEPAS! and aku terus lari gi sbelah bapak aku. malam tu aku tidur bersentuhan kulit ngan bapak aku. hahahaha. esok pagi time breakfast aku cite kat mak aku. dia cakp "laa asal x bitau pegi kat mama, mama pun dengar gak tapi mama wat tatau la sbb mama ingat dia yang tengah nak kacau mama" aduh selamba je dia sound camtu. haha. haaa tu la 1st and last pengalaman aku. lepas kes tu aku mmg jaga mulut aku. xnak kasik busuk lagi. naya je.

salam semua,

aku ade 1 cite nk share korng sume. cite ni jadi kat aku sendiri. time 2 aku form 4 taun 2001. aku join pengakap n time 2 aku ngan member2 seangkatan kene wakil skolah utk pegi camping pandu arah.

lokasi kejadian: Templer Park
time camping2 kteorg sume kene masuk utan dengan dibekalkan sebijik telor,sebijik kentang n sebungkus tepung(tapi skit je tepung2). ps2 kiteorg dibenarkan bawak sebilah parang n touchlite.

kteorg start msk utan ptg ade r dlm kol 5, pihak urusetia kate jln dlm utan ade r dlm 1 jam utk smp tapak camping 2. team aku ade sorg urusetia yg guide kiteorg, mamat ni r yg bawak kiteorg sume. b4 gerak kate 1jam dh smp ni dh 2 jam tp xsmp2 gak, rupe2nye kteorg dh sesat. mamat urusetia 2 kate ade org lain dh kacau tande jln yg dieorg bt. so pusng punye pusing kteorg jmp gak tapak camp 2. time2 dh gelap gle

smp2 je kteorg diberi tugas, aku ngan mmbe aku sorg ni kne carik buloh utk bt khemah cowboy. so aku pn pegi la nasibaek la buloh mmg bnyk gle kat kawasan 2 cme urusetia pesan kalo nk potong buloh, jgn potong yg dekat ngan tapak camp. so aku ngan mmbe aku ni g la kawasan jauh skit dekat kaki bukit. ms ngah jln carik buloh yg seswai mmbe aku ni pesan jgn suloh touchlite 2 keatas, BAHYE!! aku pon mls nk tnye nape.

so ble jmp buloh yg seswai, aku pon tebas la. turn aku tebas dh settle msk turn mmbe aku lak tebas. time 2 la aku dok melangut n terlupe pesan mmbe aku, aku syok suloh ats pokok2 buloh 2 smp r kat 1 pokok ni mmg pelik. pokok die cantek sgt, lurus je. aku pon suloh dari bawah ke atas, smp tengah2 aku terpaku. aku nmpk 1makhluk 4LL1 berbungkus putik berdiri tegak kt pokok2. mmg time2 aku rs seluruh anggota aku lembik. aku xingat pape time 2. mate aku focus kat makhluk 2.

aku bole grk pon ble mmbe aku ni tegur. die ngan selambe je ckp,"kan aku dh pesan td yg ko degil nape?dh cepat settlekn keje kte. budak2 dh tunggu."lebey kurang gitu r ayat mmbe aku yg aku ingt. aku pon gagahkan badan aku utk smbng keje yg xsudah tp mate aku ni degil sgt, sikit2 tgk makhluk2 n makhluk2 truz ade smp aku settlekn keje. settle je aku ngan mmbe aku trus angkat buloh2 2 sume n g kat mmbe2 aku balik.

2 r salah 1 koleksi cite seram yg pernah aku lalui. ade banyak lg tp nnt free aku cite g. rolleyes.gif

QUOTE(zer0 @ Sep 19 2008, 01:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku penah ditelipon oleh antu wacko.gif
korang rasa seram tak
Hahahahahaha

aku hari2 jumpak maklok tu....tapi kalo iman kita kental aka kebal..menatang tu plak taqkot kt ko..... ph34r.gif

mestilah.. tak sume org dpt peluang mcm ni hehhehe.. sesekali takpe.. tp bile sekali dh jumpe mmg ketaq lutut...