Jump to content
Sign in to follow this  
octavia

Siapa Yang Akan Anda Undi?

Recommended Posts

askum, dan hai sume... :blush:

pilah raya dah dekat, byk pandangan dan spekulasi yang telah kita dengar baik dr pucuk pimpinan dan pihak pembangkang...

cuma nak minta pendapat dan bersembang dgn korg dsana..apa pndpt korg dgn pucuk pimpinan kita skrg (BN) dan apa komen atau pendapat anda?

perbincangan kita di sini sekadar ingin berkongsi pendapat dan ilmiah agar kita sama2 dapat memilih pemimpin yang benar2 boleh memahami nasib rakyat yg seringkali ditindas dan diperbodohkan oleh pihak2 tertentu untuk kegunaan dan kesenangan masing2... yang akhirnya menanggung keperitan r****t...

oleh itu, marilah kita sama2 berganding bahu agar negara yang kita cintai ini MALAYSIA kekal menjadi negara ISLAM yang harmoni dan bersatu padu berbilang kaum dan agama... :blush:

**** Tak perlu adakan poll !! ****

Edited by TJ-Ariff

Aku baru daftar mengundi tadi.

Ingat boleh undi bulan 3 ni.

Tapi kena tunggu 5 tahun lagi la..

Proses maklumat kena tunggu enam bulan...

Apa daa..

aku ni tak pernah mengundi.. maklum la blaja lama sangat.. dah lebih dari paras umo boleh mengundi dah pon.. dah terlepas 2 pilihanraya rasanya..

maklum la student2 ni tak layak campur2.. cuma patut amik tahu je ... :lol:

skang dh bekerja setahun dah,... baru teringat pasal mengundi... takpe yang penting baru je register tahun lepas.. kira valid la utk next pilihanraya..

undi aku adalah rahsia. :P

Assalamualaikum...

kepada yg akan jd pengundi buat kali pertama, selamat mengundi.. pangkah elok2, jgn senget sana senget sini.. kang jd undi rosak lak.. bwk payung, takut kena beratur sampai luar kawasan mengundi (payung yg kosong, tanpa lambang mana2 parti sekali pun) .. undilah calon pilihan masing2, yg anda semua yakin dapat majukan kawasan korang, boleh diharap... undilah dgn bijak dan jgn jdkan diri anda sebagai mangsa hasutan sesapa pun... Yang mana anda NAMPAK, jd kan sebagai panduan dan bukan sekadar dgr2 sahaja yang dijadikan panduan..... Harap thread ni bukan berkaitan politik, tetapi berkaitan tentang pilihanraya.. sbbnya aku dah muak tgk sesetengah orang ambik kesempatan forum ni bila ada orang cuit sket tentang politik...

Wassalam...

Dengar tahun nie pakai sistem dakwat untuk undi. Dakwat atas tangan.... tah ler camner proses dia. Patut ker pakai sistem tu.. sebab aku rasa dah balik ke zaman batu dah.

Orang lain dah pakai sistem komputer untuk mengundi, siap boleh display peratusan real-time lagi kat screen.... kita plak... nak pakai sistem dakwat.... opinion?

Dengar tahun nie pakai sistem dakwat untuk undi. Dakwat atas tangan.... tah ler camner proses dia. Patut ker pakai sistem tu.. sebab aku rasa dah balik ke zaman batu dah.

Orang lain dah pakai sistem komputer untuk mengundi, siap boleh display peratusan real-time lagi kat screen.... kita plak... nak pakai sistem dakwat.... opinion?

Assalamualaikum...

kiter mungkin tak bersedia dgn online ni... mungkin samada sistem online kiter tak semantap negara2 maju yg lain.. ataupun akan jadi ketidakpuasan hati sesetengah orang takut berlaku ketirisan... sesapa leh pegi kat muzium negara, ada pameran mengenai SPR.. diorang ada tunjukkan peti undi baru, dakwat baru dan sebagainya tentang pilihanraya dari pilihanraya pertama smpi terkini..

Wassalam...

Assalamualaikum...

kiter mungkin tak bersedia dgn online ni... mungkin samada sistem online kiter tak semantap negara2 maju yg lain.. ataupun akan jadi ketidakpuasan hati sesetengah orang takut berlaku ketirisan... sesapa leh pegi kat muzium negara, ada pameran mengenai SPR.. diorang ada tunjukkan peti undi baru, dakwat baru dan sebagainya tentang pilihanraya dari pilihanraya pertama smpi terkini..

Wassalam...

Waalaikummussalam...

Kalau guna komputer mestilah aku dan para penggondam (programmer silap jalan) akan godam sistem undian online tu... lol

Betul x?

aku dgr berita dr radio pd 8 hb lepas dia ckp plihanraya mybe akn diadakan seawal2nya 8 mac & selewat2nya 15 mac.. hrp2 bukan rumour..

p/s - xcukup umo nk mngundi.. :(

Edited by aeryxz'

ha.. oleh kerana kita perlu bijak memilih, maka kita pun perlu bijak menilai dari semua pihak.. so, kita bleh dgr dari BN dari media arus perdana, tv,paper, radio, dsb.. so, dari pihak lain plak pun kene dgr gak.. dan apakah itu negara kebajikan? mari kita lihat..

http://www.harakahdaily.net/bm/doc/pdf_kempen1.pdf

Assalamualaikum...

kepada yg akan jd pengundi buat kali pertama, selamat mengundi.. pangkah elok2, jgn senget sana senget sini.. kang jd undi rosak lak.. bwk payung, takut kena beratur sampai luar kawasan mengundi (payung yg kosong, tanpa lambang mana2 parti sekali pun) .. undilah calon pilihan masing2, yg anda semua yakin dapat majukan kawasan korang, boleh diharap... undilah dgn bijak dan jgn jdkan diri anda sebagai mangsa hasutan sesapa pun... Yang mana anda NAMPAK, jd kan sebagai panduan dan bukan sekadar dgr2 sahaja yang dijadikan panduan..... Harap thread ni bukan berkaitan politik, tetapi berkaitan tentang pilihanraya.. sbbnya aku dah muak tgk sesetengah orang ambik kesempatan forum ni bila ada orang cuit sket tentang politik...

Wassalam...

thread starter pon mmg dh ckp pasal politik.. n the topic says so..

ha.. oleh kerana kita perlu bijak memilih, maka kita pun perlu bijak menilai dari semua pihak.. so, kita bleh dgr dari BN dari media arus perdana, tv,paper, radio, dsb.. so, dari pihak lain plak pun kene dgr gak.. dan apakah itu negara kebajikan? mari kita lihat..

http://www.harakahdaily.net/bm/doc/pdf_kempen1.pdf

thread starter pon mmg dh ckp pasal politik.. n the topic says so..

Assalamualaikum...

mmg TS buat topik mengenai politik, jd kenapa kiter perlu ikut? Tanggungjawab kiter sbg ahli putera dan memasing ahli putera tahu batas2 dalam berforum dalam forum putera... takkan ahli putera tak tahu lagi tentang peraturan berforum dlm Putera ni.. bleh tgk balik beberapa byk thread dlm serious 'discussion ni mengenai politik dan terus pihak mod delete/close dan org2 yg berkenaan dpt 'cuti' sekejap... biler mengenai politik jer, sorang flame sorang, sorang flame sorang.. dan2 tu lak, tetiba ntah dari mana dtg ahli baru flame lak sorang.. pikirkanlah..

Wassalam...

Apa daa..

Aku daftar mengundi 14disember2007. Tapi staff kat pejabat pos tu cakap aku kena tunggu 5thn nanti baru leh mengundi memandangkan aku daftar lewat.. Tapi sekarang, aku cek http://daftarj.spr.gov.my/ kat sini, masukkan IC, rekod aku dah ada.. So aku dah layak mengundi la?

Confuse aku..

hai semua....

trima kasih atas respond yg diberikan...perbincangan kita disini perbincangan sihat,. harap semua pihak faham.. klu masing2 takut utk mnyuarakan pendpat masing2 mcm mana kita hendak kembangkan pemikiran kita? apap pun, it depends to d individual himself... ok out... gtg

Assalamualaikum...

mmg TS buat topik mengenai politik, jd kenapa kiter perlu ikut? Tanggungjawab kiter sbg ahli putera dan memasing ahli putera tahu batas2 dalam berforum dalam forum putera... takkan ahli putera tak tahu lagi tentang peraturan berforum dlm Putera ni.. bleh tgk balik beberapa byk thread dlm serious 'discussion ni mengenai politik dan terus pihak mod delete/close dan org2 yg berkenaan dpt 'cuti' sekejap... biler mengenai politik jer, sorang flame sorang, sorang flame sorang.. dan2 tu lak, tetiba ntah dari mana dtg ahli baru flame lak sorang.. pikirkanlah..

Wassalam...

to me, its okay to talk about politics.. n kita patut tahu pon pasal politik.. tu je.. n bukan tau satu channel je.. tp kalo dah sampai maki2 antara forumers mcm kt lowyat.net tu lain la.. mmg nak kena la..

Aku daftar mengundi 14disember2007. Tapi staff kat pejabat pos tu cakap aku kena tunggu 5thn nanti baru leh mengundi memandangkan aku daftar lewat.. Tapi sekarang, aku cek http://daftarj.spr.gov.my/ kat sini, masukkan IC, rekod aku dah ada.. So aku dah layak mengundi la?

Confuse aku..

bleh kot

Apa daa..

ohh..maknenye kalo aku register skarang x bole undi la nnt? kne tggu lagi 5 tahun? ini utk yg first time mengudi ke same je utk yg pernah undi?

Confuse aku..

aku rasa boleh sbb tarikh diwartakan DAFTAR PEMILIH INDUK 2007 adalah pd 5 Februari 2008. yg aku punye ni plak, daerah mengundi aku tu jauh sgt dr lokaliti aku. boleh ke daerah mengundi tu luar dpd dun & parlimen?

Assalamualaikum...

aku tak kisah pun, seperti yg aku nyatakan kat post pertama, aku cuma muak bila ada orang ambik kesempatan diatas forum percuma ni jer.. berforum dengan bijak, takda sapa pun marah.. cuma bila dah start mengarut, flame, itu yg mengundang masalah seperti mana thread2 yg lain dari serious discussion biler ada seseorang 'cuit' sedikit mengenai politik. Contoh yg kiter leh nampak thread mengenai Kelantan Delight.. oklah, mcm nilah, nasihat aku, tolonglah berforum dengan bijak sekali, jgn nak samakan putera dgn LYN, diorang tu kabel besar, disponsor lak tu, putera ni harap ehsan penderma dan Mr. Shanai sahaja.. berforumlah dgn bijak...

Wassalam...

:)

tadi check kat http://daftarj.spr.gov.my/

nama aku ada...hehehe..area kat umah aku jer. :P

nie kali kedua aku mengundi :)

dengar citer spr ada wat kelainan sket masa mengundi nnti..aku x pasti..rumor saja kot.

jom kita kuar mengundi ramai2 nnti..jgn bazirkan hak kita...hahaha

kepada yang berumur 21thn dah keats dan sudah mendaftar..diucapkan selamat mengundi..Undi la calon yang berkaliber..jujur dan amanah

sumber dari: Berita Harian, Utusan and the Star online

:rolleyes::rolleyes:

huh? -_-

cepat plak bubar...aku anggarkan minggu depan.. hehe

btw..selamat menunaikan tanggungjawab anda semua utk yg selesai mendaftar ;)

adioss

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...