Jump to content
Sign in to follow this  
octavia

Siapa Yang Akan Anda Undi?

Recommended Posts

malay language plsss

Guest mysahabat.org

-Give money to jemaah islamiyah. war with indonesian

-war with singapore (jemaah islamiyah do that)

-Close most cinemas. Only some cinemas allowed to be in operation, but only play movies from the arabs, and middle east.

-Ban youtube, ban outside internet. Internet will be onlined from 8am-12am daily.99% internet contents will be filtered.

-No online games, no offline games, no anything! (waste time)

-No musics, no anime, no dramas,no entertainment at all (this will make teenagers which will be potential voters love them more)

-only pastv allowed to be broadcasted. (what else la)

-become the most boring country ever!

-wearing kopiah made compulsory.

-kill or torture all bn supporters( cool, saddam look alike)

-pretty girls cant work! cant go to university! it at home and wait for their YB's lamaran. Every YB is encouraged to marry four women. How sad universities will be when there is no pretty girls at all :P

-Kota Bharu will be capital city

Kata-kata tanpa fakta yang betul. mengarut giler belaka. Menteliti kurang matang dalam politik :lol:

Kata-kata tanpa fakta yang betul. mengarut giler belaka. Menteliti kurang matang dalam politik :lol:

maksud kamu???

Aku mahu tanya..

Siapa yang melantik SPR ?

Dan macam mana nak jadi petugas-petugas tu ha?

Aku berminat la nak tahu..

Sapa yang tahu ?

FAQ : http://www.spr.gov.my/index/faq.htm

Adakah petugas2 tu perlu atau tidak kena mengundi ?

Aku jahil lagi bab-bab mengundi ni ..

waa... versanner dah panaskan ini topik, i like your signature

tp kenapa x guna bm yer huhuhu.... :P

mcm mane pun, jalankan tanggungjawab anda

selamat mengundi.... :)

p/s : yg bawah umor tu duk diam2 yer huhu

sebab versanner dok kat negeri org putih agaknya.. Tgk la "Dari:" mana dia tu...

bdk2 zaman skang... :lol:

Tajuk topik... Siapa Yang Akan Anda Undi?.. aku tak nampak pon jawapan ko...? kalo nak bikin panas... ko PM jek aku... takyah nak yoyos lelebih...

jwpn aku? GE 101 : undi adlh rahsia..

sbb tu la aku kata ko bdk skola.. aku undi kt poll..

Edited by uputra81

mana pergi poll kat atas tu? sapa buang?

ada org tak tahan kot tgk poll result tu?

ada org tak tahan kot tgk poll result tu?

Tula letaklah kat mana2 pon kalau pasal poll A vs N ni.. yang pasti ramai yg vote A.. ini adalah hakikatnya tp ada yg takleh terima kenyataan... tu yg delete semacam jer :lol:

Memang betul kata ko, si mamat versanner ni nampaknya sengaja nak memburukkan PAS,..nampak sangat minda dia ni cetek padahal dia ni orang pandai..english sampai menyembur-nyembur sampai broken sana sini pun dia tak sedar..

Kita kat sini berforum bukan untuk nak burukkan satu pihak jer...ni nak burukkan PAS,..tapi kalau tuduhan fakta tu berasas takpe la jugak..ni semua benda2 mengarut dia utarakan ..pastu nak defend statement dia....nampak sangat hati busuk dia kat PAS tu..

hello versanner,..kalau nak cerita pun..ceritalah benda2 yang sahih dan benar jer,..tak kira la ko bias kat party mana yang ko nak..tapi must tell the truth la..jangan ikut perasaan jer..

Cam aku, belum prnah mengundi, tahun ni aku tak tahu dapat ke tak peluang mengundi..tapi dalam otak aku ni aku nak undi BN..why?

PAS party islam BN pun islam gak..lain2 fact..banyak persamaan lain..

Here he is, mommy's boy is back!! Where were you? Under mama's hand?

versanner just act brave when there are some people on your side, but when you are alone, you just chickening out rite?

dont go away suckerrrr lol

you still not change with your bad words... nasib baik ko dlm forum.. kalo kat luar aku dah kasik buah kuntau ni.. terabur gigi ko... :lol:

Memang betul kata ko, si mamat versanner ni nampaknya sengaja nak memburukkan PAS,..nampak sangat minda dia ni cetek padahal dia ni orang pandai..english sampai menyembur-nyembur sampai broken sana sini pun dia tak sedar..

Kita kat sini berforum bukan untuk nak burukkan satu pihak jer...ni nak burukkan PAS,..tapi kalau tuduhan fakta tu berasas takpe la jugak..ni semua benda2 mengarut dia utarakan ..pastu nak defend statement dia....nampak sangat hati busuk dia kat PAS tu..

hello versanner,..kalau nak cerita pun..ceritalah benda2 yang sahih dan benar jer,..tak kira la ko bias kat party mana yang ko nak..tapi must tell the truth la..jangan ikut perasaan jer..

Cam aku, belum prnah mengundi, tahun ni aku tak tahu dapat ke tak peluang mengundi..tapi dalam otak aku ni aku nak undi BN..why?

BN bkn party islam.. why? sbb BN = UMNO + MCA + MIC + parti2 komponen yg lain..

UMNO? parti melayu/bumiputra.. majoriti menganut agama islam..

dah mmg mamat tu punya prinsip cmtu.. nak buat camne.. dkt profile pon tulis "I know u hate me" mmg tujuan nya nak bg org benci kt dia..

you still not change with your bad words... nasib baik ko dlm forum.. kalo kat luar aku dah kasik buah kuntau ni.. terabur gigi ko... :lol:

:lol: highly civilized indeed.. :rolleyes:

Bukan masalah parti islam atau tidak, malaysia negara majmuk so berbilang bangsa dan agama.. sama gak zaman Rasulullah dulu.. yg kita nak skang ni sebuah parti pemerintah yg bebas drp rahsuah,penipuan,undang2 telus,adil kpd semua,pemimpin yg berakhlak,membela nasib rakyat,tidak sekular,tidak makan duit rakyat...etc

Bukan masalah parti islam atau tidak, malaysia negara majmuk so berbilang bangsa dan agama.. sama gak zaman Rasulullah dulu.. yg kita nak skang ni sebuah parti pemerintah yg bebas drp rahsuah,penipuan,undang2 telus,adil kpd semua,pemimpin yg berakhlak,membela nasib rakyat,tidak sekular,tidak makan duit rakyat...etc

mamat tu merupakan salah satu produk tulen dari apa yg diterapkan dlm masyarakat kita seharian..

jadi, VOTE FOR A CHANGE! supaya dpt control kelahiran2 produk yg sedemikian yg semakin byk terhasil..

selamat mengundi!

Edited by uputra81

Tapi pilihan yang kita ada amat terhad,..

thats why aku dah ada dalam otak ni apa yang bakal aku nak pangkah..

punya la best ciri2 party yang ko listkan ni..tapi malangnye takde yang camni sekarang..hanya zaman rasulullah dan para sahabat jer yang camni..zaman khalifah dah jadik hampir2 cam sekarang..cuma sekarang lagi teruk..

aku setuju, umno adalah untuk melayu,..yang tersirat umno tu untuk islam gak...takkan la umno nak ketepikan islam..so pilihan orang melayu sepatutnya umno..pilihan orang islam sepatutnya umno, pilihan orang islam sepatutnya PAS,..pilihan orang melayu sepatutnya PAS, pilihan orang islam bukan melayu sepatutnya PAS..dua2 party ada Pro. yang best..cuma PAS mungkin akan menggugat ketuanan bangsa melayu di tanah air sendiri..tapi tu dari satu sudut..tak jugak jadik camtu kalau majority kita pilih PAS,..jawapan..agama terjamin..ketuanan terpelihara..tapi keamanan belum tentu pasal kafirun takkan berpuashati..

semua kita kene fikir akibat kalau salah satu party menjadi majority, setakat ni BN majority..not umno, so kita nampak cam sekarang..musim lepas PAS hold two's state dan kita lihat apa jadi pada negeri bawah PAS tu...kenapa camtu? adakah PAS tu dol sangat sampai jadi naive camtu...BN dan center gov. tak kacau daun ka..hehehe..banyak lagi tak terungkap kalau setakat berforum dan membaca...baik kita lihat kedalam jauh2..jangan tengok keburukkan dulu..tapi lihat kebaikkan ...barulah lepas tu fikir-fikirkan keburukkan atau masalah yang bakal mendatang..

ku nak undi pos boleh tak? Ayah aku dulu tentera ini, dapat undi pos, tapi kertas undi sudah orang lain tolong pangkahkan. Maklumlah pangkat rendah jer.Bila dilapor tiada apa-apa tindakan. Tu dulu2 punya citer. laugh.gif

aku askar keje dgn gov..so aku mesti sokong gov. gaji pon aku berpuas hati..negara pon aman.

biarlah undi pos dah siap2 pangkah gov..senang kejer aku.

kalau pembangkang yg memerintah pulak..aku akan sokong kerajaan yg baru jugak.

sebab undi dah siap2 pangkah jgk haha

pasal akhirat tu sendiri punya amalan la.

kalau sokong parti islam tapi xsemayang xguna jugak~

bongok jugak moderator ni.

sampai hati ko cakap mod camtu? jaga adab org melayu, org islam.

Edited by kbf

Undi pos tentera ni salah satu yg BERSIH kata langgar hak demokrasi.. sbb hak asasi manusia mestilah ada pilihan tersendiri dan undi adalah rahsia tak kiralah pangkat apa pun... bagi yg mmg setuju dgn undi begitu takpalah tp yg tak setuju kira hak dia dicabul.. bil undi tentera yg ramai digunakan sbg backup/reserved kat mana2 kwsn tertentu... kalau betul2 pejuangkan demokrasi patutkah macam ni berlaku?

.......

si mamat versanner ni nampaknya sengaja nak memburukkan PAS,..nampak sangat minda dia ni cetek padahal dia ni orang pandai..english sampai menyembur-nyembur sampai broken sana sini pun dia tak sedar..

.......

The hell i care bout broken english, this is malaysia...everybody speaking broken languages. no, wrong..this is Asia, most asian speak broken languages...dont believe me? explore the world yourself....

Yah...i hate PAS damn much, i can stand if keadilan or dap to rule, but PAS no way at all....

Indeed, u r a very good boy! Saper ajar perangai camni?

The hell i care bout broken english, this is malaysia...everybody speaking broken languages. no, wrong..this is Asia, most asian speak broken languages...dont believe me? explore the world yourself....

Yah...i hate PAS damn much, i can stand if keadilan or dap to rule, but PAS no way at all....

Ye la,..jangan la emotional,..

Benci PAS tu takpe, hak ko..maka ko punya pasal..tapi beritahu perkara yang masuk akal dan berasas la..jangan main hentam jer..

aku tahu ko suka BN,..aku pun BN gak..tapi tak la nak benci PAS sampai bagi statement mengarut camtu..

:ph34r:

Ye la,..jangan la emotional,..

Benci PAS tu takpe, hak ko..maka ko punya pasal..tapi beritahu perkara yang masuk akal dan berasas la..jangan main hentam jer..

aku tahu ko suka BN,..aku pun BN gak..tapi tak la nak benci PAS sampai bagi statement mengarut camtu..

:ph34r:

Ok, aku paham apa ko ckp. Terima kasih

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...