Jump to content
TonikCapGajah2013

Pro & Kontra Projek Angkasa Lepas Negara

Recommended Posts

xde la mulalah dulu ngan kapal terbang ringan......yg murah2 boleh pakai.............nanti kalo dah maju sikit baru boleh together sekali ngan MAS.....pastu maju sikit boleh buat chopper plak gantikan Nuri...........

guna air liur senang la ckp, kete proton problem pun korang dah kutuk gila2

ni pulak nak buat jet.... alahai

tak boleh buat fighter plane..nanti ada masalah vendor bagi barang2 atau parts cap ayam,sebab nak murah sangat.sudahnya plane tu kualiti hancus..pilot pun x berani bawak.

guna air liur senang la ckp, kete proton problem pun korang dah kutuk gila2

ni pulak nak buat jet.... alahai

kali ni buat la bebetul.....lantik orang yg sepatutnya......tumpu bebetul sampai bila nak beli jet dari orang?

gile la manusia perfect ada gak ek..Sheikh Muszaphar yela dah la Doctor,part time model,anak orang kaya,pandai gile,jadi penumpang roket ke angkasa pertama Malaysia lagi...wah gile hebat la hidup dia..penuh ngan Luck yg byk..tuh x tgk awek or bini dia lagi hahahaha.. :lol: ada gak manusia perfect ek hahaha.. :lol:

setakat "penumpang" boleh la utk malaysia... bukan "angkasawan pon"

http://www.nasa.gov/mission_pages/station/...on16/index.html

and Malaysian spaceflight participant Sheikh Muszaphar Shukor

bukan astronaut or comonaut pon.......

Dia Junior la awak.. mana leh mandai2 lagi..

Dan dia 1st time naik kelangit

Edited by malayNUX

korank rasa lepas nih Malaysia nak antar lagi ke angkasawan ke-2 hehehehe..aku rasa mcm tak je kalo ada pun maybe private corp sponsor hehehe..

mahal gle punya project nih huhuhuhu...lepas nih semua rasa penangan dia hahahaha just my 2cent :lol:

No offense

pelaburan yang mendatangkan kebaikan..benda nih bukan main2 kerajaan nak jalankan..

semuanya dah diteliti dengan baik.. open sikit minda korang tuh..

nak berjaya kadang2 kena berkorban juga harta..

setakat "penumpang" boleh la utk malaysia... bukan "angkasawan pon"

http://www.nasa.gov/mission_pages/station/...on16/index.html

and Malaysian spaceflight participant Sheikh Muszaphar Shukor

bukan astronaut or comonaut pon.......

Dr Sheikh akan conduct experimen kat ISS nanti.. He's still our first astronaut/angkasawan or comonaut...

kejayaan nih harus dibanggakan..

Edited by kasyfi

susah ader ramai closed minded kat sini.

dulu same gak, kutuk buat SIC. pastu sape pegi tgk? 'korang' jugak.....

aku tak masuk dalam golongan yang ko sebut tu.siapa cakap orang,dialah tu...haha..:D

untuk japan GT aku pegi la harhar.... tp ak0 x kutuk pon untuk tu sebab memang berguna...

untuk japan GT aku pegi la harhar.... tp ak0 x kutuk pon untuk tu sebab memang berguna...

skang 2007.

cube ko reverse tahun 1994-1995. ape yg ko ckp kat SIC same je ngan ko ckp kat angkasawan kite.

its just the same.

patut la msia x dpt buat roket sendiri. sebab mentaliti ramai orang kite camni.

lantak k0 le br0 teruje melebih2,, kesian plak aku tengok..

psal ko x gi ceramah dkt mamat2 cina yg x puat hati/x skong... dkt lowyat ke...?? or maner2??

dkt bangsa sendiri brani plak.. brani dlm kain bleh la....!

prof dr uitm bg statement td: 1 hari kajian di lab angkasa bersamaan 15 tahun di lab bumi (correct me if im wrong).

Nape dia cakap camni?? :unsure: ...tak faham aku ngan statement ni..cam bodo pon ada..

hahaha chill la pasal manusia bernama Rakyat M'sia gi ISS pun nak gado adoi..chill la! xkesah pun org nak ckp apa..nanti sesama je rasa..

pasal soalan putera ultimatezezs tuh..aku rasa tuh perumpamaan je..kat atas sana maybe proses buat eksperiment lagi cepat maybe becoz the enviroment kat atas tuh.. :lol: kalo salah betul kan..lalalala kang ada lak org ckp aku nih dah bodoh buat2 pandai lak..hahahaha No Offense :lol:

Nape dia cakap camni?? :unsure: ...tak faham aku ngan statement ni..cam bodo pon ada..

aku nak cakap pon x reti... dah lame tinggalkan subjek sains.... penah dgr x statement org x akan tua klo duk angkasa lepas? konsepnyer same jugak....

Bro, jadikan membaca sebagai satu budaya dlm kehidupan.. Xpenah baca pasal perbezaan masa dekat bumi dengan angkasa yer...

<_<

lorr tiba2 kuar isu flame plak aduss...

kajian kat angkasa ngan bumi lain....

tu psl diorang beriya2 sgt nak kat sana.....

sama lar kalau korang main game offline ngan online...mmg main game gak..

tp environment dia berbeza

Edited by Batista

Bro, jadikan membaca sebagai satu budaya dlm kehidupan.. Xpenah baca pasal perbezaan masa dekat bumi dengan angkasa yer...

<_<

Yer..yer..yer..yer lah tu,..TAK PERNAH !! ko bagi detail skit pasal statement ko tu,..

Ko ingat ko sorang jer pandai baca,..

Aku pun amik sains tulen masa blaja skolah..tak pernah pun aku dengar perbezaan masa kat angkasa,.mana pulak ilmu sesat yang ko korek ni bro?..

Yang beza adalah jisim, density, pressure dan relatif ruang..dan lain2 yang pasti bukan masa!!

Ko ingat ada time chamber ker kat space tu?? Kalau baca buku yang makin membodohkan aku..baik aku takyah baca..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...